Jump to content

EXO


Recommended Posts

Хихи
Като няма - няма, обаче като има си е друга бира, нали? :D
Много, много е забавно. По-долу ще сложа кратък превод да видите как си говори един айдъл с деца, дето не са го и чували.

 

И тук превод на горното, симпатично (рекламно) клипче.
(като ми дойде музката ще споделя мнението си за Сухо, но не е времето сега, в промо-периода му. Нека блести!)

Off Topic

- Извинете? - започва едното момиче.
- Здравей! - отговаря Сухо.
- Здравейте! - отвръща момичето.
Сцена с Мин-со, единствената на която разбираме името.
- Познаваш ли ме? - пита айдълът.
- Мисля, че да... или не - отговаря Мин-со - Мисля, че съм те виждала в YouTube.
- В шоуто "Workman" или нещо такова? - пита Сухо.
- Да, точно така. - въодушевено отвръща Мин-со.
Връщаме се към първото момиче.
- С какво мислиш, че се занимавам? - пита я той.
- Певец? - колебливо отговаря тя, а Сухо потвърждава.
- Как мислиш, дали съм в група или солов певец?
- В група? - отново се колебае тя.
- Дали съм популярен или не?
- Средно. - отвръща момичето, а Сухо се закашля (аз също).
Сцена със 7-8-годишни момиче и момче.
- Чували ли сте за EXO?- ги пита лидерът на групата. - Не сте ли? (прави най-сладурската сконфузена физиономия, а моето сърце кърви)
Връщаме се към Мин-со.
- Аз съм в групата EXO. Казвам се Сухо. - обяснява той на момичето с каменната физиономия.
- А, знаех си, че си айдъл. - показва все пак усмивка тя. (сладурка)
- Чувала ли си за EXO? - обнадежден се обажда отново главния герой.
- Разбира се, чувала съм. Името на групата ви е... доста известно.
- Знаеш ли някоя песен? На EXO. - веднага уточнява Сухо. (сакън да не запеят някой
“Fire”)
- Не. -отговаря момичето, а той отново е разбит.
- Така ли? Не е това, което очаквах. – казва
на себе си, почесвайки се с неудобство.
Отново се връщаме на първото момиче.
- Аз съм от групата EXO...
- Aaaa - момичето възторжено реагира, а Сухо е видимо доволен. – Чувала съм доста за вас, докато бях по-малка. (Тя е на видима възраст 13 г. По-малка? Колко по-малка??? Сухо отново е разбит, но го приема с достойнство. Или поне се опитва.)
Отново ще си говори с двойката момче и  момиче.
- На колко години сте, деца?
- Роден съм 2013 г. - смело заявява младият господин.
- Тогава излезе песента ни "Growl" .- възторжено стиска ръката на момчето "неизвестния-член-на-неизвестна-за-момчето-група".
- Какво? Ръмжене? - споглеждат се децата учудено. (Сухо е казал заглавието на корейски.)
- Имаше известна песен, наречена така. - поучава ги певеца.
- Наистина не знам кои са EXO. - отбранително твърди момчето.
- EXO е група певци. – казва Сухо.
- Ха-ранг, кого харесваш? - посмява да попита приятелката му.

