Jump to content

EXO


Recommended Posts

Kang ho dong танцува на EXO - Grown. Той е един от най - добрите им комедианти  ~

А Shindong (SUper Junior) е този, който го обучава ~

За първи епизод има анг суб вече :panda-145:

【ENG) 동동신기│EP.1】 '엑소-라지 케이' 강호동(Kang Ho-dong)의 〈으르렁〉 첫 무대│TTXQ FULL- knowingbros

 

 

Тук се появяват момчетата. Но няма още с английски превод . Сигурно скоро ще направят .

 

【동동신기│EP.2】 EXO-SC 세훈&찬열이 평가하는 '엑소-라지 K' 강호동(Kang ho dong)의 '으르렁'♬ [FULL] knowingbros

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според споделена публикация, на провелите се днес The 27th Chinese Top Ten Music Awards, Лей е отличен с 4 награди:

- Най-влияетелен певец в Азия
- Най-добър продуцент
- С Honey за най-полулярен мини албум (EP?)
- Най-добър концерт - The Grand Line Tour

Честито, Лей!


Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнение на Rodeo Station и What A Life на днешната онлайн фен среща Summer Paradise

 

Както и 1 Billion Views (от официалния канал на групата в YouTube) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, качвам и това, защото сега ми излезе, макар че заради друго влизам...

Изпълнението на Лей на наградите.

200719 【Live】 Lay Zhang | ERC Chinese Top Ten | "Lit" & "Boom" Stage 

 

Гледах как му дават и четирите награди наведжъж, много яко...

Каква емоция само.

Ed-S4-F0d-Wo-AEAb-Fh.jpg

 

А за какво влязох. Аз понеже все тия неща забелязвам и някакви глупави постове пускам да го покажа, та вижте само това драконче какво е сладурско... Подарили са му я тая статуетка на награждаването. Ами той пък да я подари на мен...

Ed-UQt-TQWAAA-OX8.png Ed-Suyhq-WAAg-RFh.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The golden hairpin , това е първата драма на Крис, доколкото прочетох.

На 16 са приключили снимките, сигурно ще се реализера 2021, 40 епизода.

Нямам търпение:wub:

преди 3 минути, kandala написа:

Добро утро с изпълнението на Anbu на живо. И Сън Хи и (забележете как е изписан) LOEY. 

 

 Нещо се сетих за тази от Гоблин

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клип зад завесите на видеото за 1 Billion Views. Очевидно много са се забавлявали, за което е допринесъл и Бекхьон, който  посетил снимачната площадка. 

А феновете продължават да отговарят на предизвикателството на дуото. Последно гледах една девойка с матрак?!? Чаньол я беше споделил в Инста сторито си. Гледат момчетата и предполагам си умират от смях на наш гръб. Е, аз също. 

 

А Кай репетира. Дали пък няма да се окаже верен слуха за августовски соло дебют? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.07 EXO-SC ще се появят в YouTube канала на предаването '엄마가 잠든후에' (След като мама заспи). Шоуто е тип ASMR, в което гостите трябва тихичко да изпълняват мисии докато внимават да не събудят "мама". (аз задачки само с храна съм гледала) 

Бекхьон е обявен като  един от участниците в Ден 2 от SOMEDAY FESTIVAL на 6.09.2020 г.

786d8b266018d52d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЛБУМА ИЗЛЕЗЕ: цъъъъъъък

 

Track list Of LIT album Second Half

 

沸 (Changsha)

妈 (Mama)

蹦 (Boom)

唤 (Call my Name)

夜 (Late Night)

愿 (Wish)

 

 

 

Промо снимки на Лей :panda-145:

 

Image

 

Off Topic

 

 

Image

ImageImage

 

 

Image

Off Topic

ImageImageImage

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Apple Music са публикувани бележки към албума. В тях Лей разказва повече за песните, стила и вдъхновението си. 

Качвам ги, а по-късно ще опитам да преведа по няколко реда, да хванем и ние за какво иде реч.
Обясненията към песните започват тук и продължават в спойлера.


LIT
Всичките ми песни са напълно машъп, споделя Лей пред Apple Music за миксът от хип-хоп, електронна музика и R&B"

