Jump to content

Yamazaki Kento (Ямазаки Кенто)


ukio

Recommended Posts

Yamazaki Kento
spacer.png


Yamazaki Kento

山崎賢人 
Рождена дата: 7 септември 1994 г.
Място на раждане: Итабаши, Токио, о-в Хоншу, Япония spacer.png
Зодиакален знак: Дева
Кръвна група: А
Височина: 182 см
Агенция: Stardust
Хоби: голям футболен фен
Официален сайт: Kento Yamazaki Official Site
Официален блог: Kento Yamazaki Official Blog

Филмография:

Филми:

Kingdom 2 (2022) - Shin
The Door into Summer (2021) - Soichiro Takakura

Crazy Samurai Musashi (2020) - Chusuke

Theater (2020) - Nagata

Wotakoi: Love is Hard for Otaku (2020) - Hirotaka Nifuji

Kingdom (2019) - Shin
A Forest of Wool and Steel (2018) - Naoki Tomura
Hyouka: Forbidden Secrets (2017) - Hotaro Oreki
JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (2017) - Josuke Higashikata

Poetry Angel (2017) - man attending at briefing session

Psychic Kusuo (2017) - Kusuo Saiki

One Week Friends (2017) като Yuki Hase

Yo-Kai Watch the Movie: Sora Tobu Kujira to Daburu Sekai no Daiboken da Nyan (2016) - King Enma (live action)

Wolf Girl and Black Prince (2016) като Kyouya Sata

Your Lie in April (2016) като Kosei Arima

Orange (2015) като Kakeru Naruse

No Longer Heroine (2015) като Rita Terasaka
L-DK (2014) като Shuusei Kugayama
Jinx!!! (2013)  като Yusuke
Kyo, Koi wo Hajimemasu (2012) като Nishiki Hasegawa
Another (2012) като Koichi Sakakibara
The Chasing World 3 (2012) като Suguru
The Wings of the Kirin (2012) като Tatsuya Sugino
Control Tower (2011) като Kakeru

Сериали:

Alice in Borderland S2 (Netflix, 2022) като Ryohei Arisu
Atom's Last Shot (TBS, 2022) като Nayuta Azumi

Imawa no Kuni no Alice (2020) като Ryohei Arisu

Good Doctor (Fuji TV, 2018) като Minato Shindo

Todome no kiss (NTV, 2018) като Otaro Dojima

Rikuo (TBS, 2017) като Daichi Miyazawa

Sukina Hito ga Iru Koto (Fuji TV, 2016) като Kanata Shigesaki

Death Note (NTV, 2015) като L

Mare (2015) като Keita Kontani

Suikyu Yankisu (FujiTV, 2014) като Ryuji Mifune

Yowakutemo Katemasu (NTV, 2014) като Mitsuteru Ebato

Team Batista Season 4 ~ Radenmeikyuu (FujiTV-KTV, 2014) като Aoi Sakuramiya
35-sai no Koukousei (NTV, 2013) като Ryo Akutsu
Kuro no Onna Kyoushi (TBS, 2012) като Shunsuke Yasuda
Runaway ~ Aisuru Kimi no Tame ni (TBS, 2011) като Panda
Clone Baby (TBS, 2010) като Jotaro
Atami no Sousakan (TV Arashi, 2010) като Shinya

ТВ Филми:

Eien no Bokura Sea Side Blue (NTV, 2015) като Taku Nagata

Sato-Suzuki (2013) като Takumi Sato

Мобилни дорами (участия в кратки филми):
Heather Love Short Movie (2012) - Star Chaser, episode 6
Love Letter (2012)
Graduation (2012)

 

Театрална сцена:

Satomi Hakkenden (2014)


Участия в музикални видеоклипове:


Galileo Galilei - Kanseitou | Control Tower (2011)

 

Награди:

"Rookie of the Year" (Orange / No Longer Heroine) - 2016 (39th) Japan Academy Prize


Инфо
Кенто Ямазаки е малкият хакер от Clone Baby (2010), който постоянно се забъркваше в неприятности благодарение на информацията, съхранявана в неговия компютър. Направи ми силно впечатление. Той беше най-мъничък от всички, а се забелязваше най-осезаемо благодарение на цветното си облекло. Още в онези серии заподозрях, че Кенто скоро ще изпъкне с роля в сериозното кино и няколко месеца по-късно се появи като главен герой във филма Control Tower (2011) - една прекрасна снежна история за музика и училище.
Тази година неговите изяви в киното продължават. Той има четири заглавия за 2012 г., а сред тях се открояват два хорър филма – Another и The Chasing World 3.

