Jump to content

EXO


Recommended Posts

Дали защото е първи и толкова дълго чакан, дали защото е последният, който излезе, но аз съм очарована от албума на Д.О - Empathy. Освен това обожавам албумите на Чен, Бекхьон се знае, че ми е най...Поздрав с любима песен от албума на Д.O

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни колажи, винаги ще се намерят зевзеци да измислят разни креативни неща.

А пък и какво? Не се знае дали момчето наистина няма някой от тези умения.

За ориза съм почти 100% сигурна;).

За Китай - големи чистки, големи промени. ПМ се развихри с пълна сила.

Все си мисля, че това беше провокирано от случая с Крис.

Тогава другарите явно се постреснаха като осъзнаха колко народ е по фендомите и каква реална сила са.

Току виж, на някой му хрумне нещо революционно и после ходи го спри.

Те затова и писаха, че като задържаха Крис, властите са били много притеснени

да не би от фендома да се организират и да щурмуват участъка да го освободят.

Нямат толкова физическа сили и полиция да удържи напора на фендомите.

Затова и според мен, отсичат от рано клона да не стане беля.

Относно класациите - на мен винаги са ми били супер тъпи и безмислени.

Няма как, някой да ме убеди да харесам музика/филм/артист само защото някакви момиченца на 10 години

са напискали бутона replay до припадък.

Редактирано от Ko_Erin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Ko_Erin написа:

...Относно класациите - на мен винаги са ми били супер тъпи и безмислени.

Няма как, някой да ме убеди да харесам музика/филм/артист само защото някакви момиченца на 10 години

са напискали бутона replay до припадък.

Така е, наистина.
ахаха С EXO се "намерихме" чак през 2018 г., когато друга к-поп група вече беше на върха, но все пак бих била щастлива да видя моите момчета да печелят Десанг, няма да си кривя душата. Съжалявам, че не успях да бъда до тях, когато бяха номер 1, наистина.
И колкото и да си повтарям, че е глупаво, да си призная, все още ме боли да чета как ги наричат "flop" или "EXO tanked", само защото не са стигнали Х броя гледания/победи/продажби или каквото е там. Старая се да не обръщам внимание, но въпреки всичко понякога ми влияе.
Е, човек се развива, та и аз имам огрооомен напредък в тази посока. ;)

 

Отново се отплеснах. 
Като ме налегнат някакви мрачни мисли си пускам нещо като това например - супер готин едит, на един от любимите ми канали.

Ами който го може, го може, страхотно видео са създали.

 

Както и това, вдъхновено от Бекхьон и специално за @ivaiva

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаньол за Aqua di Parma и октомврийския брой на ARENA Korea. 

Туитър

83c6d13c5bd424f7.jpg

 

8342b5d4b7ea7e5a.jpg

 

Ъпдейт и от японския фен клуб. 

Чен за снимките на "Chen's one summer day" - неговият сегмент за официалното им издание (на фен клуба). 

a96983da619f7e87.jpg

 

Off Topic

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реклама на Чен по повод рождения му ден на 21.09, която ще е разположена от днес до 22.09.:)
Надявам се да я види, ако не лично, то да му я пратят и да знае колко е обичан.
Изображение

Изображение

Както и видео реклама.

Off Topic

 

 

 

 

Днес се излъчи и първият епизод на шоуто в което участва Сехун, като част от каста на филма The Pirates - House On Wheels.
За съжаление появяването му е било съвсем на края и се надявам в еп.2 да е предвидено повече екранно време за макнето ни (на 20.09, 21:00 KST).
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай ще е една от четирите знаменитости, които ще са на корицата на октомврийския брой на китайското издания ELLEMEN.
Изт. Weibo ELLEMEN

Списанието отбелязва 2-та си годишнина и по този повод събира хора, които според тях предефинират думата "младост" и смело преследват мечтите си, независимо от възрастта.

Изображение

И покрай горното си намерих повод да постна отново изпълнението на Mmmh за STUDIO CHOOM.
Перфектност!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горният постер вече е разкрит и Кай блести с пълна прелест. 

Представят го с думите:

"Кай, който изучава танца от 8-годишен, за да дебютира 10 г. по-късно.

Кай, който от трейни се превърна в завършен айдъл. Като айдъл, младостта на Кай, създава спомени с феновете. 

