Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Gabi (2012)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Russian Coffee
По новелата на: Kim Tak Hwan
Българско заглавие: “Руско кафе”
Премиера: 15 март 2011
Времетраене: 116 мин.
Жанр: Драма, Мистерия
Режисьор: Chang Yoon Hyun
IMDB

Участват:
Joo Jin Mo – Illichi
Kim So Yeon – Danya
Park Hee Soon - Emperor Gojong
Yoo Sun – Sadako
Jo Deok Hyeon - Seok Joo
Jo Kyeong Hun - underling
Kim Hyeon A - Court lady
Kim Ga Eun - Geum Hee
Kim Eung Soo - Miura
Jo Seung Yeon - Min Young Hwan
Jo Duk Je - spy
Kim Min Hyuk - Takeda
Hong Young Geun - Ryosuke
Eom Hyo Seop - бащата на Danya (гост)

Резюме: Във филма се разказва за опита на убийство на крал Годжонг (Park Hee Soon) - 26-и крал от династията Чосон. Даня (Kim So Yeon) е първата жена-барман, приготвяща кафе на жителите на Чосон. Иличи (Joo Jin Mo) е руски изкусен стрелец. Двамата, манипулирани от японката Садако (Yoo Sun), замислят заговор да убият краля...
:essub:

С български субтитри  :click:  :click:  :click:

С руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че сте започнали превода. :up:

И все пак мен нещо ме разочарова филмът. С огромно нетърпение го чаках и явно пак тръгнах с голямата кошница. Оправдано – заради тримата любимци. И към играта им нямам забележки, но не можах да се вържа на историята. Началната сцена

с влака ми напомни „Добрия, лошия и странния” и като видях Чу Джин Мо с каубойската шапка, ме напуши на смях.

 

Нещата ми стояха като недоизпипани, ефектите, особено на моменти, бяха смехотворни и разваляха впечатлението.

Иначе пък го изгледах без да заспа, :28558: но пак да кажа, дължеше се преди всичко на актьорите.

Руският на Со Йон беше потресаващ. Дори руснаците си бяха сложили субтитри на доста места. :xaxa: Само „хорошо” й се отдаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът си беше супер! Ефектен, със страхотно качество и много интересен! Перфектно беше изиграна любовната история! Иска ми се да вярвам, че подобни чувства наистина съществуват, а не са само плод на някое режисьорско хрумване...

 

Не мога да разбера, това име "Gabi" какво общо има със сюжета, историята и изобщо с цялостната концепция на филма :blink: ?!

 

 

Руският на Со Йон беше потресаващ.

 

Да и не само ... Аз имам чувството, че част от актьорите, играещи руснаци нямаха грам руска жилка, защото им разбирах почти всичко от това което казаха. А на практика никога не съм го учила този език :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен филмът ми хареса. Прекрасна актьорска игра, интересен сюжет, който успя да ми задържи вниманието до самия финал. Абсолютно си заслужава отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да и не само ... Аз имам чувството, че част от актьорите, играещи руснаци нямаха грам руска жилка, защото им разбирах почти всичко от това което казаха. А на практика никога не съм го учила този език :D

 

Абсолютно сигурно са руснаци актьорите, просто руският език е близък до българския.

 

И на мен ми хареса филма, заслужаваше си гледането. Представям си колко трудно им е било да заучат репликите на руски! Все пак много добре се справият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във филма имаше само 3 руснаци, останалите се мъчеха да изглеждат такива. За руския език на корейците е по-добре да не говорим. Имали са добра идея, но се е получил посредствен резултат, краят си беше сдъвкан, с предсказуема смърт, а героите бяха много набързо и повърхностно пресъздадени. Още повече, че резултат от всичко това е Руско-японската война и японската окупация на Корея. Финалните бравурни кадри не са много подходящи, но поне избиват комплексите за малоценност на корейците. Жалко, наистина ми се искаше това да е по-добър филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не успя да ме впечатли филма. Дали прекалено много ми се вдигна очакването виждайки кои актьори участват,не знам,но определено не оправда очакването ми. Чу Джи Мун и Ким СО Йон са много талантливи актьори ,но просто явно образите,които трябваше да изиграят и знам ли,сякаш бяха ограничени от вижданията на режисьора и не им се получи играта. А този ужасен руски,който се говореше просто ме разсмиваше през цялото време.

Жалко но за мен филмът си остана просто загуба на време :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...