Jump to content

Inoue Masahiro (Иное Масахиро)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Inoue Masahiro *

spacer.png


Име: 井上正大 / Inoue Masahiro
Професия: актьор
Дата на раждане: 20 март 1989 г.
Място на раждане: Япония
Зодиакален знак: Риби
Кръвна група: B
Височина : 182 см
Агенция: Box Corporation
Twitter: @MAAAAAAAASAHIRO


Сериали:

Horror Accidental (2013)

Kamisama no Itazura | God's Prank (2013)

Alice no Koisuru Kaban (2012)

Boku no Natsu Yasumi (2012)

Houkago wa Mystery Totomo ni (2012, еп. 5)

Aozora no Tamago (2012)

IS (2011)

Honcho Azumi Season 4 | Hancho - Jinnansho Azumihan Season 4 (2011, еп. 6)

Freeter, Ie wo Kau (2010)

Joker: Yurusarezaru Sousakan (2010)

Pro Golfer Hana (2010)

Takkusumen (2010)

Ijin no kuru heya (2009)

Untouchable (2009, еп. 5)

Kamen Rider Decade (2009)
 

ТВ Филми: 

Freeter, Ie o Kau. SP (2011) 
 

Мобилни дорами:

Lover of spring break (2011)

Blizzard (2011)

Death Game Park (2010)

Goodbye Love (2010)


Филми:
Garo: Kaminokiba (2018)
Cosmetic Wars (2017)

Tokyo PR Woman (2015)
25 Nijyu-Go (2014)
Jinjin (2013)
Ku no Kyoukai (2013)

Kamen Rider x Super Sentai: Super Hero Taisen (2012)

Real Onigokko 5 (2012)

Mesaia | Messiah (2011)

Zebraman 2: Attack on Zebra City (2010)

Kamen Rider x Kamen Rider Double & Decade: Movie War 2010 (2009)

Kamen Rider Decade: All Riders vs. Dai-Shocker (2009)

Cho Kamen Rider Den-O & Decade NEO Generations: The Onigashima Battleship (2009)


Театър:

Ao no Exorcist (2014)

Ore no butai (2013)

Tail Friends (2012)

La Patisserie (2012)

Curry Life (2011)

Мюзикъли:

Nettai Danshi 2! (2013)

MASKED RIDER LIVE & SHOW (2009)

Prince of Tennis: The Imperial Presence Hyotei Gakuen (2008)

Клипове с негово участие:

Onsoku Line - Aitai

Gackt - Journey Through the Decade

Gackt - Stay the Ride Alive

Фотокниги:
MA-TURAL (2012)

19-20 (2009)

Снимки:

 


d343e9d1596a3a5d.jpg
b82548323329d007.jpg
bb753727cb31ae3f.jpg
1c74ef071164f675.jpg
38cc235fed8c2518.jpg


Пожелахте си тема за този актьор smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще го имам предвид. Благодаря, че веднага реагира и за тема на Иное-сан. На мен изобщо не ми се занимава (тези, които направих на Юки и Соске са изключение и ги направих, за да представя тези две много талантливи момчета), а в случая ти като добра душа се отзоваваш винаги. Оценявам го и ще се реванширам.

 

Масахиро (както казах и вчера) го познавам от Freeter Ie o Kau и вече IS. Млад е, налага се все още, но от видяното до тук мога само да го поздравя. Kamen Rider Decade не съм го гледала (още не мога да изляза от сериите с Шу и тези с Рьота Озава и Юки Ямада), но някой ден ще го прегледам и там, а все пак са в тандем с Кимито Тотани. Иное-сан се изявява доста успешно според мен като модел. Виждала съм наистина страхотни негови фотосесии.

Нов филм предстои с него през тази година

, в който отново си партнира (както и в Messiah (2011)) с Ацуши Арай от D2 Boys. В различни теми напоследък тук споменавам много Арай-сан, но когато ukio му направи тема повече и за него. Филмът е издържан в "любимия" ми жанр (то се вижда и от трейлъра) за това ако някой ден ми попадне, ще го изгледам единствено заради участието на Масахиро и Арай.

