Jump to content

EXO


Recommended Posts

 

Честита ни годишнина! Благодаря за поздрава, една от любимите ми песни, но всъщност е един нов, уникален Сухо. Абсолютно изненадана съм, приятно, разбира се. И много се гордея с тях, нека са живи, здрави и много успешни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започваме 11-тата година с очаквана новина. Лей не продължава с СМ, но остава част от групата.

"10 години растеж, благодаря ви! 

Благодаря на моите EXO братя за компанията им и окуражаването. 

Благодаря на колегите ми от СМ, че свидетелстваха всяка моя стъпка на израстване и постижение. 

Благодаря на всички ви за безусловната ви любов и подкрепа. 

Време е да кажа довиждане като служител на СМ. 

Това е също и моето ново начало като 30-годишен.

Но аз винаги ще бъда Лей, когато мембърите се нуждаят от мен. Аз съм вашето семейство в Китай, Жанг Ишинг. 

Обичам ви завинаги. 

EXO

Saranghaja! "

 

bbe825f3371e16c7.jpg

По-дълго писмо е публикувал в Weibo. Чакаме по-хубав превод и ще го кача. В него говори за началото, дебюта, благодари, казва, че ще търси нови начини за работа с СМ...

 

Издаде и сингъл озаглавен JIU. 

Песента започва с гласовете на EXO, които си говорят, питат как е, пожелават ми здраве. Постерът на JIU изобразява звездно небе с ярки 9 звезди. 

А заглавието на китайски означава "9", но също така се произнася и като тяхната дума "алкохол", също и "дълъг път". Един от стиховете казва "да бъдем един до друг завинаги"... 

Станах емоционална. :cry:

 

 

Света обаче продължава да се върти. 

Lay Studio публикуваха нови, готини снимки на Лей. 

ec399761dff27008.jpg

 

06d0ca25ed5ea397.jpg

 

b09125200efb41fb.jpg

 

 

Да ви призная, донякъде се успокоих. Притеснявах се за Лей покрай всички фанатични корейци, които мразят китайските айдъли. От друга страна в Китай ситуацията е все по-сериозна, рестрициите по-големи, та се чудех как ли ще му се отразят китайско-корейските проблеми.

Сега поне това няма да мисли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събудихме се с нов тийзър за следващият епизод на EXO Ladder S03.
Да, онази снимка, която Сехун беше постнал в Инста е от това пътуване. :)

 

 

Днес е денят на фен срещата на EXO.
Феновете няма да могат да викат и пеят с момчетата, но съм сигурна, че все пак ще бъде страхотно.
Изображение

Снимки от мястото на събитието.
Изображение

А това са фото картичките, които феновете получават закупувайки билетите за събитието.
Изображение
 

 

Боже мой, чак сега осъзнавам, че не сме виждали D.O. на сцена или с групата от кога? 2018? Или от 2019? При всички случаи са 3 години. Всъщност последно го видяхме на живо миналата година, лайфа след уволнението му, това е. Не мога да повярвам дори, че днес ще го видим. :cry:

 


Накрая "Grey Suit", изпълнението на Сухо на днешния Music Core.
Продължаващите вокални уроци се отплащат. Страхотен.

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По план срещата трябваше да дъде час и половина, продължи 2,5 часа.
Бяха страхотни.
Изображение

Кьонгсу.
Същият, същият си е.
Изображение

 

Да ви кажа в момента в който започнаха с песента "Peter Pan", толкова се развълнувах, че от съседната стая дойдоха да видят какво става. Най-хубавото е, че "Paradise" имаше своя дебют на музикална сцена. Перфектно! Може да го видите и вие, поне докато не са го свалили. Кой видял - видял, няма го вече.