- Зико. - отсича момченцето – „Аny Song". (започват да си я припяват, а лидерът ни се преструва, че ще си тръгне.)
Отново към Мин-со, на която Сухо обяснява.
- Нашата група, EXO, е заедно от почти 9 г., правили сме турнета по цял свят (Долна лъжа, казвам аз. По Софийско не са идвали!!!). Ние сме една от най-популярите к-поп групи. Но както виждаш днес дойдох сам. Защо мислиш, че дойдох само аз?
- Защото си загрижен за нещо? - предполага Мин-со (умно момиче е тя)
- О, мислиш,. че съм разтревожен и се нуждая от твоя съвет? - пита Сухо.
- Не точно така…
Връщаме се на двете приятелчета.
(тук не знам дали превода е виновен или какво, но не съм съгласна)
- Аз първи от нашата група издавам самостоятелен албум, първи мини албум. - децата не разбират, но явно им звучи внушително, а Сухо продължава. - И затова съм малко нервен и притеснен. Вие, деца, не сте нервни, нали?
Децата изобщо не са нервни. Пак към първото, височкото момиче.
- Що за песен мислиш, че ще е?
- От това, което виждам (обстановката), мисля, че ще е приятно, успокояващо да я чуя.
- Да, така е. Товва е наистина успокояваща за слушане песен. Ето, сега...
Вече към приятелчетата:
- Не мога да ви позволя да чуете цялата песен. Ако искате да я чуете трябва да си платите да я слушате в официален стриминг сайт.
- Ахааа.... ??? - уж съгласни кимат децата, но е видно, че нищо не им е ясно (на мен също)
- Да, сега ще изпея около 2-минутна версия. (децата започват да ръкомахат на възрастните зад камера, очевидно искайки пари, а Сухо се почувства крайно неудобно, но нека му е, щом се пазари с децата.)
Започва да пее "Let's Love" и всички забравяме недомислиците, конфузните реплики, кой какво знае или не знае. Наслаждаваме се на момента, включително и децата, а момичетата направо се размазват.
Момчето, Ха-ранг казва:
- Както музиката изведнъж гръмна, чувствам, че гърдите ми се отпушиха. (хи--хи)
Мин-со споделя своите наблюдения:
- Чувствам, че сякаш тази песен е вместо писмо към някого, когото харесваш. Сякаш си твърде засрамен дори да изпратиш писмо и вместо него пееш тази песен. - Сухо е впечатлен - Мисля, че е... страхотна песен, която да слушаш есента.
- О, това не е добре, песента излиза напролет. - усмихва се закачливо Джунмьон. 
- Ами... пролетта също е добре. - опитва се да поправи казаното Мин-со.
- Обзалагам се, че си представяш есента и листата, които падат? - пита Сухо.
- Да, носещи се във въздуха. - допълва девойката.
- Носещи се във въздуха? - замисля се Сухо. - Това е.. Цъфтежа на вишните.
- Аааа, така ще да е. - убедена е вече Мин-со, а Сухо се смее развеселен (и доволен, че са на неговото мнение).
Вече обяснява на по-малките и на високото момиче.
- Песента се казва "Let's Love". Всеки поне малко е страдал, но въпреки това трябва да признаем любовта си. Това се опитах да предам с текста.
- Значението е наистина освежаващо.
- Да, защото аз я написах. - горд Сухо със сладка муцунка.
- Какво, хвалиш ли се с това сега? - пита го развеселена Мин-со.
- Не, не... - засрамен си оправя (красивата) коса лидера. - Просто посочвам фактите.

