Jump to content

EXO


Recommended Posts

@skofiild, моля те, не "поддържам" темата, правим го всички заедно, нали такъв ни е слогана - We are one. :)

Off Topic


Просто страшно много ги обичам и честно казано в момента ме спасяват от доста мрачни мисли. 

 

И понеже спомена, че пиша сериозни неща, няма как да не споделя нещо много сериозно. Ама изключително важно - Бекхьон е активен в момента в Туитър и сподели, че днес е имал снимки. Спомена думата "концерт" и "VCR". Дали не е някакъв онлайн концерт? Новогодишен? Дали е със SuperM (нещо такова ми идва на ум)? А може би самостоятелен? 
Отивам да гледам сеир и ако успея да разбера повече ще споделя. ;)

Една статия за албума на Кай в seoulbeats
И друга за Teen Vogue

 

ПРЕВОД НА СТАТИЯТА ЗА TEEN VOGUE

 

Мощният, незнаещ граници Кай

Кай от EXO прави своя соло дебют, артистизмът и как се учи да представя себе си
Автор: Тану Радж

DECEMBER 2, 2020
“Исках да покажа, че Кай няма граници,” 26-годишният Ким Джонгин, познат под сценичното си име Кай, разказва на Teen Vogue за новоиздадения си дебютен, едноименен албум. Думата „KAI”е многообразна, обединяваща както свободното съществуване, така и безкрайна празнота, колкото ужасяваща, толкова и привлекателна.
Кай разчита на послания. Неговият глас – мек, умерен, умислен и на моменти замаян по време на интервюто – е говорител в това широко отворено пространство. Той е доста развълнуван от идеята за безграничното, от съществуването на повече от една плоскост, от доказването, че си повече от едно нещо.
KAI - излязъл на 30.11 е само първата стъпка.

целият материал - в спойлера


 

Off Topic

 

 

 

Мощният, незнаещ граници Кай

Кай от EXO прави своя соло дебют, артистизмът и как се учи да представя себе си
Автор: Тану Радж

DECEMBER 2, 2020
“Исках да покажа, че Кай няма граници,” 26-годишният Ким Джонгин, познат под сценичното си име Кай, разказва на Teen Vogue за новоиздадения си дебютен, едноименен албум. Думата „KAI”е многообразна, обединяваща както свободното съществуване, така и безкрайна празнота, колкото ужасяваща, толкова и привлекателна.
Кай разчита на послания. Неговият глас – мек, умерен, умислен и на моменти замаян по време на интервюто – е говорител в това широко отворено пространство. Той е доста развълнуван от идеята за безграничното, от съществуването на повече от една плоскост, от доказването, че си повече от едно нещо.
KAI - излязъл на 30.11 е само първата стъпка.