Предстои и излизането на 21 април на Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012).

От месец Иное-сан се изявява на сцена в представлението La Patisserie в театър Икебукуро, заедно с Ай Такахаши и Рьота Мурай. Много ги обичам японските сладкарски истории, особено пък ако сложат някой райдър в тях... Дано ми лепнат скоро и Шу в подобна роля.

Излезе и на 20-ти март фото-книгата му MA-TURAL. Страхотни снимки е направил...

 

84b23910f37c7b1a.jpg

 

 

 

e1b22ee7b9559a7e.png32f4581df12bd90e.png

 

С Ацуши Арай

 

48680b01c829343f.jpg

 

ec6591701caa676e.jpg

 

и с Рьота Озава

 

14b391fe054db70d.jpg

 

La Patisserie

 

e2c373b92c4cfd19.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уважа Масахиро, че времето ме притиска, а искам всичко да си кажа за него.

Започнал е с изпълнение в Тенимю, което е сигурна причина да му се възхити човек (още повече-тенисът е един от любимите му спортове, наред с бейзбола и плуването). Голямо уважение заслужава, поради смелостта да изиграе образ, който преди него е бил утвърден от актьори като Като Казуки и Юки Кубота. Не съм гледала превъплъщението на Ма-кун като Атобе, но мюзикълите по темата са страшно много, всяка година се сменя основния им каст и понякога е изключително трудно да се открият линкове към всички продукции, а те никак не са малко. За моя голяма радост, спектакълът си има верни фенове, които са се нагърбили с мисията да ни го предоставят в гледаем вид.

Това е Ма-кун - Атобе

 

2f05e0cac8ab52fa.jpg

И за сравнение - Като и Юки

b8cecf364c31b3a0.jpg

 

Участието му в Дикейд е ключов момент за токусацу сериите. През 2010г. райдърите маркираха 10г. от хейсей ерата си. Може би, именно поради тази причина бяха измислили неговият герой по-различно от останалите персонажи. За разлика ог предходните две истории, в новия сегмент главният герой трябваше да притежава сила и увереност, за да пътешества смело между световете. Този замисъл беше още по-интересен, имайки предвид факта, че сценаристите винаги включват допълнителен герой, който да бъде пълна противоположност на оригинала и да показва амбиции и арогантно поведение. В този образ напълно се вписа Тотани Кимито. Друго си е да види човек, как двамата се конфрунтират и не искат да отстъпят и на педя от възгледите си. Уравновесяващото звено вслучая беше Мурай Рьота. Но всичко това е описано подробно в темата на Дикейд.

Хеншин!

e6725d68d3b0973d.jpg

Тори и компания участваха в два от епизодите на Дикейд

0fe97717ed2282c4.jpg

Гледах Freeter Ie o Kau, което ме подсеща, че не съм коментирала това прекрасно заглавие. Допадна ми героят на Масахиро, но той реално имаше само една запомняща се сцена. През останалото време партнираше на екипа работници. Но дори и по този начин е събирал опит.

В IS имаше изключително приятен образ и си мисля, че ако японците решат да правят спортна драма на тема футбол, Ма-кун задължително трябва да е в главната единайсеторка.

Започнах и мистерията Blizzard преди година, но за нея беше ясно, че няма да я видим в пълен комплект. Просто някои дорами и филми остават не само без превод, но и без ъплоуд.

Mesaia беше рекламиран подобаващо преди няколко месеца и дано да успеем да го видим! Пълен е с познати имена, а и ми се струва подобен на Death Game Park.

Всичко е прекрасно, само че кога успяха да направят още филми на тема Real Onigokko? Аз знаех само за два. Трейлърът не ми вдъхва голямо доверие. Харесах първата част с Такуя Ишида и Дайто и смятам, че поредното филмиране не би довело до задоволителен краен резултат. Дано да греша!

Сега се сещам, че Масахиро е участвал в Ninja wariror. Мярнах го веднъж по време на състезанието.

