Jump to content

Recommended Posts

ogamdo-poster.jpg

IMDb

Five Senses Of Eros [2009]
Страна: Южна Корея
Дата на излъчване: 9 юли 2009
Жанр: Драма, Романс
Режисьори: Byeon Hyeok, Heo Jin Ho, Min Gyoo Dong, Oh Ki Hwan, Yu Young Sik

Участват:
Jang Hyeok
Cha Hyun Jeong
Kim Kang Woo
Cha Soo Yeon
Bae Jong Ok
Kim Soo Ro
Kim Min Seon
Hwang Jeong Min
Lee Si Yeong
Sin Se Kyung
Lee Seong Min
Uhm Jung Hwa
Kim Hyo Jin
Kim Dong Wook
Jeong Ee Cheol
Song Joong Ki

Резюме: Филмът се върти около темата за "Ерос". Петте отделни истории са режисирани от едно от най-популярните корейски режисьори.


История 1: Неговата загриженост
Мъж среща жена във влака до Пусан и и успява да получи нейната визитка.

Ще се срещнат ли отново?

История 2: Аз съм тук
Притесненията на една болна жена, която иска да изненада мъжа си.

Историята 3: 33-ти мъж
Старша актриса обучава млада актриса как да съблазни режисьор

и да преодолее затрудненията, свързани с упорития му и взискателен характер.

Историята 4: Край и начало
Жена открива, че нейният съпруг е имал любовна връзка с друга жена преди смъртта си.

След неговата смърт тя решава да се нанесе при жената и да започне нов живот с нея.

Историята 5: Вярвай в момента
Три двойки, учещи в едно училище, са отегчени от своя полов живот.

Тогава решават да разменят партньора си за един ден.
 


Филмът съдържа много еротични сцени и не се препоръчва за лица под 18 години!
:essub:

Изтегли филма с български субтитри: :click:  :click:

Онлайн с :subs:  :click:  :click:

С български и английски субтитри  :click: 

С руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма уникално ми хареса и тей като е съставен от 5 отделни филма всяка част е различна. 3 и 4 част са много зле, но първата особенно е шедьовър за мен. Много много красиво направени сцени, много красиви актьорски състав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ги обичам тези компилацийки с кратки филми. :) Третата мен доста ме забавлява. Как го измислиха това "To kill or not to kill, that is the question" :rofl::rofl::rofl: Умрях от смях на тази сцена. А пък този Jang Hyeok в първата серия ... брутален, брутален, вобще не очаквах да го видя тук. :D Изобщо доста познати лица имаше, добър актьорски състав са избрали. Само втората история нещо не ми хареса, а четвъртата не я разбрах особенно.

 

П.П. Наскоро гледах един японски, на подобна тематика. Ако имате достъп до Avistaz, трябва да си го изтеглите. Казва се Female и пак историите са 5. Някои от тях определено бяха доста добри. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКо някой ми разясни втората история ще съм много благодарна, изпуснах я по трасето нещо.

Типично по корейски...

 

мацката умря! ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не успях да схвана четвъртата история, но като оставим това настрана двете актриси бяха невероятно красиви. ;]

Иначе втората история ми допадна най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата и втората история ми харесаха най-много. Изглеждаха най-реални и показваха дълбоки чувства.

Последната история също ми допадна, най-вече заради актьорите, които бяха избрали, а и защото обичам да гледам ученически развръзки.

Третата и четвъртата изобщо не ми харесаха, бяха страшно измислени.

Като цяло филма показа различни типажи хора, различни моменти и поведението на хората в новосъздалата се обстановка. Горе долу ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът меко казано е пълна боза :( . Гледах го цели два дена ... представете си за каква скука говорим :D.

За да не го сравня съвсем със земята ще кажа и нещо положително: както повечето хора по-горе са писали, така и на мен най-много ми хареса първата част (може да се каже, че само заради нея си заслужава човек да изтегли този филма). Самата история и особено сценария бяха изключително романтични

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен филмът бе пълен провал. СКучен, муден, несъдържателен, безидеен...

Първата история ми приблече вниманието, но следващите едва ги изтърпях. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо реших, че Five Senses Of Eros ще отговаря на зрение, слух, обоняние, вкус, осезание, само че премесено с щипка "Ерос". :lol:

Е, поизлъгах се в началото, понеже

 

започна със зрение. Т.е. очите казаха първо "обичам те". И въобще първата история бе много истинска . Особено като плати скъпото вино.

