Jump to content

A Tale Of Two Sisters (2003)

Recommended Posts

spacer.png

ПРИКАЗКА ЗА ДВЕ СЕСТРИ

Сценарист и режисьор: Ким Джи Ун (Kim Jee Woon)
Жанр: Ужаси, Трилър, Мистерия
Година: 2003
Времетраене: 115 минути
Език: Корейски
Държава: Южна Корея

В главните роли:
Им Су Джонг (Lim Soo Jung)
Мун Гън Йонг (Moon Geun Young)
Йом Джонг А (Yum Jung Ah)
Ким Гап Су (Kim Kap Soo)

Сюжет:
Двете сестри, Су Ми и Су Юн, се завръщат у дома след дълго отсъствие, за да открият, че в родната им къща нещата вече не са такива, каквито са били. След завръщането им започват да се случват странни неща. Шумове, видения, кошмари и странни събития се нижат едно след друго. Мащехата започва силно да притеснява двете сестрички и да се опитва да повлияе на и без това лабилната им психика. По-голямата сестра Су Юн се опитва всячески да се противопостави и да предпази малката Су Ми, но това още повече изостря отношенията с баща ѝ и мащехата.

С български субтитри:  :click: :click:

С английски субтитри:  :click: 

С руски дублаж:  :click:

Онлайн с руски превод: :click:

Лично мнение:

Определено един невероятен филм! За мен беше огромно удоволствие да гледам Им Су Джонг и Мун Гън Йонг в един филм и да играят точно сестри. Но и мащехата (Йом Джонг А) ми направи много голямо впечатление. Всъщност слаба актьорска игра не видях! Филмът е наистина с много интересен и дори откачен сюжет. На няколко пъти оставах с отворена уста и ококорени очи, невярващ на обратите. Не бих казал, че е чак толкова страшен, но и не мисля, че целта му е такава. Музиката също трябва да се отбележи, че е много подходяща. Дори и да не сте голям фен на този тип филми, мисля че трябва да се гледа, защото може да се каже, че е шедьовър! И ще си позволя накрая да дам и един съвет - не правете грешката да си пускате филма в 1 през нощта, както направих аз ph34r.gif

Съгласна съм напълно с автора на темата! Много силен филм, хваща те за гушата още от самото начало и не пуска до самият край, който е доста неочакван като туист. Общо взето, тягостната атмосфера, която не те оставя на спокойствие, е перфектно постигната, както само азиатците могат! :rolleyes: Разбира се, американците не пропуснаха да му направят кавър, Тhe uninvited - 2009г., който не е лош, но този е много по-добър, както се подразбира ;)

Гледах The Uninvited и днеска разбрах че е копиран от A Tale Of Two Sisters..

Надявам се A Tale Of Two Sisters да е малко по-различен че да не ме е яд. Тия Американци..

Гледах The Uninvited и днеска разбрах че е копиран от A Tale Of Two Sisters..

Надявам се A Tale Of Two Sisters да е малко по-различен че да не ме е яд. Тия Американци..

За жалост ще съжаляваш.

Корейският филм е в пъти по-добър. Отдавна го гледах, но помня, че страшно ми хареса.

Наскоро гледах The Uninvited и то само защото е римейк на A Tale of Two Sisters - нищо особено. :)