Jump to content

Recommended Posts

Този сериал, наред с "Джентълмените" са текущите ми фаворити за сезона.

"Женени с деца плюс малка компания за детски обувки, в която мама, татко и дядо задружно се трудят" срещу "Трагичната история на сираче с майка, но без баща, загубил млад живота си заради ...."

 

И за мен това са фаворитите. Дори и за годишните класации ми се струват много сериозни кандидатурите, ще видим.

 

Ако се случи втората алтернатива, направо ще бъде връх на садизма. То вярно са способни на всякакви извращения, ама... Аз се бях нагласила в най-лошия случай за: едно дълго отсъствие в Америка на татко, защото до самия край Джи Ан не му разкрива истината, че е баща на детето, а дори го подтиква да замине, за да не спира развитието му. Той си мисли, че е "третият излишен" в семейната идилия, и заминава, за да не пречи - нали е супер добричък и я обича. После обаче разбира някак си и се връща баш на време да развали сватбата им с Доктора. :P Дано не ми е прекален оптимизмът.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен това са фаворитите. Дори и за годишните класации ми се струват много сериозни кандидатурите, ще видим.

 

Ако се случи втората алтернатива, направо ще бъде връх на садизма. То вярно са способни на всякакви извращения, ама... Аз се бях нагласила в най-лошия случай за: едно дълго отсъствие в Америка на татко, защото до самия край Джи Ан не му разкрива истината, че е баща на детето, а дори го подтиква да замине, за да не спира развитието му. Той си мисли, че е "третият излишен" в семейната идилия, и заминава, за да не пречи - нали е супер добричък и я обича. После обаче разбира някак си и се връща баш на време да развали сватбата им с Доктора. :P Дано не ми е прекален оптимизмът.

 

И аз така ги мисля нещата, че ще станат...

 

Ама не знам, мисля си, че нашия и без да знае за бебето няма да иска да замине заради нуна му..тъкмо му изгряха надеждите, че може да стане нещо между тях. Но пък от друга страна, Ji An ще го насърчава(щото нали си е независим инат). Иначе до брак с доктора не ми се вярва да стигнат, може би тя ще реши да го приеме да е до нея, ама чак пък да се женят....много гадно ще стане за него, а вече доста почнах да му симпатизирам. Взе, че и той си промени, не е толкова досаден. Но съм сигурна, че драмата ще е с щастлив край. :P

 

Да отбележа и на мен много ме кефят дрехите на Сун А. Уцелили са й стила в този сериал... с прическа, с дрехи, с държание...абе страхотна е отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таткото е просто жесток!!! Изобщо целият каст са луди по цялата глава, кой от кого повече. :lol:

 

Не мога да повярвам, но обувките в 12 ми харесаха :blink:

 

И сега стискам палци да си останат по план 16 епа, че ако и този сериал забозят направо не знам.

 

БТВ, искам и аз на нейните години да изглеждам така в тясна къса бяла рокля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам колко серии са предвидили, но така както се развиват досега и нещата ги изчислявам на 20-25 и дори може и повече при добро желание на сценаристите. Не че опъват локума както при други драми дори напротив действието върви динамично, но засега минаха 12 епизода и взаимоотношенията на главните вървят все във възходяща линия и не са достигнали кулминация за да дойде така наречената криза, когато оплитат конците за да се оправи всичко на края.

 

На Ри вече взе да не подбира средства, което е хубаво за сюжета и въпреки, че крайният резултат е ясен ще и стискам палци и на нея докато развее байрака и ми е интересно какви дяволии ще измисли още. Вярно това дето го направи с обувките беше подличко, но тя поне има някакви що годе разбираеми мотиви за да постъпва така виж действията на мащехата й са напълно неоправдани просто старата чанта злоупотребява с властта, която има и иска да се наложи над всички с манипулациите си.

 

 

Сега като видя, че с Джи Ан няма как да излезе на глава веднага се приориентира към На Ри и лошото е че явно двете ще мелят брашно заедно, което лично на мен не ми харесва, но какво да се прави трябва да има интрига.