 

 

Леле, как забравих да спомена.
Бекхьон се включи се в Туитър, за да каже, че и той гледа събитието. Зад кулисите.
Изображение

 

После отново, за да попита как точно се аплодира с това - постерите, раздадени на феновете в залата и пригодени във ветрила.
Изображение

 


Накрая Сухо каза, че ще се върнат възможно най-скоро с нова музика и концерт.
(аз само се чудя колко дълго е според тях "скоро"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизоди 1 и 2 на EXO Ladder S03.
На тези фен преводи ще се радваме докато качат нещо официално. Аз и на това съм благодарна.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туитър аканунтът на групата публикува снимки с поздрав за 10-тата годишнина точно в 4:08 часа сутринта корейско време, което е референция към датата на дебюта - 8.04 (или 4.08 както го изписват в Корея).
Изображение

Снимки на момчетата за EXO-L Japan.
Кай
Сехун
D.O.
Сухо
Шиумин

 

 

Днес Сухо имаше участие в Инкигайо с двете песни "Hurdle" и "Grey Suit". Както винаги се справи страхотно, дори и хора, които не са феновое са изненадани от гласа му и живото изпълнение, което е нетипично за такива трудни песни, особено Костюма.
Но не само гласа му е забележителен. Вижте как го гледат водещите при представянето.
Изображение

И как не? 
Изображение

Изображение

Изпълнението на "Grey Suit".



И "Hurdle".
В Бабъл сподели, че идеята да извади цвете от костюма си е била на Сехун, който е бил там по време на записа, заедно с Шиумин. :)

 

Ето ги тримката хубавци.
Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео от канала на стилиста на EXO - Dear U Naeju. Виждали сме Бекхьон, Кай, Сехун в канала му. Дойде ред и на Джунмьон
Страхотно видео е се е получило, особено на 7:53 :wub: 
Naeju носи якето, подарено му от Сухо преди няколко години. Помните сигурно в епизод на Knowing Bros казаха, че е подарил на мембърите, на мениджърите и екипа на групата еднакви якета с надпис "Saranghaja".
Изображение
 

 

 

Зад кулисите от заснемането на "Grey Suit".
Много ми хареса как промотира младите музиканти, SUHO BAND, които е наел чрез препоръка и след като ги е проучил в Инстаграм. Много пъти повтори колко се забавляват, представи ги един по един и призова EXO-L да ги подкрепят. 

 

 

Между другото, по идея на Сухо се организират три еднодневни кафе-събития - първото ще е на 15.04 в Busan (30 победители), второто - на 16.04 в Чеджу (30 победители), а последното в Сеул - предполагам на 17.04 и отново за 30 души, но на него ще присъства лично. 
Та победителите, изтеглени чрез лотария, ще получат напитка, специален подарък и албум с автограф. Тези за Чеджу пък ще се сдобият и с двупосочен самолетен билет до острова. Брей.
Ах....
Изображение

Изображение


Сехун
СЕХУН
Честит роожден ден на макнето ни!
Някъде го бяха нарекли лепилото, което държи EXO и съм склонна да се съглася. Много го обичам това момче, а колко се гордея с него не мога дори да опиша. Златна душа има и страшно се радвам, че е част от любимата ми група.
Да е жив и здрав дълги, доволно дълги, щастливи години! 
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кое да започнем деня? 

С тийзър на предстоящото шоу на D.O. "Off The Grid", което ще се излъчи на 12 май, 22:30 KST, по Дискавъри Корея. (уау, браво) 

 

 

Или с кратката версия на песента "Killer", хайлайта на мюзикъла "Blue Helmet: Meissa's Song", която военните решиха да пуснат? Много е готина, нали? Толкова се радвам, че можем да видим Чаньол на сцена, пък било то и военна. Откакто е в казармата се скъса от работа това момче. Между другото, ще има още онлайн излъчвания на мюзикъла, така че може да го гледате и вие, ако искате.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължава да е денят на Сехун
Забавните му селфита за официалните корейски и японски фен клубове.

