Jump to content

Recommended Posts

19 и 20 епизоди излизат на 11 и 12 август. А корейските звезди напоследък яко са почнали да слабеят (като Ким Сун А например), явно нова мода ги гони. Или ги мъчат с тежка програма... laugh.gif Във всеки случай, за жените е по-добре, отколкото за мъжете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този сериал завърши и мога да кажа, че като цяло сериала

ми хареса, беше весел и забавен.

 

Драмата не беше голяма, краят

беше щастлив и малко захаросан.Но по-добре така, отколкото с някой

и друг труп.

 

Четирите двойки актьори се справиха добре с образите, които трябваше

да пресъздадат, особено мъжката половина. Музиката - страхотна, няколко

от песните са в непрекъснат оборот. Една от тях, в изпълнение на

Lee Jong Hyun - един от на-младите и симпатични актьори от сериала :wub: .

 

 

И не на последно място да зачета труда на преводачите :thanks: , без чиито

усилия ние не бихме се насладили на сериала :yes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че се бях зарекла да не си развалям кефа с непреведен сериал този просто го изгълтах за два дена. Така или иначе ще го повторя като излезе докрая

с буквички и това остава един от любимите ми сериали. Като изключим тръшкането на главната (сори ама ми играе наборка и това не го приемам, всеки си има

кахъри, но на моменти исках да я :nunchako: ) и копи-пейста малко след средата (всичките все едно си взеха отпуск за няколко серии и гледахме някой от актьорите

вперил овчи поглед в зелен храст и като текнат едни спомени...5 мин :slap: ) сериала си беше слънце. Имаше моменти, в които са ме тръшкали от смях във всеки от

епизодите. Актьорския състав супер, включително второстепенните :bow: Диалозите- много живи и без много пълнеж. Всеки един от джентълмените беше страхотен.

От дамите най-много ми харесаха образите на богаташката и на малката- последователни като поведение и логични в реакциите си. При другите две имаше въпроси,

но да кажем, че не съм ги разбрала. Интересно как без нито една любовна сцена успяха да ни внушат историите на четири страстни двойки. Корейците са свръхчовеци

и оперират на съвсем други нива- това е истината. Музиката е много хубава. Сцените в тоалетната бяха сведени до минимум (сещам се за една). Любимата ми сцена е

тази с хлебарката :282: и още поне десетина други :lol: разказвам си ги като вицове на колегите.

 

 

Много благодаря за превода :yes: и поздрав с един лайф.

 

Kim Tae Woo - High High

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не повтарям и аз гореизложеното, но сериалът ще остане в списъка с ТОП... не знам колко станаха вече, но е сред най-горните. :lol:

Такава сбирщина от откачалки с по цяла програма рядко може да се срещне на едно място, а тук нямаше и един нормален за цвят.

Главната двойка - Чан Донг Гон - брилянтен нагъл задник, суперпобъркан чаровник и неустоим Казанова. Захапа си мацката като хрътка кокал и така си откара до края (изключая онази ваканция по средата, която Diant спомена, щото беше наистина тъпо). Евала.

Накрая като си откри и бащинските заложби, стана съвършения мъж. Като отпери оня шамар зад врата на таткото, дето удари хлапето в полицейското - безценно!

 

Самата даскалка... Имаше много добри попадения като реакции и реплики, за което браво. Но тръшкането и хленча... Можехме да минем и без тях. Даже беше препоръчително. Иначе приличен образ и сравнително адекватни реакции.

Баткото с голфаджийката - тя беше особено успешна уфсъ и до края си получавах алергични реакции като й мерна мутрата, а тоз свестния мъж какво намери у нея недоумявам. :slap::dunno: Както и да е, тя любовта нали е сляпа (а също и глуха и без мозък в някои случаи), пък и с течение на времето малко от малко я очовечиха, ама по-скоро неуспешно. Той беше особено трогателен като пазеше сестра си, също и много здраво държеше на приятелството им.

Само малко се изсили с това "Не я давам", но накрая с това "зетко" ми напълни душичката. :D

 

Богаташката и мазньото: Разкошна жена! Абсолютно хладнокръвна, умна, сдържана - класна жена във всеки възможен смисъл. Странна връзка имаха, май се крепеше на игричките и флирта, но се виждаше, че много се обичат, независимо от простотиите му. От негова страна доста незряло поведение, но пък и чудесно знаеше как да й свири по най-тънките струни. Сложни личности, няма две мнения. :D

Адвокатчето и Меари... Правилно са й избрали името, де. Наистина му беше като ехо - само търчеше след него като паленце и размахваше опашка, в пълен разрез с неговия сериозен и мълчалив характер. Браво на мацето за последователността, браво и на него за същото - все пак беше прав да не се поддава на емоциите, докато не се убеди, че са истински.

