Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Once In A Summer (2006)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Geuhae yeoreum
Премиера: 30 ноември 2006
Времетраене: 121 мин.
Жанр: Драма, Мелодрама, Романс
Режисьор: Jo Geun Sik
Субтитри: Английски
IMDB

Участват:
Lee Byung Hun - Yun Suk Young
Soo Ae - Seo Jung In
Choi Deok Mun - Suk Young's senior
Jeong Seok Yong - Mr. Kim
Lee Hye Eun - Bok Ja
Lee Se Eun - Lee Su Jin
Na Ki Soo - Suk Young's father
Oh Dal Su - Nam Gyun Soo
Yu Hae Jin - PD Kim
Park Nam Hee
Kim Jung Ki

Резюме: 1969 е бурна година по целия свят и Южна Корея не прави изключение. Президентът Пак Чонг и неговата строга диктатура предизвикат реакция сред ядосаните студенти и проблемите започват. Сок Йонг и приятелите му решават, че в Сеул става прекалено напрегнато и заминават в провинцията, за да помагат за развитието на селски район, който не е в крак с модерния свят. Сок Йонг среща красивото местно момиче Со Джонг Ин, която показва силен интерес към него - и това, разбира се, означава, че те скоро се влюбват. Тяхното ухажване обаче е застрашено от тъмните тайни, които Джонг Ин крие - за семейството ѝ и за историята на селото; тайни, които ще преследват двойката на фона на нестабилната политическа обстановка.

:essub:

 

Торент с български субтитри :subs:: :click: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs::click: :click: :click:

С английски субтитри :click:

С руски субтитри и с озвучаване :click:

Руски субтитри :click:


Филмът е много интересен, какви времена, какво чудо :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фима е много интересен какви времена какво чудо. :asian:

Направо да ти се прииска да си момиче от провинцията :rofl:

Страхотен филм, наистина!

 

Мацката как му се дърпаше като бяха нагазили във реката .. направо го съжалих :noteet:

И муцунката пред магазина, дето Катето я пусна в загадки :rofl:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само корейците умеят така да ти бръкнат в душичката.

На фона на наистина бурните времена една красива любовна история.

А някой от гледките наистина ме накараха да си помечтая за такава провинция. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е много добър , красиви  пейзажи , добродушни  и обикновени хора  , простичък и смислен живот някакси встрани от онова размирно и бурно време  ,което за съжаление  все пак преобръща  съдбата на нашите герои и прави тяхната любов толкова  драматична и в същото време толкова истинска . Добрата  актьорска игра и страхотната химия между главните герои в едно с невероятната  музика , бяха прекрасно допълнение .

Препоръчвам да гледате  и благодаря на всички погрижили се за качеството и субтитрите ...СТРАХОТНИ СТЕ :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много стойностен филм, добре направен с учатието на добри актьори. Като цяло ми хареса, но не обичам филми в които обстоятелствата се развиват по този начин. 

 

Хубаво тя решава сама за себе си да го изостави, за да не му навреди... такива са били времената. То пък той толкова време не я ли е потърсил. Виж младите колко бързо я намериха. Ще я обича цял живот и ще си стои сам и няма да я търси, няма смелост или какво. Не ги харесвам тези персонажи.

 

Но като за драма е супер драматичен филма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз разбрах, че я намериха, защото

 

Тя им беше пращала картичка с клонка от кипарис и той позна тази картичка. Предполагам я е търсил много, но не е успял да я намери. Аз все се надявах, че ще се срещнат накрая, но уви.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че никога не ми е харесвал на външен вид И Бьонг Хун, винаги е успявал да ме плени със страхотно изиграните си роли! Невероятен е! Как само му отиват романтичните персонажи  :rolleyes:... 
За филмът:
Наистина прекрасен, трогателен и красив, а на всичкото отгоре и интересен филм. Хареса ми, защото бяха преплетени няколко жанра - романтика, драма и исторически - които по отделно също не са лоша алтернатива за един обещаващо интересен сюжет, но трите заедно са страхотна комбинация!

Приятно гледане  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас ЗА филма. Аз Бьон Хон (или Бончо, както му викаме вкъщи :28558: ) си го харесвам много, а специално този филм ми достави голямо удоволствие и едно остатъчно чувство за чистота и типично азиатско изящество (макар че в това отношение Имоу няма равен за мен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но явно всички корейски филми, в които се разказва за ученици/студенти в периода от 50-те до 80-те ми харесват страшно, независимо от жанра на самия филм. И този също не прави изключение. Даже май не само корейските, ами и от другите държави са ми някаква слабост. Сещам се сега за шедьовъра на Zhang Yimou "Under The Howthorn Tree".

 

"Once In A Summer" определено ми хареса и се радвам много, че попаднах на него и го изгледах. Втълпил съм си, че И Бьонг Хон ме дразни, но май няма канктретна причина за това. Гледал съм го в шест филма и сериала "IRIS" и във всичките е играл добре. Може би фактът, че 90% от жените го харесват много е дразнещ за мен, защото аз не го смятам за хубавец. Друго обяснение нямам. Хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d3Mn, благодаря за препоръката. Сега го изгледах и на мен много ми хареса! 

 

Ако сте фенове на филми като the Classic този не трябва да го изпускате. Once in a summer/някога през лятото

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.08.2018 г. at 20:01, bogi_danger написа:

Някой ще може ли да ми прати линк със субтитрите, че ги намирам само за два диска, а тоя в замунда няма сийдари

И аз бих желала субки за филмчето. Тези от сайта  не пасват.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, mary21 написа:

А къде мога да го гледам онлайн с бг субтитри 

Проверих, имаше 6 части на едно място, но още първата не тръгна, не погледнах останалите. Доста време, откакто е качвано. Та ето и обновени плейлисти.

:click::click: и :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...