Jump to content

EXO


Recommended Posts

Хайлайт компилация за албума на D.O.:)

Да ви кажа имах очаквания, но чутото ги надминава. Наистина нямам търпение до понеделник. 

 

 

Материал в Bandwagon посветен на албума на Кьонгсу. 
Говорейки за песните, споменават, че Jae (псевдоним eaJ) от DAY6 е съавтор на музиката към песента My Love, заедно с композитора Andreas Ringblom и продуцентът с псевдоним 200.
Самият Jae ре-постна в личния си акаунт туит от EXO, казвайки: "КРАЛЯТ се завърна. Моля, подкрепете мини албума му и по-специално My Love :)".

 

 

Видео от новия епизод на Along With God Season 2 с участието на Шиумин. 
На въпроса кой е най-добрият му приятел Минсок отговаря без колебание "EXO мембърите. Бих дал всичко за тях." Казва също, че с всички се разбира добре, но най-много с макнето Сехун и показва (отново) златната верижка, която получи от него като подарък за рождения си ден. Питат го дали би му заел пари без да се замисля, при което Умин отговаря: "Разбира се. Но всъщност той е доста богат, собственик на сграда е."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът е олимпиада, което ме подсети за изпълнението на Бекхьон на химна на Южна Корея, пред събранието на Олимпийския комитет и официални лица по повод предстоящата тогава зимна олимпиада в Пьонгчанг през 2018 г.

 


През 2013 г. Бекхьон изпълни химна при приятелска, футболна среща между националните отбори на Корея и Перу.



Официални лица, правителства... 
Понякога е дори забавно.
В ел. издание EDITOR NEWS Indonesia е публикуван материал със следното заглавие "Индонезийското правителство помоли хората да бъдат търпеливи по отношение на ограниченията на социалните дейности, така както EXO-L са винаги търпеливи докато чакат завръщането на EXO"

Интересен начин да промотира любимците ни е намерил автора, не мислите ли? 
Статията ТУК

Off Topic


Eng Trans: [Indonesia Government Asked People to be Patient Regarding the Restrictions of Society's Activities, Just Like How EXO-Ls are Always Patiently Waiting For EXO Comeback]


колаж, президент Joko widodo и EXO L

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.08.2021 г. ще излезе сингъл, създаден от международен екип на фендъма по проект наречен Global EXO-L Project [Arcturus].

9 години от дебюта.
7 години като техен фен.
Като едно, изминахме дълъг път.
Сега е време да празнуваме!
На 5 август 2021 г.
EXO-L от целия свят
работиха ръка за ръка,
за да предложат на EXO подарък от сърце.
Готови ли сте за изненада?
L-1485
Очаквайте скоро...

 

 

 

Имаме си и селфи от Сехун, качено в Инстаграма му  придружено с текст "Ослепително".
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се фокусираме на героя на деня - Кьонгсу, да споделя нещо ново за друг от групата - Шиумин. Помните ли, че говорихме как се случва да изпраща по няколко снимки за деня и се чудехме дали пък не снима нещо, защото на една беше с микрофон? Оказва се, че да, заснел е предаване, което ще започне да се излъчва на 4.08.2021 г. в You Tube канала Dum Dum Studio

Темата е тенис и ще взима уроци от бивша състезателка, а шоуто е със заглавие Xiumin's the king of tennis tomorrow. :D

Изт. EXO

b17531ebd07bebb6.jpg

 

 

Но денят днес принадлежи на D.O.

Дългоочакваният дебют ще се случи след няколко часа. Поради липса на всякакви обявени събития свързани с промоциите, сякаш е оставено на нас, феновете, да промотираме и аплодираме Кьонгсу и EMPATHY. Малко ми е тъжно, но същевременно и някак очаквано, съвсем в негов стил. 

Вчера в Бабъл е казал следното: "Благодарен съм на всички за подкрепата. (Албумът) излиза утре. Моля ви, слушайте го спокойно. Ще е хубаво, ако го слушаме и пеем заедно. Моля, чуйте го целия и ми кажете коя е любимата ви песен. Изберете само една. По-късно (утре) ще дойда. Поспете добре, моля."

