Jump to content

EXO


Recommended Posts

И започваме с тийзър снимките на Кай за 'ROVER'.

Изглежда суууупер. :)

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Наистина ми е интересно как ще свучи Ровър-а. Надявам се на песен подобна на "Amnesia", която ми е може би любимата негова.

 

 

 

Да си поговорим малко за EXO, Бекхьон и Шиумин. 

YT канала FO Squad Kpop качиха видео от посещението им в един от известните "song camp" или т.нар. работни лагери (семинари), където творци от целия свят се събират и работят заедно създавайки "магията", както казват. Двамата ютюбъри се срещнаха с редица известни продуценти и композитори, които пишат за к-поп индустрията. Във видеото на няколко пъти стана въпрос за EXO. :)

На 17:53 Bobii Lewis разказва за Бекхьон: "Той е супер скромен. Мисля, че ти беше там, когато Бекхьон дойде? Той влезе в стаята и аз очаквах... Вижте, той беше човек с 6 млн. последователя по това време, нали, а аз бях този дето... хаха... Той (Бекхьон) беше толкова развълнуван да ме види, все едно той беше автора, а аз артиста. Наистина оценявам колко е скромен. Държи се така сякаш когато му дадеш песен тя означава нещо за него. Повечето артисти може би не се чувстват така. Искам да кажа, че го срещнах веднъж и той беше супер скромен, супер смирен, не искаше да се държи... някак... Искаше да се държим с него просто като човек."

На 27:26 продуцентът Jinbyjin говори за Минсок: "...неговият соло дебютен албум, извън EXO. И той съвсем искрено ми беше написал бележка, върху CD-то. Шиумин изпълняваше моя песен още преди да излезе самият албум ("Serenity"). В бележката казваше "Тази песен ме доведе до нова глава в моята кариера. Посреща този нов етап с широко отворени ръце и дълбоко оценявам песента. Много благодаря!" И той (Шиумин) всъщност беше сложил бележката в албума и докосна сърцето ми, защото беше съвсем искрен. Толкова талантлив и скромен."

Сред многото к-поп песни, които са написали Jinbyjun и Bobii Lewis е и "Trouble". Двамата разказват как са били на път, стримвали си лайф в Инста, пуснали си суровата версия на парчето и си танцували на него. Станало така, че веднага след това песента била селектирана за EXO.

Видеото е интересно и информативно, поглед към хората, които създават любимите ни песни. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението на Сухо и EXO-SC на церемонията Soonchunhyang University 2023 HyFlex Admission Ceremony. 

6178afe8638cb15f.jpg

 

Дано не го свалят! 

 

 

Допълвам с поста с новите тийзър снимки на Кай за 'ROVER'. 

Обаче се замислих дали да ги слагам . Изглежда... греховно. :swoon:

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Ей го и за Marrie Claire x YSL.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се с няколко новини днес. :)

Първо с инфото, че вторият ден на фен срещата на EXO - 9.04, ще се излъчва и онлайн по Beyond Live. 

Събитието носи името "2023 EXO CLOCK" и много ми харесва стилистиката на буквата "X", която напомня пясъчен часовник и символизира концепцията за време (clock-часовник).

Изображение

 

 

Малко след това, в продължение на няколко минути излезе информация за три фен-срещи (fan-con) на EXO-SC "EXO-SC BACK TO BACK", които ще се проведат през май, както следва:

14.05 - Куала Лумпур, Малайзия

17.05 - Сингапур

20.05 - Манила, Филипини
Изображение

 

 

И накрая семплъра на Кай за 'ROVER'.

Самият Джонгин беше много развълнуван и час преди това започна да напомня в Бабъл да се включим, да повтаря, че песента е много хубава, че няма търпение и т.н. По-късно дори се включи за кратко на живо в Инста, за да каже, че е приключил работа, (отново) че страшно много харесва песента, дори даде и малък спойлер "Rover, rover, I'm coming over". :D

На мен пък ми харесват тези снимки, снети от клипчето.