Артист, който разумно се отнася към вътрешния си свят и индивидуалността си, и чрез усилната си работа и щастието си се превръща в евъргрийн звезда*, изпълнявайки 10-годишното си обещание към феновете"

 

*evergreen star - евъргрийн звезда, или вечносвежа звезда, в смисъл винаги популярен, се използва за хора, познати с постоянния си, непроменящ се талант по време на продължаваща дълго кариера. 

61711accba2ab775.jpg

 

 

Нашият евъргрийн така също е избран и за посланик на Седмица на модата в Сеул, която ще се проведе между 7 и 15.10.2021 г. 

864e3fec88fe176c.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, @kandala абсолютно никаква милост нямаш към моето сърце;).

Сега как се предполага човек да се съсредоточи в цифри и букви след като е видял тези неща?

Ама, моля ти се, предупреждавай бре жена:P.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Посланието на Sehun за Super Idol League през следващия сезон! 

Излъчване 23.09, 20:00 KST. 

 

"Приятели на Huya Live и скъпи EXO - L, здравейте, аз съм Сехун (представя се с китайско име). Най-накрая отново се завръщам в Super Idol League. Играта, която ме предизвиква този път е LOL. Очаквам с нетърпение излъчването на живо. Ще се упражнявам много, за да ви изненадамм с уменията си. Ще има сегмент с мини игри и въпроси и отговори, присъединете се чрез секцията за коментари, очакват ви подаръци и се надявам да се забавляваме заедно. Какво мислите? Очаквате ли го с нетърпение, както аз? Тогава да се срещнем в Huya Live. Чао!"

 

 

Редактирано от ivaiva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ko_Erin, то пък не е интересно всичко да се знае. Как ще се смеем на чуждата мъка тогава? :lol2:

Ама хайде, от мен да мине. 

От Седмицата на модата утре и клип с Кай ще пуснат, да си знаеш отсега. А и излязоха снимки за китайското списание, ама ще питам първо дали мога да преведа интервюто му и ще ги постна с него тия дни. 

82e5b53ff1ff0cdd.jpg

 

Ето и видео още няколко снимки, които Кай качи в Инстаграма си по повод Седмица на модата в Сеил.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

 

 

 

 @ivaiva, Сехун е страхотен.

По принцип тези излъчвания не ги гледам, но съм забелязала, че едни от най-големите майтапи стават при тях. Честичко и спойлери пускат там, та ще видим.

 

ДОБАВЯМ

The Box DVD SET, видео от разопаковането на двд комплекта, ще бъде излъчено на 17.09, 12:00 KST. 

Изт. Инстаграм The Box 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е, като не се появяват никакви вече са в графа "и други". :lol2:

Сухо е #3 в някаква класация на Forbes Визуални крале на к-попа. 

#1 е Джин БТС, #2 Ън У от Астро и нашият лидер е "и други" под трети номер

(така е озаглавен сегмента в статията). 

Изт. KpopStarz

c809ec435710403c.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, kandala said:

Ей това е, като не се появяват никакви вече са в графа "и други". :lol2:

Сухо е #3 в някаква класация на Forbes Визуални крале на к-попа. 

#1 е Джин БТС, #2 Ън У от Астро и нашият лидер е "и други" под трети номер

(така е озаглавен сегмента в статията). 

Изт. KpopStarz

c809ec435710403c.jpg

 

 

 

Да му ядат ушите :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туит от официалния акаунт на столичната администрация в Сеул.

"Седмицата на модата в Сеул ще се състои от 7 до 15 октомври, ще се излъчва онлайн. Исторически забележителности в Сеул ще се преобразуват в модни подиуми. К-поп звездата от EXO - Кай, световен посланик на 2022 Седмица на модата Сеул, ще се появи в тийзър видео на 15.09.2021 г."
Кай ще е облечен с дрехи на корейския бранд BMUET(TE). 

Off Topic

 

2022 S/S Seoul Fashion Week will be held from 7th October to 15th online; historical sites of Seoul will turn into a runway. K-pop star Kai of EXO, the global ambassador of 2022 Seoul Fashion Week, will appear on the teaser clip released on the 15th.

 

 

Harper’s Bazaar Korea със статия по темата.

