Jump to content

EXO


Recommended Posts

Превюто на песните на Кай е страхотно. 6 клипа хммм не е невъзможно, но мисля, че може да е само за превюта..:panda-145:

Бийта на Reason ме грабна ~

Hello stranger също ми привлече вниманието.

 

Аз да ви споделя, нов клип към една от песните  от последният му сингъл албум на Еленчето ~:panda-145:

Тя е от 4-тият сингъл албум му π-volume.4, който излезе в началото на ноември ~

Eдин от кадрите:

Image

 

LuHan鹿晗_Don't bother 别来烦我_Official Music Video

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maison Chaumet разкрива коледна история, пълна с очарование, заедно със своя посланик Lay Zhang.

Вълшебния и радостен дух на празниците в края на годината.

Holiday season’s melody with Lay Zhang

 

Enw-GFAz-Uc-AI40d-H.jpg Enw-L4zx-Xc-AUe-9-P.jpg

 

Е не, ще ми вкарва коледния дух май... замириса ми на красота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит рожден ден на Чаньол! 

Да е жив и здрав! Дано скоро го видим усмихнат и пълен с идеи за осъществяване! :)

 

Nacific честитят рождения ден на модела им Чаньол - Инста

 

Мислейки си за Чани се сетих за Hands, която няма студийна версия, изпълнена е на концерта The ElyXiOn Сеул 2017. 

Позволих си съвсем простичко да я преведа, защото е ужасно смислена и емоционална, а и си мисля, че най-хубавият подарък за рождения му ден е да чуем песента му.

 

Ръце

Музика, текст, аранжимент Пак Чаньол

 

Ръцете, които ме подкрепяха, когато страдах.
Очите, които ме успокояваха, когато плачех.

Мечтите, които сънувахме заедно щом затворим очи.

 

Off Topic

 

Ръце

Музика, текст, аранжимент Пак Чаньол

 

Ръцете, които ме подкрепяха, когато страдах.
Очите, които ме успокояваха, когато плачех.
Мечтите, които сънувахме заедно щом затворим очи. /2 /
Ако държах онази ръка малко по-здраво, ако не я бях пуснал,
щях ли да съм по-различен от сега?
Ако се бях вгледал в онези очи по-дълго,
ако не ги избягвал,
щях ли да летя все още сега?
Мечтите ми се сбъднаха по-рано от очакваното,
отчаянието също ме намери рано.
Щастливите моменти трябва да са спрели някъде между тях.
Моля се всяка нощ, крещейки чакам отговор.
Краят на всеки ден е същият като вчерашния.
Хората, които ме успокояват и онези, които ми се подиграват - 
нищо не се е променило.
Към земята гледах повече отколкото към небето. 

По стъпки вървя и работех здраво,
за да ги изтрия една по една.
Изпълвам се със самота, разбит съм,
но осем ръце се протягат към мен.
Когато съм изтощен
здраво се държа за осем ръце. /3/
Няма какво повече да направим,
трябва да го преодолеем.
Припомних мечтите, които бяха в главите ни от самото начало
и изправих глава.
Омразата и предателството ме изпълниха,
и когато се уплаших дали ще преодолея тревогата,
те ме хванаха здраво,
можех да почувствам топлината на ръцете, които ме потупват по главата.
Има толкова много ръце, които ме държат.
Когато съм изтощен, здраво се държа за осем ръце.
Забравил как да летя, разчитам на тези до мен,
защото дори с пречупени крила
заедно можем да летим още по-високо.
Трябва да знаем да прощаваме и обичаме.
Със затворени очи чух глас на непознат.
Моля се на този глас отново,
когато искам да зарежа всичко, да го изоставя.
И...
Когато съм уморен силно хващам осемте ръце.

Когато съм изтощен, здраво се държа за осем ръце.

 

 

 

И понеже излезе преди малко, тук добавям и FILM: KAI

OMG ahatjashsggshuokonuafafagahauiaiqjna, ако ме разбирате. 