Снимки

 

 

 

7bd6224d0977738c.jpg
67bc221ac5b0579a.jpg
С Кикута Дайске бяха отлични клонинги
136559cd70b33f4b.jpg
9092e966ef6b1aa3.jpg
Промоционалният ден на Real onigokko с Ацуши и Ма-кун
bde8d34b36676cd3.JPG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и Ямазаки-сан е представен тук. От началото на годината в японския отдел няма почивка за представяне на новите японски лица. Направиха се много теми. Така и трябва да бъде. С труд към прогрес.

Не помня вече къде видях Кенто за първи път. Гледала съм Clone Baby, но самия сериал много избледня в съзнанието ми. Трудно го гледах. Най-добре помня Тори Мацузака и Томохиро Ичикава.
Кенто го гледах и зимата в Runaway ~Aisuru Kimi no Tame ni~ (2011). Сериал, който едва ли скоро ще има превод на английски, стигнаха само до 5-та серия. Аз обаче изгледах и останалите епизоди до финал. Ако в началото присъствието на героя на Кенто бе много кратко, то (мисля някъде в 6-та серия) неговият герой, наречен Панда, имаше вече по-голямо участие.
Ямазаки-сан го познавам най-добре от чудесния филм, за който говорих тези дни - Control Tower a.k.a Kanseitou (2011) и като лицето Кенто Ямазаки, за който чета и чиято кариера следя. От време на време преглеждам и новините в блога му.

Очаквам тази година и Real Onigokko 3, 4 и 5, но само заради неговото участие, това на Ацуши Арай и Масахиро Иное. От видяното от трейлъра явно много ще се плашим от екран, а и след като видях Арай как замахва здраво с бухалка...
От мен и участието на Кенто в Graduation (2012), заглавието, което представих в темата на Шухей Номура наскоро.

Млад и талантлив актьор е Кенто. Очаквам с интерес новите му превъплащения на екран.

22818b856a5c733a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагодихме му височината. Очевидно за година е пораснал доста и вече се доближава ръстово до Ма-кун и Арай-кун.

Ползотворна се оказва 2012г. за Кенто, а още не сме минали средата й. Личи си, че сериозно ганбаримасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Real Onigokko 3 с Кенто. Ясна представа имах от трейлъра какво ме очаква, за това не бях изненадана. Видях Ямазаки-сан и в тази странна за мен продукция. Бясно преследване в училище, в повечето време чувах само "Tasukete kudasai!", а някакви герои в странни костюми преследваха Кенто и неговите съученици.

Изненада ме появата още в 3-част и на героят на Ацуши Арай. Две от сцените бяха с негово участие, а в събота излезе и Real Onigokko 4 (бел.ред 19-ти май), в който вече главен герой е именно Ацушин. Днес или утре трябва да качат и 4-та част. Масахиро Иное не се появи.

 

Дам, видя се и в този филм, че Кенто е закусвал най-редовно, също като Арай-сан. Настигнали са и двамата Масахиро на височина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си изгледала филма. Аз още мъча последната част на Екзорсиста. Как ти се стори сюжета? Изсмукан ли е от пръстите?

Малко снимки на клонинги

151956ccda47e8fd.png

С Ю Инаба

310adae4015cfcc0.jpg

И Тори

0a9526ef09e6ffab.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кимитан и Ao no Exorcist го изгледах преди дни, но нищо не разбрах. Единствено гледах Кимито... Трудно разбирам тези японски представления.

 

Real Onigokko 3 е заглавие, в което смисъл не открих. Плашихме се на екран, а Кенто ми показа, че може да бяга много бързо. Арай се появи размахвайки добре бухалка (участието му както казах е кратко в тази част). Необяснимо бе всичко, което видях в този филм. Може би най-логични за мен бяха действията на героят на Кенто. Оцеля, въпреки всичко, което преживя.

Няма да успееш да свалиш филма от онова място, за което говорихме, защото вече е платено. Ще те "спася" по-друг начин, който открих в един японски сайт...

 

Кенто Ямазаки в кадър от Real Onigokko 3 (направих му скрийншот)

 

d8f56bcbc321c451.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета новините около японците вчера, излязоха подробности както и постер на GTO: Great Teacher Onizuka и няколко от предстоящите нови сериали, но се спрях на новия сериал на Нана Ейкура - Kuro no Onna Kyoushi (Yoru no Onnakyoushi) (2012), защото засякох веднага три интересни за мен имена - Юдай Чиба, Юкито Нишии и Кенто Ямазаки.

