Jump to content

Recommended Posts

Ужасно добър. 

Снощи го изгледах и цял ден не ми излиза от главата. Сигурна съм, че дълго ще ми държи влага. 

Сценария е уникален. Какво въображение и светоусещане трябва да имаш, за да видиш в главата си тези сцени и да ги пресъздадеш на листа, без това да лиши нещата от смисъл? Винаги съм се възхищавала на такива умове. Респект.
Играта не мога, няма смисъл да коментирам. Както казаха по-горе - беше на 6. 

И лошия ми се видя много красив. И елегантен, и висок, и красив...Само на мен ли? Има ли нещо символично в красотата и елегантността му или съм прекалила с азиатското?

А защо е толкова по-млад? Естествено, че избора на актьора е целенасочен, като се има предвид, че разликата в годините на Choi Min-sik и Yoo Ji-tae е повече от 10. Сякаш младостта му е замръзнала, останала в онези години, когато се е случила "случката". Така както е замръзнала физиономията на О Де Су през по-голямата част от филма. Уникално.

Мисля, си че поуката от филма, ако може да се каже така, още не ми се е избистрила. Но не спира да ми се върти в главата 

че всяко едно наше действие има последствия. Така както небрежно подхвърлените думи за девойката й "спечелиха" славата на лека жена и завъртяха колелото на историята.

По същия начин едно камъче хвърлено в езерото създава кръгове и кръгове, и кръгове...


Въобще уникален филм. Който иска да погледа добро кино, нека отвори сетивата си и гледа "Олдбой".
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста сюрреализъм на едно място. Бих казала, че Oldboy не е филм, а преживяване, но не съм сигурна дали бих го препоръчала.

Ако ви се гмурка в дълбокото давайте, ако не, недейте.

Филмът е измислен стъпка по стъпка като кутията на Пандора, започнеш ли да я отваряш и няма спиране.

Според мен и скрития замисъл/идея на филма е такъв, нещо притаено, нещо около нас. Абе послания и препратки дебнат в целия филм, но си е сложен за гледане и възприемане, това да предупредя.

Oldboy - дисекция на човешката природа, накратко. /от най-сложните и извратени дисекции!/

 

На мен ми допаднаха виденията на режисьора, особено първата част, чаках с нетърпение да видя какво ще направи човек, стоял 15 години в една стая, но после на моменти ми беше малко дразнещо, че следваше сляпо указанията/клопките на своя опонент, прекалено сляпо, трябваше да се замисли малко, защо го водят за носа, защо се е набутал в капана.

Прекалено горчива беше тази истина за него, че влезе в капана, заради едното отмъщение, че и накрая малко реши да поеме от вината на брата сякаш, което малко ме разочарова/ще замълча, ще бъда послушен, за да си спокоен за себе си така си разчетах последните му действия, когато реши да си отреже езика/.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този истински шедьовър, кoйто ме накара да се влюбя в корейското кино, навършва 20г. и вече е преиздаден с подобавощо за съвремието качество. 

Редактирано от Oldboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...