Jump to content
Blue_Moon

Ханами - Вълшебството на сакура

Recommended Posts

Lawandula, много се радвам, че носи такъв положителен заряд темата! :) Дано да има повече включвания. Снимката, която си постнала е страхотна! Фуджи и сакури...прелест!

Танче, поствам още няколко снимки от личния архив, а останалите ще кача във фейсбук.

Имаше най-различни видове сакури, прекрасни бяха!

28cf91e03f965c1d.jpg

df9d6e069f5c5eed.jpg

5acea4cd3d9f8a92.jpg

Препоръчвам да пробвате сладолед с вкус на сакура с парченца от листата. Много е вкусен. :)

1ade2a562c297ea1.jpg

• Upvote 1

Здравейте, 
За първи път попадам в този и форум и още не съм разгледала всичко, но това със сигурност ще се попромени :) 
Източната култура и изкуства винаги са ме привличали и вдъхновявали до голяма степен и се включвам тук, за да се похваля, че освен на половината си гръб, от тази пролет ще имам японска вишна и в двора си на вилата. Избрах хибридния вид Royal Burgundy, който е с червени листа и прекрасни кичести цветове. Стискайте палци на фиданката ми да тръгне и да се развие добре и догодина ще организирам мини Ханами на вилата в Родопите  :panda-145:  :es:

Стискаме палци и чакаме покана :D

Това наистина е чудесно, че си се сдобила със сакура! :yes: Стискаме палци да тръгне и да порасне бързо. :icon_sunny: И да, определено чакаме покана. ;)

И отново с "малко" закъснение, но ето прогнозата и за тази година:

06adb50fe56a78bb.png

Интересно четиво, ще сваля и филма 

Cherry Blossoms From Western Japan To Tokyo 

Иначе имах щастието 2014 г. да посета Япония точно в този сезон. Ето снимки, ако му е интересно на някой: 

Toкио - Тук

Фукуока - Тук

Планината Фуджи - Тук

Edited by Blue_Moon
Покрити линкове.

Здравей, fareast. :) Много се радвам, че се включи. :icon_sunny: Достъпът до албумите ти е ограчен и не се виждат. Много ще се радваме да видим снимките ти, но трябва да направиш албумите видими. Ние бяхме пролетта на 2015-та в Япония. Наистина невероятни са сакурите. И въпреки че кленовите листа също се обагрят в невероятни цветове през есента, ако имам щастието отново да се върна в Япония, то определено пак бих избрала пролетта с цъфналите сакури. :)

bf00de6661308da6.jpg

В парка Заимов има само едно такова дръвче, в наситено розово, с повече от 5 венчелистчета. Един от съседите го е засадил, не ми е ясно кой, но дървото е младо и слабо, фиданка, бодната е пред входа на съседа, /пред съседния блок/, но характерно за него е, че е отрупано в цвят през пролетта и не дава плод /, а винаги съм мислела, че трябва да дава/. Когато разцъфти ми се струва, че ще се превие и счупи от цвят, толкова много цъфти, а е слабо и тънко, с жилави клонки. Чак след като прочетох статията разбрах какво е дървото.

Прогноза за 2017-та: :icon_sunny:
d4fe6d9846b4aa33.png

И тази година ще има чудесно събитие в София за отбелязване на Ханами:

Ханами в Южния парк - ще се проведе на 2 април /неделя/ от 11:00 ч. в Южния парк. Повече за събитието Тук.

d20e99bf6c7dfb0c.jpg

Прогноза за цъфтежа в Корея:

863fd01a54cb855b.jpg

834f18077d48d36b.jpg

Това клипче, снимано преди по-малко от седмица  ми налетя у фейсО. 

В парка Заимов има само едно такова дръвче, в наситено розово, с повече от 5 венчелистчета. Един от съседите го е засадил, не ми е ясно кой, но дървото е младо и слабо, фиданка, бодната е пред входа на съседа, /пред съседния блок/, но характерно за него е, че е отрупано в цвят през пролетта и не дава плод /, а винаги съм мислела, че трябва да дава/. Когато разцъфти ми се струва, че ще се превие и счупи от цвят, толкова много цъфти, а е слабо и тънко, с жилави клонки. Чак след като прочетох статията разбрах какво е дървото.

