Jump to content

Recommended Posts

* W no Higeki *

ghfgx42hrhr6.JPG


Заглавие: Wの悲劇, W no Higeki
Българско заглавие: Трагедия
Страна: Япония
Старт: 26 април 2012 г.
Формат: рензоку
Жанр: драма
Епизоди: 8
ТВ канал: четвъртък 21:00 ч. по TV Asahi
Песен: Ken Hirai - “Kokuhaku“
Субтитри: Английски субтитри
Базирана е по мангата “W no Higeki” на Natsuki Shizuko.


Wiki

 

Участват:

Takei Emi като Watsuji Mako / Kurasawa Satsuki

Kiritani Kenta като Yumisaka Keiichiro

Matsushita Yuki като Ichijo Haruo

Fukuda Saki като Tachibana Kirara

Gouriki Ayame като Mido Sayaka

Morita Ayaka като Layla

Terada Minori като Watsuji Yohee

Nogiwa Yoko като Watsuji Mine

Wakamura Mayumi като Watsuji Kibi

Nakamura Shunsuke като Watsuji Michihiko

Takeda Kohei като Watsuji Takuo

Kaneda Akio като Watsuji Shigeru

Takahashi Issei като Masaki Shohei

Hirooka Yuriko като Kimura Shino

и др.

 

 

09d46f3d13a578f9.jpg


Резюме:
Mako Watsuji е от богато семейство, затова винаги е живяла в комфорт и обградена от любов. В резултат на това, тя копнее да поеме живота си в собствените си ръце. От друга страна, Satsuki Kurasawa няма родители, живее в бедност и често се чувства самотна. Поради тази причина, тя има силно желание да притежава власт и пари. Един ден, двете се срещат и решават да се разменят....
 

 

Епизодите с бг субтитри: :subs: :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:

 

Свали:  :click:  :click: 

  :essub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подцених това заглавие в началото, но след като изгледах вече и втори епизод - интересът от мен е на лице. Добре забъркаха и историята, разменените роли на Такей-сан, а Кента Киритани в ролята на полицай увлечен по нея.

От видяното в първи епизод най-много ми хареса Кохей Такеда (може да е било и радост от това, че отново го виждам на екран, кой знае...), а виждам и днес, че неговият герой ще е пряко свързан с една от двете героини, които изпълнява Еми Такей.

Саки Фукуда... зла, зла, зла кабаретна танцьорка. Далеч от образа на милото и възпитано момиче, което познавам. Виждам, че мизериите, които ще върши герoинята й ще продължат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм започнала заглавието, но не мога да остана равнодушна към ендинга на драмата. Отново перфектен избор на изпълнител. Видеото е уникално, в традиционен стил. Песента се нарича Изповед и е на Кен Хираи. Както винаги, неговото присъствие е гаранция за качество.

Кен Хираи - Кокухаку

fe546a1c5c4b7bd0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май няма много зрители тази японска драма.То вярно,че ако не беше Кента Киритани,надали и аз щях да й обърна внимание,но мога да кажа,че след изгледан 5-и епизод ми става все по-интересно.И в двете превъплъщения Еми Такей е перфектна.Кента Киритани досега беше някак в сянка.Историята се въртеше основно около двете момичета,но от анонса за 6-ти епизод,който прочетох,занапред ще има много повече екранно време,за моя голяма радост smile.gif .

tumblr_m3badrk8Q31qfb2v2o3_1280.jpgtumblr_m3badrk8Q31qfb2v2o2_1280.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен първи епизод много ми допадна. Приказката за принца и просяка винаги е била вълнуваща, що се отнася до смяната на местата и как всеки се приспособява към непознатия нему свят.

Кастът също е добре подбран, виждам и страхотната Фукуда Саки, но най-вече ме пленява детективът на Киритани Кента с тази тридневна брада... :wub: Оо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че интересът ми към това заглавие, в началото беше по-сокро заради каста, отколкото историята,

но след като видях първите два епизода, ми стана интересно и сега си чакам новите серии.

Останах доволна от представянето на Еми Такей. Справя се добре с пресъздаването и на двата персонажа.

За Кента Киритани мисля е излишно да говоря, защото той просто си е страхотен.

Колкото до Саки Фукуда и нейната героиня, гледала съм Саки да играе подобен персонаж, преди доста време

в Life и затова не съм изненадана, че така добре се справя.

Песента на Кен Хираи пасва идеално на дорамата.

Любопитно ми е какво са ни подготвили за финал, но ще почакаме и ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След шеста серия съм малко объркана :huh:

 

Защо всяка от близначките изведнъж загърби собствените си принципи и започна да се държи като другата? Не ми се вярва да са преосмислили ценностната си система за няколко часа, а ако са успели пак да се разменят, явно нещо ми е убегнало :unsure: Склонна съм да вярвам, че Курасава го направи, за да унищожи семейството, но не разбирам действията на Мако...

