Jump to content

Ханами - Вълшебството на сакура


Recommended Posts

Lawandula, много се радвам, че носи такъв положителен заряд темата! :) Дано да има повече включвания. Снимката, която си постнала е страхотна! Фуджи и сакури...прелест!

 

Танче, поствам още няколко снимки от личния архив, а останалите ще кача във фейсбук.

Имаше най-различни видове сакури, прекрасни бяха!

 

28cf91e03f965c1d.jpg

 

df9d6e069f5c5eed.jpg

 

5acea4cd3d9f8a92.jpg

 

Препоръчвам да пробвате сладолед с вкус на сакура с парченца от листата. Много е вкусен. :)

 

1ade2a562c297ea1.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
За първи път попадам в този и форум и още не съм разгледала всичко, но това със сигурност ще се попромени :) 
Източната култура и изкуства винаги са ме привличали и вдъхновявали до голяма степен и се включвам тук, за да се похваля, че освен на половината си гръб, от тази пролет ще имам японска вишна и в двора си на вилата. Избрах хибридния вид Royal Burgundy, който е с червени листа и прекрасни кичести цветове. Стискайте палци на фиданката ми да тръгне и да се развие добре и догодина ще организирам мини Ханами на вилата в Родопите  :panda-145:  :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е чудесно, че си се сдобила със сакура! :yes: Стискаме палци да тръгне и да порасне бързо. :icon_sunny: И да, определено чакаме покана. ;)

 

И отново с "малко" закъснение, но ето прогнозата и за тази година:

 

06adb50fe56a78bb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно четиво, ще сваля и филма 

Cherry Blossoms From Western Japan To Tokyo 

 

Иначе имах щастието 2014 г. да посета Япония точно в този сезон. Ето снимки, ако му е интересно на някой: 

 

 

Toкио - Тук

 

 

Фукуока - Тук

 

 

Планината Фуджи - Тук

Редактирано от Blue_Moon
Покрити линкове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, fareast. :) Много се радвам, че се включи. :icon_sunny: Достъпът до албумите ти е ограчен и не се виждат. Много ще се радваме да видим снимките ти, но трябва да направиш албумите видими. Ние бяхме пролетта на 2015-та в Япония. Наистина невероятни са сакурите. И въпреки че кленовите листа също се обагрят в невероятни цветове през есента, ако имам щастието отново да се върна в Япония, то определено пак бих избрала пролетта с цъфналите сакури. :)

bf00de6661308da6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В парка Заимов има само едно такова дръвче, в наситено розово, с повече от 5 венчелистчета. Един от съседите го е засадил, не ми е ясно кой, но дървото е младо и слабо, фиданка, бодната е пред входа на съседа, /пред съседния блок/, но характерно за него е, че е отрупано в цвят през пролетта и не дава плод /, а винаги съм мислела, че трябва да дава/. Когато разцъфти ми се струва, че ще се превие и счупи от цвят, толкова много цъфти, а е слабо и тънко, с жилави клонки. Чак след като прочетох статията разбрах какво е дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогноза за 2017-та: :icon_sunny:
d4fe6d9846b4aa33.png
 
И тази година ще има чудесно събитие в София за отбелязване на Ханами:
 
Ханами в Южния парк - ще се проведе на 2 април /неделя/ от 11:00 ч. в Южния парк. Повече за събитието Тук.


d20e99bf6c7dfb0c.jpg
 
Прогноза за цъфтежа в Корея:

863fd01a54cb855b.jpg


834f18077d48d36b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В парка Заимов има само едно такова дръвче, в наситено розово, с повече от 5 венчелистчета. Един от съседите го е засадил, не ми е ясно кой, но дървото е младо и слабо, фиданка, бодната е пред входа на съседа, /пред съседния блок/, но характерно за него е, че е отрупано в цвят през пролетта и не дава плод /, а винаги съм мислела, че трябва да дава/. Когато разцъфти ми се струва, че ще се превие и счупи от цвят, толкова много цъфти, а е слабо и тънко, с жилави клонки. Чак след като прочетох статията разбрах какво е дървото.

 и във Варна в Морската градина са такива, специален хибрид са, за да нямат плод и съотв. да не падат плодове(костилки) по земята.

 

ето една снимка от Варна 2014 :icon_sunny: , по-нова не си откривам

9082440Z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как сте Уважаеми Съфорумници  :)  Как ви действа пролетта/Ханами, нищо че е тук в България, а не в далечна Япония. На мен лично всяка част от тялото ми се радва мощно, вися пред/под дърветата, снимам и се радвам на всичко цъфнало около мен. Не точно сакура, но въпреки това ефекта е поразителен.. 89e6c117246ecb9f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за споделените снимки, прекрасни са! :icon_sunny: Тези дни са приказни с цъфналите дръвчета и този "дъжд" от венчелистчета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блумуун, аз даже му викам *сняг* :na2: , и като морско чедо това е единствения сняг, който харесвам :28558: . Пролетта е сезона, в който започвам да дишам дълбоко, никога досега в живота си не съм имала пролетна умора, това е най-съживяващия сезон :). Кадъра с пчеличката е зашеметяващ :icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ev4eto_p, бяла завист ме затресе за твоята сакура:) Моите вишни и череши цъфнаха вече и много ме радват, ама са си нашенски, с бели цветове.

 

Замисляла съм се да се промъкна край болница Токуда и да си гепя калемчета от техните сакури  :28558: Стига новите турски собственици да не са изкоренили дръвчетата де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аретка, съгласна, точно като "сняг"! :yes: И аз май го предпочитам повече от колкото другия. :lol: И сега са едни бели килими по земята, красота!

 

Ксе, брой ме и мен в "групата" по гепването. :D Как ми се иска и на мен една сакура в двора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на вашите череши и вишни , Ксексе , много чевръсти ...

При нас само сливите са набухнали в бели облаци. Беше голяма красота  около пътя , като ходих в събота...извън града. Гледах ги, кефих се и все за сакурите си мислех... И на двора така - само сливата и прасковите. Черешата още спи , та хърка. Имаше щрак -фото , ама като не е по темата... :dunno:

Ако ще си крадвате калемчета , вече укъсняхте/ вие си знаете , де /, но си проучете нещата и ...на есен с песен. :28558:  Няма невъзможни неща, а и нали казват , че точно краденото цвете се хваща най-бързо. Успех и стискам палци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

f5adfcd7548b870b.jpg780aee943ca0aca7.jpgРадвам се, че ви харесват снимките, това е нашия двор - праскова, кайсия...и красивите падащи листчета на сливата. Чакам черешата да се разлисти с кичести бели цветя. Красота и нежност, любувам се и снимам...19d23a3cb5d58131.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аша, мила, не се притеснявай да споделиш снимчици, нищо, че не са на сакури. Ще се радваме да ги видим. :kissx:

Обаче си права, че ще е на есен с песен. :lol: Една бърза проверка и излезе, че в бг разсадниците се предлагат три вида сакури:

1. Prunus serrulata “Amonogawa”
2. Prunus serrulata “Kanzan”
3. Prunus serrulata “Kiku-shidare”

Обаче цените ме шашнаха - много скъпи. Явно ще гепваме калемчета. Хаха, мерси, че ме подсети за приказката - много добре е казано, че крадено цвете най-бързо се хваща. :D

 

п.п. Yamashita, прекрасни снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме само, че дръвчетата са пред главния вход и сто на сто има денонощна охрана  :28558:

 

Иначе, Аша, права си, късно е вече, ама аз от година-две си го мисля по ранна пролет и все не кандардисвам да осъществя тЪз злостна кражба;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...