Jump to content

EXO


Recommended Posts

Аз също се радвам. Ето за какво е снимал значи? Поне си мисля, че щом е в Beyond Live ще става въпрос за нещо технологично и естетично, разбира се. Пък и на 27 март е рожденияму ден. Йессс, ще го прекара с нас.
Някои медии също си пълнят страниците с него Allkpop
Както самият Минсок е казал в Бабъл съобщение днес, умирал си е от притеснение, но вече може да ни каже, че тази фен среща е мислена още от 7 май 2019 г. и дълго време я е очаквал.
Аз пък си умирам за тази снимка от Темпо ерата. :D
1614922750-20210304-xiumin.jpg

Не само да споделя радост за Минсок влизам, но и за да кажа, че на 12.03 очакваме някаква колаборация между Бекхьон и Дойонг NCT. Тя ще бъде част от проекта Rewind: Blossom , а аз си нямам и представа какво е това :lol2:, като разбера ще пиша. 
(един от любимците ми в NCT, ужасно много се радвам на съвместния проект, нямам търпение)
 Изображение

Изображение

Хехе, нещо забавно.
GUCCI вчера брандираха, а днес пуснаха в продажба в Корея колекцията KAI X GUCCI CAPSULE.
Изображение

Днес вече някои артикули са изчерпани.
Силата на Кай и EXO-L. :) 
Изображение

А аз съм особено горда, че Кай никога не забрави,не подмина да сподели заслугата за оказаната му чест заедно с феновете.
Прекрасен Джонгин. Задочно му благодаря. 

ТУК една статия на VOGUE JAPAN за колаборацията KAI x GUCCI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

7 март 2019 г.- е денят, в който Чен създаде своя канал в YouTube.

Тихо убежище, създадено от нашия скъп Чен. Каналът, който съществува за възможността да споделя с нас изпълнението на песни, които не сме могли да чуем преди. Концентрация на високи ноти, красиви вокали, хипнотизираща атмосфера на звукозаписно студио. Най-грижовният човек на света също се нуждае от грижи, любов и внимание. Можете да разкажете историята си, да напишете колко много ви липсва.... Когато гледате видеото, усещате ли спокойствието и насладата от момента? 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит 8 март, понеделник или 10-та седмица от годината! :)
(ще го скрия утре - готово)
Лей честити Международния ден на жената (англ.)

Off Topic

 

 

 



Лей започна свой радио подкаст наречен LAY'S MOON NIGHT RADIO. Кога и как ще се излъчва нямам идея, очаквам информация, която ще споделя.
Засега можете да чуете първото му включване ТУК 
Поздравява всички ни с Международния ден на жената, за кратко говори и на японски, казвайки, че иска да посети Япония, когато бъде възможно.

Изображение

Имаме си и красив ъпдейт от Daniel Wellington, на които Ишинг е световен посланик.
Изображение

Това пък ме разтопи.
Лей не открива песните си на една китайска музикална платформа и като доказателство поства скриншот с неуспешното търсене.
Музика за фон - EXO Baby Do't Cry :(
(видеото в спойлера)

Off Topic

 

 



Отново снимки за Келвин Клайн. Има и някои скрити, сещате се защо.
Изображение

Изображение
 

Off Topic


Изображение

Изображение
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И обещаната информация за участието на Бекхьон, в колаборация с Дойонг, в проекта Rewind Blossom.
"Цъфтящият" проект включва нови версии на някои от най-популярните хитове от 90-те и 2000-те години (предполагам корейски песни).
Освен споменатите двама другите изпълнители, които ще вземат участие саHa Sung Woon, Urban Zakapa, IZ*ONE, Sandeul, DAVICHI Kang Min Kyung, Wonstein, Park Moonchi & Yu Seungwoo, като в периода 12 - 26.03 ще бъдат издадени осем песни.
Самият проект се осъществява от компаниите Stone Music Entertainment, KT и Genie Music и явно е адресиран към по-зрялото поколение, защото е обявено, че физическият албум да бъде публикуван на касета (ама касета, като касетките 'дето някои от нас помнят) придружена с плеър с блутут, снимка на участниците, ретро плакат, календар с бележник. Е това ще ми е интересно да го видя.

Може би ще е нещо като в спойлера? 
Напоследък са на мода тези заигравки - и SuperM издадоха Super One на касета, просто не бях срещала да се продават с плеър.