Дорамата ще стартира през месец юли и ще ни представи историята на млада учителка по химия (в ролята Нана Ейкура), която ще се занимава с проблемите на своите ученици извън класната стая - проблеми с наркотиците, побой, сексуални отношения и т.н. От прочетеното оставам с впечатление, че дорамата ще засегне много сериозни проблеми на подрастващото поколение в Япония, а това е признак, че ще е точно по мой вкус - на много сериозна тема.

Кенто Ямазаки ще е в ролята на един от учениците на младата учителка по химия.

 

GTO: Great Teacher Onizuka ще го преглеждам само заради Юки, но с Кенто и Юкито "влизам в клас" веднага. Прибавям към трите си набелязани заглавия до тук от японците (Beginners!, Boys on the Run и Beautiful Rain) и Kuro no Onna Kyoushi (Yoru no Onnakyoushi) с Кенто Ямазаки.

 

Кенто трябва да се гледа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кенто Ямазаки ми направи впечатление още в Clone Baby, а доста по-късно го гледах в Control Tower.

Определено е още един от младите, талантливи японски актьори.

Имам набелязани за гледане и други негови проекти, но все още не съм стигнала до тях.

 

Kuro no Onna Kyoushi (Yoru no Onnakyoushi) звучи обещаващо, а и имената от каста, които спомена Rie, привличат вниманието.

Аз също ще го прибавя към дорамите, които съм набелязала за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Atami no Sousakan (2010) и съм много доволна от Кенто. Това е първата му продукция, само на 16-ет години е Ямазаки-сан, но с отлично представяне и изпълнение. Дорамата, която е от 8-ем епизода е криминална, черна комедия, жанр, който по принцип не обичам много, но... Историята ме увлече, исках да разбера кой всъщност е отвлякъл 4-те момичета. История изпълнена със странни герои (полицаите ми станахa любимци) и нелогични действия, но въпреки това се забавлявах. Героят на Кенто - грабна ме веднага, неговите действия и мисли ми бяха най-логични, на фона на всичко, което се случваше.

 

Историята в Atami no Sousakan (2010):

 

 

Училищен автобус, а в него 4 момичета, които са отвлечени. Минават 3 години, едно от момичетата се появява, но не помни абсолютно нищо. Само ден преди да бъдат отвлечени и 4-те момичета, които са част от клуба по рисуване, са скицирали както го е майка родила героя на Кенто Ямазаки, но точно те изчезват... Човекът, който се зае с разрешаването на случая бе Джо Одагири.

 

 

Не зная какво точно да напиша за Кенто, актьорът Кенто Ямазаки. Твърде млад е, но от всичко, което видях от него до тук... Браво, Кенто! Браво!

Очаквам с огромен интерес и Kuro no Onna Kyoushi (Yoru no Onnakyoushi) (2012). Дано тези талантливи момчета, които ще участват, редом с отличната Нана Ейкура не бъдат въвлечени в една слабо издържана продукция. Четири заглавия - в едното влизам в полицейска академия с Тайске и Хиро, в другото една много човешка история, следва смях с любимият Рюхей, а на финал и сядам на един чин с Кенто в Kuro no Onna Kyoushi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7a514f5ab78343b1.jpg

Нон-но от май месец

Е, браво! Набелязала съм Атами-то, заедно с още един криминален на Джо Одагири. Чух страхотни отзиви за тези серии. Не се съмнявам, че и Кенто се е справил с ролята си, но си мисля, че и останалите показатели на дорамата са били отлични, за да остави подобно впечатление у зрителите.

Предстоящото тв заглавие с Кенто звучи добре, но Нана не си я представям в ролята на учителка. По-скоро Ерика Тода би паснала на подобен персонаж, ако се появят криминални елементи в историята.

Въпреки леките съмнения, гледам!

П.П. Прегледах 29 нови заглавия, които предстоят да излязат това лято. Има голям избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка на учениците в Kuro no Onna Kyoshi (2012) с участието на Ямазаки-сан. Дорамата ще стартира на 20 юли. Нямам търпение за това заглавие като зная и кои са 4-мата главни ученици в историята - Хокуто Мацумура, Юдай Чиба, Юкито Нишии и Кенто Ямазаки.

 

От дясно на ляво: Хокуто Мацумура (един ще взема да харесам в "Бакалея"-та и за моя радост той ще бъде главен герой в този нов сериал), Юдай Чиба, девойче, което нищо не ми говори, следващото момче е Юкито, още едно девойче, чието лице нищо не ми говори и Кенто Ямазаки.

 

11a465ebd1d61b6a.jpg

 

Разглеждах наскоро и снимки на Кенто за юнския брой на списание Pict-Up. Могат да те разорят в Япония с тези списания, във всеки брой "изкача" по някой любимец. Лудост си е това, но добре, че имаме възможност да ги видим в интернет сканирани тези броеве.