Изображение

Изображение

Публикуваха видеo от фотосесията му с Диор за GQ Korea. То целият клип е красивото му лице и няколко думи колко му липсваме, но приятна добавка са включените по-старички песни на EXO - "White Noise", "Artificial Love" и "Touch It". 
Изображение
 

 

 

Ето и редовните пет въпроса, зададени от EXO-L и отговорите, които рожденика дава.
EXO-L: Хаштагът, който би създал?
Сехун: #Sehunwhoisthecutestintheworld (тоест"Сехун, който е най-сладкият на света"), честит рожден ден!
EXO-L: Как е настроението днес? 
Сехун: Яхууу 

EXO-L: Има ли песен, която искаш да слушаш заедно с EXO-L?
Сехун: Сингъла на Ким Джунмьон. ("Grey Suit")

EXO-L: Има ли нещо, което искаш да направиш днес? 
Сехун: Да хапна малко торта.
EXO-L: Има ли нещо, което да кажеш на Ерис, които те поздравиха за рождения ден?
Сехун: Въпреки че е моят рожден ден, забавлявайте се и вие. 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.04, 17:00 KST Сухо ще гостува на YT канала it's Live, където ще изпълни "Grey Suit" и "Hurdle" на живо, заедно с групата си. 

Йеее

cfc9204ec8d6e46b.jpg


Най-сетне с английски субтитри. Един от двата видео материала, които очаквах с огромен интерес - епизод от предаването "Bookmate" в YT канала Winter Bookstore. Водещата каза, че са им гостували редица актьори и музиканти, но Сухо е първият им гост айдъл. Повода е книгата "МОМО" като вдъхновение за албума GREY SUIT.
С водещата са съученици от гимназията и споделиха няколко забавни истории от тогава. Много готино се получи. Препоръчвам да го гледате и научите още малко за човека Ким Джунмьон.

 

Второто видео за което бях нетърпелива е заснето за ESQUIRE KOREA и показва целия процес по поръчка, вземане на мерки, проби и накрая демонстрация на сивия костюм, който носеше на шоукейса на 4.04. Много свежо. Харесвам Джунмьон, защото никога не се прави на нещо, което не е, признава си, когато бърка и не се срамува да каже, когато не знае нещо. Такъв е и в случая. Сподели, че за пръв път е в шивашко ателие и му вземат мерки и че още там започва да се чувства като джентълмен. 

Видеото е в две части, но качвам само първата, макар еп.2 да е само 6 мин. Ако се интересувате може да го видите в канала на ESQUIRE. Заслужава си гледането.

 

Изображение

Изображение

 

 

Ахахахаха 
За усмивка - в спойлера моменти от днешното му гостуване в радио предаването на SuJU мембърите Донгхе и Ънхьок. :D
Изображение
 

Off Topic

 

 

Изпълнение на "МАМА" 2022 соло версия.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заснемането на "Hurdle".
Абсолютен кеф е факта, че специално внимание е обърнато на "Четирите ангела" - композиторите и продуценти, стоящи зад албума и наречени от Сухо "Екип Let's Love". Кръстил ги е така (включва и себе си) след като си допаднали при съвместната им работа по SELF-PORTRAIT и се сприятелили. 
Между другото, в едно от последните си радио интервюта той сподели, че Пак Мун-чи го подкрепя и му дава сила, дори когато иска да се откаже. Браво!
Изображение

Изображение
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме качили видеото от гостуването на Сухо в Lee Mujin Service.

Записано на 29.03 то е първото сред всички други предавания в които гостува. Причината? Сухо много харесва И Муджин.:)
Говори за албума си и по-специално за песента "Moment", която носи корейското заглавие "Seventy-fifths of a second" или "1/75 от секундата". Това е най-краткия времеви отрязък носещ наименованието "аудио кадър" и се използва в звукозаписа (CD). С метафората описва как дори моментите, които отлитат бързо могат да останат в нас дълго време и да се превърнат в хубав спомен. 
Муджин коментира гласа на Сухо и напрежението, което носи и използва толкова добре. Джунмьон казва, че продължава да взема вокални уроци и да проверява как звучи. Чрез мюзикълите е научил много за гласа и има усещането, че трябва да настройва своя, така както се прави с китарите. Запитал се е защо не го е правил преди и сега използва това упражнение във всеки удобен момент.
Накрая Муджин споделя: "Исках да ти кажа това лично. По времето, когато реших да се занимавам с музика сериозно Корея беше полудяла по EXO. Знаеш, в началото всяка мечта изглежда невъзможна... Тогава аз исках да стана нещо страхотно, като EXO. Така че да направим този дует за мен беше чест..."