 

 

Таткото наистина се представя много добре самият актьор в комбина с И Джанг-У са страшна работа като баща и син както отбелязах и преди, но в края на 12-ти направо блеснаха!

 

 

Много ми хареса като работиха сега заедно по тея обувки и по принцип как се подкрепят въпреки разправиите, а самата сцена си беше направо трилър - в последния момент всичко! :D

 

 

Най забавният момент поне за мен беше оня чичко като извади хармониката - шах и мат! Направо уцели момента, че и мелодийката беше тъжна, тъжна таман за случая. :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна,супер готина Джи Ан,за първи път толкова волева и борбена геройня в корейски сериал.Пред нищо не се спира,знае какво иска,не се притеснява от хорските ма'абети.Вярно,че в началото беше много колеблива,но след като взе решението за бебето,стана още по силна и от преди.Направо съм възхитена от нея.

А пък за най-сладкият льольо какво да пиша,нямам думи за него.Сладурче от всякъде.

Чест му прави на доктора,че застана плътно зад нея,

защити я пред родителите ѝ,както и общото им интервю опровержение на първата статия за женитбата им.Разбра се,че той не е бащата на детето ѝ..

 

Старата чанта като видя,че не ѝ се играе по свирката веднага направи обратен завой ,но и малката лачена скубла не пада по-далеко от нея,толкова са ми противни тия двете.Сега вече след започнаха да играят в един отбор какви ли гнусотии ще измислят,само и само да елеминират мамчето. :lol: .

Този сериал много ми прилича на Only You,както тук,така и там

истинският баща е съгласен да приеме "чуждото" дете само и само да бъде с жената която обича.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...малката лачена скубла не пада по-далеко...

Дали не й сипа обаче? :rofl:

Аз не разбирам, матроната защо си вре гагата навсякъде и коли и беси с размах, а не вземе сама да си управлява компанията, щом е толкова на зор?

Трябваше Джи Ан и На Ри да се обединят и да й оскубят перушината.

Това, което 3 жени могат да сътворят - 4-ма джентълмени не могат и да го сънуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Трябваше Джи Ан и На Ри да се обединят и да й оскубят перушината.

 

И на мен ми се искаше да стане така,но това малкото подлезурче още малко и подметките ще лиже на матроната,само и само да стане президент на фирмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мило момченце направо ми напълни душата - такива грижи,

такива нежни милувки , прегръдки и целувки,

 

 

а накрая на 14-серия с такова умиление гледаше бебчето на монитора, с такава любов !

.

 

Голяма химия има между двамата, играят много истински и са естествени,

няма преиграване, а и целувката им беше на ниво.

 

Вече всички разбраха кой е таткото и става все по- интересно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно по отношение на романтика и хумор този сериал е на много високо ниво поне за сега. Ако трябва да сравня тази двойка с тая от предишният сериал за тази година дето гледах тоест the king 2 hearts Сънг Ги и Ха Джи Уон трябва да седят засрамени в ъгъла и да ронят тихо сълзи докато гледат как се прави. Лично мен освен това, че изгърмяха коза с бащинството друга изненада нямаше. Така както е тръгнало при Джи Ан намирисва на уволнение просто трудно ще се задържи в тая фрима. Любимката ми На Ри направи нещо достойно като си призна за злодеянията и после като защитаваше конкурентката си, но лошото е че дъртата я е затиснала здраво под чехъл дано накрая поне я видим как й отвръща и образа й да израстне. А за въпросната кукумявка..чакам с нетърпение да си получи "coup de grace"-то и да хвърчи перушина! :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните две серии бяха много добри - люшнаха ни от едната в другата крайност, после пак. Историята я развиха хем неочаквано, хем съвсем приемливо. Сега с нетърпение гледам как показват характерни черти на корейското общество - как се възприемат самотните майки, и връзката между мъж и жена, която е по-възрастна. За първото все си мисля, че консервативното им мислене ще накара сценаристите да вземат да ги оженят, а за второто - май пак същото :). Все пак в Корея в момента има доста жени за омъжване, които не могат да си намерят мъж на тяхната възраст, затова може би ги стимулират да погледнат към по-младите кандидати ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, Parab, нали честичко пробутват различни социално насочени идеи.

