Jump to content

Пиле в сладко-кисел сос


Recommended Posts

Пиле в сладко-кисел сос

 

Продукти:

600 г пилешки гърди

5 скилидки чесън

1 ч.л. джинджифил

3 с.л. оцет

3 с.л. кетчуп

1 ч.л. захар

 

Начин на приготвяне:

Пилешкото месо се нарязва на кубчета който се намазват с олио и се запържват в тефлонов тиган, като се изпържи се добавя още малко олио и се добавя скълцаният чесън и лъжичка джинджифил. Когато се запържи и чесънчето вадим месото от тигана и в същия тиган се слага оцета да се изпари до половината добавяме захарта и разбъркваме да се разтопи след което прибавяме кетчупа и сол, връщаме месото в тигана при соса разбъркваме и махаме от огъня.

Източник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации за тази рецепта. Много точна и добре обяснена, така че и хора без умения в кулинарията биха се справили. Имаш поздравления от професионалист. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу толкова много обичам пиленцеЕеееЕЕее, а пък пиле в сладко-кисел сос още повечееЕеееЕе. :rolleyes:

Това ще си го пробвам в кухнята на мама, но ще го направя сама, защото постоянно някой ми се пречка като си готвя самичка, тревожили са се за мен да не ми станело нещо а в същото време си похапват от сготвеното! :D:lol:

Задължително трябва да пробвам да си го направя, виждам че изобщо не е трудна. :) И преди съм боравила с тигана, нищо че съм още на 14 !! :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отдавна не съм се появявала.:DДнес ми попадна тази тема и реших да ви напиша и моята рецепта по която съм правила Пилешко в Сладко -Кисел сос.

Пилешки гърди ,нарязани на парчета.

Прави се марината от 1 белтък,1ч.л. нишесте,1ч.л.ром.Хубаво се обърква месото и се оставя в хладилник поне 2ч.

В загрят тиган се слага съвсем малко мазнина,колкото да се омазни дъното на тигана.Слага се месото и се бърка непрекъснато за около 3-4мин.

Маха се,измива се тигана/или ползвате друг/,пак така загрят,после пак малко мазнина...и отново се слага месото към което вече се добавя сос/соев сос,равни количества захар и оризови оцет,черен пипер и сол на вкус/.

Така,месото със сладко киселият сос се бърка около 4-5мин и се сервира.

Нямам точно продукти, защото всичко правя според количеството месо, дано съм била полезна. 

Да ви е сладко...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...