 

Ако искате да чуето отново песните - ето и тайм стампа.
05:15 Grey Suit

12:19 Good Night (кавър на песента на NELL.), много емоционално изпълнение.

20:25 본능적으로 (Сухо и И Муджин с кавър на песен на Yoon Jong Shin), абсолютен разкош.

 

Тийзър за участието му в канала it's Live.:cry:
"Това е живот, който веднъж се живее и искам да направя всичко, което искам."

 

 

А относно фен-срещата кафе-събитие в Сеул, тя се състояла днес. Подписвал е албуми, говорил е за малко с всеки от феновете. Имаше кратко клипче в което го видяхме да носи камера, така че може да получим още един влог в скоро време.
Изображение

След приключването на събитието.
Изображение

Включи се в Бабъл, прати селфи, каза, че е щастлив, пита как сме. И още: "Ако тук има лимит на символите (Бабъл) може да ми оставяте съобщения в Туитър, аз наистина гледам всичко. Не се опитвайте да ме проверявате, не ме тествайте.":D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

it's Live и участието на Сухо.

Обикновено тези видеа се записват, за да могат изпълнителите да покажат най-доброто от вокалите си, докато промотират новата си песен. Всеки се старае да се представи по забележителен начин и наистина, всички певци осмелили се да се покажат в канала са страхотни. Казвам "осмели ли се", защото тук центъра на всичко, есенцията е гласа.
Джунмьон обаче заслужи специален подарък от екипа на предаването. Пуснаха песента му "Made In You", върху която звучаха аудио послания записани и изпратени от EXO-L. Сълзите, които видяхме в тийзъра са от този момент, който беше много много емоционален за нас, феновете, но най-вече са самият Сухо. Страшно съм благодарна на хората, които подготвиха тази изненада.
Може да го видите тук, на 11:33 мин.

 

 

Видео зад кулисите от участието му в M Coundown, Inkigayo, както и кадри от посещението на Шиумин и Сехун. И отново - Сухо представя и промотира музикантите с които свири. Браво!

 

 

Оказа се, че аз не съм разбрала и самият той присъсва на еднодневните кафе-събития за фенове. Вчера летя до Пусан, а днес до Чеджу, където преди малко завърши срещата с феновете. Направил си е и групова снимка с тях.

Off Topic

 

 


Изображение

Селфи от мястото на събитието.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месечното видео на Бекхьон. Този път рисува. :)
Дата: 17.02.2021 г., името на картината "PERSEVERANCE" (Упоритост или може би... Постоянство?).

"Здравейте! Вашият домакин Бекхьон е. Приключих да рисувам само кнедли. :D Най-накрая опитах да рисувам истински. Честно казано мисля, че се справих наистина добре. Разбира се, учителят ми беше от голяма помощ. Обаче с пастели (да рисуваш) е добре, даже да сбъркаш. Може да ползваш различен цвят, за да покриеш грешката. Имам чувството, че повечето от вас са начинаещи... Така че, опитайте, става ли? Липсвате ми. Не мога да чакам да ви го кажа лично. Аххх Но си идвам скоро. Много скоро. Наистина!"

Накрая на видеото ни препоръчва да опитаме различни неща, да намерим своето хоби, което да харесваме и чрез което да се разтоварваме от стреса. Милият ни Бекхьон. Ние му липсваме, но той на нас още повече.

Изображение

Изображение

 

Изображение

Изображение
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук пък няколко свежи снимки на Чаньол, като част от каста на мюзикъла "The Blue Helmet" Meissa's Song".
Изображение

Изображение

В спойлер клипчета от завършването на различни постановки.