- Защо написа тази песен? - пита невинно девойчето (а аз съм убедена, че би излязъл страхотен журналист от нея )
- Ами първо... Албумът ми се казва "Self Portrait" Знаеш ли какво е автопортрет?
- Ммм... Не е ли картина на умрял човек?
- Не, не... Това е, то е... - Сухо е в шок, но се държи. - Ако  те нарисувам, Мин-со, това ще е портрет.. Да.. И ако сложа тази картина на погребението ти, това ще е портрет на умрял човек. (показва нагледно с две ръце как би го направил.)
Слава богу, момичето се смее весело, явно приема обяснението на лидера. Той продължава, набрал инерция:
- Ако се рисуваш докато се гледаш в огледалото, това е автопортрет.
Мин-со кима умно, вече е научила нещо ново, а вдъхновения учител продължава:
- Ти вероятно ще започнеш да мислиш коя си наистина... Аз отразих какво се е случвало и кой съм бил през последните 8 години.
Камерата ни показва високото момиче, което след песента вече гледа Сухо с обожание, докато кима усърдно. Тя пита:
- След като си активен айдъл вече 8 год., кой е най-паметния момент за теб?
- Когато за първи път получихме Десанг на MAMA (Mnet Asian Musi
c Award). - отговаря веднага Сухо. - За песента ни "Growl". Това е най-паметният (момент), мисля. Времето, когато бяхме най-щастливи, нашите най-славни дни. С другите членове на групата, с феновете ни... някак... Имаше нещо... Сякаш не искахме този момент да свършва. Това беше един от онези дни. - той се усмихва... благо (?), а момичето срещу него се разтапя.
Неин ред е да говори и тя споделя:
- За мен, мисля, че ако хората ме разпознават и забелязват, ще бъде наистина страхотно и ще ми е приятно. Но какво е чувството в истинския живот?
- Когато за първи път получихме всичката тази любов и внимание беше сюрреалистчно. - отвръща откровено Сухо. - Хората да ни познават, да знаят кои сме… Беше нереално да получим всичката тази любов. Но с минаване на времето да бъда популярен означаваше хората да знаят кой съм бил, всички да ме гледат и дори нищо лошо да не съм направил... Понеже бях под светлините на прожектора... Има хора, които искат да ме обидят без причина. Мисля, че това понякога ме наранява. Обаче в реалния живот, да имаш работа изложена/на показ пред анонимния свят така... Да получиш внимание, само по себе си е нещо, за което да си благодарен.
Мин-со се съгласява, но се замисля:
- Обаче, ако любовта, която получаваш намалее как ще се чувстваш?
- Ако любовта започне да изчезва...? Ами, ако наистина остарея и хората започнат да ме забравят... (тъжен Джунмьон). Истината е, че не знам. - казва той и продължава - За да съм честен, искам да бъда някого... Когото помнят? Който има добро влияние и остава в спомените. Да бъдеш популярен всъщност не е толкова важно…
- Това е хубаво... - умилява се Мин-со (аз също)
- Искам да бъда някого, когото ще помнят. Така че, ако просто ме помнят, мисля че ще е достатъчно. А ти каква искаш да бъдеш, Мин-со?
Камерата показва високото момиче.
- Режисьор. - веднага отговаря тя, а Сухо кима одобрително.
- Ако станеш известен режисьор хората ще започнат да те забелязват. Как би се чувствала тогава? - пита на свой ред лидера.
- Мисля, че ще е страхотно. - отговаря откровено момичето - Някой там, навън, ме знае - това ми звучи хубаво. Звучи ми като награда за нещо специално, което съм направила. А за мен получаването на такава награда е нещо много хубаво.
Сухо мисли, може почти да видим електрическите импулси в мозъка му. После отбелязва мъдро:
- Мисля, че си права. - след малко продължава - Какво е да срещнеш истински айдъл-певец в сравнение с това, което си си представяла? 
Дават отговора на Мин-со.
- По телевизията... Когато видиш звезда си казваш "Уау". Свикнала съм да съм предубедена, че са (някак) различни. Но разбрах, че айдълите и певците са също хора. (Ай, Сухо се кикоти доволно и сладко до диабет)
- Не, имам предвид...- опитва се да изясни момичето.
- Не, права си. Това е страхотно, напълно те разбирам. - успокоява я Джунмьон - Благодарен съм, че мислиш така.
- Ти говориш толкова добре, че аз няма какво повече да кажа. - казва Мин-со.
- Това е защото съм умен. - казва "скромно" Сухо.
- Какво? Ъ... - Мин-со изглежда като майка на 3-годишен - Само посочваш фактите, отново.
Накрая ни връщат към малките сладури.
- Радвам се, че се срещнахме с вас - деца, които се на възрастта на "Growl". Това беше специален ден за мен.
Благодари и на Мин-со.
- Благодаря ти, че беше честна и искрена. Че ме чуваше и говореше с мен.
- И аз ти благодаря! - отвръща изчервената Мин-со.
- Надявам се, че отново ще се срещнем някой ден. - отвръща Сухо и се ръкува с уважение с момичето, покланяйки се.
Казва си чао и с височкото момиче, което видимо е омагьосано.
Сухо остава сам и замислен. (Според мен на 100% се чуди как се е представил.)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, kandala said:

Хихи
Като няма - няма, обаче като има си е друга бира, нали? :D

 

 

Хахаха, наш Сухо как го излови девойчето: Чакай сега, ти хвалиш ли се?А-а-а не, само излагам фактите. :D И после: ...Това е, защото съм умен... – Аха, ти само излагаш пак фактите :inlove: :lol:
Личи си, че не от вчера е в аристократско амплоа, но си е намерил майсторите с драрчета като Бек-Сехун-Чани – да се поочупи малко в тоз живот. Иначе евала за аристократичния дух, но все още има много да учи, за да ги стигне като вътрешна култура ;) Гадателскте разчитания, включващи и Сухо, в епизодите на Xiumin бяха много интересни и точни като характеристика. Тежко е да се доказваш постоянно на външния свят, а той си е избрал и Господарското число 22 за рождена дата...