 

Посланикът ни спечели и гласовете на феновете в приложението FanPlus за Крал на танците, за което ще получи награда - реклама в Yongsan i-Park, както и в метрото на Сеул.  
Изображение

 

WHAT????
Netflix ни подава жокер за предстоящото събитие TUDUM и думите: "TUDUM - Международен фен ивент, където повече от 145 от любимите ви звезди ще дадат възможност за специален първи поглед върху повече от 70 от най-големите предавания и филми на Netflix. Гледайте на 25.09."

Изображение


Изображение

 

 

 

Бекхьон пък днес се беше развихрил в Туитър. Дотолкова. че се трендва #1 в соц. мрежа за известно време, а и с изненада забелязах, че някои популятни акаунти се умилиха от внезапното му появяване.
Като този например - MTV UK.

444fc22f455fc70e.jpg

 

 

А какво ни каза Бек? 
Хронологично.
Изображение

Ето какво казва:

  • Здравейте?
  • Липсвам ли ви? И вие ми липсвате.
  • Когато слушам Is It Me? (последния му ост) и говоря с този тон, се чувствам като главен герой...
  • Довечера изключете светлината, мислете за мен и аз ще ви се представя (ще се появя в съня ви).
  • Искам да направя концерт. Когато гледам видеа от промоциите ми липсвате още повече..
  • Живея правилно (разумно) от гимназията. Ям много ориз. Добре се грижа за здравето си, така че не се притеснявайте. Ясно?
  • Нека се срещнем, когато бъдем по-добри версии на себе си и станем още по-готини. Не Ерис ме чакат. Аз съм този, който чака!
  • И вие днес работихте много. Нека всички спим добре. Ще се върна отново. Чао!

На всичко отгоре се е закачал с фенове, отговарял е на някои.
Супер Бек. Нямам търпение да видя какво ни е подготвил за 17-ти. Надявам се, че този път ще получим видео.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


 

@ivaiva, така е, не ни оставят да тъжим. 


Ето например Кай - сега е неговият момент. ХАХА И какво си имаме по този повод?

Кай ще създава свой You Tube канал.
Съдържанието - някакъв тип влогове, видеа с приятели, мисии... Не е ясно още какво точно, засега (май) имаме само одобрено име - KAIst.

Преди малко в канала на EXO качиха видео на Джонгин, който заявява готовност да снима, предлага различни концепции, а текста отдолу гласи:

"Здравейте! Аз съм начинаещият ютюбър Кай. Стартирам това съдържание (поредица?) заради многото молби и желанието ви за комуникация. Това е само началото, но битката е наполовина спечелена (?). Знам, че не е достатъчно, но започнах. Моля, кажете какво искате да видите. Нека го направим заедно!"

Off Topic

 

Изображение

 

 

 

 

 

След малко ще кача и китайското интервю със снимките, готино е.  Вече може да го прочетете в спойлера. Както винаги, Джогин има какво да ни каже.
Ех, Кай, Кай, все повече блестиш. :)

 

Интервю Кай за ELLEMEN Fresh 2021 

Превод на английски INTL KAI 

Link to the original: Twitter

Off Topic

 

Кай за ELLEMEN Fresh 2021 


Превод на английски INTL KAI 

Translated in English by INTL KAI (twitter @INTLKJI)  
 

Възможни са леки разминавания, заради превода през няколко езика. 
Possible minor discrepancies due to cross translation.

 

Следващата пролет групата EXO ще влезе в десетата година от дебюта си - “10-годишното” обещание, принадлежащо на тяхната младост. 
 

Айдълите (идолите) представлява генерация от млади хора от едно поколение, а самото поколение свидетелства (наблюдава) младостта на айдълите - с мисли като тези, ключовата дума в 10-годишното обещание на Кай е “благодарност”: като основен танцьор на EXO, една от най-успешните Халю айдъл групи, от почти 10-те години, време, изпълнено с приключение и откривателство; невъобразимо 10-годишно пътуване. Ако преди 18-годишният Кай беше просто обикновено момче със страст към танца, то младостта на айдъла Кай са спомените, които е създал заедно с феновете си. 
 

Като айдъл аз получих толкова много грижа, бях изключително ценен, така че има и отговорност да донеса щастие на повече хора. Кай винаги е имал чувство на отговорност, когато прави промоционални дейности. 
 