Голяма радост и удоволствие за мен бе да го наблюдавам в Atami no Sousakan (2010).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, постерът е идеен.

И аз скоро завършвам Атамито и имам да споделя интересни впечатления за него. Кенто директно е влязъл в сериозното кино с тази роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох Кенто днес в блога му и това ме подсети да се разпиша. Рядко го прави, но последните дни е активен и във връзка с наближаващата премиера на Another (бел.ред. 4 август), а и заради старта вчера на дорамата Kuro no Onna Kyoushi. Дано включването му оттук нататък да е много по-голямо. Разочаровах се, че участието му в първи епизод бе толкова кратко. Героят му Шунске е близък с героите на Тайко Катоно (Кенто и Тайко играят заедно и в предстоящия през декември филм Kyo, Koi wo Hajimemasu (2012)) и Юдай Чиба. Тримата (от това, което видях вчера) няма да са особено примерни ученици. The Wings of the Kirin излиза на DVD на 27 юли. След няколко дни ще го видим и там Ямазаки-сан.

Днес е имало представяне на Another в Нагоя. Кенто споделя за това и публикува снимка в блога си.

 

Снимки от Another, които открих преди време в японски сайт. Кенто и Ай Хашимото. Сцената със слушалките и музиката от Control Tower (2011) очевидно ще се повтори и тук между двамата...

 

ea99b0d4f1ad13aa.jpg

 

 

cf3305b4dd95ca92.jpg

 

1473339bb99a5ad9.jpg

 

 

Снимки и от представянето на филма, което бе в края на месец юни.

 

95c093c1b18d7166.jpg

 

 

4044c705ee05272b.jpg

 

ed50bf6d3303fa7d.jpg

 

 

И нещо, което имам от година може би, бях открила снимки от брой на списание Seventeen. Кенто и Шу Уатанабе.

 

 

4ca27fc9d708c041.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах вчера The Wings of the Kirin (2012) и още осмислям това, което видях и ролята на Кенто Ямазаки. Интересен филм, със сигурност ще го изгледам отново, когато се появят субтитри на английски, но ме изненада много неприятно героят на Ямазаки-сан.

 

 

Кенто всъщност се оказа убиецът. Трудно го повярвах... както и фаталния инцидент с героя на Масаки Суда.

 

 

Отлично изигра ролята си и от представянето му съм много доволна (отново). Кенто няма навършени все още 18-ет години, но всичките му роли, всички негови изпълнения ми носят голямо удоволствие. Тори Мацузака пък е точно на другия полюс за мен като актьор и качества пред камерата. О, да отлично запълва екрана, но не успява да ме убеди, че е отличен актьор.

 

Следя и Kuro no Onna Kyoushi. Най-големия минус на този сериал (както казах вече и в темата на продукцията), е факта, че Кенто Ямазаки има изключително малко участие до тук. За него е ролята на Хокуто Мацумура, той би се справил блестящо, докато Джонито е много неубедително. Кенто е готов за голямото кино. Изключително талантливо момче, което би се справило блестящо с всяко предизвикателство, въпреки крехката си възраст. Още в Atami no Sousakan, първата му роля го доказа.

 

Кадър с Кенто Ямазаки от The Wings of the Kirin (2012)

 

161f5a0a4e91b00a.PNG

 

И една снимка от блога на Кенто, мисля че я пусна есента, когато бяха го интервюирали за известно японско списание посветено на футбола. Кенто е голям футболен фен. На корицата е Шинджи Кагава, но все още като играч на Борусия (Д). В началото на юни той премина в Манчестър Юнайтед.

 

64554782bfb2630b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Браво на Кенто! Поизгледах тези дни някои изоставени неща, но все още не мога да наваксам достатъчно с всичко филмово и серийно, за да се включа сериозно в разискванията. Спойлерът също не ми се отваря и не виждам, как те е изненадал Ямазаки-кун в лентата /дочух, че по-скоро Судачи е имал шокираща изява там/.

Това много искам да го започна. Имам цял куп причини.

c64329d63bf7fc6f.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4 август по телевизия TwellV се е излъчила продукция с участието на Кенто. Това е японска дорама (не мога да посоча точно заглавието, защото е изписано на катакана, може би е Two of the Counter, но не съм сигурна, а и не го открих), която е разделена на отделни части - всяка една от тях представя различна история между двама герои. 8-ма част е била с Кенто, а заглавието й е Love Letter. Партнирала му е Сейка Такетоми, апропо, която в момента играе заедно с Кенто в Kuro no Onna Kyoushi (2012), а се снима с него и в The Wings of the Kirin (2012).