81c79cab5df3b4ca.jpg

 

 

И за успешен старт на седмица - млад и зелен Кьонгсу, около осем (?) години преди дебюта си като солист. :D

85a1e7142f1734f8.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rose е каквато очаквах - спокойна, с плавна мелодия, нежна песен. 

Имайки предвид, че инструменталът е акустична китара, песента е точно каквато си я представях. Хареса ми, видеото също. 

Сега отивам да чуя и албума. :)

 

 

Ето какво казва Кьонгсу за EMPATHY: 

"Имаше време в което думата "съпричастност" не резонираше в мен, но напоследък усещам голямата енергия в нея. Исках да споделя с другите каквото чувствам, затова създадох EMPATHY, със същата  основна тема на албума."

fca453b61411688a.jpg

 

"Фокусирах се върху музиката, която винаги съм искал да опитам. Харесвам звука на акустичната китара, кара ме да се отпусна. Така че включих песни с такъв тип музика и се надявам че всички ще се чувстват спокойни докато го слушат." 

ada93ff52f0af414.jpg

 

"След като избрах "Съпричастност", като основна тема на албума, на ума ми дойде любовта, която всеки изпитва и комфорта, който може да дава предишният ми сингъл "That's Okay". Така че, реших сам да напиша текста, за да изразя тези мисли - Rose за любовта, I'm Fine за утеха. 

2e727e096b29c396.jpg

 

 

"Включих английска версия на Rose и испанска на It's Love. Демо версиите бяха на тези езици и още на първо слушане ми харесаха текстовете и чувството, и ги изпях като бонус. Надявам се, че могат да бъдат специален подарък за моите фенове." 

b1c5cf443752e6f9.jpg

 

Влюбена съм в албума. Толкова негов, нищо по-малко не съм очаквала. Любима песен? Не знам, може би англ. версия на Rose, и двете на It's Love, също I'm Fine. Не знам, просто прекрасен албум, а аз съм най-гордата на света. 

 

EMPATHY в You Tube Music

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас все още е D.O.- The Day, но в Корея вече полунощ на 27. Знаете какво означава това, нали?
Време е за месечното видео на Чаньол, което е от премиерата на филма The Box на 24.06.2021 г.. :) 
ef16c99e3f41bb88.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е.
Любимата песен от албума Empathy за мен е испанската Si Fueras Mia. Между другото не само езика и произношението, и музиката, но и текста (който е различен от корейския) повече ми хареса.

Ако беше моя

Всеки ден се будиш в ръцете ми
А аз се будя от малките ти целувки, пълни с любов
Колко хубаво е това, което имаме, ти и аз
Пея песен, която обичаш
Всеки стих е написан за теб
Но познавам те само в съня си, моя любов

О, само ако беше моя
Мястото на което бих те отвел
За да те видя щастливо усмихната
Няма нищо, което не бих направил
Бих ти дал целия свят на мига
Само ако беше моя

Не искам да се будя от този сън
Ти си причината, за да ме има
Потъвам в очите ти
Няма спасение

 

О, само ако беше моя
Мястото на което бих те отвел

За да те видя щастливо усмихната
Няма нищо, което не бих направил
Бих ти дал целия свят на мига
Само ако беше моя
Да, да...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко ме смути ROSE на първо слушане, но искам да споделя, че съм очарована от албума. Нещо вълшебно, о, просто нямам думи. Не мога да се нарадвам, наслушам, гордея се с Додо и много, много го обичам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EMPATHY се класира #1 iTunes в 59 страни и региони.

Туитър

 

Материал-ревю за албума на Кьонгсу в британската медия за музика The Line of Bestfit със заглавие "EMPATHY на D.O. е вдъхновен от любовта поп-триумф".

 

Лей постна на сторито си албума на D.O.

f30527f09b95387b.jpg

 

 

Малко и за Шиумин.