Когато групата достига стабилна известност (слава) , всеки един от членовете доказва силата си чрез своя собствен път. От там, където е започнал като (някой) леко изгубен и нов за сцената, фокусиран върху представянето си на нея и срамежлив извън нея, докато индивидуалността му става все повече и повече отворена и весела, Кай реализира соло албума си KAI през 9-тата година от дебюта си. Обръщайки се назад, към пътя си до тук, Кай преценява изборите и стъпките, които е предприел и са били диктувани от личността му. Той не е човек целеустремен и забързан, по-скоро следва природата си, приемайки нещата каквито са. Дали ще е музикално изпълнение, драма или вараяти - той ще изгради кариерата си парче по парче, и във всяка възможност, която му подхожда, той постепенно ще инкорпорира своите собствени мисли и стил. 
 

Процесът винаги е по-важен от резултатите; само, ако имаш интерес можеш да споделиш неограничена страст - това “евангелизма на щастието” на Кай, който има увереността да иска да стане “евъргрийн айдъл*”, така както очакванията му да може да изпълни следващото 10-годишно обещание към феновете (“евъргрийн” или “вечен айдъл” е някой, който е уважаван за постоянните си умения по време на дългогодишната си кариера). 

 

  1. “Идолът” Кай и “обикновеният” Ким Джонгин 
     

Миналата година, в излъчване на живо по повод соло албума му, той отвори писмо на фен, който казваше: Кай, харесвам те от осем години. Когато за пръв път те видях бях в гимназията..., след това влязох в колежа, после, без дори да се усетя - вече работя.” Кай избухна в сълзи четейки това писмо; след излъчването той обясни, че е “защото се сетил за себе си по време на дебюта, когато бил в гимназията и носел жълтата си униформа.” За гимназиста Кай десет години е далечното бъдеще.” Кай от преди дори е мислил, че “славата и загубата й в айдъл индустрията е нещо твърде нормално, живота на певеца на сцената сигурно е много кратък.”, че когато това време дойде, може би той ще се е подготвил постепенно да изчезне от кръга на шоубизнеса и да започне нова глава в живота си. “Когато мисля за това сега, наистина е много абсурдно” - казва го смеейки се. 
 

Кай започва да учи джаз танци след 2-ри клас, започнал да учи балет след като гледал “Лешникотрошачката”. Първата работа за която мечтал била да стане професионален балетист, но случайно видял изпълнение на групата Shinhwa и за пръв път се заинтересувал от нещо различно от танца, докато наблюдавал тяхната заразителна харизма на сцената. Тогава мечтата му да стане Халю  певец покълнала в сърцето му. През 2007 г. Кай официално станал стажант в СМ Ентертейнмънт, най-известната компания в Южна Корея. През 2012 г. , само на 18 г. той дебютирал като основният танцьор на групата EXO. 
 

За Кай почитателите са незаменимо, специално съществуване през последните над девет години. “Всеки ден, който прекарвам с феновете ме докосва. Певец, спомени, живот и стойности - това са много неща, които съм научил и почувствал чрез феновете. Кай нямаше да е същият човек, какъвто е днес, без специалните, ценни фенове, които е срещнал. Да бъдеш ценен, да бъдеш обичан, да станеш сила на другия, да искам да се представя най-добре пред другите - всички тези мисли ми бяха дарени от тях. Винаги казвам, че се надявам техните спомени с мед да са щастливи, но аз вече се чувствам осъществен; щастлив съм всеки път, когато мисля за тях. 
 

Когато става въпрос за най-голямата промяна, която е изпитал през последните девет години, тя е, че “Кай като айдъл и Ким Джонгин като обикновен човек, пораснаха заедно и станаха по-добри хора. 
 

Ценностите, които Ким Джонгин е научил естествено са станали част от психиката на айдъла Кай, а страстта и живота, който Кай води позволяват на Ким Джонгин да види повече от света. От благодарността му към феновете и екипа, Кай се научава да се грижи за останалите и това променя ежедневието и начина по който Ким Джонгин приема всичко, вдъхновява Кай и му позволява да се научи на смирение. 
 