и във Варна в Морската градина са такива, специален хибрид са, за да нямат плод и съотв. да не падат плодове(костилки) по земята.

ето една снимка от Варна 2014 :icon_sunny: , по-нова не си откривам

9082440Z.jpg

• Upvote 2

Как сте Уважаеми Съфорумници  :)  Как ви действа пролетта/Ханами, нищо че е тук в България, а не в далечна Япония. На мен лично всяка част от тялото ми се радва мощно, вися пред/под дърветата, снимам и се радвам на всичко цъфнало около мен. Не точно сакура, но въпреки това ефекта е поразителен.. 89e6c117246ecb9f.jpg

• Upvote 4

Благодаря ви за споделените снимки, прекрасни са! :icon_sunny: Тези дни са приказни с цъфналите дръвчета и този "дъжд" от венчелистчета. :)

• Upvote 1

Блумуун, аз даже му викам *сняг* :na2: , и като морско чедо това е единствения сняг, който харесвам :28558: . Пролетта е сезона, в който започвам да дишам дълбоко, никога досега в живота си не съм имала пролетна умора, това е най-съживяващия сезон :). Кадъра с пчеличката е зашеметяващ :icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny:

• Upvote 3

ev4eto_p, бяла завист ме затресе за твоята сакура:) Моите вишни и череши цъфнаха вече и много ме радват, ама са си нашенски, с бели цветове.

Замисляла съм се да се промъкна край болница Токуда и да си гепя калемчета от техните сакури  :28558: Стига новите турски собственици да не са изкоренили дръвчетата де...

Аретка, съгласна, точно като "сняг"! :yes: И аз май го предпочитам повече от колкото другия. :lol: И сега са едни бели килими по земята, красота!

Ксе, брой ме и мен в "групата" по гепването. :D Как ми се иска и на мен една сакура в двора.

Браво на вашите череши и вишни , Ксексе , много чевръсти ...

При нас само сливите са набухнали в бели облаци. Беше голяма красота  около пътя , като ходих в събота...извън града. Гледах ги, кефих се и все за сакурите си мислех... И на двора така - само сливата и прасковите. Черешата още спи , та хърка. Имаше щрак -фото , ама като не е по темата... :dunno:

Ако ще си крадвате калемчета , вече укъсняхте/ вие си знаете , де /, но си проучете нещата и ...на есен с песен. :28558:  Няма невъзможни неща, а и нали казват , че точно краденото цвете се хваща най-бързо. Успех и стискам палци!

• Upvote 2

f5adfcd7548b870b.jpg780aee943ca0aca7.jpgРадвам се, че ви харесват снимките, това е нашия двор - праскова, кайсия...и красивите падащи листчета на сливата. Чакам черешата да се разлисти с кичести бели цветя. Красота и нежност, любувам се и снимам...19d23a3cb5d58131.jpg

• Upvote 2

Аша, мила, не се притеснявай да споделиш снимчици, нищо, че не са на сакури. Ще се радваме да ги видим. :kissx:

Обаче си права, че ще е на есен с песен. :lol: Една бърза проверка и излезе, че в бг разсадниците се предлагат три вида сакури:

1. Prunus serrulata “Amonogawa”
2. Prunus serrulata “Kanzan”
3. Prunus serrulata “Kiku-shidare”

Обаче цените ме шашнаха - много скъпи. Явно ще гепваме калемчета. Хаха, мерси, че ме подсети за приказката - много добре е казано, че крадено цвете най-бързо се хваща. :D

п.п. Yamashita, прекрасни снимки!

• Upvote 1

Притеснява ме само, че дръвчетата са пред главния вход и сто на сто има денонощна охрана  :28558:

Иначе, Аша, права си, късно е вече, ама аз от година-две си го мисля по ранна пролет и все не кандардисвам да осъществя тЪз злостна кражба;)

il_570xN.597717869_45ds.jpg

il_570xN.625807745_28e0.jpg

И един прекрасен японски параван от 18 в. - 

Sakai Hoitsu - "Maples and Cherry Trees"
  • Upvote 2