Jump to content

EXO


Recommended Posts

Шиумин вече е здрав и продължава с активностите.
И преди да кажете "Леле, колко е отслабнал, горкия" - да, може би е отслабнал, но все пак се възстановява от Ковид, не се връща от почивка на Малдивите.

Най-важното е, че е оздравял и вярвам, че полека лека ще се възстанови напълно.:)
Изображение

СМ също потвърждават, че е излекуван вече и възобновява репетиициите за мюзикъла.
Изт. Daum Net

И понеже основно аз си се разписвам тук засега, възползвам се от момента да припомня една красива снимка на Джунмьон от същата дата, но 2019 г., когато беше почетен посланик на 7-мия Фестивал за филми посветени на животни (7th Animal Film Festival) в Сънчонман, ако правилно го изписвам. 
Изображение

Хайде още една, за по-общ поглед на нещата.:D
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много красив Сухо, а Шиумин наистина е отслабнал доста. Изглежда доста променен, може и от снимката да е....само да е здрав, другото е постижимо.

 

 

И да си припомним....22 август 2018 г. - Излиза спектакълът „Beyond“ на Шиумин.

 

 

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям видео с танцов кавър върху Mmmh и Don't Fight The Feeling, изпълнен от филипинско-японския модел Каори, която има над 1,6 млн. последователя в Инстаграм.
Кавърът ми допадна не само с факта, че тази популярна и очевидно харесвана личност се показва като фен на групата, а по-скоро с посланието, което младата дама споделя: "Имах приятел, койтов веднъж ми каза, че ако трябва да ми предаде послание то би било "Бъди смела!"... Аз се страхувах да не сгреша, да не бъда съдена от хората. Винаги  съм се притеснявала как изглеждам в очите на другите. И сега, на 21 г., осъзнах, че няма проблем да правя грешки и да се уча от тях, че не може всички да харесват това, което правя или казвам. Хората ще те съдят независимо от всичко и никога няма да намериш щастием ако винаги мислиш за тях. Но когато започнеш да чувстваш СМЕЛОСТ, ЩАСТИЕТО ще дойде с нея. Затова направих едно от нещата, които ме правят щастлива - да танцувам!!! Реших да изпълня кавър и да споделя своето щастие, когато танцувам и разбира се, като подарък за всички ви по повод моя рожден ден. Надявам се да ви хареса!... Давайте, EXO-L!"
Чудесно послание, не мислите ли? И още повече - колко добре се връзва с това в Don't Fight The Feeling.:yes:

Off Topic

Short story- I have a friend who told me once that if he could have a message for me, that would be "BE FEARLESS". Ever since bata ako, I would describe myself as DUWAG. Scared to make mistakes, to be judged by people. I’ve always been afraid of how I look to other people. And now that I’m 21, I realized it’s okay to make mistakes and learn from it, that I cannot please everybody to like what I do or what I say. People will judge you no matter what and you will never find happiness if you always think about them. But once you start being FEARLESS, HAPPINESS will come along. That’s why I did one of the many things na nagpapasaya which is dancing!!! I decided to do dance cover para mashare ko sa inyo ang aking happiness whenever I dance and of course as my birthday gift sa inyong lahat! Hope you’ll like it! Happy Watching everyone! Love you all!!! Let’s go EXO-L!!!
 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласово съобщение от Чен за японския фен клуб. 

"Здравейте, EXO-L Япония! Аз съм Чен. Тази година лятото е горещо, нали? Хранете се добре и бъдете здрави, като внимавате за горещините (топлинни удари)". 

Колко е хубаво да чуем гласа му. :)

Off Topic

 

 

 

Специалният албум на групата - DON'T FIGHT THE FEELING, вече 75 дни е #1 в Apple Music Album Chart на Ю. Корея.

 

Една положителна статия за филма The Box с участието на Чаньол.

В нея споделят, че базата данни за филмови заглавия Naver Корея, показва положителния рейтинг, който продукцията получава от зрителите в киносалоните, а именно 8.7/10. Интересна е категорията на зрителите: мъже и жени поравно разпределени - 50:50, а възрастовата граница всъщност е доста размита - от 10 год. до 50+ публика. 