„За годините в които съм в индустрията много хора ме познават като член на EXО. Изпълнявал съм пред фенове на EXO и SuperM. Всъщност това е първият път в който издавам нещо под  своето име.“ kазва той. „Чрез този албум искам да покажа на хората кой е Кай. Името Кай означава „отварям“. Така че искам да бъда „отворен“ и да покажа своя нова страна.“
Годината е 2012, когато EXO дебютират със силна, митологична концепция и оригинална история. Скоро след като сърцето на Дървото на живота е изсъхналo заради непрекъснатите атаки на Червената сила, Кай се спуска на Земята – заедно с останалите от EXO, като част от „легендите, които виждат едно небе, но стоят на различна земя, които стоят на една земя, но виждат различни небеса“ (Паралел с произхода на EXO разделен на две групи, една фокусирана върху китайския пазар, другата – върху корейския.) Всеки от членовете има своя супер сила, на Кай е телепортацията, въпреки че не винаги знае какво да прави с нея. По време на видеото на Lucky One, когато останалите от EXO използват силите си, за да отстранят злодеите, Кай започва да танцува. (Въпреки че ако сте виждали Кай да танцува вие ще знаете, че това толкова супер сила, колкото и другите.)
Това може би е началото за Кай, но живот му е дал Ким Джонгин, най-младият от три деца, който израства в Сънчон, Южна Корея, и който от ранна възраст има интерес към балета и джаз танците. Израствайки човекът Кай на 17 г., започва да поставя рамките за това, с което ще стане познат: флуиден, пленителен танцов стил повлиян от привидно безкрайна увереност, самодоволно усмихвайки се и променяйки концепцията с лекота. Когато популярността на EXO достига стратосферата скоро след сингълът им Growl – с изпълнение на световни сцени като Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг – мулти милионната 9-членна група остава един от най-уважаваните изпълнители в съвременния к-поп, така също и репутацията на Кай като един от най-енигматичните изпълнители в корейската „айдъл“ музика.
Двойствеността е една от любимите концепции в к-попа и привлекателното противопоставяне между Кай и Джонгин е перфектният пример в който се отделят човекът и артистът. На сцената  Кай пресъздава мистериозна картина, прескача с гъвкаво самообладание към прелъстително перчене, на границата на арогантността. Извън сцената обаче, Джонгин е необикновено срамежлив, изчервява се, когато колегите от групата му правят комплимент, често забравя паролите си (и търси помощ от приятел), и е обсебен от племенниците си. Докато всеки поглед, всяко завъртане, всяка стъпка на Кай е преднамерена, Ким Джонгин е освободен от ограничения и преструвки. Може да бъде лесен като включване и изключване, но това би направило лоша услуга на характера на Кай. Това е подсъзнателно. „Кай съм аз в състояние на сън.“, казва той. „Когато спя сякаш любимият ми герой оживява и това би бил Кай. Аз съм по-нормален, земен човек. Такъв съм, но Кай е „онзи“ човек на сцената. Забелязвам това, когато танцувам и изпълнявам различна концепция – сякаш напълно различен човек извън мен прави (всичко) това.“
И ако човекът от EXO е един тип, соло изпълнителят Кай е друг. Той представи Кай с кратък филм – семплър на песните, в който се телепортира чрез кинематографично преминаване през концепциите, навлизайки дълбоко във всяка от тях. В Hello Stranger гласът му е като фар в бурята на забързания град, искаш да говори за нещата, които те заливат. Reason модерна приказка с Кай като странен, печелещ внимание принц в монотонно море от разговори на претенциозни дебютантки. Държейки ръката му, зад ъгъла срещаме лошото момче Кай в Amnesia, облечен в кожа и с мулет (прическа, която продължава да е едно от най-великите неща случили се в к-попа) и се принася в благородна жертва: „Забравѝ ме преди да ме познаваш“, казва той. Как бихте могли? Преминаваме през редица огледала, всяко с различна версия на Кай, докато той припява наоколо. „Не мисли за нищо друго.“ Държи вниманието ни докато огледалата се отварят в широка панорама. Сега гледа себе си – облечен в дантела и бяло, вокализиращ желанията си открито, Nothing On Me е неговата версия на мека уязвимост. Историята завършва с Ride Or Die – завръщане към миналото с тежки, чувствени синтезатори и мрачна атмосфера. Това е пълен поврат, това е Кай – същият който се показваше в началните няколко секунди на филма, като холограма. Всичко това, докато огледалата, които са ни водили са били прозорци, пътуване през коридорите на ума на Кай, завършвайки с ясното уверение, че ще се „отдаде докрай“, ще бъде с нас до края.
„Исках да покажа, че мога да направя всичко и че всичко е възможно.“, казва той. „Това е връзката между телепортацията и безграничните възможности, които имам като артист, като Кай. Исках да покажа, че всички тези различни страни са Кай, съм аз.“ И е научил много за себе си по време на процеса на създаване на албума. „За да бъда честен, бях доста стресиран докато подготвях всичко това сам, но мисля, че научих много за себе си. Не само като артист, но също така и за мен самия като човек - моята самоличност, как да се справям със стреса и просто… какъв съм като човек.“
Телепортацията е подходящо сравнение за постоянния интерес на Кай към други артистични форми и разширяване на артистичния му лексикон. Ако това върви заедно с играта с ограниченията при традиционния стил, мода или мъжественост, така да бъде. Така както неговата артистичност, така и неговият израз е безкраен: дали ще впечатлява с прокъсан кроп топ, като хайлайта в Dont Mess Up My Tempo, който ни даде една от най-запомнящите се фен-камери на 2018 г., до костюмът без риза в Love Shot, който честно казано заслужава свой собствен музей, до меката, но опасна комбинация на пламтящо червено и дантела, във филма KAI. Всеки костюм е точката очертаваща думите му.
„Както кариерата ми се развива, модата сама по себе си става начин да изразя себе си на сцената и да бъда какъвто съм.“ , казва той. „Не е само представяне на песен или концепция. Мисля, че наистина е важно за мен да опитвам нови неща и хората да го забелязват. Всъщност искам хората да виждат стиловете, които съм опитвал като пример на който да се позовават по-късно. Модата стана наистина важно нещо, чрез което се развивам.“
В сърцето на тези, множество концепции, на двамата - Кай и Джонгин, е движението. Ким Джонгин и Кай споделят фундаментална възприемчивост към света и, разбира се, единство, синхронизиран ритъм, който става основа на неговата артистичност, дали като част от EXO или негова собствена.
„Когато бях по-млад и започнах да танцувам, мисля, че просто обичах самото танцуване. Бях погълнат от изкуството на танца.“, казва той. „Обичах да го правя, но мисля, че колкото прогресирам като изпълнител, с нарастването на кариерата ми, танцът стана нещо, което не само обичам да правя, но също така и инструмент с който да представя себе си пред публиката. Танцът е част от мен повече от половината ми живот. Той е като приятел без когото не мога да живея.“
 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, го видим с какво ще ни изненада ~