С Горики Аяме в IS

41ee9082e9da4622.jpg

Death Game Park

62ff1be88b0a8d90.jpg

С Коджиро (Мурай Рьота), с когото бяха отлични партньори в Дикейд

aac23114f3f0d837.jpg

Гакт изпълняваше началната песен в Дикейд и имаше роля в един от последвалите райдърски филми

41e4c89e433b8f46.jpg

17f476b5a7e172cc.jpg

С един от предходните райдъри, Като Кейске

aa4432c5c63abd17.jpg

Първата фотокнига на Масахиро

8c2cb39555693821.jpg

577b2e86bec7c04b.jpg

92b906ec090452a6.jpg

538afd083df07638.jpg

b28ba826963f62d8.jpg

В Месия с Араи Ацуши и Джиннай Шо

1a823fe9d06b86fa.jpg

bb48cc702d6a2a8a.jpg

a3e2030014e59bec.jpg

ff620bb6604ebd51.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера четох блога на Кимито Тотани, приятелчето от Kamen Rider Decade на Масахиро. Имаше снимка с него, Юки Ямада, Казуки Шимизу и... г-н Шу Уатанабе (естествено, как без него) с постера на Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen. Кимито обясни, че вчера са събирали екипа, гледали са превю, а ще има и официално представянe тези дни. Толкова много супер герои на едно място. С интерес ще очакваме повече информация.

 

Някои от снимките на Иное-сан от фото-книгата му MA-TURAL.

 

 

 

33e7eda15bd4648d.jpg45cae7760114a773.jpg

 

3a3b56dbf601a189.jpg6ad9b684283f6d76.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма картинка. Рьома Баба, Кацухиро Сузуки, Сота Фукуши, Рьо Йошизава, Юки Ямада, Рьота Озава, Масахиро Иное, Кимито Тотани и разбира се... Шу Уатанабe. Сега ще чакаме, за да видим.

 

Отчетох се през тази седмица с изгледан Messiah. Субтитри няма, но и това не ми попречи да видя Иное-сан, Ацуши Арай (най-после!), Рюки Такахаши, Кейске Като и Шо Джиннай.

Масахиро и Ацуши много добре стояха един до друг (а и като най-високи). Финалът с тях двамата, също ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen тръгна по кината в Япония в събота и разби вече класациите. Категорично на първо място в Japan Box Office. Всички масово в Япония гледат супер героите.

Кими-чан от месец насам говори за това колко различна ще е тази нова продукция от всички останали, а и тук този път са събрани най-много герои - Масахиро, Кимито Тотани, Юки Ямада, Рьота Озава, Сота Фукуши, Рюки Такахаши, Рьо Йошизава, Кацухиро Сузуки, Рьома Баба и на последно място, но не и по значение - Шу Уатанабе.

 

Трейлър на филма (Масахиро се вижда много ясно) - Kamen Rider x Super Sentai (2012) Trailer

 

Масахиро напоследък все повече се изявява като фотомодел. Нищо ново не предстои с него на екран, но кой знае... Дано японците ни изненадат това лято с една хубава дорама на спортна тематика. Отдавна не сме гледали, а нови лица никак не липсват. Много бих се радвала да видя отново Иное-сан в подобна роля.

 

Преди два дни бе и официалното излизане в Япония на DVD-то на Меssiah. Арай публикува снимка в блога си и ги видях един до друг с Масахиро, Шо Джиннай и Минехиро Киномото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям автогол си вкарах...

Вчера ми се мярна Масахиро ухилен до уши в реклама (на нещо шоколадово мисля, че беше) и днес приритах да го гледам (а като приритам да гледам нещо с някой точно определен актьор...). Знаех за Zebraman 2: Attack on Zebra City (2010) на Такаши Миике, чела съм, очаквах, че ще е нещо много, много ама много далечно от мен, и въпреки изключително неприятната ми Рийса Нака, която също участва, си казах "Аа не, трябва да видя Масахиро!".

Нямам думи да опиша това, което видях. Смокини и черници! Масахиро в ролята на санитар, който мечтае да стане лекар, най-трезво мислещ герой в тази продукция за мен. Тези зелени човечета, хора-зебри или каквото там е искал да ни покаже Миике в един момент ме докараха до смях. Гледах и превъртах, гледах и превъртах, но и това заглавие "отметнах". Чудо на чудесата.