Хората хвалят играта на Чаньол, добри думи казват и критиците. 

Браво! 

Изт. Koreaboo 

 

 

Поредният, 7-ми епизод на Xiumin's King of Tennis Tomorrow.
И освен да се радваме на Минсок, научаваме, че тенисистите ядят банани между геймовете, защото бързо възстановяват енергията. Хм, не знаех. Определено е добър заместител на всички онези енергийни напитки.

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт от Чаньол.
Снимката е отпреди месец, но човека я е качил днес.
Изображение


И една супер сладка снимка за повдигане на духа.
Изображение
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята за колаборацията на Кай и Gucci, разказана от гл. редакторка на The Boutique.

 

 

Артистът Джеймс Гримс, който игра заедно с D.O. във филма Swing Kids, често поства снимки в Инстаграм  и показва постоянна подкрепа за Кьонгсу.
Така направи и вчера, пишейки: "Мнозина питахте, така че... Любима песен от Empathy - I'm Fine. Моля, подкрепете приятеля ми Кьонгсу и неговия соло албум. И гледайте филма SWING KIDS!"
Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йеее
Имам си мъничък "подарък" за рождения ден.
(хич не ме интересува, че при тях вече е 27-ми и е просто съвпадение. подарък е и толкова!)
Чаньол и видео в канала на NNG - зад камера на видеото Tomorrow.

Разбираме, че снимките са били една нощ, седмица преди влизане в казармата, като целия проект е планиран за изненада на феновете. Текста е на Чаньол и е бил завършен предния ден. Казва още, че не се страхува от височините, но го притеснява студа.
Най-хубавото обаче е, че клипа е кръстен Tomorrow MV/behind_1, което ме навежда на мисълта, че очакваме и част 2 другия месец. :)

 

 

Още една новина, този път свързана с Кай.
Помните ли, че споменахме по-напред за едно предстоящо шоу в което ще вземе участие, ще се излъчва по Netflix и е предвидено за края на годината? Името му е The New World

Та създателите са предвидили специален лайф стрим за 25.09 от 01:00 KST , в You Tube канала на Netflix, като риалитито ще започне с епизоди посветени на Индия и Корея (май?). Изобщо не ми е ясна концепцията на шоуто, какво точно ще бъде - ще разберем подробности по-натам. Знам само, че това е първото събитие на Netflix изобщо създадено за фенове и нашето момче е част от всичко това.

Обаче пък tVN качиха видео с непубликувани моменти на Кай и Мун Се Йон. 
Забавни са заедно. Дано скоро качат англ. субтитри.

 


Тук пък една статия от Koreaboo, посветена отново на предаването Udo Inn, но фокусирана върху общуването на Джонгин с фенка, която е гост на шоуто, заедно с мъжа си. Тя е толкова притеснена, че не посмява да си вдигне главата в началото, а когато полека се изправя лицето й е напълно червено, пишат в материала. Когато са подписали договора за участие не са знаели, че Кай ще е част от екипа. Разбрали на по-късен етап, а съпругът дори купил чантичката от колекцията KAI x GUCCI, за да може айдъла да забележи, че жена му е негов фен. :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 8 от Xiumin's King Of Tennis Tomorrow.

Изображение

 

 

 

MelOn публикува своя ТОП100 к-поп шедьовъра.
Песента GROWL на EXO е поставена под #2, като това е най-високото място за к-поп група. 
(за съжаление това е единствената тяхна песен в класацията)
Ето как изглежда ТОП3:
#1 BoA - Number One