 

 

Преди това днес STUDIO CHOОМ пуснаха тийзър към поредицата им BE ORIGINAL с мммхм-то на Кайчо ~:panda-145:

(Teaser) [BE ORIGINAL] KAI(카이) '음 (Mmmh)' (4K)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота на Music Core Кай ще изпълни Hello Stranger и Mmmh
Изображение

В неделя на Inkigayo Кай - Ride or Die и Mmmh 

8a775a4b0ee4d81c.jpg

 

 Тук кавър на Mmmh от Теянг SF9, който е голям фен на групата и често е наричан президент на EXO-L. :)

А това просто много ме радва.
Албумът на Сухо Self Portrait мина 20 млн. стримвания в Спотифай.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента, в която участваше Baekhyun  - LEO заедно с BOL4 е спечелила в категорията Indie Genre Award на наградите 2020 Melon Music Award:panda-145:

 

Image

 

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За трети пореден ден KAI е на 1-во място в световната класация за албуми на iTUNES, достигна и над 4 млн. стримвания в Спотифай.
Изображение

Не знам дали изобщо е важно, но браво - EXO завършват годината на 2 място в класацията Top Social Artists на Billboard. На първо са BTS, на трето - NCT 127.

По-интересното за мен е това - Топ 10 най-слушани в Спотифай к-поп изпълнители за 2020:
content_Spotify_Wrapped_2020_Top_K-Pop_Artists_Globally.jpg

Бекхьон е на трето място при соловите изпълнители мъже, а Stay With Me на Чаньол и Пънч за "Гоблин" е на второ в класациите за ост.
Candy е най-стримвана корейска R&B песен, на трето място е Un Village (!!!), а на осмо e колаборацията на Чаньол и DJ Rajden (ft. Lee Hi, Changmo) - Yours
Изт. Bandwagon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От радио предаване на 2 декември ~:panda-145:

카이(KAI) 한디와 같이 춤을~ /201202[강한나의 볼륨을 높여요]

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
MUSIC BANK от днес ~

 

ДЕБЮТ В предаването ~

Interview with KAI [Music Bank / 2020.12.04]

Off Topic

 

 

KAI - Mmmh(음) [Music Bank / 2020.12.04]

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, първото му соло в музикално предаване. Справи се страхотно. 

Забавната част беше в интервюто преди участието. 

MC: Знаете ли коя е най-известната азбука в Music Bank? A, B, C, D, E X O. Кралят бог EXO Кай, който реализира свое соло. 

Кай: Здравейте! Аз съм танцуващата машина, певецът, който дебютира тази седмица - Кай. 

 

А след изпълненито танцьорите отбелязаха първата му дебютна сцена с торта, която много се надявам да е оцеляла и употребена по предназначение. 