Изображение

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора серия тийзъри на Кай за 'ROVER'.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Сухо пък ни изненада в Инстаграм с неочаквано включване от САЩ, Лос Анджелес. Как успява този човек да се измъкне незабележимо? Така и миналата година ни изненада със "здрасти' от Лондон. Под поста му се разписа и Чаньол, който се закача, че се били разбрали заедно да отидат. 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден Кай ни показа, че е ангел, а днес разбираме, че е паднал ангел. Изглежда страшно в буквалния и преносен смисъл на думата.

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Освен интересните снимки имаме вече и повече информация за песните в албума, които ще са шест на брой.

Водещият сингъл "Rover" е ритмично денс парче, включващо тежък 808-бас и перкусии като маримба и камбани (моля?). В песента се пее за отхвърляне на  ограниченията и очакванията на другите, и за живот като "свободен скитник".

"Slidin" е R&B песен, която елегантно включва синтезатор и ритмични ударни. Текстът сравнява влюбването със сцена в  която дрехите на героя се намокрят от внезапен, проливен дъжд. 

"Say You Love Me" е хип-хип R&B песен, обединила звука на силни барабани и бас. В текста се изразява желание да се опознаят чувствата на другия, чрез привличане на внимание и откровено изразяване на желания. (хахаха, само си представям как се е хихикал пи ар-а, докато е писал това описание знаейки какво се пее в песента. когато чуя SYLM ще се върна да си припомня как са ни описали парчето :lol2:)

"Black Mirror" също е хип-хоп R&B парче, в което ключовата фраза "черно огледало" символизира изключен дисплей, а текста отправя въпроси за стила на живот на модерните хора, които разчитат на стимулиране на интереса от страна на провокативно съдържание в социалните медии. (ъ? разбирам какво иска да каже автора, но не знам как да го препредам :)) )

"Sinner" е поп песен, която комбинира пиано с грандиозни китарни рифове. Текста изразява желание да се остане в изтощителна любовна връзка, в която едновременно съществуват радост и болка.

"Bomba" е танцова песен с включен в мелодията регетон и пристрастяващи синтезаторни рифове. Текстът предава посланието "Нека забравим за сложните, объркани неща и свободно да се насладим на момента."

Въобще, очаква ни един интересен албум, а аз доволно протривам ръце.

 

 

Днес Чаньол беше главното лице на събитие на Aqua di Parma (pop-up магазин). Много готин бееее, чак се чудя коя снимка да сложа. Направо грее.:)

Изображение

 

Доста медии и феновет присъстваха и увековечиха присъствието му. 

 

За да му се порадваме съвсем, ето и кратко видео зад кулисите на фотосесията му за китайското издание PURPLE PEARL.

(клик на снимката)

Изображение

 

 

Шиумин също ще получи своето парти за рожден ден с феновете.

"XHBD - XIUMIN Happy Birthday Day" ще се проведе офлайн на 22.03, сряда. 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път от няколко години СМ обявиха в продажба глобален пакет за фен срещата на EXO. Терминът се използва за пакетен продукт, който предлага в едно билет за събитието, хотелско настаняване вкл. транспорт до фен-срещата и обратно, мърч. Пакета се пуска в продажба в понеделник и право на закупуване ще имат само регистрирани EXO-L ACE. Интересни ще ми бъдат отзивите от феновете.
Изображение

 

 

Най-сетне вчера качиха видео от заснемането на "валентинските" клипчета. Няма такъв смях ви казвам .
아 나 가만히 있는데! - EXO 엑소:lol2:

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите тийзър снимки на Кай за 'ROVER'.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Днес се пусна в продажба и глобалния пакет за фен срещата, който се разпродаде за... 10 секунди. Освободиха и билетите за членове на официалния фен клуб, които се изкупиха за 5 мин. :blink: Надежда за останалите желаещи са обикновените билети, ще видим колко време ще са налични на 08.03. Като нямам планове да купувам ми е интересно да гледам колко бързо се изчерпват, но съвсем не е така за тези, които искат да видят EXO на живо. Предполагам да знаеш, че пред теб има 15 000 души, които искат същото не е най-приятното чувство на света.