Накрая като опря ножа до кокала, естествено, беше принуден да си признае и сам пред себе си онова, което всички вече отдавна знаеха. И пак се държа мъжки във всяка ситуация. Още едно евала. БТВ, това беше може би най-куцата първа брачна нощ в историята :D

 

 

Колин-чо... тия момчета от C.N. Blue продължават да ме изненадват... Като за айдъли се справят подозрително добре и с музиката, и с играта. Ролята беше много трогателна, но най ми хареса как беше одрал не кожата, а характера на татко си. :lol: Истинско, 100-процентово копие на родителското тяло. И песничката му за сериала е много добра, пък и гласът му е много красив. Ще се следи и занапред.

Хулиганчето от класа на даскалката също много ми допадна. И накрая новата четворка кукувици направо ми разтопиха сърчицето... :lol:

 

Определено се препоръчва за гледане, аз лично мисля да повторя и на БГ. Дори когато си личеше, че на тия години не им ходи да играят ученици, имаше някои просто култови сценки - то не беше отказване на цигари, то не беше номера да си правят... Няма как да запомни човек всичко. Марш да гледате!

 

И аз да пусна една хубава песничка. Макар че коя ли по-напред, като целия ОСТ е страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останаха последните два епизода…, но не мога да се въздържа от коментар за това чудесно бижу A Gentleman Dignity ….

Хиляди благодарности към преводачите, трудът Ви е дълбоко ценен!!! :thanks:

Много, ама много ми хареса този сериал. Толкова свеж и позитивен, изпълнен с приятен хумор и даряващ прекрасно настроение. Още с първите кадри на всяка серия аз вече се усмихвах предвкусвайки удоволствието от прекрасно поднесената история на четиримата мъже, страхотни приятели, техните готини жени и дълго след това се смеех наум сещайки се за отделни сцени.. Много приятни и оригинални бяха началата на всеки епизод с това връщане към минали истории, с типични за мъжете реакции.

 

О, как съм се смяла, когато бяха на пикник и се оказа че никой от четиримата не носи храна – пиенето беше основното… и фразата „където има жени там има и храна“...Готино, много готино !!!

 

Това е един от малкото сериали, в които нито сцена не съм превъртяла, нито пък изпитах някакво особено дразнене от поведението, на който и да е от героите. Хареса ми и това, че като ли за първи път срещам корейски сериал, в който се показва че животът продължава и след 40 години и то пълнокръвен живот, с трепетите и вълненията на младите, които в крайна сметка не са неоспоримо право или привилегия на последните.

Перфектната игра на актьорите допринесе за изграждането на живи и реални образи, които ще ме накарат при всички положения да гледам още веднъж сериала, което иначе не ми се случва често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата с най-захаросания край за корейска продукция. Отдавна не бях се хилила глуповато на финал на корейски сериал. Но си беше достоен завършек на цялата история. И аз съм съгласна, че това бе бижуто на сезона - без особени трагедии, добър сценариий и най-вече великолепна актьорска игра от всички. Много позитивни послания, облечени в хумор и закачки. Мисля, че това трябва да е сериалът, който да бъде избран от някоя българска телевизия за излъчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че все още не съм го догледала до край, сериалът искрено ме забавлява. Има култови реплики и моменти, на които се смея с глас. Крайно време беше да покажат, че 40+ годишните изобщо не сме за изхвърляне ;) .

 

Благодарности на екипа заел се с превода. Винаги е по-приятно да си гледаш на роден език :bow: .

 

И от мен една от песните звучали в сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се присъединя към положителните отзиви. Да, наистина най-добрата комедия за тази година. Доста захаросан край, дори в стил мюзикъл го докараха, но това се преживява. Хареса ми като цяло. По едно време бяха малко оплескали ситуацията, но се оправиха слава богу. Сценарият беше добър и изпълнението също. Обичам да има хепиенд. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен, невероятен, един от любимите ми сериали, о и най-важното различен. Много ми хареса. Финала на 19 епизод си беше вълнуващ, до края беше интересно какво ще се случи. А самия финал на сериала ми хареса много също. И оста си го биваше, актьорите бяха на ниво, просто заслужава си всяка отделена минута... :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще с първи епизод направо ме разтуриха от смях. Момента със закачането на плетената рокля за ципа на чантата - е няма такъв смях така приханах, че около мен се втрещиха от неадекватния ми смях. Очаквам много до края и като гледам коментарите още повече, въпреки че без очаквания винаги е много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра драма, с великолепна игра на актьорите. Всеки си беше на мястото. :lol:

С добър сценарий, преплитащ много смях и скръб, любов и съмнения.