Туит

 

Имаме си и ъпдейт от Сехун, който представя зимната колекция на Dior 

Dazed Korea tweet

0955e8e7b1917962.jpg

 

0f35cc427621a07e.jpg

 

Очакваме ъпдейт и от Лей, който ще има изпълнение в церемонията GQ Men Of The Year Award. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми допадна първата му сцена.. Чудесно и заснета според мен.

 

Ето клип от DAZED :panda-145:

Sehun X Dior Men Ski

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ЕДИТ:

Допълвам цялото му участие в радиото от по - нагоре,което споделих.

텐션 업! 초대석 with 카이(KAI) full ver. /201202[강한나의 볼륨을 높여요]

 

Редактирано от bubble
Добавене на клипове ~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лей е спечелил отличието All-round artist of the year на провеждащите се в Шанхай GQ Men of The Year Awards 2020. 
Изображение

Изображение

Промо клип на Лей за церемонията :D Twitter
Една фен-камера от церемонията, изпълнява Namanana Twitter

А преди малко разбрах, че Fisrt Snow на групата е спечелила първо място за най-добра зимна к-поп песен, чрез гласуване на фенове в платформата Mubeat.
Изображение

И при нас заваля онзи ден.
Да се възползваме да се поздравим и да си припомним песничката, а и какъв по-добър начин да отбележим D-1 до уволнението на Шиумин? :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И се започна с #mmmhchallenge
Тук оригиналът.
Тук :D един скромен опит.
А Тук един доста по-амбициозен проект. :rofl:
Но говорейки за мащаби няма как да подминем това. Забележително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пърформанс видеото на Кай - Mmmh 4K Be Original на Channel CHOOM

 

И по повод постигане 20 млн. гледания на клипа Кай публикува денс практика (?) на Hello Stranger в Инстаграм

Бекхьон приема наградата Бонсанг като един от ТОП 10 артисти на MMA.
Бек е и първият SM солист отличен с тази награда.
Изображение

 

Twitter
И думите при получаване на наградата:
"Благодарен съм на феновете, че ми позволиха да спечеля тази знаменателна награда. Ще се опитвам да създавам добра музика и в бъдеще. За пръв път печеля тази голяма награда като соло артист, не с EXO. EXO и Бекхьон ще продължим да работим усилено. Моля, очаквайте с нетърпение!"

Off Topic

 

Изображение


В Корея вече е 6.12 , денят в който Ким Минсок официално приключва военната си служба.
Добре дошъл, Шиумин! :cry:
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, Шушито ми...:wub:

 

Чакайте, че аз за друго влязох. 

Едно интервю на Лухан за SuperELLE, знаете го, преди известно време се беше барнал за тяхно събитие.

То и интервюто е правено тогава, нищо че сега излиза.

[VIDEO] #LuHan #鹿晗 × SuperELLE's interview Q&A

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи ъпдейт след уволнението на Шиумин. :)

"Хора, уволних се. Всички ли сте добре и здрави? Благодаря ви, че ме чакахте! Определено трябва да се видим скоро. Трудно ни беше, но край на трудностите, начало на щастието." 

f733e45093e78646.jpg

 

1650ad6227a0e8bb.jpg

 

d283ec896e863af7.jpg

 

 

Шиумин ще има лайф на 12.12, в канала на EXO във VLIVE, 7 pm KST. 

ffb99556f27a13b9.jpg

 

Кай днес на Inkigayo 

Ride or Die

 

И Mmmh 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Бекхьон. 

Най-добър артист-мъж на MAMA 2020

30ef843938c57d26.jpg

 

(и ми иде да се изям. не успях да видя обявяването докато честитя на моите армита наградата за Worldwide Icon на BTS. казвам ви аз, животът е несправедлив :rofl:)


:yes:
Китайските награди BOOM BOOM - Най-популярен поп певец на 2020 и Най-многообразен музикален продуцент на годината - Лей Туитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шиумин ще грее на корицата на януарския брой на Allure. 

