Jump to content

Nomura Shuhei (Номура Шухей)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Nomura Shuhei *

spacer.png


Име: 野村周平 / Nomura Shuhei
Професия: актьор
Дата на раждане: 14 ноември 1993 г.
Място на раждане: Япония
Зодиакален знак: Скорпион
Кръвна група: АB
Височина: 174 см
 Агенция: Amuse 

 

Сериали:

Yume de Mita Ano Ko no Tame ni (Lemino, 2023)

Stand Up Start (2023) - епизод 2
Otto wo Shakaiteki ni Massatsu Suru Itsutsu no Houhou (2023)
Gossip: What She Wants to Know | Gossip: #Kanojo ga Shiritai Honto no (2022)

Nakuna Kenshui (2021)
Diver: Special Investigation Unit | Diver: Tokushu Sennyuhan (2020)

Magi: Tensho Keno Shonen Shisetsu (2019)
I Give My First Love to You | Boku no Hatsukoi wo Kimi ni Sasagu (2019)
Choosing Spouse By Lottery | Kekkon Aite wa Chusen de (2018)
Denei Shojo: Video Girl Ai 2018 (T2018)
Doctor-X | Dokuta-X Gekai Daimon Michiko (2017)
The Supporting Actors | Baipureiyazu~Moshimo 6 ning no Meiwakiyaku ga Shea hause de Kurashitara~ (2017) - епизод 5
Rappers of Saitama Drama | SR Saitama no Rappa Maiku no Hosomichi (2017) - епизоди 5-8

A Girl & Three Sweethearts (2016)

Fragile (2016)

Koinaka (2015)

Wakamonotachi (2014)

Boku no Ita Jikan (2014)

Keiji no Manazashi (2013) - епизод 1

35-sai no Koukousei (2013)

Sodom no Ringo (2013)

Perfect Blue (2012) - епизоди 9-11

GTO: Great Teacher Onizuka (2012) - епизоди 10-11

Kuro no Onna Kyoushi (2012) - епизод 7

Umechan Sensei (2012)

Taira no Kiyomori (2012) - епизод 6

Koukousei Restaurant (2011)

HAMMER SESSION! (2010)

Tenshi no Wakemae (2010)

Pro Golfer Hana (2010)

Shinsengumi PEACE MAKER (2010)

 

ТВ филми:

20 Conditions to Date with an App | App de Koi Suru 20 no Joken (2021)
Suna no Utsuwa (2019)

Montage (2016)

Ume-chan Sensei ~Kekkon Dekinai Otoko to Onna Special~ (2012)

Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoshi-tachi~ (2012)

Toi hi no Yukue (2011)

 

Мобилни дорами:

Graduation (2012)

 

Филми:

And So I'm at a Loss | Soshite Boku wa Tohou ni Kureru (2023)
Alivehoon (2022)

Walking Man (2019)
Think Again, Junpei | Junpei, Kangaenaose (2018)
The Antique | Biblia Koshodo no Jiken Techou (2018)
Chihayafuru Part 3 | Chihayafuru Musubi (2018)
Love x Doc (2018)
Tales of Chigasaki: My Little Hometown | Chigasaki Monogatari: My Little Hometown (2017)
Confession of Murder | 22 nenme no Kokuhaku (2017)
Teiichi: Battle of Supreme High | Teiichi no Kuni (2017)

Sakurada Reset 2 (2017)

Sakurada Reset 1 (2017)

Museum (2016)

Moriyamanaka kyoshujo (2016)

Chihayafuru (2016)

Litchi Hikari Club (2015)

Biri Gyaru (2015)

Ai wo Tsumu Hito (2015)

Hibi Rock (2014)

Puzzle (2014)

Kujira no Ita Natsu | The Summer of  Whales (2014)

 Danshi Koukousei no Nichijou | Daily Lives of High School Boys (2013)

Enoshima Prism (2013)

Soup - Umarekawari No Monogatari (2012)

Cheers From Heaven | Tengoku Kara no Yell (2011)

Phone Call to the Bar | Tantei ha Bar ni Iru (2011)

Drucker in the Dug-Out (2011)

Театрална сцена:

Kindan no Ratai / All Nudity Shall Be Punished (2015)

 Butai Onodera (2013)

 

Клипове с негово участие:

WEAVER - Ai wo atsumete

WEAVER - Kimi no tomodachi

Ketsumeishi - Nakama

flumpool - 見つめていたい
 

Други негови участия: 

Chikyu no Hate - документален филм на TBS

Super Handsome Live - 2010, 2011 и 2012 г. - сценични представления с колегите му от агенция Amuse

 

Снимки:

 


07659e2d6fff44da.jpg
2a9d4c783b905cd4.jpg
4514e3104ee03d59.jpg
87e0bcc3969ce884.jpg
9758347ce49b7c44.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес съм като цветарка из новите теми на японците.

