Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

“The right to use my friend as a weapon.
That is the sinful crown I shall adorn. I accept this guilt”

 

Guilty Crown

 

Оригинална творба: Араки Тецуро
Озвучават: Каджи Юки, Накамура Юичи, Каяно Ай и др.
Тип: ТВ
Жанр: драма, сай-фай
AniDB и MAL: AniDB //  MAL
Държава: Япония
Година: 2011
Епизоди: 22 + специални
Времетраене: 24 мин. на епизод
Резюме: На Бъдни вечер, през 2029 годин,а неидентифициран вирус се разпространява в Япония.
Той поразява голяма част от населението и в цялата страна настъпва хаос и анархия.
Международна организация, известна като GHQ, се намесва и поема контрола и управлението над страната.
Това събитие остава известно в историята с името "Изгубената Коледа".
Десет години по-късно - 2039 година...

 

Линкове: 
- в момента не са налични подходящи -

(При интерес, попитайте в коментар дали все още може да се открие)

 


Лично мнение:

 

Анимето има невероятен арт и музика! :es: Наистина страхотни визуални ефекти. Въобще 10/10 за музика и арт. :asian: За съжаление на места историята е доста объркана. Можеше доста по-добре да изпипат сюжета. Като цяло му давам 7/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с авторката на темата. Анимето има страхотни арт и музика. Аз лично обаче съм много доволен и от историята. В първата си част или поне до към 12-13 епизод всичко беше много,много добре като сюжет,после верно мъничко спадна качеството на историята и стана леко пообъркана,но до края интереса ми се запази и си го догледах с удоволствие.Не усетих кога изминаха всичките епизоди.

Обаче имаше доста тъжни моменти :( Ако някой смята да го гледа,да го има предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рони, да вземе да ми хареса едно аниме, което си постнала. :na2:

Аз лично не видях сюжетните пропуски, за които говорите, но пък съм леко разочарован от музиката, тъй като очаквах да е на много по-високо ниво. Артът никой не може да го оспори обаче.

Ядосах се само на края, понеже беше кръцнат като с ножичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо, шефе, явно си започнал да разбираш от анимета. :P Браво, все някога трябваше да се научиш. :na2:

 

За мен музиката е на много високо ниво и страшно ми хареса. Странно, че не ти е допаднала.

Радвам се, че ти е харесало анимето. Да, арта наистина е страхотен!

Ами имаше няколко обърквания на места в сюжета, но после всичко си дойде на мястото.

Като цяло останах много доволна от сериалчето, даже два пъти го превъртях

и хайде да не бъда много строга - вече 8/10 му давам.

Иначе в 90% от аниметата краят винаги го режат или не го доизпипват... за съжаление. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си го набелязала още миналата година. На рождения ден на анимес имаше страхотен косплей на главния му герой. 

Кой знае, кога ще му дойде времето...

Браво за темата, Вер! Ще имам по-голям стимул да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо, шефе, явно си започнал да разбираш от анимета. :P Браво, все някога трябваше да се научиш. :na2:

 

Това, без да искам, го прочетох по следния начин:

"явно съм започнала да разбирам от анимета" - и се рекох "Мараба, тя си призна!"... и-и-и-и после можеш да се сетиш колко разочарован се почувствах. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Укио, радвам се, че си решила да го погледнеш. Заслужава си. :)

Когато успееш. Важното е, че ти е грабнало вниманието и е в листа за гледане. ;)

 

Шефе,

 

Хахахаха :282: Хубаво ме разсмя! Шефе, май имаш нужда от очила. :P Или от сникърс?! :28558:

Не мога да призная една толкова явна лъжа. :P

Към лъжесвидетелстване ли ме подтикваш? :D

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох , най-после ми остана време да го прегледам това аниме и не останах разочарован, мога да му намеря пропуските но ще пропусна този пък и просто ще се насладя.

Музиката - ''WOW'' ! Арта - ''WOW''x2 Но персонажите ме спечелиха 

Фюнерару- най приятният робот , всичко може всичко прави - от сгъване на дрехи до салатка :D :D
Цугуми - девойчето хакер , малко така бе направена като мечтата на Педобеар..... и интерфейсът на програмите и имаше едни мечки които приличаха на своят събрат..... :D
Инори- много ефирни дрешки , много чудо за мъжкият пол може да е така наречените ''eye candy '' ,но мен лично не ми хареса .
Даат- змия, още със сцената която предлага ябълката на Шу, заслужава си да бъде стъпкан с кубинка 50 номер
И човекът скала Огумо ! - най ми допадна :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го неотдавна. Code Geass копие/wannabe е за мен. Няма да изброявам колко неща ме издразниха, но си имаше и своите моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...