Off Topic


Tobo Cassette Player Portable Walkman Cassette Tape: Amazon.in: Electronics

а самият албум ще изглежда така? :D 
Einladung 50. Geburtstag "Kassette"


 


Изт. Daum
Изображение


А индонезийският рапър Young Lex "взаимства" части от видеото на Лей LIT, заради което може би сте видеи няколко хаштага да се трендват по-рано. Кратко резюме на спорните части в този материал - Koreaboo, като естествено изпълнителят отрича плагиатство и нарича феновете с не много приятни нарицателни. Ще видим как ще се развие тази неприятна ситуация.
HDQpGthy?format=jpg&name=small


Но нищо не е измеримо с радостта, която днес Лей ни донесе.
Колкото и малко да изглежда отстрани, само EXO-L могат да разберат какво означават тези няколко секунди във Weibo, които Ишинг сподели с нас.
Думите "Липсвате ми", корейската версия на песента Promise, тагът Let's Love, които е споделил. Безценно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента, която ще изпълняват Дойонг и Бекхьон за проекта Rewind: Blossom е 인형 Doll, изпята през 2001 г. от Lee Jee Hoon (H.O.T.) и Shin Hye Sung  (SHINHWA), като текста и музиката са на Кангта.
Не мога да повярвам, но и аз съм чувала тази песен, сигурно някъде из драми или чрез кавъри. Уау, това се казва традиция, харесва ми. Миналата година Бек изпя песен за 20-тата годишнина на BoA, сега ще пее песен от 2000 г. Искрено вярвам, че Бекхьон ще бъде певец, не, вече е артист на чийто песни и след 20  г. младите  изпълнители ще правят римейк.
Слагам оригинала в спойлер, много е хубава, отделете три минутки да я чуете.

Off Topic

 

 


Излязоха и официалните постери за филма на Чаньол The Box - инстаграм 
(ех, двайсет дни до влизането му в казармата. свиквайте...)
Изображение

Изображение

Накрая нещо неприятно за съжаление.
Излъчването в Китай на филмът на Сехун Catman отново е отложено за неопределено време.
Явно в СМ са знаели, че работата не е съвсем сигурна, затова нямахме и никакво потвърждение от тяхна страна. Е, отнесоха хиляда клетви от диви фенове, че не публикуват нищо никъде, но са свикнали, ще го преживеят. Отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете, с EXO никога не е скучно - и да има, и да няма съдържание. :)

Горе споменах, че филма на Сехун в Китай е отложен, но пък записа на  предаването  Kokomo с гост Кай е минало повече от добре. Първият епизод предстои на 11.03, а аз нямам търпение да го гледам някъде.
Инстаграма на предаването с кратко поздравително видео.
Тук няколко статии говорят за предаването и споменават Джонгин: Naver Naver
Темата на предаването е била:

Off Topic

 

Обсъжданото в епизода събитие е едно от най-мрачните в съвременната история на Южна Корея - окупацията на Сеул и убийството на президента Пак Чонг Хи през нощта на 26.10.1979 г., довело до военно положение и събитията в Куангджоу. Тук е мястото да промотирам страхотния A Taxi Driver (2017) и също толкова хубавия 18 МАЙ (2007), които дават представа за събитията в онези години.

Какво да се прави, с EXO учим история. :D

А това е привю от предаването, обърнете внимание на музикалния фон.


За още сладост и красота - Шиумин :)
Казва, че отива по график, иска да ни каже какъв точно, но не може.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да споделяме хубави неща, нали?
Кое по-напред обаче?

Като начало - Бекхьон, който в Инстаграм качи снимки, предполагам свързани със заснемането на видеоклип?
В туитър написа, че ако слушаме ще сподели още. :)
Изображение

Изображение
 

Off Topic


Изображение

Изображение

Изображение
 


Надявам се, че няма проблем да качим и тук видео тийзъра на песента на Бекхьон и Дойонг (NCT), която ще излезе на 12.03?
На мен видеото ми напомня на Shall We, на Чен, същата атмосфера, но явно няма да видим двамата 'убавци, само ще слушаме прекрасните им гласове. 

 


Днес също така излезе и трети (втори?) тийзър на филма The Box.



Some By Mi пък скромно качиха нова снимчица на Сехун, рекламиращ нещо.
Изображение

Има и нещо за Кай и D.O., но ще е в отделен пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да продължим с Кай. :)
Втори тийзър за предаването с участие на Кай - Кокомо, Инстаграм
Изображение
 

GUCCI публикуваха видео - TV KAKAO , както и официални снимки за присъствието на Кай при откриване на магазина им.
Изображение

Изображение

Изображение


Пуснаха и официални уолпейпъри за колекцията и понеже не съм наясно за какво точно ще служат, може ли някой да ме светне?
('щото знам две значения на думата, но нито едно не ми се връзва с висшата мода и GUCCI :D Благодаря!)

