Jump to content

EXO


Recommended Posts

Още един ЕХО-рожденик. В Корея вече е 14 януари...
 
Да е жив и здрав Ким Джонг Ин!

Зарадва ме с откровеното интервю, което е дал за фотокнигата към албума, който пуснаха през декември. Голяма любов към Челси и Еден Азар, a очаквано бе и на Стамфорд Бридж, за да гледа Челси и Уотфорд, когато четиримата бяха в Лондон преди седмица.

17671e35bb575688.jpg

Днес той заедно с макнето, лидерът, хьонгът и пеещото славейче, бяха на официалното откриване на SM TOWN Coex Artium (или както го наричам на български - СМЕ МОЛ-ът).

cc916702fbc68b56.jpg

7b3332c69df35521.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вчерашните награди "Златен диск", които се проведоха в Пекин, грабнаха две награди - Бонсанг (награда, която се дава на изпълнители/ групи, кои имат големи продажби през годината) и голямата награда - Десанг (за албум на годината). Само отбелязвам отличията им (изобщо не ме впечатляват), а при толкова посредствена година в корейският поп, щом печелят и с мини албум...
Дано това, което подготвят сега с новото завръщане наистина да си струва, защото с тъпчене на едно място вече 9 месеца и изтърканата доза, не върви и не минават вече номерата.
Иначе на самата церемония Джонг Де имаше изпълнение с Уенди от Red Velvet, на Endless Love на Лайнъл Ричи и Даяна Рос. Много зле. То нито химия между двамата на сцена, личеше си от километри, че изобщо не са репетирали, а и едва ли са имали време. На Денчо гласът му не беше за тази песен. Групата си изпълни обичайното, което вече става и досадно с тези церемонии, награди и пр., които за тях са всяка седмица.
Днес бяха и на Youku Night в Пекин. Поредната китайска церемония. Влачат ги навсякъде и имам чувството, че се надпреварват какви по-глупави награди да им дават/ и да измислят.

От SM Ent. са готови вече и с второ турне. Първото приключи преди има-няма три седмици и пак тръгват на концерти. Първите 4-ри концерта ще са в Сеул в началото на март (7, 8, 14 и 15), а скоро от компанията ще обявят и следващите дати, което ме навежда на мисълта, че вече ще ги доведат в Европа. Това турне ще се казва EXOluXion. Идвало от EXО Revolution, Х - е римското число десет (броят на момчетата в групата). Те скоро с този натоварен график, а и новото турне, да не станат и IX, че един вече се върти, има слухове. Да видим, докога ще издържи физически и заради болките в кръста, от които се е оплаквал неведжъж.

Завръщането ще бъде обявено следващата седмица. Било е предвидено за тази, но са подгонили СМЕ за плагиатство с новото им лого и затова изтеглят малко назад датата. Мисля, че в понеделник (дори и в почивните дни) вече ще я обявят, а и няма за кога да отлагат. Ще промотират през февруари, а в началото на март тръгват на новото турне. Няма да има отпускане.

От LINE пуснаха днес първи епизод на ново предаване (рекламно и страшнооооо скучно) с пет от момчетата - Сехун, Тао, Кай, Мин Сок и Чанйол. Заглавието е EXO SurpLINEs. 17 минути, в които гледах как и петимата се чудят какво да правят и къде да си пъхнат ръцете, какво да кажат. До тук бях и с това тяхно предаване.

Ааа, и нещо хубаво. Добре, че са Лидерът и пеещото славейче. Двамата бяха гости тази седмица в радиопредаването на Сони от SNSD. Много хубаво и приятно интервю, което слагам с превод на английски, ако някой иска да го види.
Заслужава си заради точно тях двамата.

27e02c74e19b67e3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завръщането ще е факт в началото на март. Видяло се е, че няма вече накъде повече да увъртат и да отлагат от СМЕ. Първият концерт е на 7 март, Ишин потвърди преди два дни в Пекин, че датата на завръщането ще е през март, така че предполагам на 4-5-6 март видеото ще е факт, защото не могат да излязат на първия концерт от новото турне без парчетата от новия албум. Тези дни от СМЕ добавиха и нова дата за концерт в Сеул - 13 март. Лудницата е голяма...

 

Всъщност се разписвам в темата им точно заради любимеца си, който е активен тези дни в Китай. Преди два дни Ишин отлетя до Пекин за участие в поредния китайски концерт във връзка с настъпващата Китайска Нова Година (19 февруари). Вчера от Пекин отлетя и до Гуанджоу, за да участва днес в благотворителна кампания на марка китайски велосипеди, които групата рекламира. Превърнал се е в рекламно лице за Китай, а то без това не останаха много китайци в групата, сега той е натоварен с повече задачи и участия.

