Jump to content

EXO


Recommended Posts

Казах ви за фен-надпреварата, която EXO-L си организираха, нали?
Уж победител излезе TEAM LUNAR, но всъщност всички ние безкрайно се забавлявахме. Ето и един тийзър подготвен от YT фен-канал. Готин е, нали?



И като сме на тази вълна, да си поговорим за теории, какво ще кажете?
Забелязахте ли как всеки от видео тийзърите e свързан по някакъв начин с видеата и албумите на EXO? Тук са се постарали да го покажат нагледно:
Кьонгсу - Love Me right (топчетата)
Шиумин - Lucky One (червената аларма)
Лей - Monster (част от хореографията)
Бекхьон - LOTTO (заровете)
Сехун -Don't Mess Up My Tepo (сцената с мотора)
Кай - Ko Ko Bop (напитката със син цвят)
Чаньол - OBSESSION (флагът)
Изображение

Какво мислите вие? Каква е идеята зад това? Дали ще ни стане по-ясно утре?
Аз веднага се сещам за една от песните в предстоящия албум - Just As Usual, която е обявена, че ще бъде акустична поп песен, предаваща посланието, че ще бъдат с нас винаги и навсякъде. Не знам, това ми хрумна и сигурно е абсолютно безсмислено, но като всеки себеуважаващ се EXO-L не мога да не измисля поне една теория за концепцията. :D


А сега е време за епизод 4 на EXO Arcade Season 2.



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Don't Fight The Feeling видео тийзър.


Ахахах 
Отиваме на парти? Или ще се състои в космическия кораб?  
Чудех се какви са тези думички, които преминават за секунда в началото на видеото. Оказа се, че пише "История" на различни езици.
Изображение
 

Off Topic


Изображение

Изображение
 





 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, kandala said:

Казах ви за фен-надпреварата, която EXO-L си организираха, нали?
Уж победител излезе TEAM LUNAR, но всъщност всички ние безкрайно се забавлявахме. Ето и един тийзър подготвен от YT фен-канал. Готин е, нали?



И като сме на тази вълна, да си поговорим за теории, какво ще кажете?
Забелязахте ли как всеки от видео тийзърите e свързан по някакъв начин с видеата и албумите на EXO? Тук са се постарали да го покажат нагледно:
Кьонгсу - Love Me right (мраморните топчета)
Шиумин - Lucky One (червената аларма)
Лей - Monster (част от хореографията)
Бекхьон - LOTTO (заровете)
Сехун -Don't Mess Up My Tepo (сцената с мотора)
Кай - Ko Ko Bop (напитката със син цвят)
Чаньол - OBSESSION (флагът)
Изображение

Какво мислите вие? Каква е идеята зад това? Дали ще ни стане по-ясно утре?
Аз веднага се сещам за една от песните в предстоящия албум - As Usual, която е обявена, че ще бъде акустична поп песен, предаваща посланието, че ще бъдат с нас винаги и навсякъде. Не знам, това ми хрумна и сигурно е абсолютно безсмислено, но като всеки себеуважаващ се EXO-L не мога да не измисля поне една теория за концепцията. :D


А сега е време за епизод 4 на EXO Arcade Season 2.



 

 

Епизод 4 ме разби, просто си беше нещо ужасно, съчувствах им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специалният албум на EXO ‘DON’T FIGHT THE FEELING’ ще излезе днес в 18:00 KST/12 ч. наше време!
Предварителната поръчка на албума надхвърля 1,22 милиона копия! Супер, много се гордея с тях!

 

Image

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай в Бабъл: "Хора, EXO се завръщааааа!!! Аз бях зает, а вие толкова много чакахте. Много ви благодаря ви, EXO-L, че толкова дълго ни чакате! 
После добавя: " Всъщност, преди видеото младите EXO-L трябва да започнат с гледането на Frozen (анимацията). В този албум не обръщайте внимание на друго, той е специално за вас ㅋㅋ Ще разберете какво казвам след като чуете (песните). Нека винаги бъдем шастливи!"