При осъществяване на първият си соло албум миналата година, Кай участва в целия процес на създаване. Той селектира всички песни в албума, осъзнавайки, че стилът ще представи самият него и гласа му, взима също участие в дизайна на видеото, както и за последващото изпълнение на сцената. “KAI” перфектно показва гласа, танца, чара и също и многостранността си като индивидуалност и артист. Значението зад името на албума му “KAI” се простира извън сценичното му име и има двоен смисъл “надява се, че този албум ще “отвори” сърцата на публиката, но така също и ще отключи повече аспекти в него самия (китайскията йероглиф на името му “Kai” означава също “да отворя”.) 
 

Извън сцената имиджът на Кай става многоизмерен и естествен. Той експериментира в драми и мода, и в (разнообразни) шоу програми като гост и фиксиран участник в програмата The Devil Wears Jungnam 2, музикалното предаване Idol Dictation Contest, предаването основано на логика The Sixth Sense, шоуто за търсене на работа JOB Dongsan (с децата) или последно излъчваното Honeymoon Tavern (UDO Inn) - (всичко това) демонстрира широките рамки на мода и изкуство, неговия богат социален живот и весел характер създават много моменти за корейската публика, а той разцъфтява от вараяти-фиданка в (стабилно) вараяти-дърво. (предполагам това е някакво специфично тяхно сравнение, идиом използван за позитивен пример?) 
 

Не мисля, че съм някой, който има изключително чувство за шоу или, че съм по-интересен от другите. Единствената ми сила е, че винаги давам най-доброто от себе си и обичам работата си. Научих много от тези предавания и по-специално винаги да се доверявам на колегите си. Да живее щастливо и да приема нещата, каквито са - това е тайната за щастие на Кай. 

 

  1. Работи щастливо 
     

Научава се да танцува на осем, (има) 9-годишна кариера на айдъл, стотици хиляди часове в практика; цифрите представят усърдието, отдадеността и себеконтрола на Кай. За много той е “студеният крал на сцената”, но чрез снимките за настоящето списание Кай, какъвто ние го видяхме всъщност има ослепителна същност, противоположна на сценичната - той беше мил, весел човек, който обича да се усмихва. 
 

При снимките, които бяха планирани да продължат шест часа, той приключи за половината време; изключителната експресивност на Кай пред камера и координацията на тялото му без съмнение го отличават. Снимките бяха като миниатюрно сценично изпълнение - начинът по който се обръща, като произведение на изкуството в стая в ретро стил, навсякъде може да е негова сцена, а той би могъл да танцува навсякъде.  
 

Мислейки за 18-годишният себе си, Кай смята, че промяната в характера му е донесла огромен стрес физически и психически, както при всяко трейни след дебюта.  
 

В началото се е чувствал не на себе си и срамежлив около непознати, рядко казвал по няколко изречения. Тревожил се за грешките на сцената, без значение колко малки били. “В началото бърках това със страст и мислех, че е за добро, но постепенно ми донесе лош късмет и стрес. Постоянно тормозех себе си. Бих се попитал (ако можех) такъв ли бях, когато за пръв път започнах да танцувам?  
 

Мислех наистина много, но си спомням си само изпълненията. Начина по който танцувам, баща ми гледащ ме отстрани, страстта за научаване, чувството на удовлетворение, когато успея, пътя към класа по танци, разговорите със семейството, прибирайки се след училище, малките изпълнения, състезанията и когато с майка ми ходихме да ми купи обувки за балет в почивния ден, и така нататък... Не беше танцуването, което ме правеше щастлив, а спомените, които ме изпълваха. След като стига до това заключение Кай прави израза “работи упорито за да си щастлив, и да правиш и другите щастливи” своя мотивация в работата си. 
 

Така Кай не остава прикован в тревогите си. Ако психиката и тялото му достигнат лимита си той ще спре, ще помисли за причината, ще намали амбициите си и ще се успокои. След негативни мисли той ще опита да остави този начин на мислене, това е резултат от израстването след много практика. 
 

Може би заради постоянството и зрелостта, които притежава Кай, като легендарната игла, която успокоява вълните в морето (от старинна китайска новела) - сякаш опровергава факта, че е един от най-младите в EXO. Без значение как се справя със себе си или другите, той винаги взема предвид вътрешния си мир и ментална независимост. ”Аз не съм някой, който е като отдушник или взема инициативата да изслуша чуждите мнения. Ако приятелите искат да ги изслушам, мога по всяко време. Когато другите ми споделят неща, предпочитам да им кажа неща, които биха им помогнали да подобрят ситуацията си, така че предпочитам да давам съвет. Надявам се другите да се отнасят така с мен, но реално не съм отдушник на приятелите си.”  
 

