Jump to content

Recommended Posts

34043l.jpg

 

Brave 10

 

Оригинална творба: Шимоцуки Каири
Озвучават: Оно Дайске, Сато Рина, Такаги Мотоки и др.
Тип: ТВ
Жанр: екшън, приключенско, историческо
AniDB и MAL: AniDB // MAL
Държава: Япония
Година: 08.01.2012 - 25.03.2012
Епизоди: 12
Времетраене: 24 мин. на епизод
Резюме: Сайзо е скитащ се ронин, останал без пари. Прегладнял, той среща момиче на име Исанами, която е преследвана от убийци. Той я спасява, а в последствие тя го черпи с храна. В крайна сметка тя го убеждава да ѝ помогне да стигне до крепостта в Уеда, за да се срещне със Санада Юкимару. Малко след срещата на Сайзо със Санада, той става един от 10-те воини, който Санада събира, за да задейства своя таен план и да защити земята си от предстоящата война.

 

Линкове: 
Към първи епизод

(няма подходяща плейлиста)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на анимето даже си е много добре особено арта – героите са нарисувани отлично дори тоя Сайзо ми напомня малко за Грей от Fairy Tail. Историята също е увлекателна и динамична изобщо има доста потенциал в него.

Обаче защо пращаш хората в тоя изпадналия Vbox? :D Слагай линкове към сайтове дето може се тегли примерно така: Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм не е лошо анимето. Не го следя всяка седмица, а наваксвам по всеки месец с излезлите 3-4 еп-а на екс.

Арт-а го бива доста, а историята е смесица от реално (детайли от епохата) и фантастично (шиноби техниките предимно).

Малко не ме радва, как епизодите остават усещането сякаш са разпокъсани, но пък за сметка на това самостоятелно всеки епизод е добре балансиран от към история и ситуации.

За жалост обаче и аз не го виждам да стигне до 2-ри сезон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък и то един превод аз направо се хванах за главата толкова нескопосано беше направено, че няма накъде. И аз ползвам разговорна реч ама тея се бяха оляли и хич не беше на място тея жаргони направо разваляха хубавата атмосфера на анимето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викам си аз, я да си пусна едно аниме във вибокса и по някакви неведоми пътища попаднах на това. А преди малко разбрах, че било онгоинг и се хванах за главата :D Тъкмо взе да ми става интересно и затова предпочитам 24 епизода пред 12. Действието се развива около периода на "Знамената на самураите", където Юкимура Санада бе един от петостепенните персонажи. Общо взето - харесва ми анимето, а още повече ми хареса, защото става въпрос за реални събития, както при "Хакуоки", но тук са предадени много по-интересно и не толкова мудно. Доколкото разбрах има книга за мъжете от клана Санада, писана през периода Едо, в която са споменати тези 10 смелчаци, а освен това и манга, аниме тоже... и разбира се и трите неща доста се различават... че и тоз Сайзо, вероятно е оня същия от "Гоемон" (о, не ако продължа с всичките връзки, ще избие на "Дързост и красота")....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tоку-що изгледах 12 еп и доколкото разбрах го дават за последен. Свърши буквално на никъде! Имам предвид, че завърши с нещо си, дъра-бъра, ама като го погледнеш изобщо не е достатъчно. Дори за това време не успяха да развият героите, което мен лично мн ме разочарова. На половината един вид само им споменаха имената и си останаха до там <_<

 

 

Имам си любимци естествено. За къде без главния темерут/имената мн ми бягат, така че.../ и досадната белокоса жрица, която ме радва само когато е досадна на главния, през ост време, когато вика: 'Сайзо-о', като обезумяла, пленена за хиляден път през тези 12 епа, ми иде да я анимирам за врата хубаво.

 

Харесва ми и онова срамежливото, облеченото в зелено, дето главният му вика 'маймуна' и онова червенокосото, дето още не съм го разкодирала от кой пол е точно. А за отношенията между господаря и слугата само аз си знам какви мисли ми минават през главата, лол. Хуморът ми се стори на ниво. Имаха си попадения и трябва да им го призная.