#2 EXO - Growl

#3PSY - Gangnam Style

Изображение

Изт. MelOn


Какво казват за песента?
"Гледайки назад, към историята на корейските айдъл групи, "Growl" на EXO е задължителна. Growl представи техниката на еднократното заснемане на музикално видео, хореографските видеа и дори изпълнения (пърформанси), променили планираната връзка между публика и изпълнител, съществуваща в и извън екрана - превръщайки я в (по) триизмерна връзка. Силата на продукцията, която позволява публиката, играеща ролята на наблюдател, да последва пътя създаден от артиста по-активно, както и да се заинтересува от процеса. Това беше пробив, който разби к-поп традициите."
(това по-долу е минато през преводача. малко го редактирах, но имайте едно наум. приемам корекции)
"Изпълнението на „Growl“ е с огромно значение, тъй като показа как момчешка група с голям брой членове може да ги използва безпроблемно. В музикалния видеоклип на „Growl“ се създават няколко единици, които след това изчезват, после се появява ново движение с други членове отново и отново. Хармонията на колоритния поток, създаден от мигновената промяна на движението е ядрото на изпълнението „Growl“ и този подход се превърна в сила за привличане на внимание към целия екип - EXO, дори и да не запомните всеки член. Това висококачествено изпълнение допринесе EXO да получи много любов от обществеността и в същото време представи нова опция за тези, които бяха скептично настроени към групата „много в едно“, казвайки: „Не знам кой кой е."
"Очевидно „Growl“ е атрактивна песен, която повтаря една и съща ономатопея за всяка припевна част. Най -важното нещо, което трябва да помните, е, че тази песен е една от малкото песни с повтаряеми, набиващи се в главата части, които не намаляват стойността на вокалите на членове, като постоянно променят мелодичната линия. Като например разграничаване на първия куплет и втория пред куплет, и промяна ритъмът на горната линия. Изпълнение, което е съставено с мисъл за камерата не би било възможно без такова музикално мислене. В резултат на това „Growl“ на EXO се превърна в едно от най -успешните айдълски изпълнения на SM Entertainment, която винаги е била пионер в корейската идол индустрия
."

Off Topic

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Едно прекрасно изпълнение на Чен, който ми липсва толкова много

 

Chen - Heaven 
EXO PLANET # 4 The ElyXiOn concert in SEOUL 2017

 

Песента е с различен аранжимент, а изпълнението на Джонгде е забележително.

 

 

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как забравих да сложа това - привю на предстоящия ост на Бекхьон, който ще излезе на 30.08.2021 г., в 22:00 KST.

Сериалът е Lovers of the Red Sky и започва същия ден, песента на Бек е първа за драмата. :)
И какво? Ще получим видео от звукозаписното студио, така ли?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко готини неща.

Първо. 
Сехун в Инстаграм сторито си вчера.
(прекрасен :))
Колегата му от Busted - И Сънг Ги, изпратил на снимачната площадка на драмата на Сехун, камион с кафе, придружен с думите "Моля, грижете се за нашия Сехун!"
Изображение

Изображение

 


Второ.

