Jump to content

EXO


Recommended Posts

Сехун в I Live Aone, епизод 337, който ще се излъчи на 27.03.2020.
Ще бъде гост на колегата си от Dokgo Rewind - Ahn Bohyun.

Вчера Билборд публикува една доста обстойна (дълга, доста дълга) статия за създаването на албума Obsession. Фокусът в нея не е групата, а създателите на песните.
Изт. Billboard
Кратък откъс с думите на Келин Елис, участвал в създаването на песента Jekill: Помня, че ги чух (EXO), когато излезе Ko Ko Bop. Определено знаех за к-попа, не познавах  другите групи, но EXO сякаш бяха единствените, които влагаха душата си в това. Така че, когато ме поканиха си казах: "Пич, ДА!" изпускайки си телефона. EXO винаги са били в списъка ми с желания."
 

Off Topic

I remember hearing about [EXO] back when "Ko Ko Bop" dropped -- I remember playing that religiously. I've definitely known about K-pop -- I didn't know about any of the groups, but EXO was like the only one that has this soul to it. So when I got the invite, I was like, "Dude, yes!" I dropped the phone. EXO has always been on my bucket list.

 

На 31.03 се навършва една година от дебюта на Чен кото солист. :wub:
Няколко фен-сайта бяха обявили кампания и успяха да съберат необходимите средства за закупуване на рекламни пана на три от метростанциите в Сеул, където ще останат за 1 месец.


И накрая да кажа, че #EXO са на 2 място според професионалисти от 20 агенции от развлекателната индустрия в Ю. Корея.
Същите са дали гласа си за най-добрите групи, солисти, изгряващи звезди и прочие за 2020 г, като ТОП 3 сред бой бандите изглежда така:
1. BTS (94 Points)
2. EXO (52)
3. SEVENTEEN (42)

При солистите място са намерили Чен и Бекхьон, съответно на:
16. Чен
19. Бекхьон

Изт. Koreaboo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалният Инстаграм акаунт на EXO излъчи лайф със Сухо, който избра победителите в конкурса за рисунка. 

Ами има страшни попадения. 

 

По време на лайфа имаше кратко включване от Сехун, който се оказа, че е единственият от групата чул песните. И какво каза той по темата? Че песните са в жанр, който не се чува напоследък.

Тази година, от миналата всъщност, SM са на ретро вълна и ако е така аз съм повече от доволна. Малко остана, скоро ще чуем и видим. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Self Portrait Teaser #3

 

 

Отново дарения от пари и маски от Лей за Червения кръст в Ухан, различни полицейски управления и болници в града и региона. 

Освен това, излезе информация за думите, които е споделил при дарението си за Ю. Корея през февруари. 

"Ние сме братя отвъд кръвта. Като близки съседи, сърцата ни са заедно. Надявам се да преминем през трудностите заедно. Ние сме братя. Ние сме едно." :cry:

Off Topic

we are all brothers beyond blood. As close neighbors, our hearts are also together. I hope we can ride through the difficulties together. We are brothers. We are one

Изт. Allkpop

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание! Внимание! 

Конкурс за коментари, но не какви да е, а cringy, което значи странни, шантави, засрамващи (?) :blink: ( ето тук може да се включат хората с добър английски и да дадат яснота какво се има предвид под "cringy comments"). 

От 23 до 28 март можете да се включите в конкурса, като добавяте определени хаштагове. Сухо ще прочете и избере най-... уникалните. 

А на 30.03 в 20 ч кор. време (или  13 ч. наше) Сухо ще е онлайн във VLIVE за дебюта на първият си албум. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаньол и Бекхьон са подписали петицията, присъединявайки се към хилядите обикновени хора и популярни личности, настояващи да бъдат разкрити онези, които стоят зад поредния сексуален скандал в Корея (грозна история, която няма да споделям в тази хубава тема). 

Браво на ЧанБек за проявената гражданска позиция!

