Jump to content

EXO


Recommended Posts

EXO са номинирани за Билборд наградите, категория Top Social, заедно с BTS, GOT7, Ariana Grande и Billie Eilish.
С трима в армията, един неактивен член от 2016, комбек веднъж в годината (ако ни огрее) EXO продължават да са сила в света на к-попа.
Ясно е, че няма да спечелим и се опитвам да се настроя предварително, така че радостта от номинацията е сладко-горчива.
Все пак, за да съм честна, ще кажа, че БТС заслужават и се надявам да не ги ощетят в двете категории в които са номинирани.
Изт. Soompi
Изображение

UPDATE
за BBMAS може да се гласува както и в приложението TikTok, така и на страницата на Billboard BBMAS
68ef07a1c6b95d2a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам новини за EXO,  но попаднах на цитат от интервюто му за ELLE Korea. 

Въпрос: Ти загряваше гласа си и упражняване пеене, докато чакаше да започнат снимките. 

Бекхьон: Имам постоянното желание да съм перфектен. Особено по време на соло промоциите, трябва да поема отговорност от началото до края. Преди бях отговорен за  една песен, 3:50 мин. бяха изключително напрегнати. Ако липсата ми на умения причини ситуация, която ще навреди на името на EXO... Няма как да стане. 

Off Topic

 

53d80809aa46911d.jpg

 

0bd62f1a29e3f6ab.jpg

 

И един ъпдейт от Чани с рекламата на СеЧан за GASS. 

384432d0e779fc32.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бекхьон е част от втората линия изпълнители, които ще запишат ост за драмата Do You Like Brahms. 

Изт. Soompi

66dd3f5350ea2571.jpg

 

Още пресни, топли новини

Следващият участник в Heart 4 You е Чаньол.  Ще се излъчи през октомври.

(означава ли това, че скоро...) 

7b662a18b759b936.jpg

 

Сухо спечели 1-во място в класацията на Idolchamp за изпълнител в мюзикъл, доставящ най-голямо задоволство с играта си.  (убийте ме, не знам как да го преведа заглавието на тая глупост Musical Satisfaction Level 200% Idol) 

Като награда спечелилият получава излъчване на 24 промо клипа по два от каналите на MBC. Готино.

Koreaboo

29b3f14eecd94782.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново ъпдейт от армията. 

33ad095737826c86.jpg

 

Както и от една от многото фен бази на Сухо. Заели са се със сериозна промоция на лидера. Ама пък е красиво бее... 
Да допълня. Тези постери се поставят от Ktown4you като "награда" или каквото там го казват, за постигнати продажби на определен брой Kihno албуми. Браво!
(за тези, които се чудят в спойлер слагам видео с един такъв албум. не знам дали по нашите ширини се произвеждат. непрактично ми се струва, но е сладко.)

Off Topic

 

 


 

5bbb489c3afd9bac.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интервюто на Кай за ESQUIRE Korea. 


И бг превод:

В: Племенниците все още ли те наричат „Кайчун“ (общо Кай+самчон, което е чичо на корейски)?  Или вече имаш нов прякор?
О: Да, все още ме наричат Кайчун. Мисля, че това скоро ще се промени. Не, мисля, че няма да е скоро.


Цялото в спойлера.
 

Off Topic

 

 

В: Племенниците все още ли те наричат „Кайчун“ (общо Кай+самчон, което е чичо на корейски)?  Или вече имаш нов прякор?
О: Да, все още ме наричат Кайчун. Мисля, че това скоро ще се промени… Не, мисля, че няма да е скоро.

В: Преди няколко месеца сподели, че обичаш да играеш с ЛЕГО. Още ли е така?
О: Все още се занимавам с моите ЛЕГО. Всъщност имам толкова много недовършени на масата си. Ще ги довърша като приключа с натоварения график.

В: Какво ЛЕГО купи последно?
О: Поредица с коли. Правя най-много скоростни и технични поредици. Напоследък имам ново хоби. Тъй като тренирам, обичам да ям месо. И  започнах да се наслаждавам на готвенето на месото. Това е новото ми хоби.

В: Някакви съвети за приготвяне на месо?
О: Има различни начини да сготвите месото добре. Аз първо го запичам във фурната за 20 мин., после го изваждам и запържвам в намаслен тиган за около минута и е много вкусно.

