Jump to content

EXO


Recommended Posts

Фен проект L-1485, тийзър #2.:cry:
EXO-L 1st solo (L-1485)
5.08.2021 г., 18:00 KST.

 

 

 

И специално за @ivaiva един клип създаден от фен по песента I'm Gonna Love You и според мен много добре се е получило.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Изгледах и аз концерта на Бекхьон - Beyond Live Light. Не знам как да опиша това, което чувствам, чудя се кой има повече сексапил- Бек или Кай...къде се отнесох пак. Много, много талант, хореографиите вълшебни, такова удоволствие беше. Благодаря! Радвам се, че са в живота ми и успяват да го направят по-добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха 
Хубаво е, когато изненадите са приятни, нали? :)

Като тази например - DON'T FIGHT THE FEELING е #1 за 50-ти пореден ден в класацията Apple Music Top Albums.
Изображение

Това пък е видео на SINGLES KOREA, в което герои са участниците в ролята на Орфей в мюзъкъла HadesTown, сред които е и Шиумин. 

 

Инстаграм  с Шиумин ъпдейт и от предаването Along With God.
Изображение


Aaaaa
Субин от TXT, който ми е и любимеца в групата, ме разтопи. Оказва се, че харесва EXO и любимата му тяхна песен е Unfair, която е част от специалния им албум от Sing For You (2015). Любимият му момент бил иконичната част "Ommaya":D Казва още, че всички песни в албума са хубави (ами така си е, да), гледа лайфовете на всяка песен, когато излезе. Много са добри (EXO). Харесва зимни песни, много обича и Miracles In December.
Ах, знаех си, че съм си харесала най-много най-сладкия от групата :yes:
Изображение
 

Off Topic

 


 

 

Припомням и легендарното: "A, B, C, D... E-X-O", което Субин цитира представяйки Кай при дебюта му на Music Bank, 4.12.2020 г. Ама как малкия гледа Джонгин, а? Сладур.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В проучване проведено сред 1 288 души (стажанти и кандидати за работа) EXO заема втора позиция за к-поп мъжка група, която ще прогони лятната жега.
Първите три места изглеждат така:
1. BTS
2. EXO
3. NCT
Изт. www.dailiang.co.kr

 

Днес излезе PLANET 14, официалното издание на EXO-L Japan Magazine, посветено на 7-мата годишнина на EXO-L. 
Публикувани са интервюта с мембърите, а един от сегментите е 7 х 7 - 7 въпроса по 7 теми. 
Фенове преведоха на английски голяма част от материалите, други още се обработват, доста неща може да се намерят в Туитър. Тук ще споделя само някои от въпросите и отговорите на момчетата, които ме впечатлиха. Благодарности на преводачите @BUNNYMYEON и @quinsehun :)

Към Чаньол.
Изображение


Въпрос: Опиши с % емоциите си през деня? 
Отговор: Мисля, че живея живота си на 100%. Щастливо. Аз съм тип човек, който не мисли твърде много за негативните неща. Ако усетя такива неща ще се затворя и ще се постарая да не ги допускам в себе си. Искам винаги да живея позитивно.

Въпрос: Най-щастливият момент с EXO?
Отговор: Когато сме заедно винаги сме щастлвии. Когато стоим на сцената, пеем заедно, когато сме в стаята за изчакване.... Познаваме се много добре, така че не сме нервни и ни е спокойно един с друг.

Въпрос: Караше ли се с членовете на групата?
Отговор: Не, никога. Хората може би се съмняват, че е истина. Мисля, че всички сме толерантни един към друг или се познаваме толкова отдавна, че няма за какво да се караме (смее се). Преди дебюта лидера понякога ми се ядосваше (смее се). Аз съм малко палав и непослушен, а лидера е сериозен и перфектен човек (перфекционист ли?), така че все ме подсещаше. Преди не го разбирах, но сега съм благодарен.

Off Topic

 

 

 

За серията 7 х 7. Само няколко въпроса и отговорите на момчетата. 
Изображение

Твоето мото?
Шиумин: Да се радваме сега/на настоящето!
Лей: Работи здраво, работи здраво и работи здраво!
D.O.: Когато се стресираш само ти губиш (да не се ядосваме).
Кай: Нека сме щастливи!
Сехун: Нека първо да опитаме. Файтинг!