 

1607337884955.jpg

 

Коментири от Кай за FILM:KAI



Предлагам ви простичък превод в спойлера по-долу

Преди всичко, съм доста нервен. Честно казано, гледах го веднъж, но чух, че днес ще записваме реакция, така че не съм го гледал втори път. Значи го пускаме.
Подготвих танци за пет песни, с
Mmmh стават общо шест. А, ето го…

 

Off Topic


Преди всичко, съм доста нервен. Честно казано, гледах го веднъж, но чух, че днес ще записваме реакция, така че не съм го гледал втори път. Значи го пускаме.
Подготвих танци за пет песни, с Mmmh стават общо шест. А, ето го…
В началото всички сцени се преплитат и ето го – готовият Кай. Започва, когато се обръща.
Hello Stranger
Лежа във ваната. Вижте… Аз съм посланик на Gucci, затова има толкова техни неща (хахах).
(Пее си: „Дори да под светлините, съм самотен“). Много хора мислят, че това е CG, но не е. Използвахме пушек и проектор, за да го заснемем. За да го обясня накратко, всяка песен има своя история, те са свързани в един поток. Историята тук е, че чрез Кай Джонгин разказва нещата, които иска да каже. Снимаме първата песен в която аз съм в стаята си, своята удобна стая. И там има друг Кай (пректираният). Това е сцена в която двамата Кай танцуват. Обикновено преди да изляза на сцената аз се вдъхновявам като си представям изпълнението си. Тези мислите и чувства се опитвам да пресъздам.
Reason
Това е за нещата, които искам да кажа на света. О, изглежда добре... Аз, лично, много харесвам песента Reason. Също и Hello Stranger. Мисля, че харесвам всички песни. Така, тези хора се хранят в ресторант, нали? Интерпретацията е, че когато отидеш на ресторант на всяка маса тече (неин си) разговор. Хората може да са в едно помещение, но всеки говори за нещо различно. Така че той (Кай) се опитва да се намеси и присъедини към разговора, но те (останалите) са заети да ядат, не му обръщат никакво внимание. Казват това, което  искат да кажат, виждат само това, което искат, такава е обстановката. И по средата на това съм аз, който така или иначе показва своето изпълнение, представям своето аз. Това е, което се стремя да направя тук. Така че тази сцена, (където) танцувам с маска говори: „Тук съм, за да открадна сърцата ви.“ Отправя това послание. Ще се отнася до костюмите, аз участвах доста в планирането им. Трябваше да вървят с обстановката в ресторанта. Малко винтидж, така започва, но по средата танцувам с hip outfit, нали?  Искахме да сме сигурни, че ще покажем съдържанието ясно, затова моите дрехи бяха избрани с тази цел.
Amnesia
В онзи ден беше много студено. Мисля, че треперех докато танцувах. За Amnesia… Релсите, които са тук, показват пътя в живота ми. Пътят по който съм вървял досега, както и този по който ще поема. Всички тези елементи са тук. Ако забелязвате в началото съм на релсите и обръщам глава гледайки назад, към миналото. Гледам и релсите пред мен. Чувствам се нервен, развълнуван и разтревожен едновременно. Вие също ще почувствате този микс от емоции. Ооо, студено, студено. Панталона ми тогава бяха доста набръчкани. Бяха 2-3 метра дълги, постоянно ги дърпах. Така че, танцувам сам, самотен, на този път, без да има никого наоколо. След като съм получил внимание от много хора аз мисля, съзерцавам, как да представя себе си. Такова значение има.
(заглавната песен) Ето и Mmmh
Страхотна песен. Нямах представа, че ще се получи такъв невероятен синтез… И продължава… Уау. В кадърът (рамката) се появява друг, после друг, сякаш си погълнат. Изглежда много добре. Аз всъщност харесвам използването на рамки - всяка съдържа по нещо. Фактът, че всеки кадър представя различно мое изпълнение, е наистина страхотен. И супер силата ми е телепортацията, моят фундамент. Вече десет години се телепортирам (хаха). Така че използвам тази сила, за да преминавам през времето и пространството и покажа своите изпълнения. Мой собствен имидж, такъв е смисълът тук.