Тази плюшена овца са му я подарили вчера в Пекин, а той се придвижи с нея и до Гуанджоу. Преди малко и сам честити Свети Валентин на феновете си в Уейбо и Инстаграм, прегърнал животното. От два месеца не спира да повтаря, че това е неговата година (защото той е роден в годината на Овцата), че ще бъде много важна за него и т.н. Написал е, че с животинчето си приличат. Ама 1:1, няма никаква разлика, същият леко отнесен поглед.

 

f87129d3a8ec304b.jpg

 

Снимка от днес и участието му в благотворителната кампания. Какъв последовател на Мао Дзъдун само, хехе.

 

531c2c45070fcd8f.jpg

 

Феновете вече се шегуват с него и играчката, хаха.

 

 

B9vfthrCAAEXkM-.jpg

 

via:purplelay

 

 

Много се радвам за Лу и Крис, че са отново заедно (сформираха нещо като ЕХО-2) и имат съвместни изяви в Китай, напук на СМЕ, която се опитва да ги съсипе и в родината им. Подлите номера на компанията нямат край. Двамата ще имат съвместна сцена на гала концерт в Пекин, на 18-ти вечерта, в нощта на посрещането на китайската нова година. Нямам търпение да ги видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам за Лу и Крис, че са отново заедно (сформираха нещо като ЕХО-2) и имат съвместни изяви в Китай, напук на СМЕ, която се опитва да ги съсипе и в родината им. Подлите номера на компанията нямат край. Двамата ще имат съвместна сцена на гала концерт в Пекин, на 18-ти вечерта, в нощта на посрещането на китайската нова година. Нямам търпение да ги видя.

 Е, няма да стане. :click:   СМЕ са задействали правната страна на въпроса и CCTV са свалили двамата от предаването. За да не е много очевидно, казали, че се наложило да посъкратят дължината на шоуто и имало и други артисти, които няма да покажат.  :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша това-онова....

 

Завръщането няма да е скоро, поне не и в следващите седмица-две. СМЕ пускат на 9 март дуото D&Е, а това означава, че завръщането на ЕХО се отлага още във времето. Концертът е следващата събота (на 7 март), но според това, което чета и от ЕХО-Л - момчетата ще си изпълняват новите парчета от албума, но той няма да излезе официално (все още).

Последно, завръщането се очертава за период "по някое време на годината". Типично за компанията.

Много ми е странно всичко около това мистично завръщане - всички говорят за него от месеци, а дата няма. На 3 декември от компанията пуснаха видео тийзър "Очаквайте скоро", а оттогава минаха 3 месеца. Кога ли е имало логика в действията на компанията...

Момчетата са ги скрили буквално и тях. Освен някоя друга снимка, която качват фенките, причаквайки ги пред сградата на СМЕ, не се знае нищо повече.

 

Ишинко го гледах на участието му като водещ на гала-концерта в Пекин, по случай настъпването на Китайската Нова година. Този път не сгреши нищо. Е, поне нямаше големи гафове, хаха, които са типични за него на сцена, когато е с микрофон в ръка.

Сбъдна му се детската мечта, да бъде на една сцена с Джолин Цай, дори потанцува за Кралицата на попа. Голям кавалер, дълбоки поклони, много учтиви думи за кака си Джолин Цай. Няма грешка в това отношение той.

 

И да споделя няколко думи за филма Somewherе Only We Know с участието на Крис (У И Фан). Филмът тръгна по кината в Китай на 15 февруари, но снощи вече успях да го гледам, защото е качен в китайските торент-тракери и има превод на английски.

Ако не знаех, че това е първата му роля - не бих повярвала, че не е актьор. Много добро представяне, за което го поздравявам. Това момче има бъдеще като актьор и не случайно вече се е ориентирал в тази посока - да снима филми в Китай и Тайван.

Филмът, макар и на романтично-отнесена за мен тематика, беше приятен, не останах с лоши чувства, въпреки че от подобни розовщини ми се повдига. Добра лента, която си струва и заради приказните кадри от Прага (филмът е заснет изцяло в чешката столица).

Браво на Фанфанчо. Момчето има талант за актьор, а и тепърва ще се развива. Всичко, което се случва с него и Хан в Китай, ме вълнува. Участията им в предавания, филми, интервюта. Гледам с интерес, веднага когато ги преведат на английски.