Изображение 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KAI или X-KAI?

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Брех.

EXO ни изненадаха и обявиха дрес-код за фен срещата "EXO CLOCK".

За 8.04 цветовете са оранжево и зелено, за 9.04 пък розово и синьо.

Изображение

 

 

Бекхьон пък не ни изненада нито с Инстаграм лайфа си, нито с мини -концерта, който изнесе в колата. Дори започвайки включването каза: "Здравейте всички! Радвам се да ви видя на Инста-Фестивала.~~ Ерис? Тук ли сте? ~~ Мина доста време откакто бях на сцената пред толкова много Ерис и публика публика. Наскоро се уволних, затова ми е малко странно. Не можах да видя EXO-феновете преди да вляза в казармата и чаках дълго време да ви видя отново. Как сте, EXO-L? Много ми липсвате. Имаме друга публика освен EXO-L. Обикновено се държа с Ерис като с мои приятели, но днес ще бъда по-официален. Не съм груб (по принцип), но все пак ще се постарая да не бъда груб. (моята иннтерпретация е, че го казва по повод формалната и неформална реч, че може да се обърка). Сънувах, че пея тази песен..."

И песните, които изпя докато шофира и после паркира са:
‘Privacy’
‘Amusement Park’  
‘Bungee’

‘Love Again’  
Sung Sikyung - ‘Hee Jae’

‘Garden in the Air’
Hoppipolla - ‘Your Ocean’  
Shawn Mendes & Justin Bieber - ‘Monster’
 
Приключи концерта с ‘Bambi’ :)

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни тийзър снимки на Кай за 'ROVER'.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Изглежда убийствено, нали? А белезите по лицето? Явно ще има някаква история в клипа, ще видим.

Като за подгряване на комбека, в Инста-рийлса тези дни напускаха разни кратки клипчета, както и Bomba Challenge, с което определено приятно ме изненадаха. 

Клик- КЛИК на снимката.:ilovethis:

ffOBRchZ?format=jpg&name=small

 

Пуснаха и привю на FILM:KAI, който ни очаква на 20.03. Танц в пясъка? Хм, звучи интересно, ще видим какво са ни подготвили.

Off Topic

 

 

 

 

 

Междувременно вчера публикуваха и кратко видео от фотосесията на Сехун за DIOR x Esquire. Видяхме и Чаньол, който го е посетил на снимачната площадка, много са сладки как се подкрепят. 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахххххххххххх.............

Кай си е сменил ника в Бабъл, нарекъл се е MR.KAI с био: 나는 나야!!! (I am me!!!).

Изображение

 

Видео привю за "Rover" на Кай.
Шпионска концепция ли ще видим?

 

Или.... Имаме си и Mr. Elliot Billy. "Били Елиът" е филм от 2000 г. в който едно момче от провинициален град мечтае да стане балетист, а лентата е една от любимите на Кай. Извадка от негово старо интервю: "Животът е пътуване... Всеки работи здраво, за да се получи добре това пътуване. Когато гледах филма "Били Елиът" в училище... Младежът, който гледаше река Хан докато мечтаеше... След този филм имах мечта.  Да, исках да стана балетист. Следвайки тази мечта станах трейни... Не си тръгвах докато не почувствах, че сърцето ми ще изскочи, защото бие твърде бързи. Така прекарвах стажантските си дни."

Постерът на филма "Били Елиът".

Изображение


Сцени от видеото "Rover".

Изображение

 

Изображение

 

 

На връх рождения си ден - 06.05, Бекхьон пък ще има участие на фестивала M.A.Y. Jam Festival в Банкок,  Тайланд. 
Сигурна съм, че още доста още участия ни очакват. :)

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привю "FILM:KAI" #1.

:blink:

КЛИК!!! 

Изображение

 

и #2.