 

Скрит шедьовър сред песните на EXO?
Шиумин: Смятам, че е Promise EXO 2014. линк
Лей: My Answer. линк
D.O.: Мисля, че е Oasis. линк
Кай: Мисля, че е Sweet Lies. линк
Сехун: Може би Good Night. линк

 

Талантът на членовете, от който ревнуваш (завиждаш)?
Шиумин: За гласовете на Чен, Бекхьон и D.O.
Лей: Умението на Бекхьон да говори; гласът на Чен, когато пее; характера и актьорските умения на D.O.; чувството за отговорност на Сухо; колко е сладък Сехун; музикалния талант на Чаньол; добротата на Шиумин; увереността на Кай, която може да почувстваш от изражението му докато танцува. Толкова много са, че нямат край. (аааах, Лей :cry:)
D.O.: Тъй като всеки мембър има своя страхотна страна, трудно е да се изрази с думи.
Кай: Вокалите на D.O. и Бекхьон.
Сехун: Талантът за музика на Чаньол.

 

Ако трябва да фиксираш една фраза за EXO?
Шиумин: Бъдете щастливи!
Лей: WE ARE ONE! WE ARE EXO! (Ние сме едно! Ние сме EXO!)
D.O.: We are one!
Кай: Let's love always! (Нека винаги (се) обичаме!)
Сехун: EXO Let's love (saranghaja). (EXO, нека (се) обичаме!)

Песен на EXO, която мислиш, че има хубав текст? Или любимата ти фраза?
Шиумин: Харесва ми стиха "Ще спра времето и ще се върна при теб, отварям твоята страница в книгата си със спомени" в Miracles Of December. линк
Лей: Има толкова много, че не мога да избера. Харесвам всички песни, при които можем да се забавляваме заедно с феновете.
D.O.: Мисля, че White Noise има хубав текст. (между другото, съм напълно съгласна. всички се превъзнасяме по изпълнението и е разбираемо, но самата песен също е много хубава) линк
Кай: Нааа-на-на-на-на... (пее Love Shot)
Сехун: Bird. (песента е посветена на японските EXO-L) линк

 

Най-запомнящият се момент като EXO?
Шиумин: Всичко през което съм минал досега като EXO е запомнящо се. 
Лей: Всеки един е такъв, когато съм с мембърите, особено, когато издаваме албум. Когато пеем заедно, когато се чуваме, когато имаме концерти, всички спомени са незабравими.
D.O.: Дебютът ни.
Кай: Мисля, че всички преживявания и спомени като EXO са смисъл на моя живот. Затова са забележителни.*
Сехун: Когато се вълнуваме с феновете по време на концертите.

 

Песен на EXO, която искаш да чуеш на 7-та годишнина?
Шиумин: Разбира се, че Cosmic Railway! линк
Лей: My Answer. линк
D.O.: Don't Go. линк
Кай: Don't Fight The Feeling. линк
Сехун: History! линк


(Сухо, Чаньол и Чен нямат този сегмент, което ме навежда на мисълта, че въпросите/отговорите са записани последните дни на март или април, защото Шиумин споменава като най-ценно свое нещо верижката подарена му от Сехун, а знаем, че я получи на рождения си ден, 26.3)
*тук е ползвана думата "reason"и по-точно е преведено като "...as EXO are the reason of my life.", което на български е "... като EXO са причината за живота ми", но не ми звучи добре на нашия език, макар "смисъл на живота ми" да ми се струва твърде силно. оставям на вас да си перефразирате казаното, така както считате за правилно.

Изображение

От Сухо получихме кратичко интервю. Някои от въпросите:
Въпрос: "Като лидер какво би било мотото, което да е ценно за теб?"
Отговор: Би било "Повече отколкото да говорим, нека се изслушваме (един друг). Нека бъдем разбиращи." Например, ако някой има различно от моето мнение. Мисля, че никой не е "прав" или "греши' в този случай. До голяма степен всички имаме различни мнения. С такава нагласа се старая да разбера какво иска да каже всеки един (от мембърите).

Въпрос: Като лидер, каква е мечтата ти за бъдещето?
Отговор: Това, което правя досега - искам да бъда лидер на когото мембърите могат спокойно да споделят своите тайни и притеснения.

Off Topic


Изображение
 



Чееееен:wub:
Изображение

Изображение

Въпрос: На кой мембър лятото отива най-много?
Отговор: Чаньол. Лятото отива на личността му. Той е свеж и енергичен, вписва се перфектно в лятото. От друга страна, Шиумин и аз вероятно сме тип, който е  най-слаб именно през този сезон. 

Въпрос: Коя песен в дискографията на EXO най-много отива на лятото?
Отговор: Трябва да е Power. Тя не е ли песента, която разведрява обстановката най-много? Обичам да слушам енергични песни,които да прогонят жегата през лятото. В този смисъл Power най-много отива  на лятото.