С култови сцени, които просто няма как да бъдат забравени! Само като си спомня как отказваха цигарите, почвам да се смея с глас. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има двехубави неща, които си заслужават да бъдат отбелязани.

1. Отсъствието на цялата тълпа досадни и често изкуфели роднини, които се бъркат непрестанно в живота на героите и се опитват да ги командват. Отсутвието на тази тълпа в "I need romance 2" и съвсем скромното й представяне в "I do, I do" може само да ни радва и да ни вдъхне надежда за повече такива сериали.

2. Най-накрая започнахме да гледаме герои, които сами определят съдбата си чрез своите собствени решения, а не изпълняват безгръбначно чужди заповеди. И са готови да защитават своя избор на всяка цена.

Това наистина е един от най-добрите сериали за годината, досега. Да видим дали оставащите няколко месеца няма да ни поднесат някаква нова приятна изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее... няма такъв смях! Не помня от кога не съм се забавлявала така с филм, да не говорим със сериал! Удоволствието е удвадесеторено! / Еха, успях да формулирам що-годе свястно изречение след страхотния хил, който му хвърлих! / Тия сладури са невероятни образи!! :es::es::es:

Изгълтах го за два дни това сериалче и си ходя ухилена като имбецил и най - важното - не ми пука, 'щото съм си в моя свят, а там трайно се е настанила една четворка мъже на средна възраст и близкото им обкръжение..

И няма как да не кажа по няколко думи ...

Даже даскалката не успя да ме издразни - според мен имаше малко пресилване на реакциите, ама беше по - скоро за цвят, отколкото черта от характера.

Ама много сладки бе! И тя, и питбула след нея.. :yes:

Може би голфаджийката бе единствения персонаж, който на моменти ми идваше труден за преглъщане, но не мога да отрека че си имаше своите достойнства.. Не че я оправдавам, просто мисля че бих могла да разбера - сложен характер! За сметка на това пък нейният сладур беше душичка! Е те това е стабилен мъж според мен. / Не че другите са за изхвърляне! / Но той ми стоеше най - уравновесен, зрял и трезвомислещ! Едничкия му кусур беше вкуса за жени, ама то идеален мъж има ли?!

Ме Ри-то.. Фурия! Изключително забавна. Така съм се хилила с нея, че не е истина! Абсолютно ме радва подобна увереност и целенасоченост.. и изпитвам дълбоко преклонение към хората, които трябва да възпитават и да се оправят с подобно чудо у дома! Адвокатчето - много, много сдържан, ама и той си имаше своите си моменти и кахъри!

И... май стигам до любимката ми - богаташката! Е - страхотна жена! Във всяко едно отношение.! И неинкия си го биваше, обаче мадамата абсолютно успя да го засенчи за тия 20-тина серии!

Култови, култови сцени във всеки епизод!

Страхотна актьорска игра!

И.. още се чудите дали да гледате?! Не правете грешката да пропускате!

 

П.С. Едно голямо :thanks: за преводачите! Слънчица сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се нареждам на опашката. Този сериал го захапах вчера и серииките си ги хрупам като бонбони.

Гледам и се чудя кой от вс герои ми е по-по-най. По мненията ви отсъдих, че преобладава адвокатът. Все още имам чувството, че наблюдавам момченце при него. Толкова невинно изражение има. На мен, от началото любимец ми стана архитектът. Темерутест, устат, арогантен, на моменти нагъл, но зад всичко това невероятен образ и всичко в държанието му бе подплатено подобаващо. Ще ти се да разбереш, защо е такъв и какво има под черупката. Адвокатът се нарежда втори в списъка и бих казала, че това се дължи на връзката, която се заформи с Ме Ри. Едната невинност срещна другата и комбинацията ми е сладка като мед. На трето място е инженерът. Той, заедно с адвоката се изкачиха по стълбичката с развитието на епизодите. Човекът е самата доброта, но и не позволява да му се качват на главата. Супер уравновесена комбинация, вечно усмихнат и положителен. Мислех си, че ще имам само един любимец, но не, всичките ме радват. Четвъртият типаж пишман хитрецът, дето накрая все излиза прецакан ме смъква от стола от хилеж. Сигурно се чудите, защо няма женски персонажи в поста ми? Ами нито ме радват, нито ме дразнят, нито са ми смешни сценки от типа: 'сега ще мигам с очички', та затова ще се въздържа да коментирам.