 

Първо: Много ти благодаря, че отново се отзова и то толкова бързо! Оценявам го. Не зная дали някой друг обръща внимание колко си старателна, обновяваш веднага темите си, които са винаги актуални и имаш едно голямо: Благодаря! от мен за прекрасната работа, която вършиш. На края на годината, ако имате тук някакви класации във форума, ще се отчета с мнение кой и как върши работа тук, защото съм един страничен наблюдател и ще дам обективна оценка.

Второ:... Шухей. Да си дойда на думата и за него.

 

Като ми спомене някой за агенция Amuse и вече съм готова. Мога да говоря доста и най-вече да има какво да кажа конкретно.

 

Любимец ми е Шухей. Любимец. Но и едва ли някой, който го е гледал би останал безразличен към това момче. Поредният талант в тази агенция. Отлична игра и присъствие на екран.

Гледала съм Шухей в Koukousei Restaurant (2011) - страхотно сериалче, а да ги гледам тези фъстъци с белите униформи как готвят, как се стараят в кухнята... Огромно удоволствие бе за мен тази 9-ет серийна дорама, която изгледах есента. Голям тандем бяха с Рюноске Камики.

Изгледах пред няколко месеца и Tenshi no Wakemae. Отлична роля направи и тук, но се изказах достатъчно за него в темата на сериала.

Drucker in the Dug-Out - има ли още тема на някои от актьорите в това заглавие, в която да не съм говорила за този филм? В мига, в който го видях, когато Джинги Ирие го подканяше да побърза за тренировка, защото закъсняваше - започнах да се смея. Изобщо не се трогна, не искаше и много да се натоварва на тренировките, но подобри играта си, започна да удря добре с батата и на финал - Кошиен не бе само мечта.

 

Предстои ми тази вечер да го гледам и в първа част на излезлия тези дни Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoshi-tachi~, в ролята на ученик в периода на Втората световна война (1939-1945). Тук Шухей си партнира с Шо Сакурай, Масаки Суда и Аои Накамура.

 

Следя постоянно и чета блога му. Напоследък се беше поизгубил и не публикуваше новини, но онзи ден се разписа, бил е много зает.

 

От есента излизат поредица от реклами с Шухей и Аяме Горики за Sekisui House. Направо са като цяла мини дорама, излизат на порции през няколко месеца.

 

Ето всички части: Ayame Gouriki & Shuhei Nomura - Sekisui House 1, Ayame Gouriki & Shuhei Nomura - Sekisui House 2, Ayame Gouriki & Shuhei Nomura - Sekisui House 3 и последната, която излезе преди броени дни Ayame Gouriki & Shuhei Nomura - Sekisui House 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го видях за първи път в историческа роля - тази на малкия Сузу в Шинсенгуми пийсмейкър. Драмата се излъчи в началото на 2010г, а през същото лято, Шухей вече беше пораснал осезаемо и зае място сред каста на HAMMER SESSION. В готварски облекла така и не ги догледах с Камики, мислейки след първата серия, че са им отделили прекалено малко екранно време.

 

С Абе Хироши

eb49ece96d653fba.jpg

92771eeb1ee1670d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих продукцията, за която споменах онзи ден в темата на Дори Сакурада с участието на Шухей Номура.

Това е нещо като мини-дорама, като кратък филм (знам ли) от 8 части с различни една от друга истории (наименувани са точно - послания). Историята, в която участва Шухей се казва Graduation (6-та част) и е историята на две момчета и две момичета, които завършват училище. Освен Шухей Номура участват Кенто Ямазаки, Мое Арай (на това девойче наистина много му върви на партньори от агенция Amuse) и Анна Ишибаши. Романтична история от това, което видях между ученици, които завършват гимназия и предстои да се разделят, защото всеки от тях поема по свой собствен път, в различен университет.