 

Втората ми напомни на два филма 3-iron и Secret.

Третата много ми хареса, понеже бе безкрайно изненадваща, а не че бе нещо смислено.

Но поне отговаряше на едно от сетивата - вкус.

 

Четвъртата така и не можах да я схвана.

А петата, с най-красивите актьори, би ми харесала, ако не бяха преплели 3 двойки, а само 2.

Така и не ми стана ясно за какво бяха нужни 3 двойки...

 

 

 

С една дума гледайте, но не очаквайте кой знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен първата и последната истории ми допаднаха най-много, втората също донякъде, като замисъл не е лош филма, третата история не ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата история ми хареса най-много. ^^

Втората беше добра, а третата ме изненада. Изобщо не очаквах подобно нещо, развесели ме. :lol:

Четвъртата не беше нещо особено, а за петата както казаха по-горе беше малко объркана с тези 3 двойки. Може би с 2 щеше да е по-добре. :unsure:

Като цяло ми хареса филма, приятен за гледане. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не изчетах коментарите ви за филма. Твърде силен старт с първите две истории, а след това разочарование голямо. Третата и четвърата история бяха ужасно трудни за гледане, направо часовникът ми спря. Последната, която голяма част от вас са харесали, мен само ме обърка. Добре, че на края си направиха снимки, та да видя кой с кого, къде и какво.

Като цяло мнението ми е да се гледат първите 2 истории, за да не си разваляте настроението и да усещате повече горчивина отколкото наслада, че сте гледали този филм ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм. Пет различни истории,всяка носеща различно послание. В интерес на истината го гледах снощи за втори път. Бях го гледал отдавна ,но нещо пак ме привлече към него. Дали не е тази великолепна първа история,с тази страшно красива актриса?!? Не съм сигурен.Но определено първата история си е черешката на тортата. Всичко в нея ми хареса. Мога да я опиша така - красива,секси и много философска.

Втората история също много ми хареса. Но тук вече чувствата бяха други.Тук вече властваше тъгата :(

Третата история си беше много вкусна. Това,което се случи в края ме изненада,не го очаквах,но пък ми допадна,тази тематика никога няма да ми омръзне :)

Четвъртата си признавам ,че и за мен е доста объркваща. Но пък лично на мен ми хареса и то много. А и с тези две красиви актриси си е грехота да не я изгледаш :)

Петата ме разочарова донякъде. Не ми хареса като цяло.

Мисля,че всеки би открил по нещо в този филм,за това и си заслужава да му се хвърли поне едно око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на повечето мнения тук, ще кажа, че първата история бе възможно най-блудкавата и клиширана история Ever!. Ясно е, че е и доста близка, тъй като външният вид е превърнат в култ за съвременното общество. Нищо романтично аз не видях, един мъж и една жена са сексуално привлечени един от друг от чисто визуални впечатления .<- точка. Втората история имаше драматизъм, беше хубава, носеше някакво усещане. Третата беше за запълване на времето, тъй като беше меко казано абсурдна :D И сега си идвам на думата - четвърта история. Изключително странна, но ме грабна. Защото така и не разбрах какво се случваше, кой е реален и кой не. Кой и какво или кого иска. Да не говорим, че най-еротичните моменти си бяха именно там. Бая пиперливо беше и имаше чиста страст :) Друг голям плюс бяха двете невероятно красиви и секси актриси. Едната си я спомням от Marry me, Mеry. Адски сексапилна жена, няма как да не го призная. Петата история ми е фаворит заради каста най-вече. Иначе си е любовно-социален експеримент на група неориентирани младежи. И в края на краищата, от 3 двойки, само 1 се оказа "стабилна". Не ме впечатли особено. Като цяло ми хареса посланието за "разпознаването" на любовта чрез сетивата. Бих казала като цяло не лош филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко скучничък ми дойде този филм, с изключение на първата и последната история , които ми харесаха. Не бих се хванала да го изгледам втори път определено, но въпрос на вкус ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми хареса, изтърпях двете части и го изтрих ! Аз ли само не разбрах къде бяха тези еротики, дето ги говорят

да не става въпрос за това, че и се видяха бикините в 1 та част, а във втората на главната корема :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...