Изображение

 

 

Някой извади и предаването в което Джонгин е говорил за филма "Били Елиът".

Off Topic

 

 

 

Профилната снимка на Кай в Спотифай е актуализирана и на мен доста много ми харесва. :D
Изображение

 

 

Кой ли ще води шоукейса на 'ROVER'?

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на статия за песента на Кай- Rover. Не знам до колко е вярна и моля за потвърждение. Наистина ли е негова версия на оригинала на Дара или само си измислят в статията? 

А относно самият Кай,песента,видеото и всичко останало мога да кажа само,че е нещо ново,различно и много красиво.Песента много ми хареса,видеото и ефектите също.Браво.Ето и статията.

 

К-ПОП СУПЕРЗВЕЗДА СЕ ВЛЮБИ В ПЕСЕНТА НА DARA - "MR. ROVER"

13 МАРТ 2023

Eдин от най-известните к-поп aртисти и член на момчешката банда Eхо – KAI - представи своя версия на парчето на DARA – „Mr. Rover”. Корейската адаптация е озаглавена „Rover” и днес направи своята премиера като фокус сингъл на едноименния мини албум на KAI. Песента излезе и с официално музикално видео, което може да гледате долу.

Парчето, в оригинално изпълнение на DARA, е създадено по време на втория творчески лагер за писане на музика у нас – Sofia Songwriting Camp - през октомври 2021 г. в Боровец. Сред авторите на “Rover” има силно българско присъствие. По създаването на музиката и текста работят Дарина Йотова (DARA), Валентина Никова (4 Мagic), румънският хитмейкър Cris Tarcea (Monoir) и YNGA. С помощта на „Вирджиния Рекърдс“ парчето вече живее и на световния музикален пазар.

С над 30 милиона последователи в YouTube и над 15 милиона почитатели в социалните мрежи, всеки проект на KAI бележи огромен успех. Армията му от фенове нямаше търпение за представянето на видеото и над 50 хиляди души очакваха дебюта му онлайн. Броени часове след премиерата клипът на „Rover” надхвърля 250 хиляди гледания.

 

spacer.png

 

 

Редактирано от ftisland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах и на втора статия,която е почти еднаква с първата.

 

K-pop суперзвезда се влюби в песен на DARA – KAI представи своя версия на „Mr. Rover”.

Eдин от най-известните к-поп aртисти и член на момчешката банда Eхо, KAI представи своя версия на парчето на DARA – „Mr. Rover”. Корейската адаптация е озаглавена „Rover” и днес направи своята премиера като фокус сингъл на едноименния мини албум на KAI. Песента излезе и с официално музикално видео.

 

Парчето, в оригинално изпълнение на DARA, е създадено по време на втория творчески лагер за писане на музика у нас – Sofia Songwriting Camp - през октомври 2021 г. в Боровец. Сред авторите на “Rover” има силно българско присъствие. По създаването на музиката и текста работят Дарина Йотова (DARA), Валентина Никова (4 Мagic), румънският хитмейкър Cris Tarcea (Monoir) и YNGA. С помощта на „Вирджиния Рекърдс“ парчето вече живее и на световния музикален пазар.

С над 30 милиона последователи в YouTube и над 15 милиона почитатели в социалните мрежи, всеки проект на KAI бележи огромен успех. Армията му от фенове нямаше търпение за представянето на видеото и над 50 хиляди души очакваха дебюта му онлайн. Броени часове след премиерата клипът на „Rover” надхвърля 250 хиляди гледания.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това доживяхме.

Ако сме българи на място ще напишем масово под клипа на Кай, че е кавър на песента на Дара, да избутаме нагоре нашето си. Всеки е любопитен.

