Jump to content

EXO


Recommended Posts

Ъпдейт с инфо за последните две песни в албума GREY SUIT на Сухо

"Bear Hug" е модерна рок песен, която включва микс от звука на ксилофон (?) и красива пиано мелодия. Текстът описва желанието да прегърнеш самотния. 

"Moment" е рок балада, в която китарата и лиричната мелодия съпровождат посланието да се наслаждаваме на момента, тъй като трудните моменти са към края си. 

0869643ae6bc0ae5.jpg

 

Паралел между двата албума на Сухо - SELF-PORTRAIT и GREY SUIT. Определено има обща тема между тях. За "Портрета" ясно - идеята е за отразяването и (себе)изразяването, но "Костюма"? Може пък просто естетиката да е важна, без някакви дълбокомислени послания. Каквото и да е харесва ми, когато артистите влагат и следват, имат някоя обединяваща идея в творчеството си. 

1d1bb5bbd256c4b3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реклама за 3-тата годишнина  от соло дебюта на Чен е разположена за периода 30.03 - 5.04 (7 дни) в една от централните метростанции на Сеул.

Off Topic

 

 

 

 

THE KOREA HERALD с материал за най-очакваните завръщания в к-попа през април  - "От EXO Сухо до BIGBANG - мегазвездите, които ще се завърнат през април" и снимката към статията. Харесва ми. :)
MHxXcgPK?format=jpg&name=small


Днешните тийзър снимки за GREY SUIT, с тема "Hurdle" (Препятствие)
От къде я взе тая коса???

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което бях изключително щастлива да разбера.
Следващата сряда (6.04, 18:00 KST) СУХО ЩЕ БЪДЕ ГОСТ НА РАДИОПРЕДАВАНЕТО НА МАКС ЧАНГМИН FreeHugs.
Не можете дори да си представите колко съм щастлива, нямам думи да го опиша дори. За някои може и да е преувеличено, но истината е, че когато го чух сърцето ми спря за миг. Чангмин е страхотен водещ, а Джунмьон е толкова благодатен за гост - забавен, на моменти непохватен, с което става още по-симпатичен, споделя интересни неща... Ах, само ми се искаше да са без маски, за да им виждаме хубавите усмивки. 
(ще се разрева, хора, ако щете ми вярвайте)

Off Topic

 

 

 

 

А това е пъзелът, който се зареди в Инстаграма на EXO след разкриването на тизйърите. Виждаме, че в центъра стои с табелка на която пише "BOSS" (Шеф). 
Изображение


Преди 10 г. на днешната дата - 31.03.2012 г., EXO са представени официално на света като най-новата момчешка група на SM Entertainment. 
EXO Shares Full Version Part 1 Video of Debut Showcase
 

Изпълнението на "What Is Love", дебютантите Бекхьон и D.O.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сухо ще гостува на You Tube канала Hello82. 

Обявиха го по следния начин (Туитър) : "Следващият ни гост има глас,  мек като "памук" (myeon означава памук, "cotton" на англ.) . 1 чаша H2O за всеки който го познае. Няма да ви кажем дати, проверявайте канала."

f72bc23fcb208dae.jpg

 

ЪПДЕЙТ

Сухо с отброяване на живо преди излизане на GRAY SUIT на 4.04, 17:00 KST в YouTube канала на EXO. 

Това ще рече в 10 сутринта, в понеделник и аз искам, но и не искам денят да идва толкова скоро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покана от EXO да посетим реално и виртуално събитието по повод 10-тата годишнина на групата. Казват, че много се вълнуват и чакат с нетърпение срещата. :)
(после ще го скрия)

 

 

Днес е денят за тийзър изображения и привю #1 на видеото на 'Grey Suit" на Сухо
Енджой, както се казва.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо за всички ни Сухо пусна кратко привю на лайф изпълнение на "Grey Suit", представено с думите "No more grey" (Без сиво повече).
Изображение
 

 

 

В Инстаграм също публиква снимки с текст "SB", което нямам представа какво значи, някои казват, че е "Suho's Band".
Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.04, 18:00 KST Сухо ще бъде гост на предаването на Lee Mu Jin по KBS.
Аййй, имаме си и една гадна снимка с двамата сладури.

