Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Addicted (2002)
Страна: Южна Корея
Жанр:Драма, Романс
Режисьор: Park Young Hoon
Времетраене: 113 мин.
IMDB

Участват:
Lee Byung Hun  - Dae Jin
Lee Mi Yeon - Eun Su
Lee Eol - Ho Jin
Park Seon Yeong
Kim Ji Eun
Lee Seung Shin

Резюме: Двама братя попадат внезапно в трагичен инцидент и изпадат в кома по едно и също време. Една година по-късно по-малкият брат Де Джин се събужда, като мисли, че е по-големият брат Хо Джин. Той вижда снаха си и я нарича своя "жена". След този ден те живеят заедно като двойка, но никога не могат да кажат "Обичам те".

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ и ТУК и ТУК
С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ ПРЕВОД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е почти класика с една класическа любовна сценка...итригуващ, малко клиширан, но и посвоему неочакван и очарователен.

Има за всекиго по нещо и поредната добра роля на учителяТ ;)

Аз Бьонг-хон съм го признала за филмови роли, има усет как да ги избира и изиграва, съответно.

Да се гледа...

Пълни 4-и шапки от мен, заради драмтизма, музиката, добрата игра.

:asian::asian::asian::asian:

 

И да се знае, че американците, надушили интересната тематика, правят и римейк по холивудски - Possession (2009)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах филма през февруари или март в сайта на Mysuju. Не помня точно, но знам, че въпреки че не беше много топло в стаяа не можах даже да се откъсна докато не свърши.Почти бях повярвала в мистичния момент, макар да съм гледала много филми и все да очаквах и този изход. Този своеобразан отворен финал много ми напомня френското коно от 70-80 години.

Но ми хараса как и двамата герои- накрая просто избраха да живеят в лъжата с всеотдайност. Дали човек наистина може да придобие съзанателно друга самоличност и така да заблуждава останалите? И остава ли себе си или се попива от претия образ! Явно въпросът ми е по-скоро можеш ли да си актьор през цялото време.И има ли изобщо тънка граница между роля и личност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си призная честно, че не съм голям фен на корейското кино. Фен съм на сериалите, но не и на филмите. До този момент. След като изгледах този филм разбрах, че вероятно не съм попадала на добри корейски филми и затова съм си мислела, че не ги харесвам. Колкото до отворения финал, споменат в поста преди моя. Не съм съгласна с това, че краят е отворен. Според мен си е съвсем завършен.

Жената много дълго мисли, ядосва се, отрича, страда от неволното си предателство, но накрая прие любовта му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Addicted' но към какво?

Към любовта, която го накара да промени самоличността си тотално, или просто пристрастен към идеята за идеала на семейството като такова? При всички положения, много ми допаднаха крайностите до които стигна Lee Byong Hun за да постигне целта си, заслужи си щастието накрая ^^. Но още повече ми хареса това, че тя имаше избор накрая и го направи със 'широко затворени очи'. Все пак, може при нея идеала за семейство и любовта съвпаднаха, по някакъв много странен нестандартен корейски начин.

 

 

Иначе мога да препоръчам на ценителите на този филм , друг много подобен, наречен Secret Love. В него участват двама близнаци и една жена в жесток любовник триъгълник и е с любият ми ' Evergreen'. И то умножен два пъти! Да си призная, ми харесва повече от Addicted...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти ура за този прекрасен филм :bow: Страшно завладяващ и магнетичен. Наистина доста объркващо беше и за мен самата, чак на половината филм реших да погледна още един път дали не съм объркала жанра. Мотивите за голямата невъзможна любов и крайностите, до които стига обичащият човек са представени просто покъртително. На края на филма се почувствах все едно съм ударила шестица от тотото, защото рядко в корейското кино можем да видим филм с толкова ясен финал, нали ?

Филмът си заслужава гледането ;)

 

Хиляди благодарности на преводачите :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да съжалявам, че си развалих удоволствието от гледането на Addicted с американската версия Possession от 2009г.

