Jump to content

Blue_Moon

Recommended Posts

MV5BM2FkZjM5ODUtMGM0OC00ZTk2LWFjZDYtNmIzMGRhZWY0MjExXkEyXkFqcGdeQXVyNDgyODgxNjE@._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_.jpg

Заглавие: Hotarubi no Mori e / Into the Forest of Fireflies' Light
Български: В гората, където светулки блещукат
Японски: 蛍火の杜へ
Жанр: Драма, Фентъзи, Романс,Манга
Тип: Филм
Година: 2011
Времетраене: 45 минути
Режисьор: Takahiro Оmori
Държава: Япония
Аудио: Японско
Студио: Brains Base
Субтитри: Български
AniDB

:essub:

 

Онлайн с български субтитри: ТУК и ТУК



Резюме:

*Базирано по мангата на Midorikawa Yuki.
*Анимето печели награда на Mainichi Film Awards за най-добър филм за 2011г.


Историята започва с малко момиче на име Хотару, която е на гости на своя чичо през лятото. Един ден тя се загубва в близката гора. Хората в селото казват, че тази гора е омагьосана и в нея живеят духове. В това време се появява Гин, който е йокай и носи маска на лисица. Двамата се запознават и Гин помага на Хотару да намери обратния път към къщи. На сбогуване й каза да не се връща повече в гората, защото тя е опасна за хората и е пълна с духове и привидения. Но още на другия ден Хотару се завръща. Двамата с Гин стават приятели и прекарват цялото лято заедно. Но Хотару не трябва да докосва Гин, защото ако го направи....той ще изчезне!

d11534443d2e422c.jpg

Лично мнение:

 

Много ми хареса анимето. Много лекичко, приятно, плавно действие и хубав арт. Хотару бая здрава глава има. laugh.gif Чак ми стана жал...колко удари отнесе. Разкошно лято и невероятна зеленина. И в Куу и тук... направо топло ми стана. biggrin.gif Единствен недостатък е, че е много кратичко - едва 45 минути. Искаше ми се поне 2 часа да беше.^^ Но и самата манга е кратичка, така че няка как това да стане. Сега я започвам и нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Endorian, за съжаление историята не е сбита. Сега приключих мангата. Тя си е оne shot-че. Това е цялата история.

Мангата ми хареса. Добро шоуджо.^^ Четирите чаптъра са на четирите сезона, като "Hotarubi no Mori e" е лятото.

Иначе историите са различни и нямат нищо общо помежду си. Най ми допаднаха пролетта и лятото.

И все пак...нямаше да им се разсърдя, ако филмчето го бяха направили 2 часа. :D

Мангата: Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че някой да ми прати английските, че нямам рег в тракера на анимес, а не ми се търси из нета. Ще ползвам руските, които са чудесни, но за справка ще ми трябват и ингилизките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракера е фрии и не иска регистрация. Лошото е че има разни лимити и ако са се накачулили и други гости не винаги тръгва.

Ето и друга връзка - 1080/720p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но на мен никога не ми тръгва. Филма го имам, рипът на руснаците ми хареса повече. Няма да го тегля пак. Като няма английски, здраве да е.

 

П.П. Благодаря за субките! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субките са готови. Благодаря на Тим за помощта с редакцията и превода на прекрасната песен!

Анимето е много лирично и красиво. Определено докосва.

 

В ГОРАТА, КЪДЕТО СВЕТУЛКИ БЛЕЩУКАТ (2011)

tt2061702.png

 

Свали click-me.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!! :thanks: Колко сте бързи само....поздравления! Сега свалям и ще му се насладя на бг. :D Още веднъж голямо благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го кажи на киддо и Борката, че все ме бъзикат, че съм бавен. :lol: Има някакви омотвания в руските и английските субтитри, това ме позабави малко, че и на места съм ползвал мангата, В нея Хотару има дядо, така е и в руските субтитри, но реално, човекът изглежда прекалено млад, а и тя му вика чичо, както си пише и в английските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, сигурно са се объркали. :lol: Много бързо го оправихте филмчето. Браво! Дам, това и мен ми направи впечатление в мангата, но във филма си му казва чичо(в английските субки), а и ще дойде прекалено млад дядо с този вид :lol:

 

п.п. Радвам се, че и мангата си прегледал. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега го изгледах и мога да кажа само едно нещо Искамм ощеее...как не ги е срам тез хора само 45 минути ,еее то вярно че е филм ама да бяха отпуснали още малко..

Иначе фимчето е супер сладурско :D ,

:lol: Хотару колко удари изяде :28558: и колко пъти се изтърси ...не е истина. Анимето си е фантастика, но много добре направена. Образа на Гин също е много готин, а и всички духове който го закриляха си бяха :up:

 

 

 

Аригато за субтитрите ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно като за мен, браво! :D Може би малко тъжничко завърши, но определено тяхната история беше много истинска и емоционална. Особено прегръдката накрая. Знаех си, че в един момент ще поискат да се докосват, беше неизбежно. :P Дано направят и историите за другите сезони. Засега няма да чета мангата за да ми е интересно, ако това се случи. Много готино е подчертата границата между възрастните и децата (в разговора със чичото). Кара те да си спомниш за детските години, когато човек е способен да вярва във всичко. Вълшебно се получава когато смесиш японската митология с тема за любовта и живота. Евала на Майк, за добрите субтитри! Сега вече никой няма оправдание да не го гледа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 минути магия. Не съм очаквал,че аниме ще ми насълзи така очите.Но ето на,случи се. Вярно са казали хората ,че боят възпитава.Как само я дресира с нея пръчка,да не му скача така за да го докосва laugh.gif

Както и другите са казали,единственият минус е,че е толкова кратко.Тези минути ги погълнах толкова жадно,че не усетих кога чашата е останала празна. Искаше ми се още малко поне да поживея в гората с блещукащите светулки и любовта между две прекрасни същества.

Благодаря и за хубавите буквички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм обичала кратките анимета. Знам, че и за 1 минута японците могат да създадат фантастични истории.

Още едно вълшебно творение, в което съзирам по мъничко от идеите на Гибли и визията на Какуренбо.

Когато се намира в Япония, човек усеща още по-силно близостта на света на духовете и този на боговете. Невероятно е, как тези съвременни хора, твърдо прекрачили в бъдещето, не прекъсват връзката си с миналото.

Освен всичко друго, филмът носи дълбока философска същност, показваща преходността и нетрайността на нещата.

Краят е неочакван и именно поради това въздейства най-силно.

П.П. Ще ме отучите да гледам с английски субтитри, ако продължавате да правите толкова добър български превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...