 

Аз обаче все още се чудя тоз Льольо врачка ли е, що ли? Тя жена му не знае още какво иска, той вече търчи да й го носи... К'во става тука бе? Къде ги тия мъже? :lol::blink: Повечето се налага поне 6 месеца да им набиваш системно нещата в главата, че да почнат да вдяват най-основното....

 

И друго, ако някой се чуди защо доктора не й каза директно пола на бебето - гинеколозите имат забрана да го съобщават от доста години насам, тъй като с въвеждането на видеозона в страната много семейства са превели аборти, ако първото дете е момиче. ;( Всички са искали да е момче, за да се грижи за тях като остареят и прочие простотии. Всъщност точно на това се дължи неравномерното съотношение мъже/жени от определени набори. Същото се случва и до днес в Индия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, това със селективните аборти е проблем, който трябва да се адресира. Не знам корейците, но индийците дори имат една поговорка: "Ако храниш дъшеря - поливаш чужда градина.". В САЩ пък дори се опитват да ги криминализират напълно, доколкото разбрах без изключения дори в случаи на изнасилвания, медицински усложнения и тн.

 

Остават малко епизоди, затова съм оптимист - много добре написан сценарии. Не се предъвкваха познати неща, имаше много свежи моменти, обърнаха внимание на актуални теми. Главната двойка имаха повече от химия, Докторчето е направо цвете на фона на потенциала за дразнение, който има подобен тип персонаж, дори антагонистите не са нечовечно зли и проядени от проклетия.

Откъдето и да го погледна, дори да развалят с нещо края и мощно да се издънят - ще имам неприятни впечатления от финала (сефте :D), но не и от драмата като цяло. Много, много добро сериалче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, Parab, нали честичко пробутват различни социално насочени идеи.

 

Аз обаче все още се чудя тоз Льольо врачка ли е, що ли? Тя жена му не знае още какво иска, той вече търчи да й го носи... К'во става тука бе? Къде ги тия мъже? :lol::blink: Повечето се налага поне 6 месеца да им набиваш системно нещата в главата, че да почнат да вдяват най-основното....

 

Тук сме, ама се преструваме, за да не ви стане навик да ни юркате още отначалото. Все пак 6 месеца отлагане на присъдата си е нещо, което не е за изпускане.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сме, ама се преструваме, за да не ви стане навик да ни юркате още отначалото. Все пак 6 месеца отлагане на присъдата си е нещо, което не е за изпускане.... :D

Преструвате се, щото по ви изнася жена ви да върши всичко, а вие да се почесвате знаеш къде. Не че няма и другия случай, де. Като те видя да се грижиш за жена си както Льольо, тогава ми се обяснявай. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преструвате се, щото по ви изнася жена ви да върши всичко, а вие да се почесвате знаеш къде. Не че няма и другия случай, де. Като те видя да се грижиш за жена си както Льольо, тогава ми се обяснявай. :lol:

Като се оженя за Ким Сон А само стой, та гледай! Няма да стъпва по земята! А и като ги знам сегашните жени-аз правя повечето неща много по-добре от тях. :D А името "Льольо" много му отива на льоьльото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'во става тука бе? Къде ги тия мъже? :lol::blink: Повечето се налага поне 6 месеца да им набиваш системно нещата в главата, че да почнат да вдяват най-основното....

 

 

Има ги и при нас такива мъже,особено когато е видима разликата в статуса м/у мъжа и жената.

Но едно нещо не ми дава мира,как може такава развита икономически държава като Южна Корея, хората ѝ да имат такова консервативно мислене,все едно не живеят в 21 век,а са с 30,40 години по назад от другите..

Супер успяла жена да иска да си гледа детето без баща и да бъде анатамосана,едва ли не това е най-голямит грях който е извършила.Вместо да бъде поощрявана и подкрепяна, на нея и се налага да премине през какви ли не препрядствия.