Когато го попитахме дали е мислил как иска да прекара отбелязването на 10-тата годишнина от дебюта на EXO, той отговаря, че не е. Той е човек, който няма наистина нужда да празнува. “Без значение коя дата е, по-важно е как я помниш... 
 

Защото за него няма значение дали е годишнина от дебюта му, рожден ден или друга специална дата, Кай обикновено тихо си казва едно нещо: “За мен феновете правят обикновените дати специални. Рождените дни и годишнините оригинално не бяха съществено важни, но начина по който феновете създадоха щастливи, специални, безценни спомени на тези дни, стойността на тези спомени, това е което ме кара да ценя тези дати. 

 

  1. Да живееш живота, какъвто е 
     

За Кай най-голямата разлика между Кай от EXO и Кай в живота, е разликата в страстта. Цялото отдаване и страст достига върха си на сцената, а когато всичко това изчезне Кай в частния си живот, е човек, който го живее какъвто дойде. 

Последният път, когато силно усетил безгрижието било, когато започнал да развива интерес към готвенето, когато пандемията се разраснала. За човек, който преди готвел много рядко започнал да го прави често и бил неудържим (в старанието си). 
 

Четейки това Кай казва: Винаги съм бил такъв човек: Не мразя нещата в които не съм добър, просто не ги обичам. Не изисквам от себе си задължително да достигна някакви цели поради определени причини. Няма значение, ако се откажа или пък продължа със страст, не отдавам голямо внимание, защото в сърцето си знам, че тези неща нямат значение за мен. Нещата в които се развивам са тези, които мога да следвам. 
 

Началото на любовта му към “Лего” е започнала така. Кай все още помни първото си “Лего” - било е Порше от серията Техника. В началото мислел, че може да го завърши за 4 часа и превърнал леглото си в строителна площадка като разположил парченцата по целият чаршаф и започнал от инструкциите. Не очаквал, че битката с “Лего” ще продължи три дни. През цялото това време Кай не се чувствал раздразнен и не прибързвал, а спокойно си казал, че “ако Порше спи на леглото ми, тогава аз ще спя на пода. Това продължило три дни.  Мислейки за тази сцена, не може да не се усмихнеш.
 

Да оставяш нещата на съдбата им е тип индивидуалност, но така също и философия - да не мериш целите си според постиженията, а само чрез радостта и “да правиш това, което трябва. Да освободиш страстта си на сцената и в други аспекти на живота да не мислиш постоянно как да превземаш, побеждаваш нещо, а винаги да поддържаш здраво сърце.  
 

Кай казва много сериозно, че “Всъщност аз нямам никаква състезателност в себе си, наистина. Ако изглеждам сигурен в някакъв момент, това е защото се правя на такъв заради ситуацията (смее се). 
 

Дори когато отговаря на въпрос дали харесва да бъде сам или с приятели, Кай мисли внимателно преди да даде отговор, който рефлектира на спокойната му природа: “Да бъда сам вкъщи и да излизам с приятели всъщност  е едно и също за мен. Обикновено, ако някой иска да излезем, аз винаги се съгласявам. Като се замисля за това, всъщност наистина обичам да споделям забавни неща с другите. Докато е забавно винаги ще искам да го споделя с приятелите си. 
 

Живеейки половината си живот танцувайки и една трета от времето си като част от EXO под светлините на прожекторите, Кай е изпитал върху себе си мъчителните изисквания и решимостта да бъде отличен танцьор, преживял е справедлив дял от блестящите върхове в кариерата си, цветята и аплодисментите, заедно с другите членове на EXO. В същото време е трябвало да се бори сам с болката и нараняванията, да ги преодолее и да стъпи отново на сцената. Кай рядко мисли за тези трудни моменти по собствено желание, защото неговата тайна за щастие е “опитай да не се вглъбяваш в умората или каквото те дърпа назад, опитай да си спомняш малките, но важни “щастия” в живота си. 
 