 

Снимка на Ишин с Джолин Цай от гала концерта в Пекин.

 

f35638dd3256b7fc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко новини около завръщането. Наближава, макар и все още да няма дата.

В края на миналата седмица са заснели видеото, в почивните дни и фотосесията, както и някаква нова реклама. Разгледах снимки, някои от момчетата са с нов цвят на косата (Лей, за съжаление, е един от тях, изтеглил е късата клечка), но като цяло няма големи и крещящи промени.
Завръщането ще е веднага след това на D&E, т.е в края на месец март. СМЕ никога не пуска свои изпълнители едновременно (или в разстояние от седмица-две) в музикалните предавания - това се случва само, когато едните приключват вече с промоциите, а другите тепърва започват (засичат се само в последната седмица). Така ще се случи и сега. Ще изнижат хьонговете от СуДжу и след това идва ред на ЕХО.

От SM Ent. официално пуснаха днес и постер на турнето - EXO' luXion. На 7-ми ще се разбере много повече, на сaмия концерт - какво точно ще звучи, какво ще изпълнят и пр.
Стилни са, добре облечени, а постерът си прилича и с този на EXO - The Lost Planet. Ще видим какви промени ще има този път и какво са намислили.

34fb37764fd09489.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаба работа днес на първия концерт от новото турне - The EXOluXion. Старите парчета на нов глас/ ремикс. Три часа, в които въртяха добре познатото старо, тук-там леко префасонирано. Е, все пак изпълниха и три от новите парчета, както и парче композирано от Лей, от предстоящия албум. Добре звучаха, но от писъците и истерията, не успях и да чуя всичко много добре.

SM Ent. започват да въртят плочата с ЕХО. Създадоха си "продукта" и сега вече са на принципа, че каквото и да пуснат (дори едно и също да въртят с тях), все ще печелят, а феновете ще купуват. Дори изпълниха и First Snow и Christmas Day от коледния албум преди две години. Айгуу... Запълваха време.

Лей като морков в главата, Денчо накъдрен, Джонг Ин падна от сцената (ръката му е пострадала сериозно), Хун танцува в един гьол на сцената, някакъв нов негов танц. Общо взето май това беше. А, да и да не забравя, на финал почти всички ревнаха - корейците (без санг намджа Кьонг Су) + една китайска Панда. Емоционален финал на първия концерт днес, по корейски.

Пуснаха иначе днес, в концертната зала и рекламен тийзър на уеб-драмата, която заснеха за LINE през месец януари - EXO Next Door. Ситуационна комедия, кратки епизоди, които от LINE ще излъчат през април, когато ще вървят и промоциите на момчетата.

 

Новината, която изтече през седмицата, че заглавното парче от новия им албум ще се казва Call Me Daddy, се оказа вярна, поне донякъде. То самото заглавие предизвиква смях, но на концерта изпълниха все пак част от него. Аз чух "daddy", други са чули, че пеят "baby", обърках се... Ще видим какво ще пуснат точно.

 

Разочарована съм от тях с последните месеци, особено след напускането на Лу. Не зная какво точно са намислили с новото завръщане, но нямам добро усещане.

 

78bc5b14d8bb48c2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другите дето чуват baby се оказаха прави хахахаха Вярвай на ушите на професионален к-поп гуру хахаха Аз винаги разбирам английският на корейците. :D


 


Главната песен е Call Me Baby, вече има клип и даже ще покажат минута от него на днешният концерт.


Целия траклист на новият албум трябва да изглежда нещо такова:


1. Call Me Baby


2. EL Dorado


3. Playboy


4. My Answer


5. Exodus


6. Hurt


7. Full Moon


8. Promise


9. Drop That


 


Явно ще изпълнят всички песни, но разделени в двата концерта, днес трябва да видим тези, които не изпълниха вчера.... Аз искам да чуя хубаво вчерашното трио - My Answer. Ако песента беше дует между Кьонгсу и Сухо и бяха маханли Бек, щях да съм мнооого доволна, но няма пълно щастие хахаххаха


 


Една фенкамера от вчера, на последното видео:



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен и "daddy" и "baby" ми звучат смешно.

И вторият концерт приключи преди малко. Call Me Baby дори и от краткият откъс, който чух вчера - бива. Много денс-парче, ще печелят, а и то се набива в главата, зарибяващо е. Миналата година Someone Call the Doctor, сега Call Me Baby, е, тогава догодина ще е Call Me Daddy.

Остана да обявят само датата на завръщането и да пуснат снимките поотделно на момчетата.