В: Това за пържола ли е?
О: Да, за телешка пържола.

В: Феновете ти очакват с нетърпение соловия ти албум. Можеш ли да ни кажеш нещо за него? Нямаме против някои дребни детайли.
О: … Преди всичко, има много различни песни. Така че ще е много забавно да се гледа и слушат. Ще е почти като филм.

В: Имаш страхотно чувство за мода и талант за изкуства. Имаш ли планове да пуснеш своя модна линия?
О: Не съм сигурен в това, но бих се радвал на добра възможност за разнообразни колаборации. Ще е чудесно, ако се случи така и с Гучи.

В: В Инстаграм видях, че майка ти все още пази балетния ти костюм от детството ти. Кое е най-старото нещо, което ти притежаваш?
О: Сигурно са снимките ми. Тези, които майка ми е правила, когато съм бил малък. Снимки как пораствам, мисля, че те са най-старите. Какво друго…Пазя си старите лични телефони. Мисля, че те са другите най-стари (нещо). Пазя ги докато не ги загубя.

В: Какъв модел е най-старият (телефон)?
О: Мисля, че е Галакси.

В: Има ли варайати предавания в които искаш да гостуваш някой ден?
О: Няма определено шоу в което да искам да участвам. Бих отишъл във всяко, ако ме поискат. Отворен съм за предавания в които да се забавлявам, без да чувствам напрежение да съм забавен. Ще снимам много предавания като промоция на албума си.

В: Кое е любимото ти шоу?
О: Винаги съм харесвам „Infinity Challenge“ и дори сега гледам клипове от него, когато ги намеря във YT (бел.пр. предаването слезе от ефир преди няколко години). Харесвам също и „2 Days 1 Night“ толкова много, че още го гледам (и аз, и аз, Кай!!). Накрая… „Knowing Bros“.

В: Ако можеш да работиш съвместно с други танцьори, с кого би искал да танцуваш?
О: С всички. Има толкова много страхотни танцьори по света. Ако имам възможност бих правил всякакви колаборации. По-скоро бих работил с известни танцьори от жанрове с които не съм запознат, отколкото с танцьори , които познавам добре. Бих се радвам да работя с хора, които не познавам добре. В нов тип/вид танц.

В: Мислил ли си някога да си направиш татуировка или пиърсинг? Ако да, какво би си направил и къде?
О: Мислел съм си, представял съм си го, но всъщност не мисля, че бих си направил. Нямам такива планове за момента. Но все пак, ако някога реша вероятно ще е някоя голяма (татуировка) на гърдите, корема или по  ребрата. Но не мисля, че ще го направя.

В: Какъв е любимият ти пост в Инстаграм?
О: Когато качвам своя снимка не съм 100% доволен от нея. Обаче като качвам племенниците си винаги съм доволен на 100%. Искам да ви покажа колко са сладки, така че малко изглупявам. Затова харесвам най-много тези снимки.

В: Обичаш пижамите толкова много, че имаш собствена стая за дрехи за дома? По какъв критерий ги избираш?
О: Обикновено купувам все сладки пижами, но има специални, които постоянно нося. Тези, които чувствам удобни, меки, леки и готини. Такива харесвам.

В: Има ли коментар от фен камера, който да си запомнил?
О: А, онзи „Не знаех, че мога толкова да се смея“.

В: Знаем, че обичаш страшни филми и такива със зомбита. Кой е най-страшният, който си гледал?
О: Зависи от настроението и времето по което го гледам. Често гледам един филм по няколко пъти и го чувствам различен всеки път. „Заклинанието“ беше страшен, така също и „Екзорсистът“. Наскоро гледах „Къщата на восъка“ и беше също много страшен.

В: Позволи ни да разберем какви песни са в твоята плейлиста.
О: Песните, които слушам най-много… Мисля, че са моите собствени. След като трябва да ги репетирам, а и защото са наистина добри... Моля, чуйте ги когато излязат!