Не знам дали това се дължи на моя комп, който е доста стар, но на моменти ми се изплюват субтитрите, така беше и с тайванския сериал "Черно и бяло". Ако превъртя и върна назад се появява суб, после пак ми го изплюва. Ако някой има идея как да оправя това, бих била благодарна да ми каже. Хиляди благодарности на преводачите ^^

Някой друг забеляза ли на 2-3 еп на сцената между адвоката и Ме Ри с дъждобрана, че в предната сцена като се качваха в колата му тя имаше едни сладки обички, които в следващия момент магически изчезнаха tongue.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма друг такъв сериал.....уникален, невероятен!

Признавам си, че в началото главната Со И Су ме дразнеше с поведението си, но след шести, седми епизод всичко си дойде на мястото.

Сериала имаше страшно хубави диалози, много приятни моменти, а за четиримата симпатяги нямам думи. Перфектно подбрани актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е много готино, грабва от раз и ти влиза под кожата. Един от фаворититите ми за тази година. Целият каст е подбран много добре, Ким Ха Нъл малко ми идваше дразнеща на моменти, но успях да я преглътна и нея по някое време. :lol: Четиримата главни - уникални образи. От женските персонажи най-много симпатизирах на Ме-Ри, страшно нахакана беше малката, знаеше какво иска и не се отказа до последно. Богаташката също беше много готин образ, внасяше допълнително свежест в сериала. Другото, което много ми хареса е как всяка серия започваше с някаква история от миналото на четиримата. Абе като цяло слабо звено в сериала нямаше, беше си изпипан и откъм сюжет и откъм каст. Задължителен е за гледане, така че, който още се чуди, да сваля смело. Одавна не съм давала оценка 10/10, но този сериал си го заслужи. Големи благодарности за прекрасните субтитри, които направиха удоволствието от гледнато двойно. :yes::yes::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислих, че в близката година ще кажа това отново - Възхитена съм от този сериал!

Още съм на първите пет епизода и не ми се е случило да превъртя и секунда, гледам с интерес и колкото и да нямам търпение да видя финала, никак не ми се иска да свършва.

Сюжета не е непознат и новаторски, но за разлика от други наизлезли напоследък сериали, повтарящите се елементи не ме ядосват, а дори напротив. Всичко тук компенсира, ако има мъничка грешка. Актьорската игра е великолепна, отдавна не съм гледала нещо с подобен интерес и желание. Дано остане така и докрая. Засега всичко е страхотно, тепърва ще се разкриват тайнии и мистерии. Затова подхождам с големи надежди и очаквания и стискам палци да не се сгромолясат :huh:

Чанг Донг Гон много ми харесва. Браво на човека, прекрасен и достоверен актьор е. Жестоки изражения с лице прави. Несъстоятелно ще прозвучи, но може би заради косата на моменти ми напомня на Вик Чоу. :lol:

Изобщо не само той, всички актьори са си на мястото, подхождат си с персонажите си. И как няма, като се има предвид кои лица стоят зад този проект - сценаристката и режисьорите са работили заедно по едни от най-добрите корейски сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като прочетох резюмето на филма и видях актьорския състав реших, че ще ми хареса. Скоро след това разбрах, че е започнала работата по превода и се запалих да чакам… Толкова дълго ми се стори, нетърпелива бях много, всеки ден проверявах докъде е стигнал и броях колко остава. Представям си какво им е било на тия, дето са гледали сериите с излъчването им и са чакали за следващата цяла седмица. Редовно четях коментарите и ги съжалявах като споделяха какво преживяват. Аз този път устисках да излезе целия превод, и тогава гледах; че един път се хванах така да гледам серия по серия и беше много дразнещо. Хм, намерила баба хапане, и щипане иска, дет` се казва. :D То не стига, че за отрицателно време вече гледам тазгодишни сериали, още не са излезли и вече се превеждат, ама то човекът такова лакомо същество е, колкото повече има, толкова повече иска! И затова искам да благодаря много, много на всички, участвали в превода, защото без тях само на коментарите щях да си остана, отдалече да се облизвам като краен роднина. :thanks:

Филмът напълно надмина моите очаквания. Всяка минута беше интересна и вълнуваща и изобщо не съжалявам, че стоях до посред нощите да го изгледам.

