Jump to content

Kase Ryo (Касе Рьо)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Kase Ryo *

spacer.png


Име: 加瀬亮 / Kase Ryo
Професия: актьор
Дата на раждане: 9 ноември 1974 г.
Място на раждане: Йокохама, Япония
Зодиакален знак: Скорпион
Кръвна група: В
Височина : 174 см
Езици: японски, английски (до 7-годишна възраст е живял в щата Вашингтон в САЩ)
Агенция: Anore Inc


Сериали:
Second To Last Love 2 | Zoku Saigo Kara Nibanme no Koi (2014)
Bread and Soup and Cat Weather | Pan to Supu to Neko Biyori (2013)
Going My Home (2012, еп. 8)
Penance | Shokuzai (2012, еп. 3)
SPEC: Birth | SPEC (2010)
Kaidan - Horror Classics | Ayashiki Bungo Kaidan (2010, еп. 4)
Ordinary Miracles | Arifureta Kiseki 2009)
Camouflage (2008)

 

ТВ филми:
Kono Machi no Inochi ni (2016)
SPEC Zero SP | SPEC~Rei~ (2013)
SPEC: Life (2011)
North Point - Friends (2003)
I Wanna Hold Your Hand | Dakishimetai (2002)
Gakkou no kaidan: haru no mononoke SP makaigakuen (2001)

 

Филми:
Kubi (2023)
To The Ends of the Earth | Tabi no Owari Sekai no Hajimari (2019)
Lying to Mom | Suzukike no Uso (2018)
Mori, The Artist's Habitat | Mori no Iru Basho (2018)
March Goes out Like a Lamb | San gatsu no Lion Kohen (2017)
March Comes in Like a Lion | San gatsu no Lion Zenpen (2017)
Japanese Girls Never Die | Azumi Haruko wa Yukuefumei (2016)
Foujita (2015)
Our Little Sister | Umimachi Diary (2015)
My Hawaiian Discovery | Watashi no Hawaii no Arukikata (2014)
Hill of Freedom | Jayuui Eondeok (2014)
Judge! (2014)
Pecoross' Mother and Her Days | Pekorosu no Haha ni Ai ni Iku (2013)
SPEC: Close~Reincarnation | SPEC~Ketsu~Kou no hen (2013)
SPEC: Close~Incarnation | SPEC~Ketsu~Zen no hen (2013)
Dawn of a Filmmaker: The Keisuke Kinoshita Story | Hajimari no Michi (2013)
It's Me, It's Me | Ore Ore (2013)
Outrage Beyond (2012)
Like Someone in Love | Raiku Samuwan In Rabu (2012)
Penance | Shokuzai (2012)
SPEC: Heaven | Gekijyohan SPEC ~Ten (2012)
Tokyo Oasis | Tokyo Oashisu (2011)
Restless (2011)
Cannonball Wedlock | Konzen Tokkyuu (2011)
Sketches of Kaitan City | Kaitanshi Jokei (2010)
Mother Water | Mazaa wotaa (2010)
Outrage (2010)
About Her Brother | Ototo (2010)
Pool (2009)
Gravity's Clowns | Jyuryoku Pierrot (2009)
Instant Swamp | Insutanto Numa (2009)
Tokyo Rendezvous | Tounan kadobeya nikai no onna (2008)
R246 Story (2008)
Paco and the Magical Picture Book | Pako to Maho no Ehon (2008)
Tokyo! (2008) - segment "Interior Design"
The Sky Crawlers (2008)
Goo Goo, The Cat | Gou-Gou Datte Neko Dearu (2008)
My Darling of the Mountains | Yama no anata (2008)
All Around Us | Gururi no Koto (2008)
10 Promises To My Dog | Inu to watashi no 10 no yakusoku (2008)
The Invitation from Cinema Orion | Orionza karano shotaijo (2007)
I Just Didn't Do It | Soredemo boku wa yattenai (2007)
Glasses | Megane (2007)
Honey and Clover (2006)
Letters from Iwo Jima (2006)
Children (2006)
Strawberry Shortcakes | Sutoroberii Shooto Keikusu (2006)
Hana (2006)
Funky Forest: The First Contact | Naisu No Mori: The First Contact (2006)
Retribution (2006)
The Passenger (2005)
About Love (2005)
Scrap Heaven (2005)
Su-ki-da (2005)
Female (2005)
Dead Run | Shisso (2005)
Custom Made 10.30 (2005)
Nobody Knows | Dare mo Shiranai (2004)
Survive Style 5+ (2004)
The Reason (2004)
69 (2004)
Antenna (2004)
Pacchigi! (2004)
Cutie Honey (2004)
Niwatori wa hadashi da (2004)
The Taste of Tea | Cha no Aji (2004)
Director Infection | Kantoku kansen (2003) - segment "Pay Day"
Hana (2003)
Bright Future | Akarui mirai (2003)
When the Last Sword Is Drawn | Mibu gishi den (2003)
Kakuto (2003)
Rock'n'Roll Mishin (2002)
Frog River (2002)
Hush! (2001)
Misuzu (2001)
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack (2001)
Hole in the Sky | Sora no ana (2001)
Party 7 (2000)
Gojoe (2000)