Една статия на Koreaboo за подкрепата на Чани и Бек. В нея се казва, че благодарение на броя последователи, които има всеки от тях (над 20 млн. Чаньол и над 16 млн. Бекхьон), подписалите петицията са се увеличили значително. Хората изразяват благодарност и уважение към тях двамата и групата, която представляват. 

 

А тук поне имаме нещо красиво по повод предстоящия рожден ден на Минсок на 26.03. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сухо - Live Q&A - въпроси и отговори на живо. 

26.03.2020 г, Twitter BlueRoom, 18:00 KST (11:00 ч наше време). 

Хаштаг #AskSUHO

 

И тийзър #4. 

Любимият мй дотук. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето значи Чен отгога ни е спойлвал, че пръв ще се отреди, хехе ;) Следващият голям романтик изглежда да е Сухо... 
Това видео за първи път ми попада пред погледа и ми стана забавно, а пише в описанието, че при 20 М гледания ще има друг подарък за феновете, но какъв ли ще е бил... не казват. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

안녕하세요 카이입니다 - започва с хубавия му, плътен глас, интервюто на Кай за ELLE Korea. :wub:

 

 

По-късно днес предстои поредният, пети лайф на Чаньол за SM Super Idol League. Излъчване по Huya TV в 20:00 KST. 

Утре ще е паметен ден за EXO-L. 

Лидерът ни, Сухо, ще има Q&A лайф по повод 1-вия си самостоятелен албум, а хьонга в групата - Шиумин, навършва 30 г. 

Липсва ни, обичаме го и си го чакаме. 

В негова чест предстои соц.  мрежи. да бъдат заляти с хаштаговете по-долу. 

#/ButterflyXIUDay
#/HappyXiuminDay

 

Последно засега. 

Усмихнете се, никога няма да прекалите с #EXO. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да покажа какви сладурски емотикони са заредени в Туитър към хаштаговете в очакване на албума на Сухо. 

176450180322f407.jpg

 

Днес StudioNNG публикува видео към "I'M FINE", песен създадена с помощта на феновете на канала NANUMI. 

Много особен и разпознаваем стил развиват #loeyxmq според мен.

На вас харесва ли ви? 

 

 

И понеже в Корея вече е 26.03, феновете заляха социалните мрежи и най-вече Туитър с хаштагове посветени на рождения ден на Шиумин, които се трендваха на първите позиции в приложението. 

Изт. Allkpop

Можем да ги ползваме и утре - все пак 26.03 още продължава. 

Освен редовните #EXO и @weareoneEXO, актуалните хаштагове за деня са:

#Beloved_Spring_Xiumin
#ButterflyXIUDay 
#HappyXIUMINDay 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, kandala said:

안녕하세요 카이입니다 - започва с хубавия му, плътен глас, интервюто на Кай за ELLE Korea. :wub:

 

 

 

Хахаха, това признание за легото за първи път го чувам! Ше ме убие тоз Kai  – да реди до зори лего на леглото си и после да спи на земята, че да не се загуби някое чаркче :lol:

 

Песента на Чани е интересна, хареса ми повече от предишната – най-много ми допадна рапирането му в първата част и чаках пак да се появи, но не се повтори... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, kandala said:

Усмихнете се, никога няма да прекалите с #EXO. 

 

 

:lol::lol::lol: ааа, хахаха, това е трепач :lol2::lol2::lol2: Идеална вечерна доза оздравителен смях :es:

"---------- someBODY take this uGLY hat oFF ME" – хаха, това май и при мен всеки път звучи в главата ми (ама на български, нали :P
"I can't handle this too much exo in ma lyfe"
"my HAA...AAAAARRRTTTT E-X-O!!!"
"my name is PARK. CHAN. YEOL. and I get all the laydeez (& men)"
:lol:

 

P.S. Много ме радват social media креативностите - такова творчество кипи (даже, или още повече дори, в условия на карантина) :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Минсок - Xiumin днес навършва 30 г.
Да е жив и здрав зетят!
В негова чест качвам кратко видео с едни от най-добрите му вокали.
Чакаме си го да се върне при нас на 6.12, за да продъжим заедно да се радваме на музиката. :)

 

Явно ставаме поне две тези, които се наслаждаваме на обичливите и закачливи фенски видеа? :D Ето още едно.