“Щастие” е най-често появяващата се дума в интервюто на Кай. Той вярва, че това е инстинкт, който айдълите трябва да усвоят (да направят част от себе си). Като човек, фиксиран като изпълнител на сцената, но който по-често ходи по шоу програми през последната година, Кай изрично заявява, че това “не е от амбиция, а за да позволи на повече фенове да го видят публично и да изпитат щастие.” 
 

Повече отколкото да ме гледа публиката, искам да стана артист с който феновете ми да се гордеят. Най-важното нещо за мен е, че се надявам, че всички могат да ме гледат. Това е моята цел. За да станеш евъргрийн артист в шоубизнеса, трябва да показваш чара си в различни поприща. Надявам се, че когато тези, които ме харесват, видят как съм активен в различни сфери на дейност ще се чувстват щастливи от това. 
 

Начинът по който е хванат от майка си, че пропуска клас в основното училище, преди да стане трейни и как после получил сладолед, споменът как си купува напитка след приключване на цял ден практика, когато бил стажант... Обикновени мигове като тези са моментите на удовлетворение, които Кай пази в сърцето си. В същото време той вярва, че може да сподели топлината с тези, които го гледат и че това е нещото, които той и феновете могат да споделят един с друг и да продължат да си я предават. 
 

И кога беше последният момент в който е почувствал щастието и защо? Кай гордо отговаря: Преди известно време оправях настилката на пода. Беше уморително да полагам дъските и няколко пъти мислех да се откажа, но след като видях завършения под почувствах огромното чувство на задоволство, че е перфектно, заради удовлетворението и постижението, от това, че съм го направил сам.” 

 

Превод на английски INTL KAI 

Translated in English by INTL KAI (twitter @INTLKJI)  
 

Възможни са леки разминавания, заради превода през няколко езика. 
Possible minor discrepancies due to cross translation. 

 

 

Хайде и обещаните снимки (Кай също ги качи в своя Инста)
Изображение

 

тук и тук, тук също, пак

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kandala, жива и здрава да си за последния ти пост. Видим ли се наживо соджуто и караокето са от мен;).

От толкова години вече Кай ми е баяс, но и до ден днешен не спирам да се изненадвам от него.

Толкова е скромен, здраво стъпил на земята, лоялен, да не говорим за талантите или външността му.

Господ давал, давал, та чак се забравил:D.

Интервюто е страхотно, благодаря ти за огромния труд и отделеното време и за всичко, което правиш за нас феновете.

Момчетата, наистина трябва да са горди с точни такива фенове като теб и пак да се повторя.

Дано, най-искрено ти го желая да се запознаеш с тях и да ги видиш как пеят заедно наживо:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама съм заспала колкото си искам - пропуснала съм няколко въпроса и отговора към тях.
Ето ги в спойлер.

 

Превод на английски INTL KAI 

Link to the original: Twitter

Off Topic

 

ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ - KАЙ ЗА ELLEMEN Fresh 2021

 

Превод на английски INTL KAI 

Translated in English by INTL KAI (twitter @INTLKJI)  
 

Възможни са леки разминавания, заради превода през няколко езика. 
Possible minor discrepancies due to cross translation.

 

Въпрос: Списанието ни се казва ELLEMEN FRESH, как интерпретираш думата “fresh/свеж”? 
Кай: Оригинално “fresh” означава нещо ново (прясно, свежо). Свежестта не се определя дали нещо е или не е най-новото издание, това всъщност не е най-важното. Това, което е важно е начина по който го виждаш. Не толкова да се посочва стойността на обекта, а по-скоро свежото съзнание помага да усещаш новото с решенията, които вземаш всеки ден.

 

Въпрос: Какво е значението на EXO в живота ти? 10 г. след дебюта, какво искаш най-много да кажеш на себе си и братята си (групата)? 

Кай: Бях свикнал да мисля, че за мен EXO е другото ми аз, това, което е изпълнило 1/3 от живота ми, заедно с танца, който ме придружава в половината ми живот. Но днес мисля, че EXO е резултат от страстта ми. Никога не съм си представял, че ще изживея такива десет години в живота си. Благодарен съм, че имах възможността да съм в добро здраве и искам да кажа на членовете и на себе си “Нека се грижим един за друг и в идващите години!” 