Предполагам помните, че в Япония в момента върви филмов тур със специални записи от японските концерти на групата (с ефекти, допълителна музика, лазери, абе като истинско си било). Турнето минава през цялата страна и мисля, че продължаваше до началото на октовмри. Билетите се разпродават, мерча също, всички доволни.
По време на посления филм са публикували специални съобщения от (наличните) мембъри. Ето какво казват момчетата:
Шиумин(на японски) Хора, мина време... Тук е EXO-ikemen (хубавеца на EXO) Шиумин. Благодаря ви, че посетихте филмовия концерт днес! Забавлявахте ли се? И аз искам да се радвам на концерта на място и да се веселя с вас. И вие ли си мислите за същото? Концертът е в началото... Сега ще продължи. Следва D.O. Давай...
Кьонгсу: (на японски) Здравейте всички! Тук е D.O. Добре ли сте? Аз съм добре. Искам по-бързо да отида в Япония и да се срещнем. Дотогава, моля, яжте много полезна храна и бъдете здрави! Кой дойде с вас днес да гледате този филм-концерт? Приятел? Семейство? Сами сте? Моля, разбирайте се (с тях)! Всички, които дойдохте да гледате (концерта), моля, забавлявайте се докрай! 
Ишинг: (на японски) Здравейте! Аз съм Лей от EXO. Благодаря на всички, че дойдохте днес! Обичам ви! (на кор.) Забавлявате ли се на този концерт? Изненадани сте, че се появявам, нали? Да гледам тези видеа отново след известно време, извиква и в мен много спомени. Мисълта, че вие, хора, се забавлявате прави и мен щастлив. хехе Добре тогава, кой е следващият? Кой ще бъде? Моля, покажи се...
Кай: Здравейте, тук е Кай! Забавен ли е концертът? Вълнувате ли се? Искам скоро да ви покажа ново изпълнение и да го изпълня пред вас. Хора, мина известно време откакто говорих на сцена и затова искам да го чуя от вас... Помните ли? Едно, две...Kai Kokoro - да,  "широкоскроеният" (буквално означава "open mind -" с отворено съзнание", но не ми се връзва при превода). Да... Добре тогава, следва Сехун.
Сехун: (на японски) Хора, мина много време! Аз съм Сехун. Липсвах ли ви? Вие също много ми липсвате. Жалко е, че не можем да се видим директно (на живо) днес, но се радвам, че може да създадем хубави спомени. Следва втората част на концерта, така че нека се забавляваме до края!
Бекхьон: (на японски) Здравейте на всички! Тук е Беку-чан, Бекхьон. Изненадани ли сте? Представям си щастливите ви лица и аз също се чувствам щастлив. Много ви благодаря, че дойдохте да гледате филм-концерта днес! Радвате ли се? Самотно е, че не можем да се срещнаме известно време, но денят в който ще се видим отново със сигурност ще дойде, така че дотогава се забавлявайте и ме чакайте! Защото ние, EXO, ще продължим да бъдем до вас! Следващият е Чаньол.
Чаньол: (на японски) Хора, отдавна не сме се виждали. Въпреки че е филм-концерт - забавлявате ли се? И аз искам да гледам заедно с вас, да чуя гласовете ви, всички много ми липсвате. Ще се радвам, ако се забавлявате гледайки този концерт, събрал много спомени на EXO-феновете. Моля ви, до деня в който се видим отново - бъдете здрави. Защото ние със сигурност ще дойдем в Япония да се срещнем с вас и да се забавляваме заедно! Така, сега едно, две...
Всички: Това беше всичко. Ние сме EXO!

С благодарност за превода на @quinsehun! Thank you for the translation!

Off Topic

 


 

 

 

А днес, 29.08.2021 г., се навършват пет години от старта на излъчването на Scarlet Heart Reyo a.k.a Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, който се превръща в една от най-успешните драми продавани на международния пазар, а лично за мен и една от най-красивите. Когато го гледах не бях фен на групата и Бек ми беше просто сладък, но пък песента на CBX ме отнесе още от първо чуване. Обаче ако знаете как ревнах като видях рекламата за излъчването му по BTV Lady. Бекхьон по нашата телевизия? Надух главите на хората вкъщи и считайте дали не гледаха и те сериала? :D
Поздрав за всички ви!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт от Сухо (далечен и замазан, но ъпдейт).
Посетил е мюзикъла Marie Antoinette, в който главната мъжка роля се изпълнява от Дойонг (NCT).
Изображение

 

Официалният фенклуб EXO-L Japan качиха видео от заснемането на фотосесията на Сухо за списанието им. 

Off Topic

 


 

 

Ъпдейт от официалния Инстаграм акаунт на  Youku, Които излъчват Street Dance Of China S4.
Изображение
 

 

DON'T FIGHT THE FEELING e #1 в Apple Music Korea 80-ти пореден ден.
Изображение

 

 

И последно засега.

Списание Форбс Корея със статия  "2021 Korea Power Youtuber 100 Celebrity Category" (тоест най-влиятелни канали в ЮТюб) и EXO на #7, оценен с приход от 1,6 млрд. уона.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента на Бекхьон за драмата Lovers Of the Red Sky излезе. 

OST King! Звучи страхотно. :cry:

 

 

Преди малко пък Сехун ни пожела в Бабъл: "Fighting Today Too"! 