Сега си свалих Pro Golfer Hana (2010). За съжаление сериалчето е преведено само до 6-та серия включително, но успях да изгледам първи епизод (кратки са само по 30-ет минутки) и мисля, че ще го довърша въпреки липсата на субтитри на английски. Масахиро тук е в главна мъжка роля, играе голф. Страхотен е! За да не остана с лошите впечатления от филма, който гледах, се прехвърлих на друго заглавие с Иное-сан и не съжалявам. Освен, че гледам и Шухей Номура (душицата той!) отново, сериалчето е на любимата ми спортна тематика. Тук вече съм напълно доволна. Роса Като ми е любимка и се радвам да я видя отново на малък екран.

 

Real Onigokko 3 и 4 съответно с участието на Кенто Ямазаки и Ацуши Арай излязоха, а тази събота (бел.ред 26-и май) е ред и на част 5, в която главен герой е Масахиро.

 

Роса Като и Масахиро Иное в кадър от Pro Golfer Hana (2010)

 

4ab5cf67ebd418e8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Масахиро е подсказал, че ще участва в нов филм.

Той ще се казва Jinjin и снимките за него ще започнат този месец.

Самата продукция се очаква да излезе през април 2013 г.

Официален сайт на филма - Тук

 

Има и още една новина около него, тя е че ще гостува в 9 и 10 епизод на

дорамата Houkago wa Mystery Totomo ni . Епизодите ще бъдат излъчени на

18 и 25 юни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди няколко дни, Масахиро е споделил в блога си две снимки от снимачната площадка

на предстоящия филм с негово участие - Jinjin, за който бях споменала преди.

Ето ги и тях:.

 

b4ad15efcda03810.jpg

5a586e408619eb9f.jpg

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнаха да валят тези дни новини около предстоящите през лятото дорами в Япония.

 

Масахиро ще участва в новата продукция Aozora no Tamago (2012), която ще стартира на 28 юли по BS и ще се излъчва в 01:30 ч. след полунощ.

Да, зарадвах се на новината, но и когато видях останилия каст голяма усмивка грейна на лицето ми. На Иное-сан ще партнират Шинтаро Акуцу (е, най-после и в дорама!) и Джун Шисон от D2 Boys, както и Шого Сузуки (наскоро изгледах с него Bad Boys (2011), каква радост само отново да го видя скоро на екран). Няма все още подробности, новината излезе днес в oricon.jp, но ще се гледа. Този отбор юнаци не може да се изпусне.

Преди броени дни ми се мярна Масахиро в блога на Ацуши Арай (и той с нов филмов проект, само че не споделя никакви подробности все още). Арай публикува снимка заедно.

 

Очаквам скоро и Real Onigokko 5. 3-та и 4-та част с Кенто Ямазаки и Ацушин излязоха, остана само Масахиро, който записа кратко участие и в 4-та част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4 юли японците качиха Real Onigokko 5. Изгледах го. Нищо по-различно от това, което видях в част 3 и 4 с Кенто Ямазаки и Ацушин. Масахиро бяга, а някакви странни хора с маски го преследват. Важното е, че oцеля на финал за разлика от момчето от D2 Boys.

Сетих се сега да се разпиша в темата му, защото постоянно всеки ден излизат някакви новини, снимки, вчера излезе и видеоклип с откъси (качен е в официалният сайт на дорамата) преди старта на 28-ми юли на Aozora no Tamago (2012).

 

Ще видим господин Акуцу и Масахиро с какво ще ни изненадат след две седмици. Джун Шисон е най-приятната изненада за мен в този каст и с радост ще гледам това D2-хлапе и тук.

 

Официален сайт на дорамата - Aozora no Tamago Official Site

 

169a771b4004bf9c.jpg

 

И снимки от пресконференцията, която се състоя днес в Токио.