Награди:

The 67th Mainichi Eiga Contest: Best Supporting Actor - Outrage Beyond (2012)
50th Blue Ribbon Awards: Best Actor - Soredemo Boku wa Yattenai (2008)
81st Kinema Junpo Award: Best Actor - Soredemo Boku wa Yattenai (2008)
21st Takasaki Film Festival: Best Supporting Actor - Hana Yori mo Naho (2007)
14th Japanese Professional Movie Award: Best Actor - Antenna (2004)


Реклами:
Softbank White Plan.
S. T. Kagaku
Ajinomoto
MOOCS
PARCO
Suntory Natchan


Снимки:
spacer.png

 

 


5bf2227419e2c50c.jpg
0d678daa6ce2414b.jpg
a01ddf485dd579c1.jpg
28953497670122f9.jpg
ceb5ae0470dd7318.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, че отново се отзова и то веднага с безупречно подготвена тема (линкове към заглавията с него, информация, всичко). Оценявам го и благодаря!

 

Рьо Касе първо го видях в Letters from Iwo Jima на Клинт Истууд. Тогава, преди години, когато гледах филма на кино, изобщо не съм предполагала, че ще започна да се интересувам от японското кино, да следя всичко, което се случва, а още по-малко, че именно актьорът изиграл войника Шимицу, ще предизвика интереса ми с изключително силна игра и присъствие на екран. Естествено единствено познавах Кен Уатанабе, останалите лица и имена не ми говореха нищо.

Рьо Касе го гледах през изминалата година и в няколко филмови заглавия, знаех и за отличната роля, която е направил в Keizoku 2: SPEC, но нищо повече. Изчезна ми от поглед.

 

Преди няколко дни съвсем случайно, докато търсих снимки на малкият японски бонбон Каната Фуджимото, ми попадна постера на Arifureta Kiseki (Ordinary Miracles). Веднага снимката ме грабна... Познах Юкие Накама, познах и него, и реших все пак да открия сериала и да го изгледам, защото ми допадна резюмето, а и видях, че дорамата е била отличена в категория "Най-добра драма" на Tokyo Drama Awards през 2009 г. Жанр точно за мен - семейни отношения, човешка драма. Открих веднага епизодите с английски субтитри и започнах да гледам. Бях очарована от видяното в първите минути, от Рьо Касе, от историята и от начина, по който всичко бе показано.

Сериалът го изгледах буквално на един дъх. Толкова силна история, толкова човешка, показана с японска прецизност. Тази възхвала на живота, която лъхаше през цялото време, отлично изградените образи, страхотната Юкие Накама (признавам, че съм я гледала и в други продукции, но тази й роля за мен категорично е нейната номер 1!), всичко бе точно по мой вкус. Рьо ме грабна още в мига, в който се появи. Това мило момче наранено в миналото, страхотното му семейство включващо три поколения мъже - син, баща и дядо, всичко прекрасно, което му се случи, любовта, която изживя... Бях впечатлена. Направи отлична роля за мен, все едно героят му Шота бе писан точно за него, с такова усещане останах на финал. Заради актьори с изключително силно присъствие на екран като Касе-сан, заради продукции представящи обикновени истории, такива каквито могат да се случат на всеки един от нас, представени по толкова вълнуващ начин, заради факта, че не разтягат локуми, показват нещата от живота такива каквито са - с болката, с радостите, заради това японците са моите номер 1 и шапка им свалям за майсторството.

За Касе-сан не зная много, макар че съм търсила информация. Произлиза от много богато семейство, баща му е президент на голям японски конгломерат, а самия Рьо става актьор на 26-ет години, стартира кариерата си през 2000 г. За този период от 12-ет години обаче е заснел близо 60-ет филмови заглавия. Не съм гледала Outrage, макар че отдавна зная за него, но съм свалила I Just Didn't Do It (Soredemo Boku wa Yattenai), ролята за която той получава наградата "Най-добър актьор" през 2008 г. Открих и About Her Brother, за който четох много добри коментари, открих и още две заглавия с него, които съм предвидила да изгледам през следващите дни.

 

С голямо удоволствие ще пиша в темата, която направи днес. Ще споделя и какво съм видяла от него в следващите заглавия, които ми предстоят.

 

Arigato Gozaimasu!