Абе чешити... Толкова са ми интересни... И Сехун специално – беше ми чудно как уж е сред най-щурите, по думите на другите, а пред публика е все някакво Негово царско величество! :es:Докато не установих, че се водят отнякъде си със Сухо... Нооо, Сехун е наистина сгърнат и си знае цената, без нужда от доказателства.. На него му липсва любов, не признание.... Иии, както и да е, просто ме развесели забелязаното, а гледам, че и по групити се забавляват с коментари по тия моменти  :wub:

 

П.С. И на мен много ми хареса изпълнението на "02" на живо. И как красво са преплели небето като вода, неговата стихия, нали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SUHO 수호 '암막 커튼 (Starry Night)' Live Session

 

Като гледам как пуска песен след песен, сега аз правилно ли разбирам, че човека си е направил нещо като MV-та на всичките песни или на повечето поне? Ми, браво на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сте обърнали внимание, по-горе в спойлер сложих превода на видеото със Сухо. 

Сега обаче е време за Чаньол и Studio NNG - Loey x MQ. Не всички техни клипчета качваме тук, но това определено си заслужава.

Ако не бях омъжена, възрастна, с три деца, мъж и куче :blink:, щях да кажа: "Чаньол ли? Пу-пу за мен!" Вижте защо. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли мен пък какво ме зарадва днес? Ние все пишем за деветте момчета от Ексо, но аз днес прочетох нещо свързано с тримата  напуснали групата и това всъщност ме зарадва. Видях, че Тао е споделил като пост песента на Лухан и Крис в уейбо, което пък доведе до това да разбера, че двамцата-Лухан и Крис са пуснали в уейбо изненадващо обща колаборация. Та ме зарадва хем това, че двамата имат песен, хем пък, че Тао ги е подкрепил. Общо взето, радва ме, че заровиха томахавките, че дълго време преди дори не си говореха. Особено с Крис или той с тях. 

Песента на Лухан и Крис е с име “Coffee” . Ето и профилите им в уейбо и по-точно, където са качили песента: :click: :click: 

Какво е написал Лухан в поста:  „Искам чаша кафе  @ KrisWu“

Крис: Вземете чаша ледено Американо и идете @ m 鹿 m

 

Поста на Тао в уейбо:

"Luhan / WuYiFan < Кафе (LH x KW) > вече го чух 100+ пъти Хахахаха ” 

 коментар: 
 „Лидерът го свири веднъж, Лу-ге го изсвири 100 пъти, всички заедно 101 пъти, пускам нова песен, слушайте я по-късно хахахаха 

Лухан му е отговорил: "Ще платя за всичките ти кафета тази година"

 

Off Topic

 

91464746-3187827347918262-42896807195396 EUhn-Q5p-U8-AALqao.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Някой се е погрижил да бъде качена и в ютуб...

Kris Wu x Luhan - Coffee (Lyrics MV)

 

Естествено феновете са шокирани, изненадани, някои мислят, че е първоаприлска шега, без да проверят, че песента наистина съществува...

И ведннага се създаде хаштаг #CoffeeLuhanxKrisWu

Off Topic

 

 

 

 

 

EUg-EFz-YUEAMU6vo.jpg 

 

Същевременно днес #ProduceCamp2020 пусна снимки на Лухан и Тао, които явно участват в това предаване като ментори...

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааа

Признавам си, не ги следя толкова изкъсно бившите членове на #EXO, но им се радвам, че успяват! Заслужават го, а песничката е готина. :)

 

@skofiild, да всичките шест парчета се представят с жива музика в три поредни дни във VLIVE от 14 ч. наше време. Утре са Let's Love и For You Now (последните две). От четвъртък до неделя му предстоят участия в музикалните предавания и промото свършва. ( И аз лично очаквам да обяви дата за влизане в казарма, но това са мои предположения.) 

 

А аз се върнах отново, за да покажа само, че корейските фенове на групата, подкрепящи Чен съществуват. Не всички са хейтъри и за пореден път верните почитатели доказват, че сме повече и по-стойностни, когато сме обединени за доброто на групата. 

Реклама по случай 1-вата годишнина на солиста Чен. :cry:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kandala Нищо чудно за казармата. То обикновено така правят всички, преди да обявят, че ще влизат или песен или албум пускат...

Да топли феновете, докато ги няма почти две години.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, kandala said:

Ако не сте обърнали внимание, по-горе в спойлер сложих превода на видеото със Сухо. 

Сега обаче е време за Чаньол и Studio NNG - Loey x MQ. Не всички техни клипчета качваме тук, но това определено си заслужава.

Ако не бях омъжена, възрастна, с три деца, мъж и куче :blink:, щях да кажа: "Чаньол ли? Пу-пу за мен!" Вижте защо. 

