Jump to content

Lee Seo Jin (И Со Джин)


Recommended Posts

Lee Seo Jin

spacer.png

 

Дебют: 1999 г.

Агенция: Hook Entertainment

 

Официален сайт


Име: Lee Seo Jin / И Со Джин (이서진)

Дата на раждане: 30 януари 1973 г.

Височина: 179 см

Кръвна група: А

Образование: New York University (Business Management major)


Дебютира през 1999 г. в драмата House Above the Waves. След няколко поддържащи роли става популярен с участието си в драмата DAMO, последвана от успеха на Phoenix през 2004 г. Играе различни персонажи, но е най-известен с историческите си роли.Семейството му има силни връзки с финансовия сектор, свързани с банковия, транспортния и туристическия бизнес. Затова и той завършва Бизнес мениджмънт в Нюйоркския университет. 2011 г. се присъединява към компанията Ask Veritas Assets Management, която се занимава с недвижими имоти и интелектуална собственост. От 2006 г. е редовен доброволец за Habitat for Humanity. През 2008 г. е обявен за Goodwill Ambassador for Korea. През 2010 г. заедно с Nippon Foundation и South Korean food franchise Genesis основава фондацията Let's Tree Fund, чиято главна цел е залесяването. 2011 г. се присъединява към набирането на средства за жертвите след земетресението в Япония. Той също така публично протестира срещу насилственото репатриране на севернокорейски бежанци.
От януари 2007 до октомври 2008 г. има връзка със звездата Ким Юнг Юн от сериала Lovers.


Сериали:

[2022, tvN] Call My Agent! - Ma Tae O

[2022, TVING] Dr. Park's Clinic - Park Woo Jang

[2021, OCN] Times - Lee Jin Woo

[2019, OCN] Trap - Kang Woo Hyun

[2016, MBC] Marriage Contract - Han Ji Hoon

[2014, KBS2] Wonderful Days - Kang Dong Suk
[2011, MBC] Gye Baek - General Gyebaek
[2009, MBC] Soul - Shin Ryu
[2008, SBS] On Air - гост еп 9
[2007, MBC] Yi San - Yi San/King Jeongjo
[2006, SBS] Lovers - Ha Kang Jae
[2006, CGV] Freeze - Baek Jung Won
[2004, MBC] Phoenix - Jang Sae Hoon
[2003, MBC] Damo - Commander Hwangbo Yoon
[2002, SBS] Shoot for the Star - Do Hun
[2002, MBC] Since We Met - Kang Min Suk
[2001, MBC] Her House - Lee Joon Hee
[1999, MBC] The Boss / 왕초
[1999, SBS] House above the waves / 파도 위의 집 

Филми:

[2018] Intimate Strangers

[2015] Love Forecast

[2005] Shadowless Sword
[2001] I Love You
[2000] Ghost Taxi

Театър:

[2000] Shakespearean Love Method

 

Телевизия:

[2015, tvN] Grandpas over Flowers Season 4

[2015, tvN] Three Meals a Day Season 2

[2014, tvN] Grandpas over Flowers Season 3

[2014, tvN] Three Meals a Day

[2013, tvN] Grandpas over Flowers Season 2

[2013, tvN] Grandpas over Flowers

 

 

Видеоклипове с негово участие:
[1999] Sky - Forever

[2001] Jung Jae Wook - Goodbye

 

Галерия:

 

 

 

Награди:
* 2001 MBC Drama Award -
Best New Actor (Her House)

* 2003 MBC Drama Award - Best Couple (with Ha Ji Won in Damo)

*2003 MBC Drama Award - Excellence Award, Actor (Damo)

* 2004 MBC Drama Award - Best Couple (with Lee Eun Joo in Phoenix)

* 2004 MBC Drama Awards - Top Excellence Award, Actor (Phoenix)

* 2006 SBS Acting Award - Top 10 Stars (Lovers)

* 2006 SBS Drama Awards - Popularity Award (Lovers)

* 2007 MBC Drama Awards - Top Excellence Award, Actor (Yi San)

* 2016 tvN10 Awards - Grand Prize (Three Meals a Day / Granspas Over Flowers)

* 2016 MBC Drama Awards - Best Actor in Special Project (Marriage Contract)


Засега не знам много за него, освен че се "запознахме" посредством Lovers. Но ще проуча и ще пусна инфо за него, защото ме гложди любопитството и защото чрез неговия персонаж в Lovers открих този форум, както и необятното азиатско кино (макар че до някаква степен познавам друга част от азиатското кино, но тя се води под друг наслов). Надявам се някой да открие и преведе The Phoenix, по мои данни това е неговият друг шедьовър, няма да останете разочаровани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баткото си го бива...