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение



В горния пост споменах D.O.
Информацията всъщност не е някаква "сензационна" новина за нас, EXO-L, но винаги е хубаво, когато лица извън фендъма споделят нещо добро за момчетата. Особено на фона на множеството негативи напоследък в индустрията.
В материал на Top Star News е публикувана статия, в която една от учителките на Кьонгсу споделя: "Днес ще ви разкажа случка от моята първа учителска практика. Бях все още стажант и в класа ми беше До Кьонгсу. Да, точно така. За онзи епизод говоря. Беше странно, когато отидох на практика. Кьонгсу беше първият, който се приближи към мен, аз бях много нервна. Той беше много внимателен, успокои ме, каза колко много обича да пее всеки ден. Бях му много благодарна. Часът беше отворен, Кьонгсу изнесе презентация и имах чувството, че проведох успешен час. Кьонгсу беше спечелил прослушване в голяма агенция и аз се пошегувах, че искам серенада в последния ден на практиката си. В последния ден Кьонгсу почука на вратата на учителската стая и влезе. Извади от джоба си написан на ръка текста на песента на Боби Ким "Sarang... Geu Nom". Дори държа ръката ми. Не е ли страхотно? Не мога да забравя онзи ден. Беше последният от практиката ми и се разплаках, защото бях много емоционална."
Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LayTime 
:)

Сагата с изплагиатстваното видео на Лей стигна до някакво решение.
Компанията за ел. игри, поръчала видеото на индонезийския изпълнител, още вчера сутринта публикува извинение с обяснението, че служителите не са запознати, не са проверили нещата и вече са освободени. Извиниха се на Лей и Lay Studio и свалиха от социалните си мрежи въпросното видео.
В отговор на тяхното изявление Студиото им отговори в Инстаграм много внимателно, като екипът изяви готовност за съдействие и ако друг път някой желае да разпространява китайската култура да им се обади, също и ако им е нужен партньор за създаване на съдържание.  :D
Самото видео вече е свалено и от канала на рапъра Young Lex.

Off Topic

 

Изображение

Изображение
 


Усмивката от Кай, който по-рано днес имаше поредно участие в онлайн играта Super Idol League. :)
Изображение

Акаунтите на групата в соц. мрежи започват да се подготвят за албума на Бек.
Смениха вече кориците и снимките си с тези. 
На 30.03 ще вали и свети, а?  Огледало на мотор ли виждат очите ми? Mmmh...
Изображение

9443537acc8ca586.jpg

ХАхаха
Познайте как се ще казва 3-тият мини албум на Бек? БАМБИ.
Да, като онова Бамби, на което публикува снимка преди няколко дни в Инстаграм. :D
Обаче...
Тези които разбират корейски могат сами да си преведат  - пише се 밤 비, произнася се "бамби", да, като тази сърничка.
И както преди малко Бекхьон каза в Туитър: "Песента беше създадена за мен... Деца, не се изненадвайте твърде много, Това е началото на 30-те години на Бекхьон" :lol2: 
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

С разрешение на @INTLKJI, които са една от международните фен-бази на Кай интервюто му за MonoTube вече може да сепрочете на български.
Препоръчвам на всички да отделят време и да прочетат материала от който опознаваме още малко невероятния човек Ким Джонгин и артиста Кай.

d25091d442c2aa8f.jpg


КАЙ ЗА СПИСАНИЕ MONOTUBE
Ще ви покажа всички свои мечки


В: Можеш ли да представиш мечето на феновете?
Кай: Разбира се. Името му е мечето Кай. Ами възрастта… доколкото виждаме не е съвсем възрастен. Може би около 18 или 19 г. Скоро ще е на 18. Има две мечти и още не е решил коя да последва. Първата е да стане певец, защото иска да следва мечтата на баща си (о, баща му съм аз). Другата му мечта е да стане пчелар. Има една мечка, която той уважава.


Цялото интервю в спойлера.

Off Topic

 
Линк към целия материал в Google Docs (pdf)
Моля, имайте предвид, че при отваряне с телефон има някакво разместване на буквите и на две-три места текста е малко разтегнат. Това се избягва, ако четете на хоризонтален екран.
При отваряне на компютър няма проблем.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Толкова се гордея с Кай, хубаво е да видиш как добре разсъждава, колко истини казва. Освен таланта им, момчетата са много наясно с живота и целите си. А това е толкова ценно за нас. Искам още дълго време да ни радват, да са здрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео от записа на песента Doll от проекта Rewind: Blossom, Бекхьон и Дойонг. Гледам и мерч* има... или по-скоро някакви наградки за фенове късметлии? Чакам си аз англ. субки, за да чуя как точно Бек хвали Дойонг, че гледам малкия се наду от кеф. :)