Никой не отрича, че #EXO имат едни от най-добрите вокали в к-попа, но освен, че са (почти) съвършени те са и хора на които се случват и неприятни неща.
За едни неприятни, за други - забавни. Усмихнете се! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме започнали... още малко мили и забавни моменти – за лека нощ  :wub:
А Бек като види играчка прасенце и си умира вече от кеф, че си е намерил образа :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи видео тийзър на Let's Love. 

 

Фен-сайт на Сухо са поръчали рекламни камиони за дебюта му, които ще се движат за една седмица в Сеул. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OST-а на Гоблин "Stay With Me" е първият корейски ост изобщо, достигнал 200 млн. гледания в YouTube. Този факт прави Чаньол първия член на EXO и изпълнител на SM, достигнал завидната бройка.

На мен не ми е сред любимите песни, но хората я харесват и щом е така - ок.

Браво на дуета! 

Изт. Allkpop

Ето, ако сте я забравили

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хореографията на "The Eve" е сред най-харесваните на групата.
Поредното доказателство е изборът й за кавър в китайско реалити. Ментор на участниците е Лиса от Blackpink. Впечатляващо изпълнение (въпреки че за мен това е откровено мъжка песен).


Тук можете да видите личната уеб страница на Сухо за '"Self Portrait" Suho.SMTown, а ето и видео тийзър 2 (разкош). 

 

Хайде, още малко остана до излизане на албума - на 30.03, 18 KST. ;)

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Weibo's Hallyu Power Chart

На 1 място - Бекхьон

2 място - Чаньол

3 място - #EXO
Изображение

 

Вчера официалният Туитър акаунт на Сухо стартира нещо като анкета сред феновете, задавайки въпроси  от рода на "Ким Джунмьон или Сухо?", "Вълна или Памук?" и прочие. На първият въпрос печелившият е Ким Джунмьон

 

А Инстаграм акаунтът на #EXO се е превърнал в своеобразна арт-галерия - weareone.exo
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненада от Сухо в навечерието на излизането на #Self_Portrait.

Във VLIVE има англ. субтитри, надявам се скоро и в Тубата. Много ми хареса.
Тук се опитах да преведа в движение някои неща, хайлайта както се казва.

Заповядайте! 

Off Topic

(приемам критики и корекции. пишете, ако има такива.)

 

Не мога да рисувам, наистина съм лош в това. Не разбирах защо хората ходят в музеи да гледат произведения. Когато бях на снимки в Швейцария видях картина на Ван Гог. Тогава за първи път разбрах защо е важно да се видят. Това (преживяване) разви интереса ми към изкуството. Ако погледнеш отблизо може да видиш следите от четките, специално върху автопортретa му. Можех да почувствам емоциите му. Един човек рисува себе си. В зависимост от чувствата/емоциите дълбочината на четката е различна... Влюбих се в него (Ван Гог). Ако ще създавам албум, искам да покажа по-дълбока част от себе си - такъв албум исках. От тогава това беше моята цел.

...Всъщност обичам музиката на бандите/групите. Като тинейджър обичах да слушам музиката на Nell. Като ги слушам сега, някои песни са доста философски. Не знам дали тогава съм ги разбирал напълно, но ги слушах, когато ми беше трудно...  Музиката на групите дава на хората... Комфорт? Готино усещане (chill?)

Ходих веднъж на концерт на Колдплей. Ние, #EXO,  танцуваме и говорим много на сцената. А те просто правеха музика и казваха: "Обичаме ви" и "Благодаря". Получаваш енергия дори без думи. И можеш да комукираш чрез тази енергия. Това почувствах аз.

Участвайки в мюзикъл, трябва да работя с оркестри, сцената е пълна и дори да пея само аз не се чувствам самотен.Тази енергия създава (чувство на) синергия. Като музикант е вълнуващо. Затова за албума си исках да работя с група. Различно, ново предизвикателство. Феновете ще бъдат изненадани. Ще мога да намеря своя собствен цвят (тук изглежда много развълнуван).