 

След ...найстия път в който гледах слушах този видео тийзър, не мога да не споделя, че много ми харесва как звучат песните. Особено Amnesia, Hello Stranger и Nothing on me, и другите. Радвам се, че хора извън фендъма ще могат да чуят, и надявам се да оценят, топлия му, хубав глас. 

Много се гордея с Джонгин. Той не е само  "онова секси момче", а артист в пълния смисъл на думата. Пожелавам му успех с албума! 

А ще може да видим и изпълнение на живо следващата седмица, на 4.12, в Music Bank. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chanbar - фен базата на Чаньол в Китай, осъществиха мащабен проект с дронове, така както направиха Yxingbar през октомври.
Изображение 

ТУК може да видите впечатляващото "изпълнение" на машините.
Подреждането им започва с Minimal warm. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D-D
Ден (вече) понеделник, дата 30 ноември 2020 г. - денят в който дебютира солистът Ким Джонгин - Кай.
Да ви кажа, че това е четвъртият член на групата който дебютира откакто ми откраднаха сърцето, но сега съм най-развълнувана. 
Надявам се Кай да има успех. Разбира се, че ми се иска да има добри продажби, да побеждава в предавания и класации, но както и да се случат нещата, за мен вече е победител. Хората извън фендъма ще имат шанса да чуят колко добър певец е, колко е работил върху гласа си, как звучи и да оценят артистизма, който носи в себе си.
Успех, Джонгин!
We are one.

И след като попих сълзите и с***те споделям един колаж на който много се смях.
(няма само аз да рева, я)
fb7d5a7e84aefc53.jpg
 

 

ЪПДЕЙТ 

Ако някой чете и го интересува. 

Преди час (!!!) SM съобщиха, че видеото на Mmmh ще бъде предварително пуснато в 12 pm KST. Което си е сега, в 5 сутринта наше време, след 3 часа. Албумът си остава за 6pm KST или иначе казано - по обед у нас. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и да не чета ... Сутринта към 6- го прочетох :D

 

Излезе: :panda-145:

Харесаха ми сцените където гледа от високо града.

Комбинацията от танц на 1.48, където мацките изчезват малко по - малко .

Добра е песента. Има нещо, което ме грабна :D

Meланхолия усещах през цялото време. Определено е тип есенно - зимна песен :D


KAI 카이 '음 (Mmmh)' MV

 

 

Изненадата: може би ...Някои фенове го очакваха..:panda-145:

Бекона се е появил като водещ на шоукейса на Кайчо ~

 

Да ви припомня как се е процедирало досега при самостоятелните изяви ~

 

Chen на соловият дебют на Baekhyun 

Xiumin  на  соловият дебют на Chen

Suho на дебюта на суб юнита -  EXO-SC

Sehun на соловото завръщане на Chen

 

Tрадицията се запазва :D

Off Topic

ImageImage

Image

 

d0e534e49ed30323.jpg

 

 

 

Статия: EXO’s Kai Talks About His Solo Debut, Advice From Taemin And Baekhyun, And More цъъък

 

13551223a78ebb28.jpg

 

 


За 2 часа и нещо - дебюта на Кай  е с 1 милион гледания ~:panda-145:

Image

 

Редактирано от bubble
Добавене ~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Албумът вече е по музикалните платформи.

Naver
Apple Music
Spotify


Бройките в YT са хубаво нещо, но по-важното е, че албумът е много добър.
Ужасно ми е трудно да избера коя песен най-много ми харесва. Може би Amnesia? Но докато пиша това започна Mmmh и импровизациите, които прави на заден план са невероятни, няма как да не ми хареса.