Off Topic


LIT
Всичките ми песни са напълно машъп“(кредит - FB страницата на @musicaldaskal: Mashup (Машъп) - В музиката терминът МАШЪП (произлиза от английски - mashup, също mesh, mash up, mash-up, blend, bootleg или bastard pop/rock) е творческа работа, твърде често във форма на песен, създадена от смесване на две (или повече) предварително създадени песни. Обикновено вокалът на едната песен се наслагва върху инструментала на другата), споделя Лей пред Apple Music за миксът от хип-хоп, електронна музика и R&B. Откакто се изкачи към славата с к-поп суперзвездната група EXO, Лей (Zhang Yixing) дава гласност на мисията си да изведе на световната сцена „mix-Mandarin-pop” или т.нар. м-поп. В четвъртия си соло албум той се заиграва с code-switching текст на песните (code-switching е термин използван за описание на популярното напоследък явление при което в разговор се превключва от един език на друг), инструментал в който Изтокът-среща-Запада и традиционна китайска естетика, обхванати в амбициозна концепция. LIT представя Лей като реинкарнация на Сяо Ю, почетен воин, който в III в.пр.н.е. успешно се разбунтувал срещу могъщата династия Цин, но накрая се провалил в похода си за превземане на Китай. „Сяо Ю без съмнение е бил крал със „силата да движи планини и дух, за да успее в света“, но независимо от всичките си бойни таланти е останал разочарован.“, казва Лей  цитирайки „Song of Gaixia”- поема предполагаемо писана от Сяо Ю в последните му, драматични часове. „Ако наистина съм бил Сяо Ю в предишния си живот, тогава в този трябва да работя , за да променя съдбата си.“ Затова Лей призовава античното си алтер его в битка на самосъмнението, любовта на семейството и мечтите, оковани в реалността. С помощта на приятеля си от Чанша, рапърът Кунгфу-пен, артистът PISSY, продуцентът Скот Сторш и трап-стилистът Murda Beaatz, Лей е готов да отведе м-попа до масите.

LIT
LIT разказва как в китайската култура хората обичат да съборят (разрушат) някого със своите собствени стремежи, желания и амбиции. Това е песен, която написах за себе си и за всеки, който е бил обект на присмех или е гледано пренебрежително на мечтите му. Мисля, че всеки има дух-пазител. Във видеото на тази песен драконът изразява моето вдъхновение и мечти. Затова казвам, че ако има нещо, което от дълго  време искаш да направиш, определено можеш да го постигнеш. Дори да не се превръщаш в истински дракон, поне ще знаеш какво е необходимо, за да бъдеш такъв.“

Jade/Нефрит
„Когато Murda Beatz създаде първият бий аз казах: „Хей, донесох флейта със себе си, защо не импрозивизаме? Той се изненада: „Какъв звук!“ и я сложихме в парчето. Три автора, включително и аз, работихме върху музиката и текста и след много редакции решихме да бъде песен за жена. Помислих си защо да не я наречем "Jade? Другите страни имат диаманти, но в китайската култура нефритът е едно от нещата, които повече или по-малко имат същия статус. По-късно, докато обяснявах идеята, се замислих за историята на Сяо Ю и неговата любима - конкубина Ю, затова добавих избрани пасажи от класическата пекинска опера „Сбогом, моя конкубина“, която разказва тяхната трагична история“.

Eagle/Орел
„В Китай вярваме, че заедно със слънцето, орлите са владетелите на небето. Пеейки: „Когато сме само аз и слънцето горе в небето, лукавите зайци няма къде да се скрият.“, говоря за Сяо Ю и чувството на надмощие, както когато е бил в своя апогей и все още непобедим, този тип амбиция и дързост на военоначалник, борещ се за власт.“

H2O
„В H2O има три различни китайски инструмента: традиционни перкусии, hulusi (вид китайска флейта) и guzheng (вид китайска цитра). Получихме тази песен през 2015 г. и досега нямахме възможността да я реализираме. Но тази година, изведнъж си помислих, че ако включа в нея някои китайски инструмента ще бъде наистина, наистина нещо разлинчно. Затова добавих няколко и размених частта на барабаните от 2015 с такава от 2020 г.“

 

 

"Fly/Летя
„Смесихме звука на китайски перкусии с кийборд, после добавихме малко ехо и накрая няколко ефекта за изцяло различно усещане. Това не реален инструмент – основно китайски перкусии заредени в кийборда. Но когато го направиш, ти създаваш напълно различен ударен звук. От самото начало „Fly” беше (създадена) за чувството на освобождаване и състоянието на свобода. „Има много неща, които не могат да бъдат изказани, всичко което мога да направя е да летя.“

Soul/Душа
„Тази песен представлява последната песен на първата част на албума. „Soul” изобразява  прераждането, коeто води към следващата песен „Changsha“. След прераждането ти се завръщаш като дете в града на Cahngha, където срещaш своята майка и се раждаш отново. Тази песен също така е много различна. Изцяло духовна. Когато за първи път чух бийта я харесах много, дори без topline (този термин се използва за вокал записан върху водещата мелодия).“

Gangsha/Чанша
„Това е водещият сингъл във втората част на албума. Имах честта да работя със спечелилия Грами продуцент Скот Сторш, върху композицията и аранжимента. Бях много щастлив в процеса на работа. Той е основният продуцент, а моето участие е най-вече в topline. Написах текста с моя приятел Кунгфу-Пен, който е от родния ми град Чанша и PISSY от Ченгду. Писахме на мандарин и диалекта на Чанша, защото това е (песен) за родния ми град, добавихме и малко английски. Има съвсем лека мелодия от китайска флейта, която отваря цялата композиция. „Gangsha” е вероятно най-динамичната песен в албума и истинска мотивация за мен. Защото е за Чанша. Знаете аз често ползвам Чанша-диалект, най-вече защото е уникален, много специален.“

 

 