Първи тийзър за предстоящото тенис шоуто. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще се съгласите ли, че Лей е човека, който винаги плътно е зад групата. Дори да е далеч, дори да не е сигурно какво ще се случи с договора му (вероятно няма да го продължи) той винаги показва, че е EXO...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ни представят моменти от фотосесията за албума на D.O. :)
dedce3fb6ea2319f.jpg
 


Междувременно EMPATHY за втори пореден ден е #1 в Worldwide iTunes Chart.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каналът за к-култура Doyouram качи видео посветено на певецът и актор До Кьонгсу.
Превод на видеото, надявам се да ви е интересна кратката презентация, която са направили. 
---
 С красивият си, дълбок глас и големи, ясни очи D.O. пленява сърцето на всеки един.
 Титлата "актьорът До Кьонгсу" особено му отива тези дни, но в училище е бил повече познат повече за певческите, отколкото за актьорските си умения. Баща му е бил художник, а майка му - фризьорка/стилист (hair designer?), така че е наследил артистичният талант от родителите си. Постоянно пеел в коридорите на гимназия Бексок. Обичал пеенето, а и бил доста добър. Така срещнал много важен партньор в музиката. Това бил Хьон Шик от BTOB. Той се преместил в гимназия Бексок след обучението си в Китай и още първият ден в новото училище попитал съучениците си кой е най-добрият певец, и всички посочили Кьонгсу. Хьон Шик му се представил и предложил да пеят заедно и така двамата станали приятели. Събрали още съученици и формирали група наречена "Heavenly Voice" (Небесен глас :D), имали тотален успех на всеки училищен фестивал. По това време Кьонгсу толкова много искал да стане певец, че дори започнал почасова работа в ресторант, за да си позволи таксите за музикалното училище.
 Един ден, когато бил в 11 клас участвал в младежки фестивал в Кьонгги-до заедно с приятели и спечелил награда. По пътя за вкъщи бил поканен за прослушване от кастинг-мениджър на СМ. През май 2010 г. минал прослушване и станал трейни в СМ. Тогава започнали интензивните тренировки.
 "Когато станах трейни имах много слаба координация, така че много се упражнявах, за да не изоставам. Тези дни са незабравими." - споделя D.O. Понеже не е имал опит с танците в началото му е било трудно. Но пък от ранна възраст постоянно е пеел, така че е могъл да се включи в "дебютен клас", скоро след като става трейни. Кьонгсу бил толкова талантлив вокалист и след около 2 год. тренировки той дебютирал като основен вокал на EXO на 8.04.2012 г.
 Сега EXO са супер популярни в цял свят, но когато дебютират с 1-вия си мини албум MAMA не били добре посрещнати. Тъй като песента била твърде силна и с абстрактен текст EXO, които вложили толкова усилия, били силно критикувани. Завръщането им през 2013 г. с Wolf било по-добре посрещнато заради запомнящата се музика и текст и EXO спечелили първата си награда в музикално шоу. А 2 месеца по-късно... Песента Growl избухва и постава името EXO в главите на хората. EXO веднага стават супер айдъл група и оттам насетне всеки албум, който издават поставя рекорд с огромни продажби. Growl е била класирана от Билборд като #1 "20-те най-добри к-поп песни за 2013", а EXO получават все повече и повече признание извън Корея.
 Всяка нова песен на EXO от този момент нататък е много обичана, а D.O. играе голяма роля за огромната популярност на групата. С мекия си и дълбок глас, и невероятно чувство за ритъм основният вокал D.O. прави песните на EXO по-богати и динамични. Той също така е изпял и много не-корейски песни с отлично произношение за което получава много похвали от чуждестранните фенове. "Трябваше да покажа свой собствен глас/тон. Има много добри певци. В корейската балада трябва да покажеш своите певчески способности. Аз трябваше да се упражнявам до точка на перфектност, а също така и опитах да намеря начин да представя усещането на R&B соул музиката. Наблюдавах как собственият ми тон може да звучи отличително от другите гласове..."
 След много анализи и наблюдения D.O. се превръща незаменимия основен вокал на EXO, но той също е познат и заради редица други свои качества освен гласа. Има хубаво лице, което е някак силно и сладко едновременно, изглежда тих и интровертен, но заедно с това понякога кара всички да се смеят правейки нещо неочаквано и така след като веднъж се влюбите в качествата му, няма как да се измъкнете. Наричат го "Al-mo-kyung", което означава "Не можеш да познаваш Кьонгсу".  Дори членовете на EXO не могат наистина да го "прочетат". Той има закачлива страна, но когато става въпрос за работа е перфекционист. Винаги дава най-доброто от себе си, за да покаже отлично изпълнение.
 Разбира се, тази негова страна му е помогнала да стане перфектен в работата си на айдъл и актьор. През 2014 г. той опитва актьорство за пръв път във филма CART. Въпреки, че е актьорски дебют, получава добри отзиви за отличните си умения. По-изненадващото е, че никога не е вземал никакви уроци по актьорство преди да заснеме филма. Когато провеждали прослушването режисьорката и каст мениджърът дори не знаели, че той е част от EXO и Кьонгсу бил избран заради уменията си. За тази първа своя роля бил номиниран за Награда за изгряващ актьор на Наградите на филмовите критици. По-късно бил признат и за изпълнението си в драмата It's Okay, That's Love. Бил аплодиран за сцената в която героят му кърви в асансьора и това кара хората да очакват с нетърпение бъдещето на актьора До Кьонгсу. По-късно участва в Pure LoveMy Annoying Brother, Room No.7, поредицата Along With God, Swing Kids, 100 Days My Prince и др. Изгражда актьорска кариера представяща таланта му в редица разнообразни филми и драми. Незаивсимо от пълния си график на айдъл той се справя с различни дейности и като актьор. Не му ли е било трудно? "Ако кажа, че не е било много трудно ще излъжа. Имам много работа като певец, а усещам, че актьорството ми играе все по-голяма роля в кариерата ми... Има трудни моменти, но мисля, че трябва да ги преодолявам. Просто се опитвам да давам най-доброто от себе си до края, бивайки истински, колкото мога. Понякога искам да се фокусирам върху едно нещо, но целта ми е да бъда ценен като певец и актьор, затова ще продължа да работя по този начин, за да я постигна."
Този път Кьонгсу се завръща като певец и готов за първата си активна дейсност (след казармата). Вълнувам се да видя какво ще ни представи този път. Ще подкрепям  D.O., когото със сигурност го очаква блестящо бъдеще."