Общо взето "Дерзайте и днес! Давайте", иска да ни даде сила момчето. Ами щом е казал... 

 

Хубав старт на деня. Дано е успешен за всички ни! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка от Шиумин.

Подстригал се е.
Изображение
 

Излезе и еп. 8 от предаването му.



Ъпдейт от Lay Studio в Weibo.
Изображение

И кратък влог от капитан Лей Жанг зад кулисите на шоуто Street Dnce of China S4.
Както казват, използва всяка възможност да комуникира с танцьорите и във всеки възможен момент упражнява кръмп и локинг.

Наистина е  безкрайно отдаден на работата.

 

 

Кай в Инстаграма на BoBBi Brown.
Изображение
 

Изображение

 

 

АХАХАХА
Завършвам поста с една смешка на която попаднах в Туитър. Всъщност много се надявам да е само смешка, OP да не си вярва за казаното, а именно:
"EXO записва рекорд с продадени 1,2 млн. копия на DFTF.

Представете си, че не бях купила моите две бройки?
Щяха да имат само 1 млн." :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е първият ден от Чентември, както някои фенове наричат деветия месец на годината в чест на рождения ден на Джонгде, който е на 21.09.
В тази връзка споделям нещо много, много хубаво.
Реклама поставена в метростанция Wangsimni в Сеул, която ще остане там до края на месеца.
Изображение

Изображение

Изображение
 

Off Topic

 


 

 


И нещо готино на което попаднах преди малко.
EXO покриват частите на D.O. в песните, докато беше в казармата.

Off Topic

 


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне!
Изпълнения на живо от Лей и то няколко - Call My Name и Gangsha. 
(като гледам как са записани може да ни огрее и YT видео по някое време. надявам се!)

 

Off Topic

 


 



Xiumin's King of Tennis Tomorrow, еп.10.



А Кай пък се снима за BCC - Инстаграм.
Изображение

 

Изображение

Изображение

И за Bobbi Brown.

Off Topic

 


 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-рано днес Сехун имаше кратък лайф в Инстаграм, провел се докато разхожда Виви. :)
Изображение
 

 

 

Инстаграмът на tvN качиха снимка - анонс за предаването "Къща на колела", в което Сехун ще учасвта заедно с актьорите от The Pirates 2.
Мсиля, че ще е два, три епизода и първият се излъчва на 13.09.

Изображение



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, добре сега @kandala, може ли да постваш такива яки снимки на Кай без да предупредиш за евентуален сърцетуп,

пък и реклама за Боби Браун, където момчето пръска чар до n-та степен.

 

За Лей и аз се надявам на видео скоро, момчето пее та дрънка.

Гледаш ли го в Street dance of China 4? Много добре играе.

Цъкни ако ти е интересно последния епизод, да видиш какво битка завихриха с останалите капитани.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ko_Erin, гледам отделни клипове, че епизодите са ми много дълги епизодите, над 1,5 часа.  Обаче пък съм благодарна на канала, че качват бързо, със субки и официално, т.е. не очаквам да трият клиповете (поне засега де).
Та гледам неща като това - денс битка м/у Лей и Хенри, страхотни.



Вчера Кьонсу писа в Бабъл. :)
Отчете се с една дъъълга серия, като включи и малко пейзажни снимки казвайки, че в телефона си няма никакви свои.
Разбрахме, че е добре, работи усилено, снима филма The MOON и... това беше. :D
 

И нещо, което може да е излишно за вас, но за мен тези неща имат значение.
По-рано днес беше съобщено, че братът на BoA и един от директорите в СМ - Kwon Soonwook, е починал на 39-годишна възраст, след дълга битка с рака.
Като рeжисьор, той е и създател на някои от видеата на мои любими песни, както и на vcr - видео за 5-тата годишнина на EXO, излъчено по време на концерта EXO'rdium DOT през 2017 г. Песен "They Never Know".
(ВИДЕОТО - ТУК)
Да почива в мир!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...