 

 

 

Чанчанчанчанчанчанчанчанчан :D Пу да не му е уруки, гори отвътре и всичко му идва отръки! Затова му и прилича да се потупва като реши в гърдите – искрено по детски го прави някак :) Само да внимава с пийването – много ме е страх за артистичните натури в това отношение, много голяма пързалка е (то и за всички хора, де, но по-емоционалните са по-податливи)... 

 

А това от края на превода е смешнооо: Сухо остава сам и замислен. (Според мен на 100% се чуди как се е представил.)  – само като си помисля колко ли дни ще има да се чуди, хихихихи... Междудругото ролята му в Rixh Man драмата толкова му отиваше! Мнооого ми хареса тази драма, една от любимите. От ума си пати, както казват хората, и ако слуша малко повече сърцето си, много ще дръпне! (в личното си развитие) :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи такава активност в тази тема аз съм виждала само в началото на кариерата на #EXO, като съдя за нея по бегли спомени и писаното в първите страници от темата. Харесва ми. ;)
@Ralie Blag, ами така ми дойде, наистина го мисля. Сухо много се притеснява как изглежда в очите на хората и затова твърде много се старае.
Да, нека споделя мнението си за него.

Off Topic

 

Както сигурно всички знаете, аз обичам всичките 9 момчета , но ще споделя, че най-голяма слабост са ми D.O. и Сухо.
Та какво мисля за втория.
За мен Ким Джунмьон е най-красивият, но и най-земен, несъвършен човек сред тях и именно затова ми е най-мил.
Имал е съдбата да се роди красив и това донякъде е бреме за него. Предимството, което е имал в началото става негово "проклятие" (силна дума, но ми харесва как звучи ;) ) . Винаги го възприемат първо по външния вид, оценяват го, публиката очаква и дори изисква красота, не му е позволено да изглежда по-малко от прекрасен. Докато другите блестят с танцови умения, сексапил, гласища, чувство за хумор, актьорско майсторство или най-малко височина, неговият външен "блясък" е най-преходното качество у хората - красотата . Гласът му е прекрасен, но е ясно, че на всички в EXO са такива. Извън ролята на лидер той няма много възможности да изпъкне и поради това се старае да бъде перфектен, когато вниманието е насочено към него. Сигурна съм, че му тежи или поне в първите години е било така. Мисля, че от тогава му е останала онази игра с уста, която вече е запазена марка в него, но всъщност започва като израз на неувереност (и на мен не ми допада, ама кой ме пита).

Както по-горе е казано, твърде много мисли и според мен му липсва достатъчно увереност, когато се сравнява с колегите си.
Да, знаем, че има очаквания към всички айдъли, а и актьори, лица от шоубизнеса . (Не само в Корея, разбира се, навсякъде.) Но Сухо е човек, който наистина дава всичко от себе си, за да бъде достойно лице на групата. Приема колегите си, работата си насериозно, а ние феновете може да бъдем най-доволни, защото и ние сме част от нея и съответно сме изключително важни за лидера. Според мен това е много изтощително за човека Ким Джунмьон, който стои зад образа на Сухо.
Виждали сме по концерти - след Кай, който е природно талантлив, Сухо е този, който изпълнява най-старателно и детайлно хореографията. Когато говорят на сцената винаги иска да каже нещо много умно, забележително. Изпълнява стриктно изискванията на режисьора на спектакъла и винаги гледа да покаже на камерата някой хубав ъгъл. Абсолютно вярвам на казаното от D.O преди време, че се упражнява пред огледалото. :D
Казаното по-горе може би звучи ужасно, ако се гледа повърхностно на лидера, както правят много хора. 

Истината е, че той е най-загрижен за групата като цяло. Чистосърдечен е и прави всичко това, защото обича работата си, която изпълнява с чувство на чест и благодарност.

Някак силно звучи да кажа, че "обича" момчетата, но определено е привързан е към тях (е, направо си обича Сехун и D.O) и според мен е най-лоялният член на групата. Интелигентен, разумен и е взел присърце каузата EXO. За неговото ментално здраве най-много ме е страх, честно казано. 
Не знам дали успях да предам това, което исках и се надявам, че никой няма да се засегне и да приеме навътре личото ми мнение. То си е мое, базира се на наблюденията ми и изводите до които съм стигнала, които най-вероятно са абсолютно погрешни. 
Важното е, че си го обичам, а това е така, защото в него виждам много свои черти... 

Кои ли? Ами и аз съм безумно красива.


Suho [EXO] PNG by Yourlonglostsister on DeviantArt

 

 

А това съм аз, когато просто гледам без да разбирам.

