Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

The Sea is Watching / Морето гледа (2002)

Последната приказка за любов на Акира Куросава

Оригинално заглавие: Umi wa miteita
Режисьор: Кей Кумай
Сценаристи: Кей Кумай, Акира Куросава
Държава: Япония
Година: 2002
Жанр: Драма, романтичен
Времетраене: 114 мин.
Актьорски състав: Нагико Тоно, Миса Шимизу, Масатоши Нагасе

Резюме: "Морето гледа" е разказ за красивата гейша O-Шин (Нагико Тоно), приютила в бордея, където живее, самурай (Хидетака Йошиока), търсещ убежище.
Самураят се надява тя да се пречисти от греховете на професията си, а О-Шин се влюбва в него. Но съдбата и късметът не са на тяхна страна.
С появата на друг млад мъж (Масатоши Нагасе), унищожителна буря удря селцето. Какво би могло да устои на яростта на природата?
Кей Кумай е заснел тази красива, вечна любовна история по последния сценарий, написан от легендарния режисьор Акира Куросава.

Награди и номинации:
San Sebastián International Film Festival - 2002: Номинация за Golden Seashell на Кей Кумай

 

:essub:


Филмът с английски субтитри

Филмът с руски субтитри

Лично мнение:
Нежна история за труден период в живота на няколко преплетени съдби.
Силно ме впечатлиха операторският подход и цветовете във филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си избрах този филм за гледане на Св.Валентин. Нямах предварителна нагласа, а в края вече бях тотално очарована от разказаното и от съдбата на гейшите.

В повечето филми за гейши, те са представени по съвсем различен начин, едва ли не кукли на конци, управлявани от собственичката на къщата, в която живеят.

Тук нещата стоят по съвсем различен начин, показаха другата им страна, общата съдба на четири жени, които са свързани помежду си с приятелство и загриженост една за друга, имаше много трогателни и силни моменти помежду им.

Всяка от тях имаше трудна съдба, но беше запазила своя човешки облик и чувствителност, може би това изпъкна на преден план.

Краят на филма беше драматичен, изпълнен с много обрати и завърши подобаващо тази невероятна история. Самият финал остана неопределен и отворен, но според мен завърши с надежда и усмивка за бъдещето, така мисля.

 

Филмът е много вълнуващ, гледа се лесно, има страхотни женски образи, мисля, че  много ще ви впечатли и докосне , препоръчвам го с две ръце, истинско съкровище е! :bow:

 

Благодарности на IvYoYo за буквичките! :subs:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...