Инак, да си кажа- версията на Кай ми допада повече.:)

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено изпълнението на Кай ми харесва в пъти повече, дали защото ги обожавам или защото след като гледах изпълнението на Дара се почувствах малко неловко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Дара и екипа, създал песента. Съвсем официално са вписани като автори. https://colorcodedlyrics.com/2023/03/13/kai-kai-rover/, т.е SM или Кай са купили правата на песента. На мен лично и двете версии ми харесват. Просто Кай е световноизвестен изпълнител и покрай тази песен много хора ще чуят и парчето на Дара, което е голяма реклама.  Освен това, колкото и да харесвам Дара, Кай е къде къде по-секси.  

Редактирано от D1D1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов албум - ново EXO-съдържание.

Утре - 15.03, 22:00 KST, You Tube канала на групата.

 

Оценка за дебюта на Бог Кай

Място: EXOplanet, Куангя

 

 

Едно много хубаво интервю с Кай за UPROXX.
"... В частност харесвам парчето "Bomba". Това е една от Б-страните в този албум и песен, която всъщност обмислях за водещ сингъл към 'PEACHES', 2-рия ми албум. Специално за този албум ('ROVER'), основно се фокусирах върху това, което аз харесвам и искам да покажа, отколкото върху това, което искам да видят другите в мен. Тъй като наистина се наслаждавах на процеса на създаването, дори не можех да мисля  за трудностите. Мисля, че третият ми албум е резултат на преживяванията, които имах с първия и втория. В този смисъл, ако не бяха те мисля, че третият нямаше да е възможен. 

Намери ли някаква забележителна разлика или откри ли нещо за себе си като солист и като член на EXO?

Кай: Ами, всъщност има разлики. Когато съм с групата - като член на EXO, се чувствам по-удобно, защото заедно споделяме напрежението. Свикнал съм да разчитам на членовете повече отколкото на себе си. Освен това наистина се наслаждавам и харесвам да съм с EXO, когато сме всички заедно. Заради EXO аз съществувам. Заради EXO го има Кай. 

Обаче и като солист е забавно. Забавлявам се също, тъй като съм само аз и правя най-доброто на което съм способен. В този смисъл е удобно, но определено се радвам и на двете (солист и с групата). 

Защото още веднъж - Кай съществува заради EXO.

 

Интервю и с GRAMMY

K-Pop Veteran KAI Feels Freer Than Ever On 'Rover': "It's Going To Be A Very Memorable Period For Me"

 

Материалът започва така: "Когато емблематичната к-поп група EXO дебютира през 2012 г., на всеки един от членовете е добавена суперсила, като част от всеобхватната им концепция. На Ким Джонгин, тогава свеж 18-годишен младеж, му е дадена способността да се телепортира, внезапно появявайки се и изчезвайки в редица видеа. Получава също и псевдоним - KAI, чийто китайски йероглиф "开" означава "да отворя".
Интересно е интервюто. Завършва така: 
"Идол си вече повече от 10 г. Кое е най-важното нещо, което научи досега?

Кай: Да си айдъл (идол) също е работа. Границата между ежедневието ми и живота ми на популярна личност е много неясна (размита?). От време на време, мога да се почувствам стресиран, а и тъй като е работа в която споделям емоции с публиката, има същ и известно напрежение. Най-важното нещо, което да правя е да се грижа за психиката си (психичното си здраве) и начина на мислене. Осъзнаването на това беше шанс за мен да израсна. Мисля сериозно (дълбоко) как да стана по-добър човек, как да живея щастливо като човек, а като KAI искам да споделям позитивни и щастливи мисли с феновете ми и хората по света."
Кай и неговата философия, че най-важното е щастието и удовлетвореността. :)

 

Ето я и песента "Bomba", спомената по-горе. Как мислите, можеше ли да бъде достоен заместник на "Peaches"?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай за STUDIO CHOOM. Скоро. :swoon:

 

 

ОСЕМ EXO В ЕДИН КАДЪР. 

БУКВАЛНО. 

Мембърите реагират на видеото на "Rover". Горките, още хляб имат да ядат, за да станат "реактори", обаче най-важното - очакваме дружното им (или на части) участие в Rover-challenge. 

Майко мила... EXO... заедно.:blush: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...