След това е Nothing On Me
Небето беше много красиво в този ден. От едната страна имаше луна, а на другата залязваше слънцето. Точно между тези две времеви зони трябваше да изпълня сложен танц. Беше наистина хубаво. Може да видите кадър на луната, но тук избрахме да уловим залеза (сочи кадър от видеото). Огледалото може да е вътрешната ми страна. В действителността слънцето залязва, но там (вътре) свети луната. Двойно значение. Затова бях и с бял костюм. Причината е, че когато си на земята има доста пръст, мръсно е, когато танцувам дрехите ми се цапат. Сякаш преминавам през трудности… Изпитания? Изпитвали сте (ги) в живота. Това исках да покажа тук (в тази сцена), това е обяснението за костюма. За Nothing On Me исках да ви покажа емоциите си и затова имаше доста one take (опитвали са няколко пъти да заснемат видеото еднократно, без прекъсване). Тук се опитвам сам да се хвана за врата, но всъщност друг ме хваща. Ключовият момент тук е, когато ме хващат и се обръщам, аз затварям очите си. Тук също има няколко значения, може да се интерпретира по много начини, ето тук… Виждам вътрешната си страна, нещо такова предполагам. И се връщам към нея. Носейки червен костюм за този ожесточен танц… аз, лично, наистина харесвам тази сцена. Мисля, че танцьорите бяха много красиви и елегантно представяха сцената. Много съм доволен от тази част.
Последно Ride Or Die
Всички тревоги, изпитания и трудности, тук съм ги превъзмогвал всичките, разкрива се последното изпълнение на Кай. Така че накрая постигам „своята сцена“, преодолял всички тези неща. Това представям тук. Ако гледате Ride Or Die тя е свързана с началото. Спомнете си как танцувах с вътрешната си страна в Hello Stranger. Тук се появявам носейки същия костюм, като  проектирания образ. Това означава… В Hello Stranger Кай е в дома си и съзерцавайки се, представяйки си себе си. „Ако се кача на сцената, какво ли ще бъде?“, „Какъв имидж да представя занапред?“ Мисля всички тези неща, премислям ги, вдъхновявам се и накрая, в реалността това се превръща в истина. Този процес е част от значението тук. По средата хвърлям шапката си. Беше толкова трудно да я хвърля правилно. Свалих си жилетката и без вратовръзката костюмът е подобен на този в Hello Stranger. И ето тук, изпълнението свършва и виждате сцената вече почистена. Това беше предназначено за вас. Място за вашето въображение, един вид красотата на пространството.
Видеото е като безкраен цикъл. Щом приключи изпълнението се прибирам вкъщи и после всичко се повтаря. Затова има доста елементи, но се чувствам добре като ги обясня.
Така, това е. Подготовката на това отне много време. Имахме срещи с екипа, емоциите през които минавах всеки ден, какво си представям, че ще бъде изпълнението ми – обсъждахме всички тези неща по време на срещите ни, положихме много  усилия. Вие може да го виждате просто като друг начин на промотиране на албума ми, но наистина съдържа това, което исках да кажа. На всички които харесват работата ми и на EXO-L - това видео е подаръкът, който дълго и сериозно обмислях. В създаването на FILM:KAI... Това (видео) съдържа много повече от нещата, които споменах днес. След време мисля, че ще бъде забавно да говорим за коментарите, които имате.
Днес споделих обясненията си, представих ви FILM:KAI. За мен това е повече от пърформанс видео. Начинът по който аз го виждам е, че представя истинската идентичност на Кай, като соло артист. В същото време целият този процес беше като специален подарък за мен и надеждата ми е, че когато гледате това видео ще мислите за мен. Гледайки този филм винаги ще се връщам към това време, така че – да, това е наистина скъпо за мен видео.
Надявам се, че ви харесва.
Ще се върна отново, така че, дръжте се.
До другия път и другото видео! Чао!