В спойлер е туитъра, споделил английския превод.

Off Topic

 

 

 

 

Бекхьон :)

Изображение

Бекхьон пък е говорил за първия си самостоятелен концерт BEYOND LIGHT, както и за любовта си към феновете.
Въпрос: Гледайки назад към концерта, за какво се сещаш?
Отговор: Беше (си) много работа да подготвим всичко, но аз бях наистина, наистина щастлив. В частност си спомням, когато пях свирейки на пиано. Много се подготвях за това изпълнение. Когато пееш и едновременно свириш на пиано обръщаш по-малко внимание на изпълнението и се фокусираш повече на вокалите. Донякъде ми беше трудно да съвместя темпото на изпълнение и песента, въпреки че репетирах много. Тъй като много се постарах по време на репетициите беше жалко, че гърлото ми не беше с пълния си капацитет в деня на концерта. 

Въпрос: Ако имаш соло концерт в Япония, какво би искал да правиш?
Отговор: Искам да изпея Stars пред всички ви. линк

Въпрос: Твоето мото?
Отговор: Полагането на усилия е единствения начин да се живее.

Off Topic


Изображение

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

31 юли 2020 г. - Песента на Baekhyun „Garden In The Air“ излиза като част от проекта „Station“.

 

Изпълнението е по повод 20-годишнината на BoA и песента е кавър на нейната песен Garden In The Air, като Бекхьон беше първият от участниците в проекта.

 

 

 

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моменти зад камерата на видеото Rose, този път през погледа на стилиста на EXO. 

(скоро би трябвало да качат и англ. субки) 

 

 

И промо видео на Шиумин за тенис-предаването му. 
Всеки понеделник и сряда, 11:00 ч., в приложението Seezn.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайската полиция е задържала Крис У за разследване на сексуално насилие.

Според обществената сигурност на окръг Chaoyang в Пекин на 31 юли, Крис У е арестуван за по-нататъшно разследване по обвиненията му в сексуално насилие. Те обявиха: „В отговор на обвиненията, че Крис У многократно е експлоатирал млади жени за секс, полицията е арестувала У, който има канадско гражданство за по-нататъшно разследване на обвиненията му в изнасилване“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L-1485, международният проект на EXO-L, семпъл.Излиза на 5.08.2021 г., 18:00 KST:)



А албумът на D.O., който така хубаво ни гледа от тъмбнайла горе, завърши първата си седмица на музикалния пазар като #9 в класацията за продажби на албуми на соло изпълнители с реализирани 310 100 копия. 
Изт. Naver

Като цяло момчетата от групата се представят така:
#1 Бекхьон, BAMBI, 868 800 копия
#2 Бекхьон, Delight, 704 500 копия
#6 Бекхьон, City Lights, 380 700 копия
#9 D.O., EMPATHY, 310 100 копия
#14 Кай, KAI, 251 900 копия
#15 Сухо, Self-Portrait, 212 100 копия
#18 Чен, Dear My Dear, 135 300 копия

#20 Лей, Lose Control, 125 800 копия (нямам идея защо само първият албум на Ишинг е тук, може би останалите не са издавани на кор. пазар?)
#27 Чен, April and A Flower, 103 100 копия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният тийзър за проекта на EXO-L - L-1485.



Едно много хубаво видео на канала HEYDAY, където тийнейджъри гледат видео за EXO.
По-интересното е това което девойките казват, а именно, че знаят групата от основното училище и тогава не са се питали "Коя група харесваш?", а "Кой в EXO харесваш?" и че всички си драскали по чиновете си логото на групата. Но най-много ми хареса как звършиха: "...Няма една песен, която да не е страхотна... EXO са легенди. Няма и една песен, която да не знаем. Те представят много добре всяка тема (концепция)... Красавец до красавец. Всички са перфектни в танците и пеенето. Къде са ги намерили SM?"


 

Готови ли сте за тенис-шоуто на Шиумин утре? 
Изображение

Изображение

Изображение


W Korea с материал за Кай и Bobbi Brown.
style_610801bbb87eb-539x700.jpg


След като неколкократно публикува в сторито си в Инстаграм подкрепа за D.O. и албума му, вчера актьорът Ким У Бин е изпратил камион с кафе (напитки) на снимачната площадка на филма на Кьонгсу -The Moon с молба екипът да се грижи добре за него, както и обръщение към самият D.O.: "Не се наранявай, До Кьонгсу. Не се разболявай, До Кьонгсу. Храни се добре, До Кьонгсу. Спи добре, До Кьонгсу. КРЕЩИ, ДО КьОНГСУ!"