 

Въпрос: Още от дебюта си EXO получи много любов от китайските фенове. В 10-тата година има ли нещо, което би искал да им кажеш? 

Кай: Като споменаваме китайските фенове, първото за което мисля е, че искам наистина да ги срещна лично. До китайските ни почитатели, които създадоха толкова много спомени за мен и винаги сте ме обичали - искам да ви видя всички. Аз винаги ще бъда тук и няма да спра. Ако сте до мен, искам да създадем и други страхотни спомени. 

 

Въпрос: Искаме да попитаме, мислил ли си някога за напускане/приключване? Кое е това, което ти дава тази издръжливост и си толкова отдаден, колкото и преди 10 г.? Коя беше за теб най-трудната част в процеса? 

Кай: Не мисля, че мога да избера най-труден момент. Когато гледам назад, нещата за които мисля са най-вече феновете ми, работата, която обичам и моите собствени мисли. Винаги съм обичал да танцувам и пея. По време на целия този процес (от живота), феновете ме придружаваха по пътя ми, така също и семейството ми ме подкрепяха тихо, както и управлението на собствената ми психика - всичко това ми позволи да работя щастливо. Въпреки че, имаше много моменти на изтощение, броят на щастливите дни ги надминава, така че не помня лошите моменти в детайли (смее се). 

 

Въпрос: Коя е мечтата, която искаш да постигнеш сега? 

Кай: Сериозно, наистина, наистина искам да имам концерт на живо. Искам да видя феновете си. 

 

Въпрос: Беше споменал, че харесваш нео соул (музикален стил). Обмисляш ли да издадеш албум в този жанр? 

Кай: Относно издаването на албуми, искам да предизвикам себе си с редица жанрове и разбира се, нео соул е един от тях. 

 

 

Превод на английски INTL KAI 

Translated in English by INTL KAI (twitter @INTLKJI)  
 

Възможни са леки разминавания, заради превода през няколко езика. 
Possible minor discrepancies due to cross translation. 

 

 

@Ko_Erin, благодаря за милите думи, но споделянето е заради всички НАС. 

Истината е, че много ги обичам и искам хората да ги видят не просто като "известна група от Големите 3", а като артисти и хора.

Пък и в края на краищата, именно чрез интервютата или предаванията момчетата ни говорят, нали? Разбираме защо са направили нещо, какво мислят, към какво се стремят, а и като хора ги поопознаваме повечко (поне това, което позволяват да се знае, разбира се).

Така именно изградих огромно уважение към Кай и се изненадах неимоверно колко всъщност прагматичен и целеустремен е. Бекхьон не ме изненада с професионализма, а по-скоро с амбицията си, която не очаквах. Мнението ми за Сехун коренно се промени откакто започнах да им чета интервютата - всъщност е много по-мек, отколкото го мислех. Чаньол пък е много еоционален, макар това да не личи на пръв поглед. Шиумин също показва амбиция напоследък, което ми харесва. Лей е невероятен и много земен. Зачетох му книгата и бях решила да попреведа нещичко от нея, но после видях, че преводачите на позволяват и реших да се съобразя с това. Чен е ужасно мил, а Кьонгсу няма интервюта за списания или поне аз не намирам. Ще ми е интересно да чуя и него.

Джунмьон... Няма да казвам нищо.:wub:

 

 

И една готина картинка -  EXO и техните You Tube канали. 
Изображение
 

Ако сте пропуснали да се абонирате:

Бекхьон 

NNG 
Чаньол личен 
Чен
Лей 
Кай (плейлиста в EXO канала)

 

И сега падайте.
Даже не знаех за личния канал на Чаньол. Ето първото и единствено (засега) видео, което е качил там:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, откъде да започна. Изненада ме с канала на Чани...А Кай ме разплака, знаеш ли кое точно? Това, което каза за ЕХО. Оказа се, че с него имаме еднакви мечти, да са заедно на сцената. Благодаря за времето, желанието, труда. Наистина благодаря! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В спойлера може да видите какво съдържа двд комплекта на The Box Dvd Set - кратко ънбоксинг видео. 

b594d571e8a29ba2.jpg

 

Off Topic

 

 

 

Видеото му пък SSFW достигна 10 млн. гледания в Тубата. Браво! 

8d268bf709629c71.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...