признавам, че не съм гледала много филми с негово участие, а що се отнася до Shadowless Sword (2005) - там не ме впечатли много...

малко снимчици...

photo4714.jpg

photo4712.jpgphoto4718.jpg

 

за повече информация погледнете ТУК

 

и сайта му - ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този батко и на мен ми хареса в Lovers... Давам малко снимков материал за дамите...

 

10sc2gh0ak2.jpg

 

Bio_LeeSeoJin_004.jpg

 

photo4713.jpg

303553_image2_1.jpg

Bio_LeeSeoJin_005.jpg

 

 

 

Ето и една със сладката му съпруга...

Може и аз да съм в грешка... но четoх някъде, че са се оженили...

kim_jung_eun_lee_seo_jin_breaks_up.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, чак не очаквах толкова бързо да се включите... Хммм... четох някъде, че благодарение на снимките в Lovers са станали "двойка".

Но никъде не срещнах, че е женен.

 

Както и да е, личеше и в самия филм симбиозата между двамата - наистина биха били страхотна двойка...

И както казва хьона (не че още ми е ясно какво означава това) ОМ - тя неусетно премахна толкова много отрицателни черти в него,

а дали наистина и в живота е така?! :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова, което аз открих е, че наистина са били двойка...

една бурна, но уви краткотрайна връзка...

 

за радост на всички в шоубизнеса в Корея, които са посрещнали тази любов с радост и подкрепа...

за разлика от другите звезди, които са много внимателни в своите отношения, особено, ако тези отношения

са със свой колега; всичко се крие много старателно, освен ако няма официално обявяване на годеж и сватба...

за разлика от всичко обичайно, отношенията на Lee Seo Jin и Kim Jung Eun са били много открити и

дори закачливи пред камерата...

но сега вече официално са разделени, нещо което и двамата признават...

дали новите ангажименти в работата не са причината, или нови любови...

никой не знае, но връзката е приключила много цивилизовано и с добри отношения помежду тях...

без компромати и обиди...евала...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм разочарована,че са прекратили връзката си..но това е било преди доста време...

За Lee Seo Jin мога да кажа,че ми стана един от любимите актьори след,като гледах Lovers и Freeze ....

Много ми хареса с това студено излъчване и в двата сериала... чудя се дали има някой сериал или филм,

където играе по-забавна роля...защото усмихнат му отива толкова много ..като му видя трапчинките и се разтапям.. :P

 

24055238657725872982725.jpg

n4121622980210827538094.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lovers беше супер забавен:

 

Помните ли сцената в ресторанта във втори епизод, когато тя го обърка за годеника на сестра си, толкова не се бях

смяла от много време. Или пък сцената, когато каза на един дето я сваля, цитирам грубо: Знаеш ли кво, той тук до мен е гангстер,

с който сме особено близки

 

 

Мда, били са двойка, скъсали са, никога не са били женени, но и аз се бях зарадвала на новината, че са заедно.

Гледам го и в "Soul", макар там също да заема централна роля, някакси го няма оново, което показа в "Lovers".

А ето и едно от любимите ми youtube клипчета, свързани със сериала:

 

http://www.youtube.com/watch?v=D-olo4frGqs

 

Някъде имаше въпрос как си избирате сеrиалите, аз повечето си ги избирам, чрез тубата, ето примернo гледах тва клипче и ми се дощя

да гледам и сериала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи пак нещо бах на вълна Со Джин и реших да започна най-накрая Soul - определено не моя жанр, но все пак с него - достатъчно основателна причина .

Засега съм на 3ти епизод, но в никой случай не се очертава да надмине Phoenix или Lovers.

Иначе за тези, които не са влизали в официалният му сайт - корейският да не ви плаши, галерията е доста добра и определено не бедна.