 

ce196267b9e2fe73.jpg

 

 

185bcf3a1c2f1370.jpg

 

2aa2225be0a4d594.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко звучи и изглежда превъзходно! Усещам голяма роля за Шинтаро! Дано! И Шисон напредва с изявите. Браво! Сериозен каст са направили. Ма-кун и Шого Сузуки от райдърско-рейнджърска страна срещу един куп Тенимю актьори - Кьоуске Харукава, Сасаки Йошихиде и Рьо Хирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нова изява на Масахиро на малък екран разбрах от самия него, след публикацията днес в блога му. В началото на юни месец излезе новината, че Шуто Аябе (Шуто е отлично познат на тези, които са гледали Kaseifu no Mita (2011), героят му бе брат на Тайши Накагава и Шиори Куцуна) ще е в главна роля в новата дорама, която се излъчва всеки делничен ден по Fuji TV - Boku no Natsuyasumi (2012). Днес от Масахиро научих, че той ще е в ролята на Шуто, но в неговата зряла възраст. Включването му предстои. Излъчването на Boku no Natsuyasumi стартира на 2 юли, а епизодите се излъчват от понеделник до петък в 13:30 ч. японско време. Историята започва по време на Втората световна война.

 

Ето снимката, която днес Масахиро публикува в блога си заедно с мъничкия Шуто.

 

586cbcdf036b39e9.jpg

 

source: ameblo.jp

 

 

Малко остана и до старта на Aozora no Tamago...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първи епизод на Aozora no Tamago. Голямо ровене, докато го открия. Доколкото разбирам и никой няма да се наеме да го качва някъде. Благодарение на китайки (уникалната нация) все пак успях да достигна до епизода и да го изгледам.

20-ет минути е продължителността на сериите. Две минути в началото представяне, две за финалните акорди, така че може да се каже, че са дори по 15-16 минути. Кратки, много кратки. Започна добре, бях останала с впечатление, че ще е издържано в BL жанр заглавието, но за моя радост не е. Масахиро и Шинтаро категорично щях да ги пропусна тогава.

Двамата са приятели, пълни противоположности. Шинтаро е затворен, необщителен, докато героя на Масахиро е ведър, винаги усмихнат, много положително настроен. Запознаха се, докaто пазаруваха след един инцидент с една млада жена, която Масахиро хареса, срещнаха се отново случайно, а от представянето на финал на втори епизод, забелязах, че очевидно ще се развие там историята.

Шого Сузуки е в ролята на полицай. Не бе голямо включването му в първа част. Джун Шисон не го показаха. Очаквам.

 

Песента на FLOW, която е заглавна към дорамата много ми харесва.

 

Масахиро в кадър от първа серия на Aozora no Tamago (2012)

 

10e01299ad244b97.jpg

 

Масахиро Иное и от фотосесията на La Patisserie (отива му униформата)

 

e6777be756f1f285.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ми е нещо много Stardust-настроението. Постоянно някъде ми попадат и гледам талантите от тази агенция в някоя продукция. Кенто Ямазаки, Тайши Накагава, Такуя Кусакава, Горо Курихара, а днес дойде отново ред и след участието му в трети епизод на Beginners! и на любимият Казума Сано.

 

Казума Сано започна отново да се завръща на малък екран, за моя огромна радост (предполагам, че и ukio ще се присъедини). Снощи ми попадна в Pandora TV качен онлайн епизод 33-и на Boku no Natsuyasumi (2012) с Масахиро Иное. За този сериал споменах в пост #14 тук. Масахиро е в ролята на мъничкия Шуто Аябе, но в неговите младини, период след края на Втората световна война. Епизодите са кратки с 26 минути продължителност и се излъчват всеки ден по Fuji TV. Стартирах епизода, исках да видя Масахиро как се е представил и... изненада - виждам Казума Сано в ролята на приятел на героя на Иное-сан. С широка усмивка на лице продължих да гледам. Масахиро и Казума в една продукция - това не се изпуска.