Off Topic


Jongin: Actually, rather than (the MV), young EXO-Ls should start by watching 'Frozen'. For the album this time, do not pay attention to other things, it is an album specially for you. ㅋㅋ (You) will know what I'm saying after listening (to the songs) Let's always be happy!


Изображение

Видеото на DON'T FIGHT THE FEELING.
ENJOY :)



МНОГО МНОГО МИ ХАРЕСВА. Отивам да чуя аблума, но преди това - забелязахте ли как завършва клипа?
Нещо, което винаги са писали на албумите си (всъщност от Coundown насам), вече и на екран.

ede004a1e7f46d71.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чухте ли албума? Как ви се струва? Имате ли любима песен вече?
За мен е ту една, ту друга, последно Runaway




Имаме си ъпдейт от Сухо, който не може да не устои да не напомни за себе си (сякаш сме го забравили)
В Инстаграм публикува снимка от EXO SHIP - SAGA. Явно играе и както е видно неговият аватар "НЕ Е В ТАЗИ ГАЛАКТИКА".
Изображение


Веднага обаче качи в сторито си гифче от Power ерата, с надпис "Ето ме"
             Изображение

Поздрав от наличния състав, които са записали няколко промоционални съобщения.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз съм такъв човек, че нямам любима песен, тоест имам- всичките. Не знам как да изразя възхищението си, само се надявам албумът да е оценен по достойнство. Колкото до Сухо, може и да не играе, просто за него и Чен това излиза -"Не е в тази галактика" Но пък е хубаво, че не ни забравя, нас, феновете.

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, и аз не мога да кажа - тази и тази ми е любима.
Ето сега слушам Paradise, неодобрената от държавната комисия поради нецензурен език (който още не съм открила) и в момента тя ми е номер едно. :) 



Албумът е добре оценен, харесва се. 
Не само от фендъма, който го класира на #6 място в ТОП100 най-продавани албуми в първия ден на издаването им.
Източник тук.
1121c16d9e364303.jpg


Но и обикновената публика го харесва. 
Към момента албумът на EXO е #1 iTines в 82 държави, а самата песен #1 на 40 места по света.
Изображение


Обаче за това нямаме обяснение???
Пост на EXO-NEWS JAPAN - EXO FILM LIVE JAPAN TOUR - EXO PLANET 2021 (?????) - 2021 - JULY - OCTOBER. 
Моля?
Изображение
 

Off Topic

 

 

 

 

Между другото, много се радвам, че се оказа права, @ivaiva - Лей участва в целия албум, чуваме го във всяка песен.
Супер!
Хайде, сега изпророкувай нещо за солата на D.O. и защо не на Шиумин? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paradise и Runaway са ми много интересни на мен, имат красиви лъкатушения и завършват необичайно някак, открояващо се :yes:  По повод повтарящите се визуални елемети и аз забелязах тук там, но чак като прочетох по-горе поста, си дадох сметка, че не било случайно.... Топчетата на Дио и преди ме затормозява в невъзможно разгадаване каквъв им е символът, и сега пак ме зачовъркаха хехе :) А то по принцип СМ много обичат всякакъв род топчета и мехурчета май, но другаде се връзват с морската тема, примерно... Океанът, под който е Атлантида, или Океанът на несъзнаваното при NCT. 

И не знам къф фен съм като чак днес виждам, че в Японския албум имали песен като Tactix и Into My World :xaxa: 
Ей така с години може да си откриваме нови неща :swoon:

П.С. А албумът наистина е специален, както се промотира, щом Лей така активно е ангажиран. В смисъл, това, което се вижда е, че акцентът е върху връзката с EXO-Ls през изминалите години и Лей някак връща усещането за това с участието си...

Редактирано от Ralie Blag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, Ralie Blag said:

Paradise и Runaway са ми много интересни на мен, имат красиви лъкатушения и завършват необичайно някак, открояващо се :yes:  По повод повтарящите се визуални елемети и аз забелязах тук там, но чак като прочетох по-горе поста, си дадох сметка, че не било случайно.... Топчетата на Дио и преди ме затормозява в невъзможно разгадаване каквъв им е символът, и сега пак ме зачовъркаха хехе :) А то по принцип СМ много обичат всякакъв род топчета и мехурчета май, но другаде се връзват с морската тема, примерно... Океанът, под който е Атлантида, или Океанът на несъзнаваното при NCT. 