 

Шухей писа за това в началото на месец март в блога си, сложи и линкове към официалния сайт, на който могат да се открият тези истории.

 

Shuhei Nomura in Graduation (2012) - това е първа част, в която главни герои са Кенто Ямазаки и Анна Ишибаши, но Шухей и Мое Арай също участват.

 

Shuhei Nomura & Moe Arai - Another Story - това е втора част с Шухей и Мое Арай.

 

Трябва най-после да изгледам и Hammer Session!, който постоянно отлагам. Шухей, Джинги Ирие, Казума Сано, Шого Сакамото, както и много други познати лица ще видя и там.

 

9d0afd5f06275c9e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчитам се тези дни с изгледан Hammer Session. Хареса ми сериалчето, приятно, а и видях много познати лица. 4-ти епизод бе с Шухей. Чиновете до прозореца бяха доста интересни - Шухей Номура, Рьо Рюсей, Хидео Ишигуро, а до тях Шого Сакамото, Казума Сано и Масаки Суда.

 

Гледах Шухей и в Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoshi-tachi~ (Mirai). Тук той отново бе в ролята на ученик, но в период по време и след края на Втората световна война. Доволна съм от него. Ролята му не бе главна, но се представи много добре.

 

Всъщност причината да се разпиша днес в темата на Шухей е друга...

Нов филм предстои тази година с негово участие и той сподели за това в блога си. Soup това е заглавието и ще се появи през месец юли по кината в Япония. Шухей (от видяното от трейлъра) отново е в ролята на ученик (хлапето тази година завърши гимназия, но му върви на ученически роли) и очевидно ще има някаква любовна история с неговия герой. Нищо повече не зная, защото преди няколко часа излезе новината, която той пусна в блога си. Виждам от трейлъра, че ще участва също и Манами Кониши.

 

Сайт на Soup (2012) с участието на Шухей Номура (трейлърът излиза веднага, след като се отвори страницата).

 

Шухей в Soup (2012)

 

89d5611fe08349ff.jpg

 

 

... и Шухей в Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoshi-tachi~ (Mirai) 2012

 

a96bcb4cb8829890.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да драсна нещо за филм с участието на Шухей, който гледах снощи.

 

Заглавието е Cheers from Heaven (2011), което очаквах с интерес. Тези дни забелязах, че го качиха най-после, и въпреки че няма все още субтитри на английски и с моя беден японски реших да го изгледам и заради Хироши Абе, и заради Масато Яно и най-вече, за да видя отново Шухей.

Познавах историята, четох за нея и знаех, че ще имам вплетена драма, заглавието е заснето по действителен случай. Хироши Абе е в ролята на съдържател на магазин за бенто, който помага на група ученици, които няма къде да свирят, построявайки им малко музикално студио над своя магазин. Единственото му условие бе учениците да се занимават с музика, да се отнасят с уважение към околните им и да се справят добре в училище. Всъщност обаче той бе и тежко болен...

 

Хироши Абе... Мисля, че е излишно да коментирам играта на този великолепен японски актьор. Силно впечатление ми направи и Масато Яно. Гледала съм го единствено в Drucker in the Dug-Out в ролята на срамежлив бейзболист, а тук видях точно обратното. Доста своенравен и буен младеж, който все пак успя да стане част от групата и да повярва в приятелството. Отлично се справи и с китарата. Впечатли ме (но пък и аз лесно се впечатлявам от китаристи...).

Оцених този филм и въпреки трагичният финал - много ми хареса. Сама за себе си открих своите поуки, защото зная колко е важно да обединиш подрастващите, да ги накараш да вярват в нещо, да бъдат упорити, да дадат всичко от себе си в това, с което се занимават. За мнозина сигурно това е типичната за японците поучителна история, да и може би са прави, но на мен лично никога няма да ми омръзнат.

 

Филмът все още няма тема тук, зная - съвсем нов е, качиха го преди броени дни, но все пак реших да споделя за него именно в темата на Шухей. Номура-сан бе един от главните герои в историята - ученик, не особено разговорлив, затворен, басист в рок група. Отново съм доволна от изпълнението и искам да отбележа нещо, което ми прави впечатление при него. За мен лично той се отличава от останалите си колеги от агенция Amuse. Не се снима в райдърски поредици, не участва и в много представления на театрална сцена, но малко, по-малко си пробива успешно път на малък и голям екран. Само на 19-ет години е (ненавършени), но за последните две направи няколко участия в дорами. През 2011 г. и участие в три филмови заглавия, а тази година предстои и нов филм с него (споменатият от мен Soup, който ще излезе на 7 юли в Япония).