Обаче и друго ми хареса - как завърши видеото.
Символите на DO и Xiumin се върнаха на Земята.
Какво значи това? Поредния соло дебют? Или нов събюнит? Или "Добре дошли"?
Каквото и да е ни изненада ужасно приятно.
EXO's Kai MV “Mmmh” Just Released with More Conspirations to Solve - Chogiwa

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен определено както по - нагоре споменах ми допадна Reason  с всичко :D

Hello stranger ми носи един вкус на 90-те :D

 

Супер много се радвам за нещата свързани с Д.О и Баози ~

Той го беше споменал в онези чатове в bubble май :D

 

 

~~~~~~~~~~

Едно интервю на Кай към 1thek

С премиерно излъчване ~

Има си анг суб ~

EXO카이 전야 직캠 보고 있었지? 누나들 코피 터트린 ‘신’인 가수 카이가 본인등판했다 | 카이(KAI)_음(Mmmh) | 본인등판 | Look Me Up

 

Имаше радио предаване сутринта ~

Част от него ~

두시의 데이트를 노리는 DJ꿈나무 김카이군,,과 계략 신디! (feat. 뮤지) / 정오의 희망곡 김신영입니다 [잼나디오]

 

Цялото предаване:

[FULL] 데뷔 8년만에 첫 솔로 데뷔 음(Mmmh) 쫌 짱인 듯ㅎ 카이(KAI)님을 모십니다❤ / 정오의 희망곡 김신영입니다

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си изпълня обещаното...

Демек да драсна два реда какво мисля за филмът, който пусна преди дни Кай. Клик

/Като забравих да го направя още тогава/.

Ами какво да кажа, то освен едно УАУ, друго може ли. :blink: Умрях бе.

Страшно ми хареса.

Хареса ми замисъла, представянето на всяка една песен и ако не друго, то поне тъй като няма как да получим MV за всяка една от тях, то поне сега имаме някаква представа как би изглеждало, ако имаше. И за всяка една част, всичко е коренно различно, хем нищо общо с предходното, хем пък поднесено толкова интересно. Примерно към Hello Stranger, с която започва /дали го написах правилно, нищо де, то има кой да ме поправи/, много готино това с неговия образ, който се появява срещу него и изведнъж бам към следващата песен, в ресторант с някакъв мляскащ, както казах нищо общо и така продължава с всяка следваща песен, но точно защото е различно и не знаеш какво да очакваш и ти става още по-интересно и готино.

Само танцуването на Кай, което е страхотно, само то присъства навсякъде, обаче там където е облечен в едни червени дрехи, е пак умрях.

Направо изригна. И края много ми хареса. Всичко, всичко ми хареса.

Не знам дали защото му е дебют солов, обаче много са се постарали, много.

Предоволна съм аз...

 

@kandala, само дето се безпокоеше...

 

Сега отивам да изгледам и песента и ще допълня постта...

 

Изгледах я...

Малко неправилно написано, как се гледа песен, ама ме разрбахте.

Първо си помислих, че е малко по-бавна, отколкото очаквах, докрая вече бях тотално влюбена.

Зарибява, особено това Mmmh. Много е добра, хареса ми.

А клипа, особено с тия футуристични части, страшен е и той.

И визията на Кай, пак ще се повторя, постарали са се и то много.

Така че, честит му соло дебют, перфектен е, всичко е страхотно, на нас ни остава само да му се радваме.

 

П.П: Тия символи, ах ако и моето Шуши има нещо скоро....

Не знам...:swoon:

 

Off Topic

 

Eo-Ea1xw-W4-AAnw-g.jpg

 

Редактирано от skofiild
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате може да хвърлите по едно око в спойлера, където са изпълненията на Reason и Mmmh от днешното Party B на Naver (преди да ги трийнат).
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!
18++
 
(особено във втората половина на клипа, където е мъркащата песен, която започва на 3:06. Нали разбрахте? ВНИМАВАЙТЕ! ОСОБЕНО от 3:06 натам. :D
имаме си вече и официално видео. също спойлера.)

Off Topic

 

 

 

 

Искам да споделя няколко думи за албума.
Първо. Радвам се, че Кай го издаде сега, във втората половина на 20-те си години. Почти на 27 г. е, в пика на кариерата си, достатъчно млад, за да изследва нови стилове или да установява свой такъв, но и достатъчно зрял, за да покаже чувствеността, която носи в себе си, без да изглежда нелепо. Освен това знае къде е границата и как да се движи на ръба й.