INACTIVE — XiuMin : *still can't believe that he forget*...
 

 

Off Topic

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, и аз много се радвам, че виждам оживление и лично споделяне. 

Сухо е добър във ВСИЧКО (освен в шегите, хехе) и по мое мнение е възпитан в изключителна отговорност и пефекционизъм. Не защото е от богато семейсво – това в наше време не е достатъчно, а защото определено е носил отговорности, които са задължаващи. Мойто прохождане в EXO беше най-първо с Лухан и си спомням, че гледах клипчета в кои държави кой е най-харесван. Тогава ми направи впечаление, че едно от момчетата все на опашката е Сухо. Защото както сам си казва – старае се да дава път на другарчетата, а той да е по-всянка като същински лидер :) После съм виждала снимка на корейски принц, с когото го сравняват, че му е одрал кожата, което за мен не е невъзможно, и то по-скоро заради характера му.... Освен много отговорен е и изключително амбициозен, както пак в онези епизоди във Vlive на Xiumin, там го описваше – ако си науми и президент на Корея можел да стане :) И затова много ме учуди чичкото, който прави разчитания на дланите, че вместо за Сухо каза за Каи, че може да бъде добра политическа фигура....  В сполера слагам разчитането му за Сухо, в което две-три неща се открояват специално. Логичният ум на първо място, талантите, но и нещо интересно – възможно е да се влюби силно и това да го отвлече от всичко, за което преди това е мечтал, защото това ще е един съвсем нов свят за него. Ама досущ като героят си в Rich Man – любовта ще му помогне да се отпусне и да бъде повече себе си, отколкото външната амбиция... примерно. Иначе, ако иска, може да е добър бизнесмен, казва в заключение... (Малко трудно му се разбира всичко, но това е в основни линии.) 

Spoiler

 

 

Тук бих отворила скоба, че онова, което кара забавното трио да го взема постоянно на мушка, е вероятно точно подбудата да разчупят мисленето му, за да не се води от съображения на ума. Кое е правилно, кое е грешно, кое е велико, кое е малоценно... се усеща в хармонията между ума и сърцето и не се научава с правило. Затова и може да е в противоречие с официалните норми. Това нещо не може да се прецени само с ум, трябва да се долавят реалните енергии.  

Та... много взех да философтвам, но в мойте очи аристократичното възпитание го е претоварило и подтиска като ум артиста в него, за който обаче е успял да се пребори, УРА! :) И в този ред на мисли няма да се учудя, ако той вземе, че наистина последва Чен на романтичното поприще :wub:

И последно... Няма да забравя как разкаваха в едно или две даже предавания – първи впечатления един за друг. Бек забелязъл, че Сухо не може да си позволи неговата раница да е на земята, за да не се мърси (да е "ниско долу" иносказателно), или да има друга отгоре й,, тоест символ на някой над него в каквото и да е отношение. Много ясно – идва от "високите етажи" в обществото и дори тези неща са важни като психология :) Е, трябвало да му предаде урок наш Беки – не може да останат нещата така. И един ден, виждайки я на стола, сяда и се опва блажено върху раницата му. Идва Сухо и сигурно му призлява в първия момент като го вижда, но толкова смешно се бил излегнал и поглеждайки го дяволито му заявил: "За твое добро го правя!", чеее... Сухо само се разсмял... И с времето поне такива дребни неща е отработил и преодолял :) 

 

П.С. Мисля, че една основна разлика между Дио и Сухо е, че Дио напълно, реално и тотално не се интересува какво ще кажат или си мислят другите, ако той иска или не иска нещо. Простооо ше ни умори от смях като се цепи от колектива за всевъзможните детинщини, които се предполага и се налага, че трябва да правят айдълите:es:Толкова съм се смяла със снимки или видео-откъси в духа на "всички така, Дио наиначе"... :D НЕПОКЛАТИМ е наистина, евала! 

EXO сякаш е събрало някакви действително уникални характери – особено като се има предвид обхвата на диапазона им като крайности. И всичките са безумно талантливи, пу :wub::wub::wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалният Инстаграм на #EXO. 

(:swoon: rip kandala) 

 

Е, останалите в 14 часа пред V LIVE и YouTube за лайф сешъна

Ето и изпълнението. 