В: Мисля, че си срещнал много препятствия в живота си като артист и човек. Как ги преодоляваш?
О: В миналото мислех, че е най-добре да избягвам проблемите. Опитвах се да забравя и да си мисля, че вече съм добре, когато (всъщност) не съм добре. После разбрах, че не мога да излекувам раните като просто ги избягвам. Реших, че трябва да се изправям лице в лице с тях. Опитвах се да показвам, че когато е трудно е трудно, и да плача, когато съм тъжен. И да разчитам на другите. Беше ми много трудно тогава, но осъзнах, че дупките трябва да се запълнят някак, за да мога да продължа със следващата стъпка и да съм ок. Така че, когато имате някакви проблеми или трудности в живота си, мисля, че е страхотно да се изправите срещу тях, а не да ги избягвате. Ако успеете да превъзмогнете това, мисля, че можете бъдете по-добър и по-силен човек. Да, мисля, че можете да сте по-добър човек.

В: Ако си DJ в радио предаване, какъв би бил последният ти коментар при приключване на шоуто?
О: Винаги искам всички да сме щастливи – и аз, също и другите хора да са щастливи. Бих искал всички, които биха слушали шоуто ми да са щастливи. Затова бих казал: „Моля, бъдете щастливи днес.“

Уважаеми зрители, аз бях Кай за Esquire Korea. Моля, очаквайте октомврийското издание и не забравяйте да се абонирате за този канал.

 

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай Инстаграм ъпдейт
Изображение

 

И това!!! (18+)

Off Topic

 

078fb9a0f81f6016.jpg


А днес съм сред най-щастливите и ревливи EXO-L. Гледах мюзикъла Return и съм изключително горда с Минсок и Кьонгсу, а освен това и благодарна, че имах възможност да гледам тази сериозна и значима постановка.
Няколко мига от общата им сцена - D.O. и Xiumin Twitter

Off Topic


Шиумин беше ПРЕКРАСЕН. Ама много, много. Изключително сериозен и емоционален, пя красиво и мощно, изпълни частта си перфектно. Кьонгсу с топлото си излъчване и дълбок глас ми стопли душата. 
Стримването беше с високо качество, субтитрите идеални и като тайминг, и като времетраене. Музиката... Това са корейци, озвучаването няма как да е бедно.
Много се радвам, че реших да се възползвам от възможността.
Ако темата не беше толкова сериозна щях да се почувствам като на EXO концерт. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента Лей присъства на представянето на новата колекция на Velentino в Шнахай, което се осъществава онлайн.
На въпрос на журналист какви са плановете му Лей отговаря: "Засега нека се насладим на шоуто. На 7.10 е моят рожден ден и тогава, може би ще се случи нещо."
Туитър
Тръпнем в очакване. 
Ето го, хубавецът ни Лей.
Изображение
 

И да поздравим световният посланик за Valentino - Lay Zhang.
Изображение

Изображение

Няколко въпроса  и отговорите на Лей, на които попадам в различни туити.
В: Какво облекло/дреха трябва да носи фен, за да го забележиш?
О: Щом феновете са до мен, каквото и да носят, ще ги забележа.

В: Нови музикални планове?
О: Напоследък повече снимам (драма/филм). Продължавам да експериментирам и създаваме песни, но съм по-бавен. Ако ефективността ми е висока в една посока (филмите), в другата е ниска (музиката).
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, вече онзи ден, Бек беше специален гост на музикалния фестивал Overpass, който тази година се състоя онлайн. Тези, които следят Туитър и EXO/Baekhyun знаят, че настъпи една мини драма след приключването му. Така стана защото за разлика от другите гости на събитието, които имаха време между 15 до 30 мин., Бекхьон изпълни само две песни - UN VILLAGE и BUNGEE, на която представи за пръв път лайф версия и участието му е било в рамките на 7 - 8 минути. Фенове недоволстваха, писаха се гневни писма и прочие, докато от Overpass Festival не излязоха с отговор, че това е било решение на изпълнителя и мениджмънта, те били предоставили време и възможност. Всеки си има мнение, но аз лично мисля, че "специален" е именно гостът, който е по-имиджов, понякога (зависи от събитието) може дори да не е част от програмата. Та цялата драма ми се струва, че беше напълно излишна.
Излишна или не, доведе до нещо хубаво.
В неделя Бек качи в инстаграма си клипче с изпълнението на Бънджи.

Качено е и в Тубата от някоя добра душа.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излязоха английски субтитри за епизода на Do Re Mi Market с участието на Сухо и Кьохюн от Супер Джуниър.
 