(*мерч, за хората, които не са запознати е сравнително нова дума, чуждица навлязла с разпространението на амер. музика и е сборно понятие за всички сувенирни стоки (шапки, чаши, ключодържатели и пр.), които се предлагат за закупуване от компаниите и са свързани с конкретна песен, албум, изпълнител) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пуснаха в предварителна продажба (Pre-order) албума на Бекхьон BAMBI.
Засега има две версии, които завършиха деня на 1 и 2 място в онлайн магазина Ktown4you.
Изображение

Дебютира и на Synnara Real Time Album Chart.
1cb2bd0cfc2675a4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лей вчера участва в церемонията за старта на снимките на сериала Faith Makes Great. 

Weibo

3cbdb41223acc4bd.jpg

 

3e8ec932feda7989.jpg

 

Calvin Klein Japan също ъпдейтва официалния си туиър с негови снимки. 

c7a8ddcd09b2a6fe.jpg

 

9536894decc15aa3.jpg

 

Off Topic

 

37b16220944a9ca5.jpg

 

 

От днес започна и продажбата за билетите за ON: XIUWEET TIME - онлайн фен срещата на Шиумин, която ще се проведе на 27.03 от 17:00 KST. 

Лично той ни покани, като каза, че ще има специален гост, когото не разкри. 

0090ffd4cc110120.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rewind: Blossom projest

Бекхьон и Дойонг (NCT) -Doll (Кукла) 

 

Като човек със спомени от телефони с кабел, телефонни будки, касетки и компютър с мигащ кинескоп видеото ме пренесе някъде далеч и много ми хареса, беше си една мини к-драма. 

(заредете се с кърпички) 

 

И от 90-те скачаме 30 г. напред. :)

Компания Dream Maker качиха видео за работата си по концерта на Бекхьон "Light" от 3.01.2021 г. 

 

До Кьонгсу е включен в списъка с 200 корейски актьори, които най-добре представят бъдещето на корейското кино пред хората от филмовата индустрия по света. Процесът на селекция обхваща актьори, участващи в най-успешните филми на последното десетилетие, спечелили награди от фестивали в Корея и чужбина, както и такива, допринесли за разпространението на независими продукции. 

Представителният списък KOREAN ACTORS 200 ще бъде достъпен чрез сайта на  KOFIC и ще е активен от 15.03.2021 г. 

Страницата ще съдържа детайлна биография, както и информация за участията и постиженията на всеки от артистите. 

Изт. Koreanfilm.or.kr

 

СТРАНИЦАТА KOREAN ACTORS 200 :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кавър на Mmmh, изпълнен от един от мениджърите на групата (мисля, че е този със светлия панталон) и негов приятел.
Дам, дори мениджърите на EXO не са обикновени.


А Чаньол пък публикувал в Бабъл снимка с текст: "Защо я купих?". 
(кой знае, може и с мода да започне да се занимава :D)
Изображение

Красив ъпдейт със Сехун от Some By Mi
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постът сега е за Чаньол. :)

Чани достигна най-висок брой слушатели в Спотифай, сред к-поп солистите без издаден албум, с 2 283 065 абоната към днешна дата.
Изображение

Промоциите на филма The Box са в разгара си.
Инстаграм акаунта на филма публикува няколко постера.
Изображение

Изображение

Постери и светещи реклами постепенно намират своето място.
Изображение

Изображение

Публикуваха и трак листа на филма (списък с песните във филма), които се изпълняват от Чаньол т.е. всичките песни.
Twitter
Песните са повече от забележителни:
1. Bad Guy (Billie Eilish)
2. A Sky Full of Stars (Coldplay)
3. Happy (Pharrell Williams)
4. Without You (Mariah Carey)
5. My Funny Valentine (Chet Baker)

6. What a Wonderful World (Louis Armstrong)
7. Summertime (Andrea Motis)
8. 매일 그대와 (최성원)
9. 부산에 가면 (에코 브릿지)
10. 어느 날 문득 (에코 브릿지)
11. 캡틴 no.7 (박주원)
12. The Last Rumba (박주원)


А The Box вече и с YouTube канал.
Моля, последвайте го и оставете положителни коментари (ако искате, разбира се). :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

График за третия мини албум на Бекхьон BAMBI.
Започваме от 20.03 с муд семплър  (т.е. чрез кратък микс от части от музиката в албума се представя неговата атмосфера и жанр)
Изображение

А покрай Тейонг, който си направи акаунт в Soundcloud се сетих, че и Чаньол има такъв.
Там качва както и свои парчета, така и кавъри. Ако искате последвайте го - real_pcy
d08d338206c303fe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...