А Бекхьон е дразнил феновете в Бабъл: "Жалко, че не успях да отида да получа наградата (вчера, MAMA), която Ерис ми дадоха - ТРЯБВАШЕ ДА РЕПЕТИРАМ ЗА КОНЦЕРТА. Иска ми се да имам две, три тела." 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаньол е сред участниците в шоуто Law Of The Jungle. Излъчването започва на 12.12, събота.  Трейлърът ще бъде излъчен на 12.12.2020.

Изр. Soompi

За Чаньол това е второ участие в предаването. 

Screenshot_20201208-063557_Twitter.jpg

Сехун за Dior, колекция есен 2021 на Ким Джоунс
Изображение 
 

Off Topic

 

Изображение Изображение


Хайде и една снимка на Кай от последното му участие в неделя, Инкигайо. Качвам я не за друго, а защото е рядко сладка предвид mmmh-концепцията, която мори наред фенове и фенки.
Изображение

Накрая нещо забавно.
EXO е втората най-споменавана к-поп група в Туитър за 2020 г, след BTS и преди Blackpink.
Браво на мембърите и на EXO-L, които не се отказват и пазят живо името на групата, която в момента не е активна.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми излезе това изпълнение и ме присети, че само преди дни се навършиха 7 год. от излизането на песента, феновете го отбелязаха в Туитър.. Качвам го, защото песента е страхотна, една от най-добрите според мен на Ексо. Страшно я харесвам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EXO са част от 100-те най-влиятелни знаменитости в социалните мрежи, за регион Азия-Пасифик - 100 Digital Stars, на Форбс Азия. 

Място в списъка са си спечелили също Лухан и Крис. 

Изт. Forbes 

Методологията на създаване на списъка е следната: "Оценява се комбинирания обхват от търсенията в соц. мрежи и тяхната ангажираност. Вземат се предвид последните им работи, влиянието и подкрепата, която получават, рекламните им договори, бизнес начинанията им, разпознаваемостта им на местно, регионално и глобално ниво. Оценявани са само хора активни в сферата на музиката, киното и телевизията. "

Off Topic

 

Methodology: To determine the finalists, Forbes Asia evaluated the candidates’ combined social media reach and engagement. We also considered their recent work, impact and advocacy, brand endorsements and business endeavors, and their recognition profile on a local, regional and global level. Only those active in film, music, and TV were eligible. Entries use the name of the person or band most widely known, while real names are provided in most cases for individual celebrities, and names of prominent members are included in some of the band entries.

 

 

Screenshot_20201209-115358_Chrome.jpg

 

Имаме си и ъпдейтче от Бекхьон в Инстаграм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бяха обявени номинациите за 30th Seoul Music Awards.
EXO са номинирани в седем категории, като две от тях са специални и няма да се връчва физическо отличие. Това са награди създадени по повод трийстата година на SMA - едната е Legend Grand Prize, другата - Legend Rookie Prize и нашите момчета са редом с велики имена в корейската музика, не само сред действащите изпълнители, но и заедно с музиканти като Seo Taeji and Boys, H.O.T., SECHKIES, Shim Shin, Yangpa, Rain, Big Bang, TVXQ и редица страхотни артисти.  :)

Ето всички номинации за групата:
Bonsang (не знам какво знaчение има, но EXO са номинирани за EXO PLANET #5 EXplOration LIVE ALBUM. казват, че независимо от престижа да е първият номиниран лайф албум, няма шанс, защото точки се калкулират от продажбите в Хантео, в която класация лайф албумите не участват*)
Popularity Award
K-Wave Popularity Award
Best R&B/Hiphop - Baekhyun (Delight)
Best OST - Baekhyun (My Love за Романтичният доктор, Учителят Ким 2)
Legend Rookie Prize - EXO-K
Legend Grand Prize - EXO

Гласува се ТУК, от 11.12 и продължава до 24.01.2020 г. 
(честно казано нямам никакви очаквания, но самият факт, че нашите момчета са сред номинираните ме радва и съм благодарна.)

11.jpg
 

Off Topic

 

*EXO и HANTEO имат стара и недобра история. За съжаление през 2017 г. HANTEO представя некоректни резултати за продажбите на албум на EXO, като спестяват да отразят данни за стотици хиляди поръчани албуми от китайските фен-барове. Това се отразява на класирането на групата за музикални награди, защото (както споменахме горе) спечелването на награда е съотношение между физически продажби, дигитални и гласуване от феновете. 
Това не е фантазия на вманиачени почитателки, а реална ситуация, за която Hanteo близо 1.5 г. по-късно се "извинява". Става въпрос за албума The War, издаден през 2017 г.
Изт. http://Allkpop 

Изт. KBIZOOM

 



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...