Off Topic

Част 1

 
Част 2


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.10 в Корея отбелязват Чусок, а ние се радваме на посланията от момчетата, които получихме в Lysn, включително от всичките ни войничета.
Най-сетне ни писа Сухо, който завърши с любимото We are one! EXO, Saranghaja!
Бекхьон заръча да хапнем двойно сладкиши за празника.
Шиумин заръча да сме здрави.
Чен пожела приятно изкарване и да си носим маските.
DO (DO!!!) каза, че застудява, да се носят топли дрехи и каза, че малко му остава. (ама как му се зарадвах. много приказлив станал напоследък)
Кай пожела да не обръщаме внимание на Чусок и да се забавляваме.
Макнето ни се представи като сладкия малък Сехун и пожела да си хапнем, но и да се пазим.
Накрая се включи Чаньол и пожела да си изкараме добре, като даже и снимка ни прати. :D
А пък в Инстаграм Лей точно днес реши отново да благодари за предоставената му възможност и покана за събитието на Valentino.
 



Изображение


Изображение

Изображение
Изображение
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки на Чаньол от (вече) вчера, 1.10.
Чани е посетил заведението на баща си в Сеул, където има обособен "олтар" посветен на него. Ех, майки, бащи, корейци или българи (и просто фенове) - всички сме еднакви, като стане въпрос да си похвалим гарджетата. :D
Изображение

Изображение
 

Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тече финалът на шоуто SDCS3.
Изпълнението на Лей ТУКОтборът изпълнява танц върху композираната от Лей песен "Китайски потомци/Потомци на Китай".
Всички стискаме палци! 

Ъпдейт: Отборът му е завършил трети. 
На първо място е екипът на Джаксън от GOT7, на второ тимът на Wang Yi Bo. Последни са хората на Wallace Chung. Честито! :)

 


След изпълнението си Лей казва: "За мен "потомци на Китай" не са просто думи. Това е плътта и кръвта на нашата страна. Това са бабите на нашите баби, бащите на нашите бащи, майките на майките ни и нас самите, на поколенията дошли преди и идващи след нас." 

Off Topic


"Chinese descendants isn't just a noun for me. It's the flesh & blood of this country. It's our grandmother's grandmother, grandfather's grandfather, father's father, mother's mother & ourselves & the generations of those who came before & after"
видео в този туит

 


Тук - трапчинка и усмивка :)

Участник от отбора на Лей -  Bboy Qiao Zhi, казва: "Нашият лидер празнува рождения си ден на 7.10. Мисля, че съдбата ни срещна и независимо какво ще се случи в бъдеще, Bboy Qiao Zhi (говорещият) ще те поздрави със звук на китайски барабани*." 
(в Китай традиционните барабани се асоциират с ликуване. барабаните се бият от група хора, обикновено 10-ина, за да се отбележи и отпразнува нечий просперитет )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit:
 

#BAEKHYUN on VLIVE
“Hello! it’s been long. i’ve been busy recently & i felt that i haven’t taken care of our pretty eris so i came! the weather looks good & it made me feel like coming out for a walk.”
~
“there are also eris who miss me & know where I am but they didn't come here so when I saw people who come to where I'm filming like that it will make those eris who are at home like a fool so I hate that! I'll just say this calmly to those who came here to find me.. you know that i'm a bit scary when I'm mad right? I'm talking about myself!! (eris laughing in comment) I'm scary when I'm mad ! Don't laugh2x.. I'm talking seriously try to not laugh! 'ㅅ' I'm scary when I'm mad!”
~
“The walking sounds like, "Kyoong-chak Kyoong-chak" though... The sound of my walking is cool/handsome~ (x2)! Model! Model!”
Baekhyun saying that the sound of him walking is model like & that's ita cool/handsomeㅠㅠㅋㅋ
~
*Baekhyun just strolling freely*
*PSA announcement about abiding the law to wear masks plays suddenly *
 “Ah! Oh my gosh! It scared me x2  ah what’s that~~~ ”
~
Sehun called Baekhyun while he was doing his Vlive earlier so that’s why it got cut off~
“Sehunnie called me just now~´ㅅ`”
~
“Honestly, it rly makes me very very very sad that I’m unable to hold concerts. I rly..I used to be rly good at speaking comfortably in front of our Eris in the past. But now, it feels like I won’t even be able to say “Are you here?”. That’s what I feel. I don’t like it.”
~
“Actually, singing while you’re moving around is the hardest thing to do. That’s why our EXO members are so good at performing (singing + dancing) live~´ㅅ`”
~
“Eris ah im reaching soon. ahhh, i rly wna do a concert after singing so much.. next time i got to wear thicker clothes bc it’s getting cold. i wanted to bring a selfie stick but it will be quite obvious that i’m filming something. i’ll get home & get a warm bath.”
Bye~~ I love you~~ Thank you for joining to play (with me) today~~~ Bye Bye~ (in English)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бекхьон ще бъде част от INK 2020, организиращ се от 2009 г. под шапката на Министерство на културата и Туристическия борд на Ю Корея. 