 

 

И сега льольо ще замине за Щатите да учи дизайн, за да може като се върне да бъде достоен баща за обувчица и нейната майка. :lol: А други хора си правят друга сметка за него..

Дали ще разбере,че неговата нуна е била принудена да напусне заради него.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер успяла жена да иска да си гледа детето без баща и да бъде анатамосана,едва ли не това е най-голямит грях който е извършила.Вместо да бъде поощрявана и подкрепяна, на нея и се налага да премине през какви ли не препрядствия.

 

 

 

Проблема е в имиджа и не е само в границите на държави като Корея. Дори големи компании като Пепси се влияят от това какъв е личният живот на лицата, които представят продукта им и имаше случаи при скандални прояви като изневери и прочие да прекъсват договора и така да си каже да ги отлюспят. Въпреки, че от рекламно лице до директор има разлика все пак лошият имидж си е лош имидж. А и хич не е малко, че не се знае кой е бащата да не говорим ко се разбере, че заварката става след пиянска нощ в кварталната кръчма. Всъщност тука проблема е друг и затова На Ри я предупреди какво ще стане ако евентуално се разбере - гаджето, таткото и тя хвърчат като катерици от фирмата заради подозрения за шуробаджанащина понеже нашия човек влезе там след като тя му одобри модела.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но тук се говори за жена която иска да роди детето си като самотна майка и тя решава дали ще каже кой е бащата,.Ако това е лош имидж.Не ми се иска да вярвам ,че европейски държави,както и в Америка да са против срещу такива случаи,дори да стигат до там,че да искат да ги уволняват.

Друг е въпроса ако се разбере за льольо и Джи Ан,естествено е да има спекулации.Много лесно е,а и изгодно за скублата да напусне браменната Джи Ан защото вече тя е нарочена,и естествено тя е съперницата.Не предпочете да напусне льольо,а трябва да е нуна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че е бременна и бащата е неизвестен - да в повечето държави не е проблем да е самотна майка, но в такива, където се държи на семейството като институция и по принцип морала си е проблем и затова е трудно да оставиш такъв човек да представя фирмата ти и то на такъв важен пост. Дадох този пример само като аналогия за влиянието на имиджа в/у кариерата на даден човек - принципът е един различни са обстоятелствата. А и да не забравяме, че основният фактор за проблемите пред Джи Ан не е толкова това, че не е омъжена и ще има дете, а че дъртата й има зъб заради това.. ако беше някой друг собственик в повечето случаи нямаше изобщо да се безпокои за поста си.

 

Колкото до На Ри да изгодно и е, но явно ти е убягнал момента, че тя я защитаваше пред мащехата си и до последно искаше да я остави в фирмата и ако зависеше от нея нямаше да има такъв проблем, а и защо да се преструва относно Джи Ан пред старата чанта? :rolleyes: Такива прийоми са й изгодни единствено пред Те Канг. А това за оставката е в действителност най-разумното решение понеже риска да избухне скандал и да изгорят и тримата е голям. На мен точно заради това ми харесва нейният образ понеже е комплексен - момичето е добро обаче животът й и конкретните обстоятелства я принуждават да е конкурентка с Джи Ан, а можеше да действа къде по-подмолно. Като стана дума за подмолности забравих да отбележа, че доктора вече по се търпи и така да се каже поизплува от блатото на антипатичните персонажи дето го бях пратил.. в последните епизоди особено голям прогрес направи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душа, къде отиваш, може би? Това е държава, в която все още в повечето случаи мама и тате решават кога и за кого да се ожениш, какво да учиш и какво да работиш. Икономиката е едно, културата е друго. Там все още се правят курбани, когато започваш бизнес, ходи се на врачка да ти каже подходяща дата за сватба или друго важно събитие, има си шаманки все още и т.н. и т.н. Тези неща не се променят от днес за вчера, независимо дали имаш в джоба си десет кинта или хилядарка джобни пари.

 

Колкото до имиджа, та нали в самия сериал казаха - ние продаваме не обувки, а мечти. Или нещо такова беше. Та коя жена би поискала доброволно да е самотна майка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...