За съжаление гледам азиатски филми от близо година и половина...

Въпреки това филмът си е просто класика. Не може да не го гледаш...

Напълно съм съгласна и с мнението на Stanislavva.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм с финал "по корейски" тъжен.

 

Да, никой не умря и да, останаха заедно. Но мога да си представя какъв "ад" би бил съвместния им живот. Не всичко е любов и страст. Да се откажеш от собственото си Аз, да се преструваш на друг цял живот, да чувстваш непростима вина е ужасно, това беше неговия избор и нямаше връщане назад. Не разбрах обаче защо главната постъпи по този начин.Защо не му каза, че е разкрила истината и му прощава например. Как може да живее с него с пълното съзнание, че я лъже непрекъснато, дори да го прави от любов. Няма как тази ситуация да не отрови любовта в един момент. Някакси немога да ги видя щастливи заедно в бъдеще.Но много се отплеснах, това вече е сценарий на друг филм

 

 

Благодаря за субтитрите :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini,

ако тя му беше казала, че знае истината, нямаха да имат друг избор, освен да се разделят.

Тя пожела да живее по тази начин, за да остане с него. С Хо Джин. :)

Двамата продължават да живеят в един измислен свят, защото само така ще имат това, което искат.

Готови са на всякакви жертви в името на това, от което имат нужда, и което ги крепи.

Не всеки би постъпил така, но това е тяхното решение. Мое мнение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висша класа. Този филм е ужасно хубав. Великолепен сюжет и прекрасна актьорска игра. Много ми хареса и останах много приятно изненадан от развоят на сюжета.

Да останеш да живееш в приказка или да избягаш в сивата реалност. Колкото и лесно да звучи отговора,толкова и труден е избора.

Жалко само,че картината не беше с много добро качество и ме позаболяха очите в един момент от леко размазаната картина,но се преживява ))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък краят много ми допадна. Зрителят спокойно може да си доразвие сюжета,

че след някоя и друга седмица, месец или година, те ще бъдат искрени един с друг и ще споделят тайните си.

 

Бьонг-хон ми взе акъла за пореден път! Игра, визия, емоции - всичко му се получава на този симпатяга :wub:

Филмът е задължителен за гледане!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм с много силен и въздействащ сюжет и страхотна актьорска игра. :es::es::es: Два часа бях като залепена за екрана и до последно се вълнувах как ще завърши всичко. Този филм със сигурност ще го повторя поне още веднъж. Оценка 10/10 :yes: Филмът го поставям в категорията - задължителни за гледане!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се спеше и си го пуснах късно вечерта или по-скоро рано сутринта :lol: към 1h, като реших че ще изгледам само половината и на другия ден ще го довърша. Обаче има едно НО, филма се оказа много интересен и докато не видях финалните надписи не се отлепих от компютъра :lol:

Наистина е доста увлекателен и докато се усетя той взе че свърши. След като

станаха катастрофите и духът на Хо Джин се всели в тялото на по-малкия му брат, си помислих що за глупави и нереалистични работи са т'ва, а то всъщност е било една огромна измама :blink:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не ме грабна - сори. Гледах преди колко години( 2-3) същи филм , с американски актьори (там пък беше ужасна простотия). Идеята на филма е хубава , точно до края обаче- не съм доволна. Иначе и двамата играят добре но филма на мен не ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм възмутен! Как можаха тия американци да ми развалят така настроението..

 

 

Когато малкия брат даде бижуто и каза, че го е поправил, получих отвратително дежа-вю и осъзнах, че съм гледал римейка. Гледам филма хем за първи път, но същевременно и за втори и знаех, че той се преструва, заради нея. Как съм могъл да гледам американския вариант .... представям си как щях да се чувствам, ако не бях, а сега ... нищо. Не успях да му се насладя. Добре, че поне не знаех как ще свърши. А какъв край само! Жената стисна ръце и ... то това живот ли ще е? А имаше ли избор? Трудно може да се каже.

Леле, много много ме е яд! Как исках да го гледам наистина за първи път!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...