Водещи ще са Черьонг от ITZY и Джемин от NCT Dream. 

Тази година концертът ще е безплатен и ще се излъчва на сайта на организаторите, както и в YouTube канала  TheKPOP в 20:00 KST на 10.10.2020.

Ето и участниците. 

2c74d29942a556a9.jpg

Ост-а на Бекхьон Every Second за драмата Record of Youth достигна 1 млн. гледания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко приключи изненадващият лайф на Бекхьон, който към 1 ч. 30 м. 

се разхожда в парка, показва ни гледки от река Хан и ни па, пя. The Eve, Peter Pan, Promise, Candy, Bungee, BETCHA, Every Second... 

Насладихме се на един импровизиран мини концерт. 

Всичко това в канала на EXO във VLIVE

c3a93ecaa1625fc6.jpg

 

25b9479fada13680.jpg

 

След като вчера Лей ни зарадва с актуална снимка:

2046277bafd12443.jpg

 

Днес студиото му публикува снимка,  отброяваща 2 дни до рождения му ден. 

Не ви ли прилича на промо постер? Нали ни беше обещал нещо за 7.10? Да видим какво ще е. 

6c11dd899fa06d1f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thespiasian, пишещи материали с тема Бродуей, споделиха в своя Instagram  кратко видео, като анонс към предстоящи материали, с думите: "Осъзнавам, че не съм представил много от талантите на Азия и трябва да започна да го правя тези дни. Междувременно се насладете на този шедьовър, изпят от Сухо от EXO - една от най-горещите к-поп групи в Корея."

Off Topic

 

I realized that I haven't showcased much of asian talents so I might start to do this in these few days, meanwhile enjoy this masterpiece sung by Suho from Exo, currently one of the hottest boy group in Korea


SM Town пък представиха колието, което предлагат за рождения ден на Лей.
Изображение

OST-а на Бекхьон за драмата Do You Like Brahms

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката за колекцията на PRADA Linea Rossa FW 20 е дело на MQ X LOEY :)

Instagram

И проект с дронове посветен на Лей по повод рождения му ден - тук утре, но там вече е настъпил.
Изображение 

OMG
Никой не може да бие китайците по показност. 
Е, в случая не се оплаквам. 

Off Topic


Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит рожден ден на Лей! 

Голям! 

bb71b6753c0f00c7.jpg

 

Да, голям е Лей. 

С какво, мислите, ни изненада на рождения си ден? 

Компанията му Chromosome Entertainment Group обяви стартирането на селективна  обучителна програма за трейнита. 

М-попът вече не е само мечта за него, а път по който няма да върви сам. 

a37384e9db8bc420.jpg

 

2f573bac5e27d18e.jpg

 

3c01c538d861c097.jpg

 

9491e6097b4ecde9.jpg

 

Тук видео


"В търсене на промяна на цвета и нов живот за добро*, това е ерата на истински силните, твоята ера.

Трейнинг програмата на Хромозом Ентъртеймънт Груп 2020 на Лей Джанг официално стартира от днес."

*този израз не успях да разбера добре. моля, предложете по-добър, ако знаете.

Off Topic

 

ENG: Looking forward to a change of color and a new life for the gods, this is the era for the real strong, this is your era! The 2020 Lay Zhang Chromosome Entertainment Group's trainee training and selection program will be officially launched today.

 

Да, голям е Лей. 

Тръгнал е да пише история в музиката и като го гледам, ще си спечели цяла глава в музикалната хроника на страната си. 

 

В спойлер слагам картинката, която получихме в LYSN. Лей благодари за пожеланията и както е видно, толкова е горд с компанията си, че чак рисува логото й. :)

Off Topic

 

43b1cabe705fdfbf.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...