 

 

Кента Киритани с "лошия" поглед :blush: Героят му е доста находчив, но методът му за разпознаване на близначките е :lol: За пропусналите:

 

tumblr_m422vs0qQr1qenqvto1_500.gif

 

 

 

Започнах да го гледам заради трите ми любимки - Аяме, Саки и Ейми, но историята ме грабна... и Кента :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също останах леко объркана след шеста серия, но моето обяснение за Мако е

 

 

Предполагам, че действията й се дължат, на това че й бяха казали, че трябва да изчезне, и че не може да замени Сатски. Просто реши да защитава съществуването си и това, което иска да прави. Мисля че и затова даваха няколко пъти момента, когато Сатски й казва - "Като не ти харесва нещо, съпротивлявай се! Аз така успях да оцелея!"(цитирам по памет).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен страхотен постер,

 

wnohigekibgpsterversion.png

 

имаме и нова връзка за теглене с бг субтитри тук: :click:

 

Браво на vesy за превода! :thanks::yes::es:

 

Сериалът е страхотен, точно такива ми харесват, сигурно защото не са лигави! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен сюжет, още от 1 еп. ми грабна интереса, малко странно виждане, на моменти и злокобно усещане, но определено на мен ми харесва, да видим нататък как ще се развият нещата....Еми Такей я харесвам, има страхотно излъчване и е много чаровна, много добре пресъздава двата различни образа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво постерче a010.gif!

Заслугата, това сериалче да има субтитри е не само моя, но и на чудесната ми редакторка. Името и под проекта, е гаранция за сигурно качество :kiss2:.

За сериалчето - започна силно и продължи така. Нивото му, не спадна нито за миг. Непрекъснато се случва нещо, което да поддържа интереса на зрителя на макс. Всичко е точно дозирано, стегнато, добре поднесено и изиграно. Няма нещо излишно и дразнещо. Кастът е страхотен. Е, признавам, че съм леко пристрастна smile.gif .

Кента Киритани, за него коментарът е излишен...

Еми Такей, успя да се влее в образите и характера на двете сестри много пълно. Видях борбата, която е водила за да оцелее Сацуки, усетих и болката и на захвърлено от семейството си дете.
Почувствах задушаването и отчаянието от пълната липса на избор на Мако, носеща на раменете си тежестта на семейните традиции.

Саки Фукуда, браво на тази девойка, щом героинята и толкова успешно ми бърка в здравето laugh.gif .

Осем серии, са напълно достатъчни според мен, за да не отидат нещата в нежелана посока. Тази седмица предстои да видим развръзката. Това, което анонсираха за следващия епизод обаче, хич не ми хареса dry.gif .

Детективът на Кента лежеше промушен от нож....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо само 8 серии <_< Искам си стандартните 10 :unsure:

vesy, и аз се бях притеснила какво са намислили, затова прегледах серията без букви още като излезе :blush:

 

спокойно, нашият хубавец оцеля B)

 

Сега чакам субтитри на разбираем език, за да разбера какво точно се случи, че нещо се оплетох с това кой кого заради какво лъже/прикрива. Ще коментирам епизода след това.

 

В седма серия ми се изясни объркването в края на предходния. Много умен ход от страна на Сацуки беше това, явно момичето наистина е находчиво и мисли за всичко, но

 

тези детективи много умни се оказаха да му се не види, веднага се усетиха, че нещо не е в ред. Поне изчистиха името на Сацуки от обвиненията за убийство, подозирах аз, че героинята на Саки не я тормози от едната злоба. Не разбрах какво целеше собственичката на бара с това посещение в имението. А майка им реагира толкова студено, когато разбра, че не говори с Мако, че ми се искаше да я ударя с нещо :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах последната 8 серия и бих казала, че финалът не беше лош. Въпреки че не успях да си обясня, някои

от решенията на героите и нещо... развръзката ми се стори доста бърза, но като цяло съм доволна.

Беше ми интересно, кастът се справи чудесно и музиката също беше хубава.

 

 

Благодаря на хората, които правят българските субтитри, а също и за хубавия постер :)

 

 

Няколко снимки на Еми Такей и Кента Киритани

 

ad22582739a44249.jpg

 

 

f0da8d722aa8182e.jpg

f0e903cf82539551.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето ми хареса доста. Съвременна трактовка на "Принцът и просякът" по азиатски. Takei Emi е голяма симпатяга и се справи добре с двата образа, които трябваше да изиграе. Старият детектив, разследващ случаят в семейството беше голям сладур. Уж, един такъв шмотльо, но умът му сече като бръснач. Много ми допадна и образът на "мама" (съдържателката на бара).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, наистина е интересен, до последно не знаеш какво ще се случи, по различен е от останалите, музиката също мн ми хареса, малко мистериозен ми идва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има песничката от ОСТ-а?

Знаеш ли колко я търсих, защото е страхотна, обаче никъде не успях да я намеря, писах и йероглифи чак, ама... Ох, дано някой я намери. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли колко я търсих, защото е страхотна, обаче никъде не успях да я намеря, писах и йероглифи чак, ама... Ох, дано някой я намери. :(

 

Успях да сваля клипа от едно място. Сега го конвертирам, а после ще екстрактна песента. Ще я имам по-късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...