 

Kathie - в Phoenix можеш да се насладиш на трапчинките му. Там още не е осъвършенствал студения си вид и включва трапчинки като дълги фарове.

 

BTW, ако някой има Phoenix с добро качество и реши да го качи в БГШеър-а например - аз ще помагам с превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maле мила,какъв актьор.Лигите ти да потекат,аз сега гледам филмът му "Lovers" , и останах очарована от него.Не мога да повярвам,че не съм го намерила по-рано.Изглежда никой от филмите му не съм гледала,за да ми е познат отпреди това.Побърках се по филмчето и по една от песните на филмчето."GO hae- Кim Jin Ho",който го изпълнява.Лелелле умрях от тази песен,въртя я три дни и три нощи.В началото тази Ким Юнг Юн изобщо не ми направи впечетление като актриса,някак "пуста"ми се видя,но с течение на другите серии я харесах като актриса,страхотно си изпълнява ролята.И какъв поглед вади само,как човечеца да не се влюби наистина в нея.Не можах да повярвам,че са били наистина влюбени,жалко,че не са се омъжили,щеше да бъде страхотно.Мисля,че си допадат много. :P :P :P:D :D :D :D :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия тръпчинки ще ги помня вечно. Те са умопомрачителни. А как го обличаха в Lovers просто не беше реално.

 

Та, много силно играе, особено когато е тъжен, с празен поглед и тая негова меланхолия толкова да му отива, че дори и да не си показва най-хубавата усмивка на света, пак може да те побърка.

 

Мислех, че след Бини няма да има такива тръпчинки, но Lee Seo Jin има перфектните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е отбелязал че господина се снима в нов сериал

Gyebaek. Знам че има много любители на исторически драми във форума и за това се надявам , че те ще се решат да му спретнат едни субтитри. :D

 

Со Джин е нинджа убиец

az1o5myvsqztcqrztsrxlac.jpg

убива ви с усмивка :lol:

9ktnjtaqbbid1ee7aajqt8v.jpg

 

Няколко снимки от сериала и едно видео. Със Ji Hyo са готина двойка. :D

 

 

ojap8amac5bvvlmhd.jpg

f1q7edhhdh57jro.jpg

pfekzkp3o.jpg

 

 

 

И едни други сладки празнични снимки :

mmzkzoyaamc.jpg

 

6vp6ygckczgbyvgizrht6xf.jpg

nllieecocip1tznjoife.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вторият корейски актьор, на който успях да му запомня името :up: Ролята му в 'Дамо" е убийствено красива :cry: :cry: Издирих и други сериали с него, но не мисля, че я надминава някъде, макар че определено е чудесен актьор! Като му видях снимката без "катинарче" си казах - "Ама тоя бил страшно грозен всъщност!" :28558:  Но в момента в "Кебек" се справя чудесно и без брада, а и "Хлад" не е за изхвърляне. Чаровник :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господина ще  ми се сърди, че не пиша в темата му, а твърдя че е първата ми корейска "любов" :D Все пак още не съм намерила по-добър сериал от Lovers....


 


Както и да е. За мое огромно щастие намерих преведени някои от епизодите на Grandpas over Flowers


tumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo2_500.jpg


Гледайте ги в този блог


 


Иначе малко от последни фотосесии за ELLE, Vogue и Officie'L Hommes


 


 


tumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo5_1280.jpgtumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo6_1280.jpg


tumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo7_1280.jpgtumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo8_1280.jpg


tumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo9_1280.jpg


tumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo4_1280.pngtumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo5_1280.pngtumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo6_1280.pngtumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo7_1280.pngtumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo8_1280.png


tumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo9_1280.pngtumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo10_1280.png


tumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo1_500.jpgtumblr_mvjpe5zzKM1r3hs1eo3_500.jpg


 


 


Съвсем пресни от вчера на FREEDOM FACTORY 1.0 event


tumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo4_1280.jpgtumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo3_1280.jpg


 


И една, която трябва задължително да я има в темата :) Много е сладък хахахаа


tumblr_mvjq95F4W81r3hs1eo1_1280.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Со Джин потвърди участието си в нов сериал, който ще започне началото на 2014г.