Много, много харесвам гласа му в дует с женски глас. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пак аз и Сухо. ;)

Днес лидерът излезе във VLIVE, за да прочете уникалните коментари, за които обяви конкурс миналата седмица. 
А те варират от това, че е слънце, през предложението да го регистрират като национално съкровище или че е грешникът, откраднал нечие сърцето. Хахах, най-много ми хареса идеята "да го освободят от данъци, защото красотата е безплатна."
Накрая искрено благодари на феновете, че промотират албума му.
И си признава, че всъщност не е засрамен, а се чувства много горд. Защото такива са фактите!
(Хареса му тази закачка. Сигурна съм, че ще я повтаря дълго време, но пък му отива, наистина е пунктуален.)

 

 

Ай-ай-ай-сладко.
Малко реклама не на Спотифай, не на албума, а на сладкия, говорещ английски Сухо. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък гледам неща, за които не успявах да намеря време последните дни. 

Много са сладки тук, както са ги сложили да си говорят по двойки (Sehun-Kai, Chen-Chanyeol, Suho-Baekhyun), споделяйки мислите си един за друг, покрай подготовката им за концертите с последния албум. Било им е доста тежко с разнородните им натоварени графици и намаления състав, поради което учат хореографиите наново, че и нови партии...  И т.н. Много неща показват и разказват, почти цял час е видеото.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.04.2020 г. at 23:28, Ralie Blag написа:

Аз пък гледам неща, за които не успявах да намеря време последните дни. 

Много са сладки тук...

 

леле, @Ralie Blag, много благодаря за подсещането! Това видео все си го оставях за по-удобен момент, после започнаха да излизат неща около солото на Сухо, по разни други (NCT-та) се заплеснах и  съвсем го забравих. Еха, сега с кеф ще си го изгледам.
А и скоро след началото се чува любимата ми Gravity - това е най-любимата ми тяхна песен към днешна дата (мисля :blink:), направо ме разтопиха.
 

Да не съм съвсем спам, ви предлагам линк към статия за участието на Сухо в едно адио-предаване на SBS, където споделя и някои лични неща.
Изт. Soompi

Off Topic

 

“My father is a very passionate person,” he said. “On the other hand, my mother is very gentle. My parents were always gentle with me, but they were very tough on my older brother. So my older brother was very tough with me and I rebelled against my older brother and not against my parents. I ran away from home in middle school to rebel against my older brother. But the strange thing was, I told my parents that I was going to my friend’s house while I made it look like I ran away to my older brother. My older brother was shocked and worried about me. He’s kind.”
Превод от мен: "Баща ми е много страстен човек." - казва той. "От друга страна майка ми е много нежна. Родителите ми бяха винаги мили с мен, но много твърди/строги с по-големия ми брат (брат му е 4 г. по-голям). Така че той беше много строг с мен, а аз се бунтувах срещу него, не срещу родителите ни. В средното училище, за да се потивопоставя на брат си избягах от вкъщи. Обаче странното беше, че казах на родителите ни, че отидох в дома на приятел, а направих така, че да изглежда, че отивам при брат си. Брат ми беше шокиран и разтревожен. Той е мил/добър човек."

Семейството му не се появява в публичното пространство и не присъства толкова видимо около Джунмьон, но той винаги говори с внимание и любов за тях. Рали, Сухо не е от аристократично семейство. Баща му е професор в Университета Сангьокуан, а майката е била учителка в някакво (класа) училище, но вече домакиня. Да, заможни са, но не са чеболи или потомствени богаташи. И под секрет да кажа, че Сухо никак не ми е аристократичен. Може би защото е по-непохватен, не знам.
А иначе намерих още една прилика с лидера - и аз съм второ дете. Нашите бяха строги с другите, а към мен мили и добри. Приятно беше...

Ето една стара снимка на Сухо и брат му, да ги видите.

ee365a7bbc005647e122a0c56852826ba817add1_hq.jpg


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Сухо участва за първи път като соло изпълнител в Musi Bank, а аз за първи път изгледах цялото предаване (да не повярваш). Разбира се най-много ми харесаха ONUES и Лидера, който изпълни песента с група. 
Всъщност, за да съм честна, ще кажа, че сцената му не ми хареса. По -скоро този пръстен ли, какво беше не ми допадна. Иначе всичко на шест и макар и малко нервен си изпълни песента отлично. 