Трябва да изгледам и Phone Call to the Bar, макар че ролята му е съвсем малка.

В Soup разбрах, че всъщност неговата роля е във втората половина на филма, но пък именно в нея той е главен герой.

 

Снимки от Cheers from Heaven (2011)

 

ec826bcbb541c02f.jpg

 

829a2b8c13cf4a95.jpg

 

 

db14e99e2eaf753a.jpg

 

05478554f8941810.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, днес ми върви все на готини заглавия. Ще те изнудвам да ми го пращаш. То е ясно.

Масато Яно е страхотен талант. Гледах го в Голд като едно от перфектните деца на шефката Амами Юки и той дори можеше да засенчи Тори там. Толкова добре си изигра ролята. И на сцената се пробва, за разлика от Шухей, който да се надяваме ще влезе в голямото кино скоро!

 

П.П. Изгледах филма. Стори ми се прекалено дълъг и сякаш учениците минаха на втори план, но замисълът и изпълнението бяха на ниво. Хубаво ги бяха събрали като група. На Масато му отива с китарата и си знаех, че ще се сбие с Уин. Шухей го раздаваше много скромно. Нанами продължава с чудесните си роли - космически, модни, музикални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизането на Soup (2012) предстои съвсем скоро, а около Шухей напоследък няма новини. От две седмици не се е разписвал и в блога си.

Четирите участия на Шухей в музикални видеоклипа:

 

Номура-сан в клипа на WEАVER - Ai wo Atsumete. Винаги когато го гледам оставам с впечатление, че е един вид недовършен, но продължение така и не откривам...

 

 

 

 

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си включила в първи пост участието на Шухей в Taira no Kiyomori (2012). Зимата е участвал само в два-три от епизодите (до колкото разбрах), само че аз още не съм го видяла, т.е изгледах първите преведени на английски пет епизода, а сега се прехвърлих дори и без субтитри вече на историята след епизод 20-ти. Това означава, че Шухей се е появил в тези 15-ет епизода, които съм прескочила и смятам тъй като вече наваксах с епизодите до последния излъчен, да прегледам и тях. Познавам историята, така че няма да ми е трудно да схвана картината. В темата на Тайши Накагава тези дни правя обзор на тази отлична тайга-драма, за това тук ще пропусна.

 

Друг е повода да се разпиша сега в темата на любимото хлапе. Шухей не е публикувал вече два месеца нищо в блога си, но пък този месец той се включи и в екипа на дорамата Umechan Sensei (2012), в която главната роля е поверена на Маки Хорикита. Участието му, както и в Taira no Kiyomori (2012) ще е само в няколко епизода. Героят му се казва Мицуо Сато. Тази дорама се излъчва всеки ден в сутрешния блок на NHK.

 

Можеш да добавиш два сантиметра към височината на Номура-сан. Пораснал е. Наскоро обновиха инфромацията в профила му, която той е споделил. Расте Amuse–момчето и все повече се изявява на малък и голям екран.

Когато изгледам и епизодите на Taira no Kiyomori (2012) ще споделя и как се е представил. Интересно ще е да го видя в историческа продукция.

 

5820b8295f1abe15.jpg87f613c412c16380.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изстрадах съдбата на Шунске Дайто в 14 и 15-ти епизод на Taira no Kiyomori, но да споделя и това, което ме зарадва и приятно изненада в тайга-драмата.

 

Чудех се - кога, в каква роля и как ще се появи Шухей, как ще бъде облечен и дали веднага ще успея да го разпозная, когато го видях изненадата ми бе огромна. Участието му в Taira no Kiyomori е само в 6-ти епизод, който се е излъчил на 12 февруари. Шухей в ролята на китайски пират. Гримиран, дегизиран, с дълга перука, а на рамото му не папагал, а... кокошка, която не се отделяше от него. Не се учудвам, че е избран за ролята на китайски пират, защото Шухей изучава мандарин. Езикът е посочен и като едно от неговите хобита в сайта на Amuse.