И не знам къф фен съм като чак днес виждам, че в Японския албум имали песен като Tactix и Into My World :xaxa: 
Ей така с години може да си откриваме нови неща :swoon:

П.С. А албумът наистина е специален, както се промотира, щом Лей така активно е ангажиран. В смисъл, това, което се вижда е, че акцентът е върху връзката с EXO-Ls през изминалите години и Лей някак връща усещането за това с участието си...

 

Не знам колко е истина, но разбрах, че договора на Лей изтича...дано не е това, което си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ivaiva said:

 

Не знам колко е истина, но разбрах, че договора на Лей изтича...дано не е това, което си мисля.

Мммхм, то май на всички им наближава изтичането... Но се надявам да решат, че искат да продълват като EXO...
Лей специално след като не се появи в първия мой комбек пълноценно с групата, го усетих като поел вече по своя си път, но свързан завинаги по най-позитивния начин, така че и да не преподпише, ще си остане връзката силна... То и другите трима не ги забравяме, въпреки драматиното им напускане, но с Лей е някак много позитивна енергията, пу-пу... Въпреки че от години не промотира с тях, все пак намират начини да го включват... :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз обожавам цифрите, особено когато са толкова страхотни. 

   „Don't Fight The Feeling“ се превръща в най-бързият SM музикален видеоклип с 15 000 000 гледания в YouTube (11 часа)

 

Източник: Туитър

 

Image

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният 5-ти и предпоследен епизод на EXO Arcade S2.



Публикуваният вчера пост от EXO-L Japan е бил по повод старт на "видео турне" по повод 5-тата годишнина от дебюта на групата в Япония.
Официален сайт на събитието тук
Филмовото турне ще включва 108 представления, които ще се излъчват в 47 префектури в Япония, в продължение на 57 дни.
Феновете ще се радват на преработени кадри от турнетата на EXO в Япония от 2015 г. насам, както и неизлъчвани моменти от тях, записи от концерти, допълнени с лазерни ефекти и осветление, както и забележителни звукови ефекти. Старта е на 10.07, последното представление (ако може така да го наречем), ще е на  19.10.2021 г.
Организаторите обещават поразителни изпълнения, а аз се надявам някоя добра душа да сподели колко точно страхотно ще е, за да добием и ние представа за цялото това "турне".  
Проектът е придружен с продажба на ограничен брой мърч, подготвен специално за японските фенове.
Продажби на стоките и билетите за японския официален EXO-L клуп започват от 9.06. 
8c11dc69cd53a1fa.jpg


И понеже по-горе стана въпрос за цифри да споделим още малко?
EXO се присъединяват към KAI, и BTS като единствените к-поп и корейски артисти изобщо, преминали 80 държави като #1 в класацията на iTunes - Don't Fight The Feeling постигна първа позиция в 87 държави. 

Също така и петте песни в албума намериха място в ТОП 30 на iTunes Worldwide iTunes Song Chart - 2021/06/07

Off Topic

1. Don't Fight The Feeling
23. Runaway
27. Paradise
28. Just As Usual
30. No Matter



Ето и малко снимки да им се порадваме, а и да запазим за архивите. ;)
Световна класация Албуми iTunes - за дата 08.06.2021 г.
Изображение

Световна класация Песни iTunes - за дата 08.06.2021 г.
Изображение


Албумът също така постигна и първи позиции в китайските музикални чартове:
#1 QQ Music
#1 KuGou
#1 KuWu Music's Digital Chart
Както и троен платинен сертификат на QQ Music (отличие, което се дава при продажби надхвърлили 3 млн. китайски юана). Времето за което са осъществени продажбите е 2 часа и 19 мин. 
Изт. Yonhap News
Допълнително - официален Туитър акаунт на групата.

Off Topic

#EXO reigns Korean and international charts, topping the iTunes Top Album charts of 85 international regions as well as recording no.1 on China’s QQ Music, KuGou, KuWo Music’s Ditgial Album sales chart with their Special Album! EXO also receives QQ Music’s 'Triple Platinum'!
 