Изображение


Изображение

Също на 5.4 ще участва на живо в предаването на BTOB Kiss The Radio.
Изображение

 


Имаме си вече и две билетчета за пътуване до EXO планетата за фен срещата на 9.04.
Ама са едни художници, не ти трябва Ван Гог, нито Пикасо. :lol2:
Шиумин.
FPYzII7VQAU77sa?format=jpg&name=large

Сухо
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инстаграм сторито на Джунмьон.
Суитчерът му е с надпис "there's life there's hope" (има живот има надежда). Акаунта, който е тагнал е на фондация "Seungil Hope Foundation", която набира средства за изследване на болестта на Лу Гериг. През годините Сухо често е дарявал средства на организацията.
Изображение

Изображение

Включи се и в Бабъл, за да ни каже някои неща.
Първо ни пита нервни ли сме? Посъветва ни, не - направо ни каза да слушаме албума по ред, започвайки от първото парче, защото песните са свързани и ако променим реда ще развалим впечатлението. Каза ни да не плачем, имитира ни с "Джунмьонаааа....", но също така сподели, че той може би ще плаче. Каза, че е плакал, когато е гледал реакциите ни на SELF-PORTRAIT преди две години. Бил е трогнат, че слушаме музиката му и я съпреживяваме. Каза, че утре е денят в който EXO-L ще чуят това, което е искал да ни кажа през последните две години. 
Ах, Сухо.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе и вторият тийзър на EXO Ladder S03, както му казват "character teaser" (представяне на героите). Не че не си ги знаем, но всяка минута екранно време е ценна за нас, EXO-L. При представянето на Сехун писаха, че половината аудио от шоуто е пълно със смеха му. Какво по-хубаво от щастливи EXO?:)



Хайде, билетче за EXO-Planet и от D.O.
Изображение

 

 

Случва се, хора, дойде си.
Снимки на Сухо от пресконференцията за GREY SUIT.
"Искам да се отплатя на хората, които ме чакаха. Това албум, който съдържа много от мен и историите, които исках да разкажа през тези две години, така че моля ви, слушайте го и го обичайте."
Изображение

Изображение

Изображение

С Кай, който е водещ на пресконференцията.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко приключи отброяването преди излизането на албума на Сухо. Препоръчвам да го гледате, когато го качат по-късно. Заслужава си.
Изображение

 

 

Видеото на "Grey Suit", както и самият албум излязоха.

 

Линк към Spotify и YouTube Music.

Знаете ли как е дошла идеята за албума? Преди години фен му подарил книгата "МОМО". Сухо благодарил, прибрал се и я сложил на рафта в библиотекатата. След време отишъл да гледа постановка в която участвал негов приятел и която била по книгата. Спомнил си за подаръка и като се прибрал започнал да я чет,  замислил се сериозно за времето, което минава...

Джунмьон задочно благодари на Михаел Енде за вдъхновението, а ние благодарим за споделената история и на незнайния фен, който без да иска е посадил идеята за прекрасния албум.
Не преувеличавам, наистина е страхотен.

Безкрайно горда съм.

 

Лей публикува в Инстаграм албума казвайки: "Здравейте! Слушайте новия албум на брат ми [тагва Сухо] GREY SUIT"
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено съжалявам, че не слушате Сухо и неговия GREY SUIT.
Поне с такова убеждение оставам от липсата на всякакви реакции.
Жалко.

Ето на тази песен ще получим видео в четвъртък, 7.04. Дано ви хареса поне на половина, колкото на мен.

 

 

GREY SUIT успя да постигне #1 в класацията на iTunes U.S. 
Заради него се радвам. Сигурна съм, че е много щастлив.
697e3fbcd8406d36.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни основно Сухо е под светлината на прожекторите, което е разбираемо.
 