 


Good Times Indeed


tumblr_mxr0n35ffB1r3hs1eo1_1280.jpg


 


Kim Hee Sun, Lee Seo Jin, Ok Taecyeon (2PM), Hwang Soo Jung и Ryu Seung Soo ще са главните герои на новата драма на KBS 2. Режисьор ще е Kim Jin Won (“Nice Guy”).


За сега се знае само, че ще е семейна драма за живота на три поколения ......


 


Днес се потвърди и участието му в новият сезон на Grandpas Over Flowers


 


Със Таек освен, че ще снимат заедно имат и обща реклама за Nepa


tumblr_mxr0n35ffB1r3hs1eo2_r1_1280.png


 


tumblr_mxr0n35ffB1r3hs1eo4_r1_1280.png


 


 


 И една снимка от MAMA 2013, където той връчва една от наградите....


tumblr_mxr0n35ffB1r3hs1eo3_r1_1280.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lee Seo Jin обмисля връщане към малкия екран!

На 2 юли източник от драматичната индустрия съобщи на Ilgan Sports, че актьорът е поканене за главната роля на предстоящата драма OCN "Times" (буквално заглавие).

Ролята е на репортер на име Lee Jin Woo, който кара хората на високи места да се страхуват от преследването на истината и разкрива истинските лица зад хората във властта. Дори когато получава заплахи,  да си затвори устата, той пуска последващи доклади за заплахите. Той е основната причина, мястото където работи да затъва, но той е и техният звезден репортер.

Агенцията на Lee Seo Jin, HOOK Entertainment, заяви: „Lee Seo Jin получи оферта за кастинг за главната роля в новата драма на OCN„ Times “и той положително я преглежда.“

„Times“ е политически трилър за жена, която през 2020 г., може да се обади по телефона в миналото и мъж през 2015 г., които се обединяват, за да спасят убития президент. 

 

И още...

На 24 юни Националната данъчна служба назначи IU и Lee Seo Jin за почетни посланици!

Преди това на 54-ия ден на данъкоплатците през март двете звезди получиха похвала на президента за своите примерни плащания на данъци и големи социални вноски. Всяка година двама почетни посланици на Националната данъчна служба се избират сред известните личности, признати за образцовото им плащане на данъци.

На 24 юни IU и Lee Seo Jin бяха избрани за почетни посланици на Националната данъчна служба. Ползите за тяхното положение включват отлагане на данъчните разследвания през тригодишен гратисен период и изключителен достъп до имиграционните контролни пунктове на летищата.

Националната данъчна служба коментира: „IU и Lee Seo Jin усърдно плащат данъците си, но и активно участват във филантропски принос към обществото. Назначихме ги за почетни посланици, защото те са подходящи за Националната данъчна служба, която прави всичко възможно да осигури честно плащане на данъци и да подпомогне ранно възстановяване от COVID-19 чрез данъчна подкрепа. "

lee-seo-jin.jpg

 

Като почетни посланици, IU и Lee Seo Jin ще участват в различни дейности за насърчаване на добронамереното плащане на данъци и усилията на Националната данъчна служба за администриране на надеждни практики за данъчна администрация.

 Lee Seo Jin каза: „Смятам, че плащането на данъци надлежно е най-малкото дарение, което можем да направим за всички. Ще направя всичко възможно като почетен посланик на Националната данъчна служба, който насърчава значението на щателните данъчни плащания. "

Kim Hyun Joon, директор на Националната данъчна служба, заяви по време на церемонията по назначаването в регионалната данъчна служба в Сеул, „Ако IU и Lee Seo Jin, които дават надежда на хората на нацията чрез музиката и актьорството си, работят за насърчаване на заслужен данък - плащайки, те ще окажат положително влияние върху възприемането на младите от плащането на данъци. 

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завръща се с 3-тият сезон на Youn's Kitchen :panda-145:

Очаквайте предаването на 8-ми януари.

Ще бъдат в корейски традиционен ресторант в Jeollanam за чужденци, които посещават Корея.

С добре познатите лица Youn Yuh Jung  Jung Yu Mi, Park Seo Joon   и  Choi Woo Shik

Превю от 1 епизод :

Статия с част от превода на клипчето цъък

[최초공개] 윤식당에서 윤스테이로 돌아왔다! 한옥에서 '사장님 마음 담아' 정성껏 모시겠습니다♥#윤스테이 | EP.1

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...