 

Кенто и Сейка в кадър от Love Letter (2012)

 

75c88a3ae7a8cdd5.jpg

 

и това, което успях да открия единствено на сайта на продукцията...

 

 

 

f4ff06a763db4c5e.PNG

 

bf2868aa16f087c5.PNG

 

 

Миналата седмица се излъчи и четвърти епизод на Kuro no Onna Kyoushi, който бе за героя на Ямазаки-сан - Шунске Ясуда. Доволна съм, отново отлично представяне от младия талант на агенция Stardust. Виждам и в Taira no Kiyomori (2012) какво е нашествие на момчета от тази агенция в продукцията - Масаки Окада, Тайши Накагава, Сатоши Томиура и Такуя Кусакава (появи се в два епизода), като нищо в оставащите до финал 17-ет епизода могат да включат и Кенто с роля.

Двамата с Мидорико Кимура отлично пресъздадоха сцените и героите си като майка и син. Тези методи на супер-учителката продължават да ме учудват, но въпреки това следя с интерес дорамата и искам да разбера как ще се развие тя до финал. Совите не са това, което са.

 

Скрийшот, който направих с Кенто Ямазаки от Kuro no Onna Kyoushi епизод 4

 

8625051290792958.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Расте. Не само на височина, днес и на години. Цели осемнайсет. Да е жив и здрав. おめでとう!

 

Kuro no Onna Kyoushi ще приключи на 21 септември, а след това нищо ново (поне за сега) не предстои с Кенто. Прекалено малко е участието му в дорамата, за съжаление. Миналата седмица видях Кенто и на летния фестивал, който са организирали от списание Seventeen. Разходи се в модни дрешки на сцената, усмихнат, забавляваше се.

От три седмици не се е разписвал в блога си, не че и често го прави по принцип. През декември ще излезе филмът Kyo, Koi wo Hajimemasu, но предвид "скоростта", с която излизат филмите на DVD може би ще го видим през май месец догодина.

 

5213bf7eb97be2f6.jpg

 

Една от последните фотосесии на Кенто заедно с Ай Хашимото по повод излизането на филма Another (2012) на 4 август.

 

 

7d77ece21c42b79e.jpg

 

f6ab590640e5f66e.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi omedetou!

Закъснях да му честитя на деня, а той заслужава големи поздравления за превъплъщенията си. Гледах го в Куро онна и много съчувствах на героя му. С подобни родители волята му се беше изпарила напълно и той просто се опитваше механично да следва волята им. Повече ми допадна раздвижването му в един от следващите епизоди, когато заедно с Тайко решително помогнаха на приятеля си.

Чакам нови проекти от него. Както е тръгнало и е модерно днес, може и в театъра да го вербуват, което също няма да е лошо. Важното е да продължи да се развива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше публикувал нищо в личния си блог почти месец, но преди броени дни се отчете, вчера също. За съжаление не предстои нищо ново с него, освен филма Kyō, Koi o Hajimemasu, чиято премиера ще е на 8 декември (ние ще го видим 5-6 месеца по-късно).

Заглавието е направено по манга, разбрах, че има и аниме от 2010 г., а сега и филмова адаптация. Кенто публикува образът на своя герой от анимето, както и негова снимка от филма. Нямам представа как ще изглежда и Тайко Катоно. Той също ще участва, отново заедно с Кенто след Kuro no Onna Kyoushi.

 

Приличат си, много добре са го направили Ямазаки-сан.

 

 

2795b5384fabfbee.jpg

 

source: ameblo.jp

 

 

Разгледах тези дни и няколко японски списания, за които Кенто е правил фотосесии това лято. През октомври той отново е в новите броеве на Seventeen, BARFOUT, Smart, CanCam и SamuraiELO. Изявява се много във така наречените фешън-списания.

Напоследък, не мога да кажа защо, но имам някакво усещане (или предчувствие), че ще включат Кенто и в един от финалните епизоди на Taira no Kiyomori. В тази тайга-драма се изреди кажи-речи цялата агенция Stardust, а от по-известните имена сред подрастващите таланти липсва само Ямазаки-сан. Хмм, дано ме изненада приятно. Не е играл все още в ни една историческа продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв къдравелко са го направили! Точно копие на героя! Филмът вече сериозно се рекламира. Вероятно ще е ненатоварваща история.

Успях да открия с кого се е снимал в предходния си пост. Беше публикувал снимка в блога си заедно с един русоляв човек с очила. Това е бил Юкито Аяцуджи, авторът на Another.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...