Сериалчето е интересно, но е около 100 епизода и освен, че никъде не се качва, няма и как да се следи редовно. От кадрите, които видях - раниха Масахиро, наложи се да влезе и в болница. Доколкото схванах и самата история - двамата със сестра му губят родителите си по време на войната, а сега историята разказва техния живот след като оцеляват като деца, романтичните им преживявания, трудностите, с които са принудени да се борят и пр., и пр. Една семейна и отново поучителна история, характерна за японците.

На Масахиро и Казума им отиват прическите 50-60-ет години назад във времето.

 

Следя и епизодите на Aozora no Tamago (2012). Качват се в tudou. Кратки са и очаквам все още появата на Джун Шисон. Героят на Масахиро, като че ли повече ми харесва от този на Шинтаро Акуцу. Много емоционален, винаги положително настроен, усмихнат, ведър, отзивчив. Харесвам точно такива образи. Ще видим как ще се развие историята, но нещо героят на Шинтаро не ми вдъхва доверие...

 

Масахиро Иное в кадри от Boku no Natsuyasumi (2012)

 

f3d4994cfd6cefa4.jpg1dae745cd4dbc6fd.jpg

 

source: tumblr

 

П.П. Dark_Angel, желание за тема и на Казума Сано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, забелязах Сано в Beginners. Колко променен изглеждаше. Ще трябва да му се направи тема. Общото приключение с Ма-кун изглежда интересно, но броят епизоди направо ме плаши. Същото е като с новата продукция на Тори и Маки Хорикита.

Сволих първите епизоди на Аозора но тамаго. Хареса ми трейлъра. Двамата изглеждаха много различни. Ма-кун все подружелюбни роли прави, а Шинтаро - и тъжни, и весели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Masahiro Inoue се е снимал в музикален глип заедно с Yua Shinkawa.

Клипът е към песента "Aitai" от албума "Grateful A.C" на Onsoku Line, който ще излезе на 24 октомври.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък ми върви на театрални представления с героите от Kamen Rider Decade. След като изгледах Кимито Тотани в Jewelry Hotel (2012), дойде ред и на Рьота Мурай и Масахиро в La Patisserie. Представлението се появи наскоро, макар че излезе на DVD още през месец юни в Япония. Свалих го. Не мога да изпусна райдър, който приготвя тортички, пастички и кремове. Хареса ми, дори много, но и аз примирам за продукции, чието действие се развива в сладкарница. Вляза ли в сладкарница ми прималява, а и ако райдър (в случая цели двама) приготвя тези изкушения... Ммм. "L'Оiseau d'or" (Златната птица) - така се казва сладкарницата, в която се развиваше действието. Тортичката на финал с френските макарони беше огромно изкушение. Виждала съм снимки от нея в блога на Масахиро, когато вървяха представленията през месец март тази година и сега направих връзката, защо точно тях той е публикувал.

 

Върви и в момента с Масахиро някаква дорама по националната телевизия NHK. Не зная заглавието, не се и интересувах повече, но забелязах, че е започнала на 13 ноември, а героят на Иное-сан се казва Дайске Сакамото. Масахиро дори публикува в блога си, снима в момента и някаква историческа роля, но така и не обърнах по-голямо внимание.

 

Една от тортите в La Patisserie

 

562ad2b85cb1c267.jpg

 

01b107825419634b.jpg

 

И двамата райдъри в ролите - Дикейд (Масахиро) и Куга (Рьота)

 

 

19253ad268ba47c2.jpg

 

2e4f198540e1791f.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоя пост Rie, добре започвам да се подготвям за предстоящите дорами на готварска тематика. :D

Няма да са за сладки неща, поне не са ми попадали новини, но аз харесвам продукции и от двата вида, така че ще се гледат.

 

На 4 декември официално излиза DVD-то на Aozora no Tamago.

По този повод на 24 и 25 ноември Масахиро заедно с останалия каст са направили представяне.

 

Тази продукция определено се нарежда високо в класацията ми от дорами, които успях да видя тази година.

 

cee585a7434844cb.jpg

aaf6e8949487ce47.jpg

 

 

 

f330e9e170de3a53.jpg

 

И аз попаднах на снимки от тази дорама по NHK, но така и не намерих как е на английски заглавието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...