Всички от осмицата шемети много ми харесаха. Не бяха някакви новоизлюпени айдълски звездички /без малката, нея не я знам/, а истински звезди с опит и с доказан талант, което за мен си е знак за качество. В повечето продукции гледаме една звездна двойка и много актьорски пълнеж. А тука очите се пълнят, пълнят всяка минута!

Jang Dong-Gun беше перфектен, страхотно игра. През цялото време героят му ми напомняше този на Хьон Бин в „Тайната градина” – и по поведение, и по маниер, и по бързите остри реплики, и по визия даже. Все едно гледах един поостарял Joo Won. На Kim Ha-Neul сигурно съм изгледала всички достъпни филми. Нещо в лицето й не ми харесва, но не мога да не призная - мнооооого талантлива, бе, много. Сега, че ролята й беше на слабохарактерна и лековерна корейска мома, е друг въпрос - тя си я изигра много достоверно.

Никога не съм предполагала, че ще харесам Kim Su-Ro в романтична роля, ама като си го има таланта всичко е възможно. Сигурно в живота ние жените ще харесаме най-много този тип мъже, като неговия персонаж. За сметка на това неговата изгора - голфърката често ме изкарваше от нерви, лиглата. Ама той й беше намерил цаката. Запомних едни от най-вбесените му реплики, когато разпери ръце и изкрещя: „Искаш да умреш ли? Обичам те! Ела!”

Адвокатчето и малката и те бяха интересни, макар че туй малкото много ограничено го бяха направили. Че то освен да преследва любовта си друго не му вмениха, нито амбиция, нито някакво развитие. Май за нея беше готината фраза „Я, амеба, я”, ей, много се смях! /Като тая куха лейка от сляпата среща на Те Сан, дето той я пита какво работи, пък тя със самочувствие му отговаря – дъщеря на собственика на болницата./ И толкоз грозно да реве жена не бях виждала!

Най-колоритни ми бяха богаташката и плейбоя. Толкова различни и все пак еднакво влюбени. Първо ми беше жал за нея и се ядосвах на него, после обратното, после пак обратното и колко пъти така не знам. Цял филм само с тях бих гледала! :yes:

Много свежест внесоха и Колин и високия красавец с лошото поведение. Jung Yong Hwa от C.N.Blue беше много приятна изненада.

Откъм музика имаше добри попадения. За много доброто въздействие на филма допринесе и факта, че тук нямаше никакви деспотични мами, баби или друга роднинска сган, никой не се разболя смъртоносно и никой не умря, даже и хепиенд има.

Филмът ми създава усещането за нещо по-естествено и по-освободено от всичко гледано до тук, за мен си е филм от по-ново поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз доизгледах сериала,каквото и да напиша ще се губи от преждепишещите,толкова добре са се изразили и всички съвпадат с моето мнение. :yes:

Само мога да допълня,че много редко гледаме в корейски сериал всичко да е изпипано,откъм стайлинга на актьорите до интериора на къщите им,както и супер готин сюжет.

Перфектен,уникален!

Сигурна съм,че ще изгледам сериала поне още веднъж.

Благодаря много за превода! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова смешен сериал отдавна не бях гледала, че даже и го повторих, а може и за трети път за щастие пак да си го гледам. :D Изключителен сценарий отново от същата сценаристка на Secret Garden! Актьорите всички се потопиха в своите персонажи. Не мога да кажа, коя двойка ми беше най-любима, просто всички показваха различните страни на любовта, при някои романтична комедия, при други малко трагикомедия.Толкова смешни моменти, не зн кой да класирам на първо място, те бяха просто един ниагарски водопад. Началните шапки преди тръгването на сериала, уникални, смях се с глас. Невероятен екип, бяха страхотни! Може би единствено цивренето на Им Мери и И Су ми дойдоха в повече, може и това да са били желанията на сценаристката, но малко пресилено си изглеждаха. Младите джентълмени и те изпъкнаха със своята игра. Стахотен OST! Много благодаря на екипа за субките, че успях и с бг субки да си го изгледам!

 

 

П.П. Някой разбра ли коя марка са телефоните? Питам по-специално за телефона на И Су в първите серии, който беше бая огромничък... :)))

 

tumblr_m5oe3i5Srp1rw3n75o1_1280.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...