Второ. Няма как да не правя аналогии с Темин. Определено носи същите вибрации, но въпреки това е различен, радва ме.

Трето. Оставам си да се надявам на още видеа. Дано не е напразно.
Четвърто. Албумът вече е наличен в YouTube и YouTube Music

След албума да се върна на главния "виновник" - KAI. 
Гледахте ли днес презентацията, която направи във VLIVE? Ако да, знаете, колко емоционален беше Джонгин, а заедно с него и всички ние, EXO-L.
Той ни обеща още много неща, така че, ако не сте се абонирали за канала на групата може да го направите сега - VLIVE EXO CHANNEL
Между другото там има и доста безплатно съдържание, субтитрирано на английски, като например EXO THE STAGE Behind The Scene от 2.12.2019, която си търсех повод да ви споделя. Момчетата са много готини и ако не знаете, сцената на OBSESSION е първата (и най-добрата) THE STAGE на SM (т.е. пърформанс видеа), каквито вече правят за всички свои изпълнители.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че ме предупреди, ама хич не превъртях клипа и да почна направо от там, въобще даже...

Едно ще кажа, Уонхо си намери конкуренция... в голите гърди де, за тях говоря.

Обаче песента наистина е много готина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресконференцията на Кай с водещ Бекхьон. 


Основната (по мое мнение) част от диалога им:
Б: Тъй като това е първият соло албум на Кай, 8 години след дебюта, мисля, че ще бъде много специален. Как се чувстваш?
К: Първоначално изобщо не бях нервен, допреди 10 мин. Просто не мислех за това. Но сега съм тук, след като говорихме по-рано, и се чувствам много развълнуван и нервен да срещна журналистите.... Но след като Бекхьон дойде...
Б: Точно така. Трябваше да дойда.
К: Това е много окуражаващо. Бекхьон постигна (титлата) "Million seller" тази година... Бях наистина горд, когато видях това и някак получих сила от това. Надявам се този албум също да се представи добре.... (говори за видеото на Mmmh) Както знаете, моята супер сила в EXO е телепортацията. Така че я претопих в соло албума си. Защото това е основата. Нашите супер сили са нашата основа.
Б: Да не го забравяме. .. Сега да продължим с някои въпроси към г-н Кай. Първият ти албум се казва "KAI". Защо избра името си за заглавие на албума? Кай, моля те, разкажи ни.
К: Да. Исках старта на Кай като соло артист да е значим. Името ми означава "отворен/отварям", затова исках така да го представя. След като името ми означава "отворен" помислих, че ще е страхотно първият ми албум да е наречен така - "KAI". Защото го представям и EXO-L посрещат моето първо соло. Също така исках да "отворя' сърцата на публиката, защото за пръв път се представям пред публика, която не ме познава добре. Затова реших да продължа  напред с името "KAI". Албум с име на него, мисля, че е значимо и впечатляващо. Затова реших да постъпя така... На първо място, вместо голяма цел за реализация на албума,  публиката да си казва "О, такъв чар има Кай.", "Кай има хубав глас, пее такива песни, танцува така." - това исках да покажа на хората. Всъщност като член на EXO създавам силно впечатление. Но аз не съм такъв, мога да подхождам леко/удобно.  И като името си, искам да отворя сърцата ви...Така че, искам да покажа различни страни като артист, докато показвам човешката си страна. 

Б: Кай е изпълнител от световна класа... Колкото повече те наричат така, ставаш артист с високи очаквания към изпълненията ти. Какво да очакваме от соло албумът и сцените ти?
К: Да. подготвил съм хореография за всички песни... Сам избрах песните за албума. Когато избирам песен, аз избирам такава, която да представя най-добре цвета и тона на гласа ми. 
Б: По отношение на музиката и изпълненията, каква е разликата между Кай от EXO и соло певеца Кай?
К: Аз харесвам и обичам албумите на EXO повече от всеки друг. Сега, като солист ще представя своя любим стил пеене и танц. Любимия ми моден стил, визуално изкуство и т.н. Опитах се да покажа това, което харесвам и правя по-добре.