Off Topic

 

 

 

 

 

 

Това е много сладко. 
Ще го изтрия по-късно, обещавам. Нека само да усмихне повече хора,

 

 

Между другото, Чаньол е сред първите айдъли (и според мен основната причина), които ще имат официални фото картички докато са в армията. Мюзикълът издава серия картички на главните герои в представлението, които ще бъдат подарък към билетите, закупени на определени дати. 
Изображение

 

А Шиумин сподели снимки от разходка в планината с приятели.:)
Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже независимо от хейтърите - SM Family си е SM Family, качвам и тук първата по рода си видео-реакция.

Кий (SHINee), Тейон (Girls' Generation), Ънхьок  (Super Junior) и наш Сухо реагират на видеото на Оню "Dice".
Малко дървени, но много, много сладки. Надявам се този тип колаборации да станат традициия!

 

Сухо беше и първият, който разгада видеото - Оню се опитва да спаси девойката Shawol, но накрая излиза, че тя е тази, която го спасява. Нашият лидер. Респект!
Изображение

Изображение
 

 

 

Явно много сме слушали, EXO-L?
Влог от Кай в личния му YT канал, промотиран и в Туитъра на групата. Отивам да гледам и после ще нахвърлям най-важното с две-три думи, за тези, които не разбират.
(леле хора, днес направо умрях от кеф :cry:)

Като подготовка за ездата Кай учи малко за конете. Това не е проблем, тъй като споделя, че като ученик си е правил IQ тест и резултатът му е (забележете) 138!!! Кай е не просто умен, а много умен, направо "very gifted" (много надарен, доста над средното ниво). Уау.
Джонгин поздравява всички коне и кончета, които среща по пътя до "своя" Delpino. Запознава се с него, реши го, дава му лакомства, за да се сближат, говори му като на дете. Хахах Казва, че никога не си е представял, че нещо толкова голямо може да е толкова сладко (и аз това си мисля, като те гледам, Кай).
АХААХАХАХАХА Уби ме. Когато треньорът забърза коня Кай му каза "Чакайте, почакайте малко! Аз... почти станах противоположния пол.". Хм,  референция - конят е мъжки. Разбирам го Джонгин. Аз веднъж яздих и усещането от седлото може да е доста стресиращо за начинаещите, предполагам още повече, ако са мъже. :lol2:

 Накрая казва, че вече не страхува от конете, те имат своя чар. Препоръчва на всички да опитат езда, аз също.

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна бленувано видео - EXO в звукозаписното студио. Е, само Сухо, но пък колко готино е да го видим отново да записва. Да ви кажа гърлото ме заболя да го гледам. Този човек е перфекционист и неуморно търси съвършения тон. Как издържа не знам.

 

Преди време Кай постна видео от студиото, а преди това Сухо публикува записа на SELF-PORTRAIT, но като част от Heart 4 U и все още много фенове дори не го знаят. Надявам се този тип видеа да се превърнат в традиция!

 

Фрагменти от интервюто на Сухо за радиошоуто на MBC "Starry Night" с водеща Kim Eana.
Освен радиоводещ Kim Eana е известен текстописец в Корея, със записани под нейно име редица хитове сред които и една от най-обичаните песни на EXO -  "Lucky". Дамата споделя интересна история по създаването на песента, описана и в книгата, която е издала.
Та когато й дали демото на песента (музиката) й казали, че е за нова, току-що дебютирала група.
- Но въпреки че са новобранци, те са група на СМ и ще станат популярни веднага. - казва Kim Eana - Исках да e песен, която да е като общ знаменател, като обобщение... Роден в същата страна, говорещ същия език... (част от текста на "Lucky")
- Обаче? - пита Сухо.
- Обаче песента изведнъж стана хит в целия свят!!! EXO станаха популярни още с дебюта си, но аз не знаех, че ще пеят "Lucky". Никой не ми каза. Как да оправя това? Изобщо не е само "същата страна"
- Хахаха Трябвало е да бъде "роден на същата планета" - закача я Сухо.:lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...