Днес излезе видеото на "Hurdle" (Препятствие). За много от EXO-L тази е любима песен от албума.
Ето какво споделя за нея самият той: "Много мислих как да използвам времето като метафора на любовта, исках да бъде интуитивно. Така че първоначално ползвах заглавието "AMPM" (преди обяд/следобед). Текста, който написах първоначално беше за страстно влюбени, умиращи за любов, полудели от любов, такива неща. Обаче... как може да си щастлив нон-стоп през целия ден? В една връзка може да срещнете трудности, може да има препятствия. Тези неща изникнаха в главата ми. Дори в драмите двойките имат/преминават през кризи. Това прави щастливия край толкова вълнуващ. Докато се чудех дали  това ще впечатли хората думата "препятствие" ми хвана окото. Въпреки че се харесвате всеки ден, може да срещнете по-малки или големи препятствия. В ден в който отивате на среща асансьорът може да се забави, може само колите във вашата лента да са в задръстване... Понякога може да се чувствате така във важен ден. Помислих, че е забавно. На мен, Сухо, феновете ми липсват толкова много и най-голямата спънка всъщност е времето. Мислех си, че искам да се прехвърля във времето и реших, че заглавието "Hurdle" много добре подхожда на песента. Сам по себе си албумът стана доста дълбок.... Затова за третото парче исках да наруша модела. Исках нещо остроумно и малко забавно. В музикално отношение исках да предам чувството на продължително бягане и исках да поддържам конкретен звук по време на песента. Реших, че звукът на баса ще е най-добър. Усеща се като пулс. Сърцето ви ще забие с ритъма на "Hurdle", сигурен съм. Накрая може да не ви стига дъх.  Затова (музиката) включва и звук от дишане. За да я направя по-интуитивна се опитах да пресъздам бягането към вас (феновете) чреззвука на  пристигащ асансьор. Обсъждахме как да го направим, дали да е "динг" или "тинг" (хаха). Искахме да бъде колкото може по-остроумно. Мисля, че вие (феновете) ще харесате тази песен най-много."
Във видеото се явяват четири ангела, както ги нарича Джуунмьон. Това са продуцентите NODAY, Gila, Park Moon Chi (дамата на снимката) и  Oiaisle. С всички тях Сухо работи още от SELF-PORTRAIT ерата и аз много се радвам, че отбелязва по този начин общата им работа, осветявайки и тях. Супер!
Изображение
 

 

 

Малко по-късно канала на EXO публикува и видео сесия, в която Джунмьон говори за създаването на албума, темата за времето, която е водеща за албума, прогресията на песните - първата и втората ("Morning Star" и "Grey Suit") говорят за неговото време в казармата, когато е чувствал, че света е цветен и върви напред, а само той е застинал и за него всичко е спряло. Третата и четвърта песен ("Hurdle" и "Decanting'") предават това, което иска да каже на EXO-L, използвайки времето като метафора за изразяване на любовта му. Петата и шеста песен ("Bear Hug" и "Moment") са песните посветени на времето на феновете. Въобще много, много интересно видео се е получило. Сухо си изля душата в него.

Изображение

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

It's Suho-Time.

Интервюто му за канала hello82 и забележете - цялото е на английски.
Въпрос: Последната снимка в телефона ти?
Сухо: (показва снимка на вино) Направих я вчера. Ходих в един био магазин да купя месо. Това вино беше изложено до месото, така че направих снимката, защото бях любопитен що за вино е.
Въпрос: Любим аутфит?
Сухо: Облекло? Ето го. Публикувах го в своя Инстаграм, това е любимото ми облекло, защото изглежда удобно и готино. Харесвам "kku-an-kku" стил. Знаете ли какво е "kku-an-kku" стил? Означава стил в който не се стараете. Означава да се появите сякаш сте сложили няколко случайни неща, които изглеждат добре заедно...
Въпрос: Любимо облекло за летището?
Сухо: А, мина време откакто бях на летището. (търси Сухо-летищна мода). Избрах си. Наистина харесвам тази мода, изглежда доста удобно. Въпреки че нося скъпи марки, те са удобни. Като "kku-an-kku" стил. 

Off Topic

 

NB] Suho glams it up at the airport. - Netizen Nation - OneHallyu

 


Въпрос: Любим аксесоар?
Сухо: Часовник. Мисля, че е просто и това е достатъчно.  
Въпрос: Какъв парфюм ползваш?
Сухо: Не ползвам парфюм.... защото харесвам естествената си миризма. Същото като 'kku-an-kku" стилът. 
Въпрос: Кой EXO мембър мирише най-хубаво?
Сухо: Сехун веднъж каза "Сухо мирише най-хубаво в EXO". Затова не ползвам никакъв парфюм (хахаха). Харесвам естествения си аромат. 
Въпрос: Направи ли си снимки в Куангя?
Сухо: А, Куангя? Направих тази снимка преди три дни. Ходих в Куангя на практика. Куангя е станала по-голяма от преди. Гордея се с СМ, това е родният ми град, наистина ми харесва.
Изображение

 

Въпрос: Направи ли си снимки с хората от Куангя?
Сухо: Не срещнах никого в Куангя. Тя е толкова огромна, трудно е да срещнеш друга знаменитост. 