Сега вече ще чакаме и кога точно ще изтече парчето в интернет, а от SM Ent. отново да кажат, че ще предприемат мерки срещу тези, които са го "изнесли", хах.

 

Разказа по картинка: "Ох, на "батко" малкото момче."

 

88014bd713a788be.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се каже, че днес официално от SM Ent. поставиха началото на така дългоочакваното завръщане, а именно - с пускането на първият тийзър с Джонг Ин.
Кадрите са от Лондон. Всъщност, когато в началото на януари той, Сехун, Сухо и Мин Сок отлетяха за английската столица, това е било не заради епизодите на One Fine Day (както обявиха първоначално), а за да заснемат фотосесията за предстоящото завръщане. Тао, Бек, Чан и Кьонг Су бяха в Барселона, така че техните тийзъри ще са съответно от каталунската столица. Само Джонг Де и Лей не летяха никъде из Европа. Завалийките, ще си останат без европейски тийзъри.
От тийзъра с Кай се вижда ясно и профил в Туитър - @pathcodeexo, който всъщност е официален на ЕХО и е отворен от днес. На този сайт ще се задават и гатанки към феновете, а съответно те, отговаряйки в сайтовете на ЕХО-К и ЕХО-М, ще могат да достигнат сами и до снимките с момчетата. Въпросите са лесни, важното е да се помисли малко и разбира се, да се познава групата. Джонг Ин от няколко дни е със собствен профил в Инстаграм и сам сподели отговора на загадката (подсказва го), само че и подвежда, защото той не е бил в Барселона.

Дано да намеря най-после обяснение и за онези розови панталони и силния грим, с които беше на стадион "Стамфорд Бридж"...



Тийзърните снимки на Джонг Ин

c178aafa117f2d60.jpg

64ce9a6ba1c60a2c.jpg

db199efa6292ca3a.jpg

d9b2787c6e57590e.jpg



Ще ги пускат предполагам един по един, всеки ден. То бая народ ще се изреди, 10 не са малко. Утре сигурно ще е второто момче, да видим кое точно. Очаквам и втората "сложна" гатанка, хаха.

Днес също така излезе новината и за първото участие на Лей в китайски филм. Сам той сподели сутринта в Уейбо. Заглавието е Oh, My God, романтична комедия, но с някакви фентъзи елементи, доколкото разбрах от публикацията му. Ишин ще е в главната роля.
Той днес отлетя за Пекин. За радост върнаха му нормалният цвят на главата. Малко странно ми се стори това негово заминаване, при положение, че в петък всички трябва да летят до Тайван, защото на 21 март има концерт на SMTOWN LIVE, но... Ще видим какво ще се окаже.

Концертите в Сеул приключиха на 15-ти, в неделя, но нови дати за Китай, както и други азиатски държави, все още няма. Явно изчакват да минат промоциите, участията в музикалните предавания и тогава. През май ще продължат.
Една снимка на Лидера с едно много любимо мое корейско момче - Чани от В1А4. Гонгчани е приятел с някои от момчетата от групата и беше в неделя на последния концерт.

29fe389ea258e26b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е смешно, тъпо ми е вече. Видях думата накрая на клипа.

 

EXODUS или "изход" от латински е името на глава в Библията и честно казано, новото й приложение от СМ Ент. е направо нахално.

 

Тези момчета не са стигнали още такъв епичен статус. :dunno:  :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради една дума дойде в темата им да се заливаш от смях и да спамиш, вместо да кажеш нещо съществено за групата или момчетата? Това според мен е някакъв опит за дразнене на тези, на които им пука за ЕХО.

Името на парчето има своето обяснение, както и защо е с точно това заглавие. Надявам се, че знаеш какво означава думата и какъв е преводът й... Те не претендират, че са "измислили" думата, но тук има своя смисъл, който е заложен в самото парче от албума.

 

П.П. Ама, не си поправяй скришом постовете, де, тези номера не ми изнасят.

Редактирано от Rie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роси, споко, на английски думата не се ограничава с библейското си значение. Да не е само спам - не съм турбо фенка, но песните им ми харесват, така че се надявам да се завърнат подобаващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Ама, не си поправяй скришом постовете, де, тези номера не ми изнасят.

 

Само за протокола - не съм изтрила и една буква от това, което написах. 

 

По-скоро реших да продължа оттам, откъдето бях спряла и се отказах -  правилно съм преценила, че няма да се разберем.

 

Не съм нова в темата, имам и други постове, доколкото групата ми е интересна заради начина, по който започна и се развива. Не отричам музиката и таланта им, успехите им са неоспорими.