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно готино нещо.
Новинарската емисия на YTN включи в новините си кратък репортаж на EXO. Отбелязаха, че група с деветгодишна история и само със 7 от всичките си членове, е подобрила собствения си рекорд от предварителни поръчки за новия си специален албум, които са достигнали 1,22 млн. броя.
видео
 

 

Oчакваме скоро да пуснат и за международни фенове виртуалната галерия EXO XR Gallery Web Version, посветена на завръщането на групата.
Корейския вариант изискваше предварителна регистрация, да видим за нас как ще е. Надявам се на голям успех, за да можем да очакваме и още такива проекти в бъдеще. пу-пу
Туит

Изображение

Сингапурското издание CNA също публикува материал за спецалния албум на групата, като акцентира на завръщането на Лей след дългото отсъствие от 2016 г. 
 

Фенове стартираха и танцово предизвикателство в TikTok, което може да намерите с хаштаг #DFTF_TiktokChallenge и #DFTF_DanceChallenge.
Ето и някои от участниците.

Off Topic

 

 


Някои даже предлагат и ръководство за изучаване на стъпките. Готино :)

 



Реакция на Don't Fight The Feeling от AB Project в канала им ARTBEAT. Това е танцово студио, специализирано в к-поп кавъри, с над 3,4 млн. абоната в канала си,
Във видеото споделят колко им харесва песента, колко неочаквана е за тях, но е "нещо, което само EXO могат да направят". Или момчетата, които казват: "Искам да създам такава песен." . Самата им реакция завършва с думите "EXO (си) e EXO!"

 

 

EXO спечелиха гласуването за най-добра мъжка група в приложението FAN PLUS, за което ще получат реклами на някои места в Сеул, мисля.
Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#카이버블 (КайБабъл) се трендва на второ място в Корея, след като малко по-рано днес Джонгин е споделил кратко клипче от ранните си години, когато е учил балет.
За видеото е казал: 
"Майка ми го е пазила 20 г. Сладко е. Записано е от баща ми. Има още много, но ще ги публикувам като съм в страчески дом (като остарее), така че чакайте." 
(използвал е термина "silvertown", който в Корея се ползва за място, където живеят възрастните)

Off Topic


 

 

 


Към момента DON'T FIGHT THE FEELING на EXO е най-продаваният дигитален албум на к-поп изпълнител в Китай за 2021 г., надминавайки продажбите на LILAC на IU.
Изт. Korean Sales
01. DON'T FIGHT THE FEELING — 345,403  
02. LILAC — 345,247 


Една случайна, красива снимка на Бек, приемащ овации.
Изображение


Вокалното студио, където Бек записа песента HURT и в което тримата с Чаньол и Сехун вземат вокални уроци, сподели снимка на макнето, който им е подарил подписан от него албум.
Инстаграм Voice Tunning
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме подарък, хора.
Специално видео на песента Just As Usual :cry:

Част от текста на песента Както Обикновено
(простете неточностите, просто се опитвам да предам посланието)


И да се опитваш да ме заблудиш

с приказки, които не помагат,
разбирам как сърцето ти се чувства.
Дори и странните тревоги, които
не могат ясно да се изразят.

 

Почакай, мога да кажа (да, мога да го почувствам),
мога да усетя, когато съм с теб, да.
Какво ли мога да ти кажа? Да...
Ако хвана двете ти ръце
ще те накарам ли да се почувстваш по-добре?

...Просто ще те пазя до себе си,

ще те пазя, където и да отидеш.

Дали е ден или нощ,

няма се луташ вече сама,

скъпа, аз ще бъда там,

ще пазя теб, която си до мен, да, да, да...


В дни различни, пълни с рани, 
погледни към нас.
Държиш ръцете ми, а аз все още не разбирам.
Не мога да ти отговоря,

мога да ти кажа само, че всичко ще е както обикновено.

Ще те пазя до себе си,
ще те наблюдавам,
ще продължавам да те гледам.
Ела малко по-близо до мен,
остани в ръцете ми.