 

Юкие Накама и Рьо Касе в Arifureta Kiseki

 

aa0099828f00713b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьор с безспорни качества еРьо Касе. От нещата, които съм гледала с него, стигам до извода, че може да пресъздава както неуравновесени, сложни и търсещи характери, така и образи на шантави странници. Наистина е направил забележително количество филми за кратко време и което е още по-впечатляващо - снимал е с едни от най-големите режисьори в Япония.

Спомням си, че преди време доста дълго издирвах Antenna, филмът, в който той е бил забелязан осезаемо и е получил награда за Най-добър актьор през 2004г. Лентата е шокираща в някои отношения, а героят на рьо е объркан млад човек, който живее с тежестта на минали събития. Освен главният актрьор, обаче, вниманието ми беше насочено към едно дете, играещо ролята на по-малкия му брат - Дайске Кизаки. За съжаление, това момче не е продължило актьорската си кариера след снимките на Антена, но определено се вижда, че е имало големи заложби.

 

ec037cd99c48bb85.jpg

5b51b4e50a79f315.jpeg

15dc2d9caaf4d48c.jpeg

1a9a67be83b47dc0.jpg

 

С Джо Одагири артистът има два филма - Акаруй мирай, където играят под режисурата на Кийоши Куросава и Scrap heaven на И Санг Ил. Втората продукция е много интересно, провокативно заглавие, съчетаващо в себе си сериозни теми, подсилени с известно количество хумор.

В Акаруй мирай Рьо участва с още едно популярно име - Асано Таданобу, с когото се срещат преди това в странната лента Глътка чай.

Jyuryoku Pierrot е филм, в който няма да престана да хваля и двамата актьори в главните роли - Рьо и Масаки Окада играят тук братя.

95fbca9d6bbe1163.jpg

Още трима велики японски режисьори си сътрудничат с представения тук артист. Сабу го включва в Dead Run, Корееда - в своя самурайски Хана, а Тетсуя Накашима му предоставя великолепна двойна роля в реалистичната приказка Paco and the Magical Picture Book.

От западните режисьори Клинт Истууд го забелязва. Все още не съм гледала тази военна драма, но съм сигурна в качественото предтавяне на каста.

2012 година пред Рьо се очертава ново предизвикателство - той снима с ирански режисьор филма The End.

259adec879c28b32.jpg

Участието му в SPEC беше едно от най-завладяващите изпълнения и аз с удоволствие следях развитието на действието в тази фантастична дорама.

 

eb72286a283c4019.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рьо Касе ще участва в продължението на Outrage - Outrage Beyond.

Филмът трябва да излезе октомври месец.

Останалите актьори, които ще вземат участие са: Toshiyuki Nishida, Yutaka Matsushige, Katsunori Takahashi, Kenta Kiritani,

Hirofumi Arai, Kitano, Tomokazu Miura и Fumiyo Kohinata.

Повече информация - Тук

 

f870ed932db22e56.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко снимки от Cannes Film Festival 2012.

 

Рьо Касе заедно с Rin Takanashi, Tadashi Okuno и Abbas Kiarostami (режисьорът на Like Someone in Love )

 

d701e6ee68479a03.jpg

 

Заедно с Rin Takanashi и Tadashi Okuno

 

97f9383809943c18.jpg

 

 

9530a0bf7d685d17.jpg

852f0c9036c8cc67.jpg

5de467dfc21a465f.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

53ebdb392a933b9c.jpg

Много красота и стил има в тези кадри. Намерих и снимка от самата премиера. Този път имаме по-сериозно присъствие на актьори. Не като миналата година с Миике, който дойде само с Ейта.

Съвсем изключих за форума в Кан. Два корейски филма са включени в конкурса. Японско и китайско участие има само в секцията Особен поглед. Това си мислех, но се оказва, че не съм гледала както трябва. Режисьорът на Like Someone in Love е иранец и затова не съм обърнала внимание на заглавието, дори да ми е минало пред очите. Мога само да се радвам на това международно сътрудничество. Не за първи път се наблюдава подобно нещо и то често е водело до доста добри резултати.

Наградите се раздават тази вечер. Стискайте паци за трите азиатски претендента!

 

Ето пресконференцията

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави новини има за Like Someone in Love. Този месец можем да го гледаме на кино у нас.

"Като влюбени"

16 ноември, 21:00, Варна - ФКЦ Зала Европа; 20 ноември, 21:00, Кино Люмиер; 21 ноември, 21:00, Дом на киното; 24 ноември, 21:30, Евро синема

Благодарности на Najini!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi omedeotu!

 

Рьо Касе ще участва в биографичния филм “Hajimari no Michi”(Road of the Beginning), който ще излезе през юни 2013 г.

В него той ще е в ролята на покойния режисьор Keisuke Kinoshita.

Останалият каст включва: Yuko Tanaka, Santamaria Yusuke и Gaku Hamada.