Тайра Кийомори (Кеничи Мацуяма) и Фудживара но Мичинори/ Шинзей (Садао Абе) бяха отвлечени от китайските пирати, докато плаваха с лодка в морето. На кораба се появи и Шухей, в ролята на млад пират, говорещ мандарин, който се сприятели с тях. В трюма на кораба бяха и повечето кадри с него, в останалато време Шухей бе част от общата картина и действията, които се разиграваха на кораба. Въпреки това за мен включването му дори само в един епизод на тайга-драмата бе паметно. Както и да го гримират, както и да го облекат - винаги ще го позная. Много приятна изненада бе да го видя и тази светлина, чудно е как ли са заснели сцените с пернатото, то не се отделяше от рамото му.

 

Скрийшот-ове, които направих на Шухей и героят му в Taira no Kiyomori (2012).

 

380cd1b811b196ff.PNG

 

 

ab136620cf7e2e12.PNG

 

1a8d1deca81e839d.PNG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе публикувал два месеца абсолютно нищо, но на 22-и се разписа отново и вече четвърти ден е редовен. Извинява се за това, че не е ъпдейтвал блога си с информация. Появи се и ето новини от първа ръка от самия него.

Приключило е участието му в сериите на Umechan Sensei (2012). Споделя, че за него е било изключително забавно по време на тези три месеца, в които е участвал като част от екипа. На финал са му подарили и традициония букет (Шухей публикува снимка). Още нещо интересно научих след публикацията му днес - Шухей ще се появи като гост-актьор в седми епизод на Kuro no Onna Kyoushi (2012), който ще се излъчи идващия петък (бел. ред. 31 август). Много ще се радвам да видя Шухей и тук, въпреки че ще е само за един епизод.

 

Номура-сан и тази година е включен в състава за Super Handsome Live 2012. Променен ми се видя и вчера на снимките от сайта. Растат Amuse-хлапетата, повече участия, различни роли, трупат опит и се променят.

Радвам се за участията му, дори и да са само в даден епизод, важното е, че снима редовно и малко по малко си пробива път в кариерата на актьор, а е само на 19-ет (ненавършени) години. Надявам се тази есен да ме изненада и с голямо участие в дорама.

 

Шухей в сайта на Super Handsome Live 2012

 

57eda038553a506d.PNG

 

И снимката, която той публикува тези дни, след приключване на участието му в Umechan Sensei (2012)

 

 

d4da5b249b194b46.jpg

 

source: ameblo.jp

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, познах че ще има гостуващо амюзче в този сериал. Мислех за Дори, но и Шухей е добре дошъл.

Днес цял ден бях затрупана във фейсбук от снимки с букети заради последните епизоди на Умечан Сенсей. Маки и Тори също са много доволни. Ние се снимахме с големия постер от драмата в телевизията. Даже дрехите на Маки от сериите са изложени като експонати в една от залите.

Онзи ден четох инфото за пиратската роля на Шухей и забравих да се разпиша. Много му ходи с този тюрбан на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хохо, гледах го сега по TBS. Много ми хареса епизода, но може би най-вече заради участието на Шухей, както и че даваха този път повече кадри с господин Кенто Ямазаки. Шухей наистина е пораснал, това ясно се видя и тук. Не бе толкова отрицателен героят му, напротив за действията му имаше обяснение. С героят на Юдай Чиба всъщност бяха приятели от деца, а Юдай бе виновен за инцидент с него преди години. Само да можеха да ни спестяват глупавите сцени с ритниците, които раздава супер-учителката във всеки епизод.

Наистина се различава Шухей от останалите си колеги в Amuse. Не участва в райдърски поредици, не е от момчетата, за които се говори постоянно, не се следи всяка негова крачка или участие, но Шухей си пробива много успешно път в кариерата. Един от големите ми любимци е Номура-сан. Определено. Страхотно хлапе и най-важното - показва качества.

 

Днес сутринта Шухей публикува снимка с Юдай в блога си и напомни да гледаме епизода. Изглеждат така все едно някой им е взел порцията рамен (хах).

 

39d524f39397b3b5.jpg

 

source: ameblo.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни новините около Шухей не спират.

Номура-сан ще участва и в тв филма (спешъл) Ume-chan Sensei ~Kekkon Dekinai Otoko to Onna Special~ (2012), който ще е от две части и ще се излъчи на 13 и 20 октомври по NHK BS Premium. Това ще е един вид завършек и на самата дорама Umechan Sensei (2012), която ще приключи излъчване на 29 септември в сутрешния блог на националната телевизия NHK.