 

Off Topic


https://genius.com/Genius-english-translations-exo-just-as-usual-english-translation-lyrics
 

Even if you try to fool me
With words that aren't comforting
I can roughly tell how your heart feels
Even the strange worries
That you can't express in a particular way


Oh wait, I can tell (Yeah, I can feel it)
I can feel it when I am with you, yeah
What words can I say to you? Yeah
If I hold both of your hands, yeah
Will I be able to make you feel more comfortable?


I'll just protect you next to me
I'll watch over you wherever you go
Whether it's day or night
So that you don't wander alone anymore
Baby, I'll be there
I will protect you, who's by my side
Yeah, yeah, yeah, yеah

 

On days that aren't like the rеst, filled with wounds
Please look at us
You hold both my hands and I still don't understand
I don't have an answer to that but
I can say things will be just as usual

...
I'll protect you next to me
I'll keep an eye on you, oh, oh
I will keep looking at you
Come a little bit closer to me
Stay in my arms


 


Soompi ни известяват за видеото, ако някой е пропуснал да го види.

 

Статия на The Seoul Story със заглавие "Не се бори с чувството! 5 причини защо EXO си струва да бъдеш техен фен." 
Материалът посочва следните поводи:
Причина #1 - Крале на концепцията. Официално короновани като такива. Съвсем в началото концепцията за супер силите им е революционна и оставя отпечатък в к-поп индустрията до степен, че в последните години групи се възползват, за да включват подобни свръхестесвени елементи. 
Причина #2 - Гении на вараяти предаванията. Може би си мислите, че група като EXO, с многобройни отличия, са водени от състезателен дух и силно желание да печелят? Забавното е, че те не показват особено желание да това - най-голямо желание имат, когато наградата е храна.  Може да кажете, че най-големият съперник на EXO е EXO. И всичко е по най-позитивния начин - те просто си поделят наградата, когато спечелят. Наистина страхотна форма на братство. "Две думи? Вътре в пликчетата?" ("Two words? Inside the panties?") Сигурни сме, че тези думи за дълго време са оставили травма в Кай, но EXO са неочаквано забавни - най-вече, когато не се очаква от тях.
Причина #3 - Под-групи и солови изпълнения. Не можете да се наситите на дискографията на EXO? Разбираемо, приемливо чувство. Най-добрата част от EXO е, че имат за всeкого по нещо. Всички членове на тази обаятелна група са или в под-групи или имат соло неща, правейки ги многостранна група, която предлага редица жанрове.
Причина #4 - Универсални, неоспоримо сценично присъствие 

Последна причина #5 - Завръщането с Don't Fight The Feeling. Няма по-добро време да се присъедините към фендъма. С текст, написан от Kenzie, носещ позитивно чувство, веселото денс парче включва седем от членовете на групата и до края на песента ще се усмихвате до ушите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз като @Ralie Blag все още откривам нови песни, което е страхотно. Тази наистина я чувам за първи път и както всички техни песни е невероятна. 

 

 

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бекхьон стана първият корейски соло артист отличен със сертификат за постигане на 1 млн. продажби в класацията GAON за албума си BAMBI, който излезе на 30.03.2021 г. (2,5 месеца???) Браво!
Изт. Soompi
Изображение

 

 

Weibo ъпдейт с постер за  Faith Makes Great, драма, в която Лей играе поддържаща роля.
Актьорът Жанг Ишинг :) 
Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

Изображение

Изображение

 


В Туитът акаунта си DIOR споделя публикация на "к-поп звездата Сехун", позиращ за GQ Korea облечен в есенната,мъжка колекция на марката.
NqoYI01I?format=jpg&name=small

DON'T FIGHT THE FEELING сертифицирана с Диамантен сертификат в QQ Music.
Изображение

По-късно днес, ще гледаме последния епизод на EXO Arcade S2 и ми е малко тъжно, но каквото - такова.
От друга страна в играта EXO SHIP-SAGA играчите отвориха съобщение, което казва: "Проверете акаунта ни в соц. мрежи в 0:00 ч." Ще видим какво са ни подготвили. B)
Изображение
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...