Тази продукция ще бъде първият игрален филм, който ще режисира Keiichi Hara,

по-известен с работата си по анимационни филми като: “Summer Days with Coo” и “Colorful”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на рождения му ден! Да е жив и здрав и да продължава с качествените превъплъщения!

Като гледам филмът се готви за юни 2013г., а тогава трябва да излезе и другият му проект - Оре, оре, където ще го видим заедно с Каме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на юни Рьо Касе се снима в предстоящия филм на режисьора Hong Sang Soo, 

който все още си няма име. 

В него ще си партнира с Jung Eun Chae, Kang Hye Jung, Kim Ui Sung и др.

Снимките трябва да приключат средата на този месец, а премиерата му ще е през 2014 г.

 

80d4ff4a7d1915f9.jpg

 

 

На 21 юли по WOWOW ще се излъчи дорамата Pan to Soup to Nekobiyori, в която ще може да видим и Рьо.

Тя ще бъде 4 епизода,а останалият каст включва имената на Satomi Kobayashi, Miwako Ichikawa, Kana, Keiko Kishi,

Masako Motai, Ken Mitsuishi и др. 

 

25c5432e1ff224ee.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ore Ore (It's Me, It's Me) 2013

Тъй като е пореден филм за който не откривам тема а се смях не малко с героя на Касе Рьо ще се изкажа тук, а модераторите ако считат че не е за тук да редактират. Изобщо ако има модератори.

 

Si-Fi, мистерия, комедия, урбанистичен реализъм, драма.... все думи характеризиращи този филм. Идеи ясни, поднесени не конвенционално и въпреки това пак улавящи се ясно на фона на привидния каламбур. Режисьор и сценарист Satoshi Miki. От написаното в профила му, мога да кажа че  този филм напълно го онагледява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! Големи "съперници" бяха с Каме. Отново силна роля за него, необичайна, но запомняща се.

Наистина ли няма тема?

Може и да се въздържа, че напоследък много ги дублирам.

 

Една реклама с Рьо

 

И торта SPEC

0cddc8fe9f1679a9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ще ме уморите.

 

Шош, той филма тема има, но няма кой да я добави вече месеци в каталога. Често срещан проблем в този форум. Другият път направо ме питай, ще ти кажа.

ukio, ти не помниш ли, че се изказа в нея?

 

А и е трябвало и двете вместо да се маете да погледнете първи пост в тази тема и да видите, че Дарки както винаги се е постарала и е сложила линк към филма. Шош, пак се разсейваш, кой да види и да отвори линка. Дарки е винаги точна в темите си и се старае, а и затова се правят тук теми, за да водят и линковете към теми в този форум на продукциите с участието на дадения актьор.

 

It's Me, It's Me (2013)

 

Рьо скоро не съм го гледала, но наскоро си припомних любими откъси от Arifureta Kiseki. Този сериал ми е толкова скъп на сърцето... Невероятна история. Една от най-любимите ми японски дорами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е търсачката+ разширената не даде нищо нито за It's Me, It's Me, нито за Ore Ore.

На Dark_Angel  се извинявам, че не съм забелязала линка от тук, в темата. Ако има модератори да си свършат работата и да ми преместят мъдрото писание.

Форума още е в немилост, след последното ми откритие на тема за филм в рубрика сериал, та сега и търсачката...... пак в немилост. Не става така. Мрън.

 

Arifureta Kiseki го открих чрез теб :kiss2:

Рьо предпоследно го гледах в Like Someone in Love, още се смея като се сетя как постфактум открих , че е ирано-японска колаборация- 2 мои слабости в 1. Изобщо умее да се "пъха" Рьо в интересни проекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! И на мен ми се въртеше в главата, че има тема. Затова зададох въпроса.

Когато повече хора са свързани с дадена тема, тогава има по-голяма вероятност някой да е запомнил, дали я има, или не. Форумът, освен за  всичко друго, е и за помощ. Благодарна съм на хората, които ме подсещат, когато забравя или пропусна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах Like Someone in Love и останах много приятно изненадана от този японски филм на иранеца Киаростами. Спокойно действие (ако не броим импулсивните реакции на Рьо - великолепен е!), много добре изградени образи и непредвидим, изненадващ финал. Ето това е пример за стойностна копродукция. Дано занапред да виждаме повече такива! 

 

На 17 април стартира нова дорама с Рьо - Zoku - Saigo Kara Nibanme no Koi. Наскоро излезе и трейлър към един любопитен филм, сниман на Хаваите с Рин Таканаши, Нана Ейкура и Сето Коджи - Go to Hawaii!.

 

Нова реклама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава новина за Рьо. Новият му филм, Hill of Freedom, е включен в конкурсната програма на кинофестивала във Венеция. Режисьор на заглавието е кореецът Хонг Санг Су, а Мун Со Ри е актрисата с главна роля.

af8153e8bf8bfb66.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...