Въпрос: Какви са последните бележки в телефона ти?
Сухо: Тези изречения ще бъдат изписани на фотокартичките към новия ми албум. Като... акростична поема? Имам 9 картички и 9 изречения. 

Off Topic

 

Изображение

 

 

Въпрос: Какъв е тапета на телефона ти?
Сухо: "Звездна нощ в Арл" на Винсент ван Гог. Аз съм голям фен на ван Гог и ползвам този тапет от около 3 год. 
Въпрос: Не искаш ли да го смениш с нещо друго?
Сухо: Не искам да го променям. Харесвам предизвикателствата, но не и промяната. 
Въпрос: Можеш ли да споделиш снимки, които EXO-L да ползват за тапет?
Сухо: (списък с тапети)
Въпрос: Последно обаждане или съобщение, от кого е?
Сухо: Майка ми се обади тази сутрин. Напоследък съм много зает с работа и майка ми много се тревожи за мен. Искам просто да й кажа "Добре съм, не се тревожи."
Въпрос: Имаш ли снимки, които искаш да споделиш в социалните мрежи, но още не си го направил?
Сухо: Миналото лято ходих със семейството си в овцеферма. Щях да постна тази снимка на рождения си ден, защото съм роден в годината на овцата. Затова още не съм я публикувал. 

Изображение

Въпрос: Кое за теб е най-важното, когато публикуваш нещо в соц. мрежа?
Сухо: ... Да изглежда естествено. 
Въпрос: Кое е най-забележителното място, което си посещавал?
Сухо: Лос Анжелис е любимото ми място, защото... няма много небостъргачи в сравнение с Корея, така че чувствам свобода и сякаш съм сред природата. Затова  наистина харесвам ЛА. 

Въпрос: Място, където искаш да пътуваш, но все още не си ходил?
Сухо: Санторини, Гърция. Мисля, че е наистина красиво място. Виждал съм го само в YouTube и искам да го посетя един ден. 
Въпрос: Коя е любимата ти снимка с EXO?
Сухо: Направена е в Хавай, където ходихме за фотосесия. Изглеждат толкова щастливи от саможертвата ми (хаха). Това е любимата ми снимка в телефона. 
Изображение

Въпрос: Кой е последния филм или драма, които си гледал?
Сухо: Гледах...(цитира сериали). Уча английски чрез сериали или предавания. 

Въпрос: Има ли конкретно шоу, което ти е помогнало с английския?
Сухо: Гледах "Modern Family" и "Friends". Всъщност много хора го учат чрез тях. 
Въпрос: Би ли споделил плейлистата си?
Сухо: Плейлист, плейлист... Всъщност не ползвам плейлисти. Напоследък системите са толкова удобни и ми препоръчват песни според вкуса ми. YouTube AI създаде моя плейлист, моя потребителски микс.
Изображение

Въпрос: Има ли песен, която би искал да препоръчаш на феновете си?
Сухо: "Dear Moon" от драмата "My Mister" (Боже мой, Сухо!!!! :cry:_) Когато съм сам винаги ме успокоява.Препоръчвам ви тази песен. (и аз, и аз)
Въпрос: Можеш ли да изпееш куплет?
Сухо: (пее) Нещо такова, мисля, че така беше... (смее се засрамено) 
Въпрос: Коя снимка представя Сухо и коя Ким Джунмьон?
Сухо: Да... За снимката на Сухо избрах тази, защото нося цветни лещи за новото си видео, така че тя изобразява Сухо. За Джунмьон избрах тази снимка, защото изглежда естествена тъй като е направена точно преди да заспя. 
Въпрос: Ако правиш ексклузивно селфи за нас (предаването), как ще го направиш?
Сухо: Как...(прави си селка) Позирах за EXO-L, които гледат Datadrop на hello82.
Въпрос: А можеш ли да направиш видео?
Сухо: Добре.(снима видео) "Здравейте! Бях много нервен днес, защото за пръв път имам интервю на английски, но се надявам, че ви е харесало. Моля, обичайте GREY SUIT. Благодаря!" 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джунмьон в канала Hey.News, където среща майка на фен.
Думите му накрая: "...  "Да спечелим награда!" или "Да поставим рекорд!", вместо това вече е време да кажем "Ако има фенове, които ни обичат - нека да го направим!" Да правим музика, да се изправим на сцената, да пеем и танцуваме. Това е моята нова цел и мечта."