 


Тази снимка просто ми харесва. Намирам за очарователен D.O. с очила.
Изображение
 


Утре пък ще бъде обявен световният посланик на датската марка за техника и елетроника Bang & Olufsen.
Кой ли ще е той?
Weibo
Изображение

 

 

И след като албума на D.O. зае #1 в 60 държави и региона в класацията за албуми на iTunes, равносметката показва следното - EXO и членовете на групата заемат първите десет места в албумите издадени от СМ, класирани като #1 в най-много страни и това са:

#1 DFTF, EXO [89 държави]
#2 KAI [86 държави]
#3 Delight, Бекхьон [79 държави]
#4 Bambi, Бекхьон [70 държави]
#5 City Lights, Бекхьон [68 държави]
#6 Love Shot, EXO [64 държави]
#7 Obsession, EXO [62 държави]
#8 EMPATHY, D.O. [60 държави](NEW)
#9 Self-Portrait, Сухо [53 държави]
#10 1 Billion Views, EXO-SC [52 държави]

 

 

А това пък как ми попадна и ме разтопи не знам.
Снимка, към която текста гласеше "Военните".
(много ми липсват. много)

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YT канала Hola82 с много готино видео. На няколко души пускат песента Si Fueras Mia на D.O. и ги питат дали им харесва и каква националност смятат, че е изпълнителят. Повечето предположиха, че е от Латинска Америка или Мексико, но имаше и един младеж, който разпозна Кьонгсу на втората секунда. Забавно видео. :)

 

Тук пък танцьори реагират на популярни фен камери на Кай. 

 

След като сам качи постер в Инстаграма си, вече официално може да "разкрием" световния посланик на марката Bang & Olufsen. :D

b74bb001b0565b69.jpg

 

Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заснемането на видеото за Rose. :)



Инстаграмът на prive alliance се актуализира с Бекхьон за колекцията Пролет/Лято 2021.
Изображение


Колко много време има до февруари, после до април...
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...