 

 А на мен ми стана забавно как го представиха. Хихи, и не само на мен. 
"ABCD.. E-X-O. Ding-dong. From The Legends from Legends - EXO." 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit към горния ми пост. Добавям снимка на Сухо и споменатия принц :) 

Не че са за вярване всичките тези неща, но понякога си имам едно наум. Особено за някои изключително характерни и шокиращи прилики. Като например Mark-Zuckerberg и Philip-IV, или актьорът от "малките хора" Peter Dinklage и средновековен портррет на Sebastián de Morra. А наш Сехун сигурно сте го виждали като светец на картинка от 15 век :) Което обяснява молитвите му преди заспиване за всички приятелчета и за светоен мир :es::wub:  И шегата настрана, но много ме беше впечатлило признанието му, че "аз сигурно съм бил роб в предишен живот" понеже години наред не можел да свикне да спи на (мекото) легло и си спял на земята. И всякакви луксозни чаршафи му били противопоказни. Примирил се един ден с леглото като си върнал старите, които били най-обикновени (вероятно памучни, естествени ;) ). Та това е наистина любопитен детайл и по-скоро на манастирски живот ми прилича, хехе... 
На мен са ми много интересни такива теми, защото възприемам Животa като непрекъсваем, а раждането и смъртта като врати за друgа форма на съществуване :) 

Моя милост например искаше като малка да бяга в Китай, за да намеря учителя си – онзи, който знае истинските неща, а не глупостите, които учим в училище. :inlove: Също така обичах да си уча уроците и рисувах на килима, вместо на бюрото, а в момента квартирата ми без да ща се получи в източен стил със западен "модернизъм", което явно ми е душевна мечта, та затова толкова ми хареса и пасна Корейската вълна и специално идеята на SM за синергия, която особено SuperM въплъщават с пълна сила! ОБИЧАМ господин учителя И Су Ман и много ми се работи някак си на идейния фронт за неговата компания – да го знае, хехехе  :yes:

P.S. Извинявам се за личичното отклонение – просто споделям спонтанно нещата от Живота, които ме вълнуват или впечатляват :asian:

 

Suho.jpg.d8ca0118a7a1f30d7d39606e9cb78fb9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, kandala said:

Всъщност, за да съм честна, ще кажа, че сцената му не ми хареса. По -скоро този пръстен ли, какво беше не ми допадна. Иначе всичко на шест и макар и малко нервен си изпълни песента отлично. 

 

 

Как беее, супер си му е сцената – той е диамнтчето в пръстена ;)  :panda-145: И това небесно-морско-синьо.... красиво е :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Сухо проведе фен-среща по повод излизането на албума си, но поради ситуацията с корона вируса, вичко се случи онлайн, като участниците бяха избрани на случаен принцип сред ACE - членове.
Тук може да видите няколко от "срещите". Разбирам емоцията на феновете, но още повече ме изумява отношението на Джунмьон. Толкова е щастлив, целия

 грее. Освен сладките муцунки по-хубавото е, че са си разменили по няколко думи и се надявам да са му дали сили, защото  сутринта не ми изглеждаше много ок в Music Core.
 

Off Topic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението от днес на Inkigayo.
Ами ето, тази сцена много ми харесва, а най-хубавото е, че Чаньол, Бек, Сехун и Кай са отишли в SBS, за да подкрепят лидера. 

Само Чен липсва, но по разбираеми причини напоследък се е дистанцирал от групата.


 

Off Topic

 

 

 

Вижте как го изненадва Чаньол. 

Как да не ги обича човек? 

 

В един от чатовете Джунмьон е казал, че ще се срещне с мембърите на 08.04.
Знаем какво има на тази дата, нали?  :cry:
Очакваме с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветя, фанфари и почетни речи. :xaxa:

Денс практиката на The Eve мина 100 млн. гледания. Това е първата к-поп денс практика на SM изобщо достигнала тези цифри.  

Да си я припомним? 

 

Обаче съм сигурна, че има неща, които не сте забелязали. Да погледнем още веднъж? :D

Off Topic

 

 

Друго от понеделник. 

Онзи ден излезе инфо, че #EXO са първата SM група, която достигна 2 млрд. стрима в Spotify. Ако не сте се абонирали, това е профилът им: EXO on Spotify

 

Задава се Heart 4 U със Сухо, а с него предполагам новини и за казармата. 

 

Албумът му се представя много добре, като заема #1 в класацията на Gaon за предходната седмица, а #Self_Portrait е албум #1 място в ITunes за 53 страни. 

(Радвам се за Джунмьон не толкова за класациите, макар да е хубаво, но по-скоро за подкрепата, която получава. Само той си знае колко му е трудно в момента. Браво на лидера!) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...