 

 

хехе
Нови снимки на Сехун за GQ Korea.
Хубав, хубав.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите лайф изпълнения на Сухо от днес на M Coundown.
"Grey Suit".
Просто нямам думи. Всеки път, когато слушам тази песен откривам по нещо ново в инструментала или гласа му. 



И "Hurdle", с която искаше да ни убие и го постигна.
@ivaiva , специално за теб.

f00dd209ffccbaec.jpg

 

 

 

Снимчица и с победителите от днешното издание на шоуто - NCT Dream, с които любезно са си разменили подписани албуми.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тийзър за EXO Ladder S03. Много се надявам да го излъчат и в канала на СМ. Стискам палци!

 

 

Кай и Сухо с реакция на "Greay Suit". Записали са я след пресконференцията. 
Много са сладки. Джунмьон се опитва да бъде сериозен, да обяснява значението, а Джонгин постоянно го закача и се смее. Всъщност... един дол дренки са и двамата.:lol2:
478121d70d9997cb.gif
 

 

Все пак Сухо успя да обясни, че накрая на видеото "сивият" Сухо не изчезва, а с "цветния" Сухо стават едно цяло. Защото сивото, замръзнало време на Сухо не е нещо, което да забрави, то винаги остава в сърцето (му), не може да се изтрие. Това "сиво" време прави, позволява на Сухо да бъде там, където е днес.
Някой да има кърпички?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 години с EXO. Да продължим да се смеем заедно!

 

Нека няма сълзи по миналото.
Бъдещето е наше.
Заедно и поотделно, те винаги ще бъдат EXO.
Блестят и ще продължават да го правят!


Доскоро си мислех колко е тъжно, че не ги виждаме толкова често заедно, че нямат много общи видеа, снимки и т.н. После осъзнах, че няма нужда да го правят. Те са отделни личности, всеки от тях има свой живот извън групата, следва своите лични мечти, докато работи за името си и пази това на EXO. Те са добри приятели и не е нужно да правят всичко заедно и да го отбелязват в социалките. Онзи ден фен засякал Сехун и Бекхьон. Няма снимка, останал е с автограф и готин спомен. Лидера се скъсва да говори за макнето и D.O. Кай пък посети последния мюзикъл на Шиумин без фанфари и отразяване от медиите. Много такива неща има, който следва групата знае. Да, така правят приятелите. 

И все пак е хубаво, когато ги видим заедно, така си е. Както днешния лайф в Инстаграм.
Най-големия кошмар на EXO-L се сбъдна. Получихме три нотификации за включване на живо - Кай, Сухо и Сехун. Едновременно.
Вие къде бихте се включили?
Изображение

 

Добре, че Кай се прояви и успя след хиляда мъки и почти половинчасова пауза да включи на живо батковците. За съжаление на успя със Сехун. 
Изображение

 

По някое време Лей коментира с думите "Честита 10-та годишнина!"
Изображение

 

Може да видите запис от лайфа в спойлера.
Няма английски букви, но са големи шемети. :D

Off Topic

 

 


Бекхьон се изяви в Туитър - "В колата съм, шофирам иначе бих се включил в лайфа... Ери, обичам те. Благодаря ти!"
Изображение

 

D.O. в Бабъл "Щастливо време. Благодарение на вас. Здрав съм. Нека винаги бъдем здрави, заедно!"

Изображение

 


А в Куангя е поставена изложба по повод годишнината. 
Представени са всичките девет членове на групата.:)

Off Topic

 

 

 

Щастлива съм да споделя 10-тата годишнина с EXO!
Пожелавам на всички ни още много х10!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...