 

Открих качен онлайн в китайските сайтове Umechan Sensei (2012) (видях също, че се качват и в dailymotion) и изгледах три от епизодите - 127, 128 и 129, излъчени са миналата седмица. Много исках да видя Шухей и тук. Той е колега на Тори Мацузака във фабриката, в която работят заедно. Героят му се казва Мацуо Сато. Голям късмет извадих отново с епизодите, в 129-и точно Маки Хорикита каза пред всички, че е бременна и очакват първото си дете с Тори Мацузака. Нещо много "бременеещи" епизоди нацелвам, както и с Казума Сано в Suzuko no Koi (2012). Шухей един свит, притеснителен, гледаше много плахо (далеч от образа на лошо момче, който пресъздаде в седми епизод на Kuro no Onna Kyoushi), но така се радваше и той за своя приятел, когато научи. Типичната за японците в сутрешния блог на националната телевизия семейна дорама. Гледат се много тези продукции oт японците, това никак не учудва - семейството и здравите семейни връзки са изключително важни за тях.

 

И още нещо интересно от Шухей, за което съобщи преди малко, буквално преди минути в блога си. Той ще се включи и в днешния 10-ти епизод на GTO: Great Teacher Onizuka (2012). Извинява се, че не е съобщил за това по-рано, но ни предупреждава да гледаме епизода. Ще го гледам и аз, няма как... Ще се жертвам с още един епизод след тези с Тайши и Юки. Сега и Шухей.

 

6ddd6332564f4e77.jpg71275888f47cff91.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка, която си сложила с Юдай, ме изненада. Много е пораснало това хлапе!

В Blackboard ми направи впечатление промяната, но на тази снимка, се вижда още по-добре.

Все още не съм гледала епизода на Kuro no Onna Kyoushi, но ще ми бъде интересно да го видя в образа на лошо момче.

Харесва ми това в Шухей, че всеки път можем да го видим в различна светлина, защото играе разнообразни персонажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променен е. Наистина много променен. Пораснал е за тази една година, завърши и гимназия.

Изгледах 10-ти епизод на GTO: Great Teacher Onizuka току-що пряко по Fuji TV (забавиха епизода с 35 мин. заради Iki mo Dekinai Natsu, който пък закъсня заради излъчването на полуфинала на световното първенство по футбол за девойки до 20-годишна възраст, Германия буквално отвя Япония с 3:0 само за 19 минути) и добре, че бе участието на Шухей, за да го изгледам, защото този епизод бе за героя на Нобуюки Сузуки. Откога го чаках и него, а и видях отново Тайши и Юки.

 

Този път участието на Шухей не бе голямо, както онзи ден в Kuro no Onna Kyoushi, бих казала дори твърде кратко, но все пак го имаше. Появи се малко преди финал, много мистериозно дори. Участието му ще бъде и в последния 11 епизод (видях го в кадрите на финал от това, което предстои), който ще се излъчи следващата седмица, за това загатна и включването на героя му. И тук не гледаше много добре, очевидно отново ще го раздава като лош. Ех, този Шухей! Браво на него. Отлично се справя с най-различни превъплащения - от милото, плахо и възпитано момче до пълната противоположност.

За тв филм Ume-chan Sensei ~Kekkon Dekinai Otoko to Onna Special~ може и да се навия да го изгледам, след като излезе есента и то най-вече, за да видя и там Номура-сан. То е ясно, че дорамата е изключено, особено с тези не-знам-колко-епизода пък дори и само по 15 минути.

 

И какво излиза... Имаме ли училищна дорама, в която дори да няма момче от агенция Amuse, то в даден епизод задължително включват един от тях. Примери този сезон бяха и Дори Сакурада, а сега лятото в двете училищни дорами и включването на Шухей Номура. Училищна дорама без Amuse-участие - не е училищна дорама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо безумие беше дорамата GTO: Great Teacher Onizuka (2012). Изгледах общо 4-ри епизода, но и те ми дойдоха много. Първи заради Тайши, четвърти заради Юки, а сега и последните два, заради включването на Шухей. Започна с насилие, приключи със сцени, в които станах свидетел на това как момчета бият момичета и как никой не прави нищо, за да ги спре.