Казват, че оригиналното заглавие на албума е "Плагиатство"? Защо започна да пишеш текстове с такава силна дума? Навикът е страшно нещо. Когато гледаш някого дълго време го опознаваш много добре. Приемаш това, което си правил с този човек и "плагиатстваш/повтаряш". Това беше в началото. Например, 7 год. бях съквартирант със Сехун. Това, което правех преди да си легна или след ставането... Вече година след като спряхме да сме съквартиранти, но аз повтарям рутината. Когато станеш близък с някого и добре се разбирате, дори да не сте вече с този човек, повтаряш навика, дори без да се усетиш. Аз повтарям. Нямам проблем със Сехун, но ако сте претърпели раздяла... Разбира се, споменът може да бъде щастлив след време, но точно след раздялаа искаш да забравиш всичко. Има навици и мисли, които повтаряш. Това ме подсеща за общото и негативната дума "плагиатство". Много хора казаха, че думата е твърде негативна и може да доведе до недоразумения. Аз пишех текстовете сам. "Рисувам, пиша, помня, ти дойде при мен" - тези думи дойдоха на ума ми. И си помислих, че вървят добре с "автопортрет". Аз рисувам лицето си, но можеш да видиш и нейното (?) Искаш да забравиш спомените, но някои от тях са щастливи. Избегнах използването на тази силна дума и написах красивото "автопотрет".

Песента "Starry Night" има силна връзка с "Curtain", това беше целенасочено. Новата песен разказва историята след нея. Ако следваме траклистата, то песните започват с раздяла и завършват с пожелание на двойката за щастие един на друг, и надежда да се срещнат отново... "Curtain"е история за раздялата, описана по красив начин, но "Starry Night" е по-депресивна, изобщо няма хубави думи. Тя говори за вътрешното (усещане) в раздялата.

Най-голямата причина (за участие в писането на текстовете) са мюзикълите. Там няма суфльор. Трябва да запомниш всички текстове - от началото до края. Пееш това, което трябва да кажеш. Така разбрах, че без предаване на истинското значение на текста аз не мога да играя в мюзикъл. Трябва да запомниш всичко, да анализираш и преведеш значението. Трябва да навлезеш дълбоко, дълбоко в думите, за да разбереш точното значение и да го отразиш. По време на това научих, че мелодията може да е същата, но в различна ситуация изражението се променя, посланието е различно, атмосферата изцяло се променя. Текста е от съществено значение. Това научих.  Тогава написах "Do You Have a Moment" и "Dinner". Реших, че ще е хубаво да пиша текстовете на собствените си песни, за да звучат по-искрено. Когато промотираме с EXO, индивидуалните дейности, актьорството, когато и да имам идеи или чуя нещо (от другите) си записвам ключови думи. Мислех си, че ще е забавно да има история, когато създавам албум. Думите изникват в главата  ми, но много хора ми помагат. Имам доста път да извървя. Дали ще е соло албум или друго, когато пея бих искал да пиша свои текстове.

След месец е 8-та ни годишнина, моята 9-та. Аз не съм специален човек, просто имам специална работа. Необикновена. Затова съм минал през много, от щастие до тъга. Сухо или Ким Джунмьон, от 21-годишна възраст до 30 год. Минах през много, наистина. През това време Сухо от EXO и обикновеният човек Ким Джунмьон изпитаха много и срещнаха много хора. Исках да опиша всичко това в този албум.

Всички песни... Не е просто романтика, надявам се, че мислите по-неограничено... Може да бъде история между двама души. Сигурен съм, че ще изпитате коренно различно чувство.

Аз не съм перфектен, а Ким Джунмьон, 30-годишен или Сухо от EXO, който иска да разкаже една отминала история. История, която се развива и е искрена.

Надявам се да дадете много любов....

Благодаря ви!

:wub:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...