Off Topic


 “Don’t get hurt, Do Kyung Soo. Don’t get sick, Do Kyung Soo. Eat well, Do Kyung Soo. Sleep tight, Do Kyung Soo. Scream, Do Kyung Soo.”
 


Изт.Туитър на кетъринг компанията
Изображение
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе първият епизод на предаването за тенис на Шиумин - Xiumin's King of Tennis Tomorrow. :D

(има английски субтитри) 

 

 

Ъпдейт в Сторито на EXO Инста с D.O.
Изображение


Изображение


Сехун пък спечели позицията Топ рапър в едно от фен приложенията, за което ще получи LED реклама.
Изображение
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.08.2014 г. EXO обявяват откриването на официалния си фен клуб и наричат феновете си с името EXO-L. 

"L" е буквата, свързващото звено и символ на единството между "K" и "M" . "L" също е и първата буква на Love (Любов). Хахах Някак си ние, българските EXO-L, сме късметлии и на нашия език думичката да започва със същата буква както и името на клуба - "Л", не мислите ли? 

Вече седем години се чува и хубаво, и не толкова добро за фендъма, но аз като един непоправим оптимист искам да вярвам, че положителните неща са повече, че вече сме помъдрели и дорасли с гордост да се наричаме "EXO-L". Защото, каквото и да си говорим, това зависи от самите нас. Нека всеки един от нас бъде фен с когото EXO биха се гордели! 

Честита 7-ма годишнина EXO-L, Ерис. 

 

Ето и "кръщелното" видео. 

(а аз отивам да дебна за ъпдейти от момчетата:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проектът L-1485 създаден от EXO-L. 

 

 

Видео в канала NNG, с което Чаньол ни поздравява за годишнината. :)

 

 

Сехун е изпратил съобщение в Бабъл в което казва: "Снимките на филма приключиха. Честит 7-ми рожден ден! Нека стигнем и 100-тния! Моля, днес правете каквото искате. Окей е да правите това, просто кажете, че аз съм ви казал така." :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шиумин е с Ковид, останалите, както и персонала, очакват резултат и са се самоизолирали. 

На 29.08 е имал рутинен тест заради репетициите в мюзикъла. Резултатът е бил отрицателен, но вчера се е почувствал зле и му е направен нов тест, чийто резултат днес излиза положителен. Умин е преустановил всичките си дейности, информирали са за ситуацията в предаванията в които участва и... така.

Скорошно оздравяване, Минсок! :(

 

D.O. пък е посетил терапевтичен кабинет, където му е била направена акупунктура, заради болки във врата. 

Инстаграм на клиниката. 

 

Направо, егати рождения ден имаме днес, а. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не всичко е лошо.

Имаме си подарък от Бекхьон - красива торта създадена от него. :)

9eaa3ab133bfc181.jpg

 

28fc27b06367f876.jpg

 

ba2baeba735952fd.jpg

 

 

 

Имаме си поздрав и от Лей с текст "Тук е Лей. Обичам ви" и отдолу адресата на посланието - exo-l (поста в Инстаграм:cry:

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри новини. :)

Всички мембъри и персонала са с отрицателни резултати за Ковид, но ще се самоизолират за 14 дни, каквито са препоръките на властите. 

Off Topic

 

0b05296ae78601ac.jpg

 

 

В разпространявана информация в нета, колега на Шиумин от шоуто Along with God е споделил, че Минсок се чувства добре. Дано така го изкара и скоро да се възстанови напълно! 

 

Днес излезе втори епизод на тенис шоуто му (който е записан по-рано). Ако решите, като изгледате серията, пишете коментар в You Tube, пожелайте му бързо оздравяване. Една добра дума никога не е излишна, нали?:)

 

А някои ще получат и повече от това. 

Чен спечели #1 в приложение, където фенове гласуват за родени през септември айдъли, за което ще получи LED реклама на Times Square в Ню Йорк. Не е ли страхотно? 

 

Отново днес. D.O. спечели първата си победа в музикално шоу - Music Bank. Макар да не се излъчва заради олимпиадата предаването събира данни и класирането си тече, така че ЧЕСТИТО НА КЬОНГСУ и песента му Rose! :)

#Rose1stWin 

6db434ba008e238f.jpg

 

 

В контекста на горното - една позитивна статия от Billboard, посветена на D.O, която започва така: "С издаване на първия си самостоятелен албум EMPATHY, получил признанието на критиката, мембърът на EXO доказва, че самият той е класа." 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...