Б: Как те подкрепиха и какво те посъветваха колегите ти от EXO, които стартираха соло кариери, и твоят най-добър приятел Темин от SHINee?
К: ... Какво да правя и за какво да внимавам, когато съм сам. Бекхьон, който е до мен, питах го много докато записвах "Какво ще кажеш за това? Изпях го така, да го изпея ли иначе?"
Б: Така е.
К: Питах много такива неща. И мисля, че той много конкретно/директно ми помогна. Вместо просто да ми каже "Успех! Давай!"
Б: Това е много дистанциращо.
К: Да, дистанциращо е. Ние сме членове на EXO. Бекхьон, който е до мен, другите членове доста ми помогнаха. "Как да направя качествен албум?" Това е с което започнахме. EXO-L ни чакат отдавна. "Какво да направя, за да ги зарадвам?"
Б: Аз мисля, че Кай ще може да израсне не като EXO-Кай, а като самостоятелен артист чрез този албум. Затова очаквам с нетърпение още повече от него.

К: Така е. Това, което си мисля сега е... Всеки член на EXO работи по соло неща напоследък. Аз също научих много и мислих много за това. И когато всички израснем и се съберем отново като EXO мисля, че ще е страхотно. Нямам търпение да видя каква синергия ще излезе.
Б: Точно така.
К: Говорили сме много за това с теб. 

Б: Когато различните цветове се смесят в едно, EXO може да добие различен цвят от преди. Аз също очаквам това с нетърпение, защото мисля, че ще сме още по-стабилни и установили се хора... Има ли някаква цел, която искаш да постигнеш с този албум? Моля те, сподели и плановете си за бъдещи промоции.
К: Ммм... Ще се постарая и ще дам всичко от себе си. Надявам се, че ще мога да приключа без нараняване (жив и здрав). Искам да отпечатам името Кай в публиката. Кай от EXO също е хубаво, но аз искам да оставя отпечатък с името Кай. "Той е различен.", мисля, че такъв имидж искам да създам. Пред 'Той е готин" всъщност предпочитам "Изглежда щастлив човек". Мисля, че щастието е на първо място. Надявам се да ме виждате такъв.
Б: Приключваме пресконференцията за първия самостоятелен албум на Кай... Искаш ли да завършим с "We are one"?
К: Да, да, точно така.
Б и К: Едно, две, три. Ние сме едно. Благодарим ви!

 

Междувременно видеото на Mmmh достигна поставената от фенове цел 8 млн. гледания за 24 часа, както и #1 на ITUNES Worldwide Chart, беше сефтифициран и  Triple Gold в QQ Music. 

Сухо е номиниран за Артист на годината в Genie Music Awards (гласуване от потвърден корейски Genie акаунт), а Self Portrait за Албум на годината на Interpark''s 2020 Best Albums(ако ви интересува може да гласувате тук)
Нямаше да го спомена, ако не бяха сложили тази красива снимка, за да ми припомни колко ми липсва лидерът и шантавите му лайфове.
Изображение

На 6.12 Лей ще присъства на церемонията по награждаването на BOOM BOOM AWARD 2020
Изображение

На същата дата - 6.12, е участието на Кай в Inkigayo (желая му успех), както и официалното освобождаване на Минсок от армията.
В България си имаме и наш си празник и като цяло 6 декември се очертава важна дата за всички ни. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От концерта Naver Now's Party B :panda-145:

Радвам се да видя изпълнение на Reason ~:es:

 

카이 KAI - Reason [XR라이브] ㅣ NOW.

 

 

카이 KAI - 음(Mmmh) [XR라이브] ㅣ NOW.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май за първи път гледаме официално EXO да реагира на EXO?  Кай и Бек гледат видеото на Mmmh :D

(забавно. и те не знаха за включените символи на DO и Xiumin) 


Бекхьон беше много впечатлен от едни определени сцени и както каза: "Обзалагам се, че със сигурност сте спирали (видеото) тук." :D
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е, Kandala пише сериозни неща за любимите момчета, подържа темата страхотно, аз идвам да разваля всичко.

Но пък Кай си има всякакви почитатели, защо не и...

Да се посмеем малко след работния ден.

Туитър

:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...