Mama/Мама
„Определям я като м-поп. Използвани са много традиционни инструменти, включително флейти които имат много китайско, пан-азитко усещане. За мен флейтата олицетворява движещата се вода. Майка ми е от Чанша, така че, разбира се, включих река Xiang. Връщаме се към идеята за м-поп - не можете просто да опишете тази песен като чист R&B или хип-хоп. Тематично тази песен описва как в китайското семейство ще ти кажат „Вярвам в теб! Вярвам, че можеш!“, но вътре в себе си не вярват, че можеш да постигнеш всичко. Тяхната реалност е „Да останеш в комфортната зона.“ Не се пробвай да спечелиш Грами. Това не е за теб. Защо ти е да си толкова голям?“ Но не каза ли, че имаш вяра в мен? За мен музиката е върховно призвание (чест) и искам да покоря света изпълнявайки на сцената на Грами В края пея на английски „Нека полетя, полетя надалеч!“ Песента е за китайските родители, които се опитват да предпазят децата си, но в определена степен (в един момент) се превръщат в окови, които ги затварят. Но не мисля, че майка ми ще бъде нещастна, когато песента излезе.“

 

 

Boom
„Парчето има много латино-усещане. Не познавам латино-американци, така че нямаше как да добавя малко испански, което си е срамота. Когато имам шанс ще науча испански и ще правя м-попа малко повече лингвистично разнообразен и ще ни сближа дори още повече.“

Call My Name/Кажи името ми
„Тази песен е наистина интересна. Тя е обръщание (повик) към човека, когото обичаш, надежда да бъдеш герой за любимият/любимата ти. Нека да кажем, че харесваш някого. Искаш да си техния герой. Но поради някаква причина не можете да бъдете заедно.  В този смисъл песента е донякъде R&B. Има и доста хип-хоп, като са смесени китайски и английски текст."

 

 

Late Night/Късна нощ
„Това е за моментите ми на съмнение в себе си и представя сложните ми чувства, когато не знам дали съм на правилния път. Имам доста цели, мечти, идеали; в процес на постигането им се чувствам сякаш губя пътя си. Ако искате да определите песента стилистично ще кажа, че е м-поп. Този м-поп има смесени много различни елементи. Не е просто EDM, R&B или хип-хоп.  Всички елементи са интегрирани (заедно). Това е нещото, което продължава да съзрява в моята музика.“

 

 

Wish/Желание
„Желание за какво? Че нищо от това не се е случило, че никога не си казвал на този човек „Харесвам те.“ Песента е за неизказаната любов, но също така е и тъжна история. Дори никога да не си й изпращал съобщението, което си поправял отново и отново, знаеш какво ще се случи, така че го приеми.“

 

 


За тези от вас, които предпочитат да прочетат оригинала: Apple Music:

 

Албумът много ми харесва, засега фаворит ми е Call My Name. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yours от концерта на GASS в събота. Очаквах с нетърпение това изпълнение, но честно казано съм разочарована не от друго, а от режисьорското решение изпълнителите да са статично разположени на столчета, като ученици пред класния  (DJ Raiden). Е, поне песничката си е все така страхотна. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаньол

Мейкинг на видеото за соло парчето му Nothin'.

(100% очакваме и за видеото на Сехун.) 

А това е реакция на СеЧан на кавъра на Канг Хо Донг върху песента Growl

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cucyta, аз благодаря за вниманието!
Радвам се, че Лей ни дава възможност да разберем по-добре какво е създал, защо го е направил.
А "Mama" и аз много я харесвам, но я гледам с различни очи след неговите обяснения.
(Абе що е МАМА грешка няма :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сехун може да е макнето на групата, но не играе на дребно.
Преди две години, ако не бъркам, придоби многоетажна сграда, а вчера излезе информация, че е закупил акции в компанията APESPORTS , която притежава професионален е-спортен тим, вземащ участия в състезания по компютърни игри като League of Legends, PlayerUnknown's Battlegrounds, Teamfight Tactics и други.
Един от линковете с информация тук Soompi.
(не съм наясно как са нещата в България, но в Ю. Корея електронните игри са на голяма почит - организират се състезания на изключително високо ниво, играчите си имат фенове и най-добрите са рекламни лица на разни брандове. въобще изглежда сериозен бизнес.)

На музикалната платформа TIDAL излезе тяхна класация за най-стримваните к-поп песни за първата половина на 2020 г.
На първо място в списъка е Candy на Бекхьон.
TIDAL
983badb17095e60c.jpg

Но освен с горното, Бекхьон ни впечатлява и с лицето си, което ни гледа от арт инсталация, създадена от артиста Пак Сънг Мо и изложена в галерията му в родния град на Бекхьон - Gyeonggi.Произведението е създадено по поръчка на на SM.
 

Off Topic

 

큐티 백현이 on Twitter: "A wire (mesh) sculpture of Baekhyun's ...


 

Кратко видео от създаването на рекламата на GASS. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и мейкинга на On Me, солото на Сехун.  

Междувременно излезе информация, че EXO-SC с 1 Billion Views са номер 1 за изминалата седмица  12 - 18.07 в класацията на GAON за албуми, сваляния и продажби. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...