 

Просто за мен е по-интересен начина, по който биват ръководени и направлявани от компанията, с която имат договор. Ще огранича постовете си тук до момента, в който има какво да се каже по този въпрос.

 

Peace  :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, теб те знам, че не си турбо-фенка, но ги оценяваш. За жалост не пишеш в темата им (то и кой ли пише вече в музикалните теми, освен две-три редовни от нас), но веднъж се беше включила подобаващо и беше изразила ясна позиция за момчетата.

 

Нямам нищо против никой, който пише тук, в темата на ЕХО. Искам единствено да се пише наистина обосновано и съществено. Имат си за критика и аз самата го виждам. Не искам обаче темата им да се превръща в цирк, за това и гледам да я поддържам с информация.

 

Роси Янкова, следващият път се изразявай по-ясно, за да не оставам с друго впечатление. Нямам намерение и аз да споря, нито искам това, щом си разбрала - добре.

Виж, че си имат таланти - имат си, но си имат и трески за дялане.

А да започваме темата сега за СМЕ и какви са, що са, е напълно излишно. Това е друга тема на разговор и много, много, много дълга. Тук все пак се коментират само ЕХО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахххх, Лей и актьорство.... Чудя се да се радвам ли или да отида да запаля една свещ и да се помоля хахахаха Не мога и да си го представя, как ще е като актьор, но ще го гледаме, все пак е от "нашите хора" :D


 


Утре дано е ред на Лидера, че не ми се чака 9 дни за неговите снимки хахаха


Сега идва най-интересната част, да видим какви романи ще измислят креативните EXO-L по едни 50секундни тийзъри  :lol2:  :lol2:  Кой ги преследва?! Защо ги преследва?! и т.н. :lol:


tumblr_nlef42qHZ61rbju09o3_500.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако следват представянето им преди дебюта, където отново започнаха с Кай, до Сухо ще почакаш доста, защото той там беше десети, хаха.
Утре подозирам, че ще е някой от "испанските" пътешественици, може да имаш късмет и с Кьонг Су. Аз моите двама ще си ги чакам много спокойно„ почти, хаха.

Не го критикувай много Ишинко, все пак филмът ще е комедия, а той в комедията, знаеш, че е ненадминат, хаха. Особено в гафовете, то си му е вродено, не му се налага да го играе, хаха.
Лидерът на тази снимка как се е нахилил, хаха. Другият лидер зад него, който се вижда, също ми е много интересен....

Да сложа една снимка на Хунито, че онзи ден ми стана много мъчно за него, когато си удари главата в една от камерите и не успя да довърши концерта. Важното е, че мозъчен материал не е изгубен, то и преди удара нямаше много в наличност, хаха. Хунито си е уникален, любов е той.

60183f99b9f1318a.jpg

68f6ee86gw1eq23snkyk2g20750961kz.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM Ent. явно са решили да тестват детективските способности на EХO-L по целия свят. Трябва да си истински Шерлок Холмс, за да се досетиш за отговора от тийзъра на Тао, който пуснаха преди няколко часа. Всичко се крие в кодовете...

Това, което е написал вчера Джонг Ин в Инстаграма си - "Barcelona 10:10", всъщност е било намек и за това, което ще се случи днес от тийзъра с Тао (времето), а съответно Тао пък предаде топката на следващия, който, ако правилно съм разгадала вече времето (и следващото момче), то третият тийзър трябва да се появи днес в 19:12 ч. българско време (17:12 ч. - Лондон).
Всички тези тийзъри, игра с цифри и думи, ми напомнят за дебюта им. Признавам им го на SM Ent. - в това са ненадминати. Знаят как да изпипват всичко, що се отнася до ЕХО. Играта е интересна.

Обявиха вече и датата на завръщането. Албумът EXODUS ще излезе официално на 30 март.

EXODUS е със значението на Изход, новото начало на 10 момчета, които са решени да избягат от своите мъки и страдания (образно казано) през изминалата 2014 г.



Снимките и на Тао

c3c829dc48046417.jpg

e965b65d1649adbe.jpg

fd31a5097565fdaf.jpg

9f78fdf1de2da028.jpg



Както предположих, Лей няма да пътува утре до Тайван и няма да участва на SMTOWN LIVE. SM Ent. обявиха днес, че заради снимките на новия му филм, той ще остане в Пекин.
Мин Сок пък сутринта кацна в Осака, за да гледа довечера концерта на Тохошинки в японския град. Ще лети утре с хьонговете си за тайванската столица и ще се присъедини към останалите момчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...