Шухей този път бе в отвратителна роля. Дори и мен страшно издразни със сцените, в които го видях. Върха беше, когато героят му започна да бие Тайши Накагава. Тайши бит, пребит, Юки и той, а Шухей и ръчна граната дори използва на финал, но естествено супер учителят дойде със супер превозното си средство, нещо като училищния Батман и доброто победи. Глупости на Търкалета. Както могат да правят стойностни училищни дорами, така и могат да те довършат японците с някои от измислици-премислиците си, още повече правени по анимета.

 

Шухей като Шо Шибуя във финалния епизод на GTO (2012)

 

0b694f9ac73bc8d3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Umechan Sensei приключи днес. Изгледах последния епизод, в който Шухей на финал дори и се включи в изпълнението на една много популярна японска песен от 1961 г. - "Ue o Muite Arukou" на Kyu Sakamoto. Страхотна беше сцената - всички заедно, задружни, Тори, Маки и пееха тази великолепна японска песен. Това бе страхотен завършек на тази дорама, а Шухей отстъпва място от понеделник в сутрешния блог на NHK на друг свой колега от агенция Amuse.

Няма за сега нови участия на Шухей тази есен освен тв филма Ume-chan Sensei ~Kekkon Dekinai Otoko to Onna Special~, който ще се излъчи в две части в средата на октомври. Но пък стартират много нови дорами, а Нoмура-сан може би отново ще ни изненада с гост-участие в някоя от тях. Не е писал и от три седмици в блога си.

 

Искам да разкажа и историята на песента, която ме грабна във финалния епизод. Заслушах се в това, което пеят, в текста, написах го в Гугъл и веднага получих желания резултат. "Ue o Muite Arukou" (I look up when I walk) е известна още и като "Sukiyaki Song" в САЩ, тя е и единствената японска песен оглавила за цели три седмици американския чарт през 1963 г. Песента е продадена и в 13 милиона копия по целия свят. Известна е като "Sukiyaki song", защото е по-лесно за произнасяне от американците и това е дума, с която те асоциират Япония през този период. Самата дума "sukiyaki" е японско ястие, телешко задушено и няма нищо общо с песента или текста й, но американците кръщават именно така песента. Съдбата на изпълнителя Кю Сакамото обаче е трагична.. Той загива през 1985 г. в самолетна катастрофа. Песента е символ на онзи период, 40-50 години назад, когато започва икономическото чудо на Япония, когато тя започва да се превръща в това, което е сега.

 

Ето и песента в изпълнение на Кю Сакамото. Великолепна е. "Ue o muite arukoo, namida ga kobore nai yoo ni omoidasu haru no hi, hitoribotchi no yoru... hitoribotchi no yoru."

 

 

Шухей заедно с Маки Хорикита и Тори Мацузака в кадър от Umechan Sensei (2012)

 

b368b61d3cd790bc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам днес първи епизод на Priceless по Fuji TV и какво ме изненада... Излязла е тези дни и пета част от поредицата реклами на Шухей с Аяме Горики за Sekisui House. Цяла мини дорама. Явно ще продължават да излизат и отново Шухей ще е герой в тях.

Дано се разпише скоро отново в блога си. Подготвя се за представленията на Super Handsome Live и нещо не му се публикува. Предполагам, че когато отново се появи ще има два три реда с извинения, че не е ъпдейтвал от дълго време. Винаги го прави, много е учтив и внимателен към феновете си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес расте с още една година. 19. Да е жив и здрав, а актьорската му кариера да продължава да се развива успешно.

 

Публикува и току-що в блога си. Благодари за пожеланията, винаги изключително учтив и внимателен и както сам казва - ще се наслади на тази последна година като тийнеджър, преди да навърши 20-ет и да стане пълнолетен според японските закони.

Подготовката за представленията на Super Handsome Live продължава. Вчера видях нови клипове, които са пуснали в сайта на шоуто - в тях момчетата са разделени на групи. Шухей е в група 3 заедно с Рьо Йошизава, Юта Косеки, Рюноске Камики и Кинари Хирано. Събрали са заедно най-малките. Юта също много е пораснал, двамата с Шухей се отличават от останалите трима фъстъци в групата.

 

DVD-то на Soup - Umarekawari no Monogatari ще излезе на 21 декември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...