 

Само за това няма да им простя на аниматорите: Как може, само 12 епa, нцъ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tоку-що изгледах 12 еп и доколкото разбрах го дават за последен. Свърши буквално на никъде! Имам предвид, че завърши с нещо си, дъра-бъра, ама като го погледнеш изобщо не е достатъчно. Дори за това време не успяха да развият героите, което мен лично мн ме разочарова. На половината един вид само им споменаха имената и си останаха до там <_<

 

Имам си любимци естествено. За къде без главния темерут/имената мн ми бягат, така че.../ и досадната белокоса жрица, която ме радва само когато е досадна на главния, през ост време, когато вика: 'Сайзо-о', като обезумяла, пленена за хиляден път през тези 12 епа, ми иде да я анимирам за врата хубаво.

Харесва ми и онова срамежливото, облеченото в зелено, дето главният му вика 'маймуна' и онова червенокосото, дето още не съм го разкодирала от кой пол е точно. А за отношенията между господаря и слугата само аз си знам какви мисли ми минават през главата, лол. Хуморът ми се стори на ниво. Имаха си попадения и трябва да им го призная.

Само за това няма да им простя на аниматорите: Как може, само 12 епa, нцъ?!

Ами нормално то беше ясно, че въобще това аниме няма да достигне потенциала си за 12 епизода, а последният не иска, а направо крещи, че му трябва втори сезон. Все пак като се знаеше това горе долу последната серия си беше приемлива. На мен ще ми липсват героите бяха добре замислени и нарисувани и ми хареваха почти всички най-вече Сайзо, Ана, Исанами и оня с веригата изключих сега как се казваше дето си падаше садо-мазо(дето му викаш чевенокосото и е всъщност оная да те светна за пола ама това беше "голямата мистерия" на поредицата и то не заради друго ами щото за разлика от другите женски персонажи на тоя са спестили от консумативите като са рисували бюста хах :D ). Изобщо това аниме доста доволно, но както не веднъж стана дума най-големият му минус са малкото епизоди. Не може ти да тръгнеш да правиш нещо с толкова герои и съдби на куп и да минеш метъра дето има една приказка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, останах си със съмнения относно червенокосото по две причини. Първо, се накани да се къпе голо в горещите извори при останалите мъжаги и само това, че нещо го засегнаха го спря и второ, когато го даваха като принцеса, накрая все пак всичко се оказа илюзия, така че нищо чудно да се окаже мъжко, с предпочитания към себеподобни /ех, мечти-и мои, :lol: /

 

 

++++++++++++++

 

Всички се надяваме за втори сезон, но като знам какви хубави анимета с висок рейтинг оставиха без, ми иде да вия срещу луната, щото надеждите ми бавно се давят една след друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момиче си беше то просто нямат друго обяснение точно тези случки дето ги изреди, а илюзията просто се опитваха да я потопят към живота, който би трябвало да води ако се държеше като дама. Те аниметата са пълни с такива персонажи явно на японците им се струва забавно да объркват сексуалната ориентация на даден герой явно един вид за разнообразие и докато в този случай на момиче дето се прави на мъж не е притеснително, но виж обратното ме изкарва от кожата.

 

Да ти кажа честно мене само за Vampire Knight ме е яд и досега щото точно като стана най-интересно и тръгнах да търся линка за 3-я сезон и гледам нямааа и да.....

А пък тези новите дето излизат сега гледах, гледах нищо не можах да си намеря, че да ме зариби добре, че беше пак това brave 10 ама и то свърши и сега пак си гледам старички от по предни години и разбира се най-големият ми фаворит fairy tail ама то с по 1 серия за седмица и си е мъка голямото чакане за 25 минути кеф поне да правеха по 2 серии. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми харесват анимета с толкова много епизоди като fairy tail .анимето е страхотно но ако не си го гледал от начало е гадно защото докато достигнеш до последния епизод който е преведен.Но всъщност наруто е с ацки много епизода но е едно от любимите ми анимета

 

На мен лично не ми харесват анимета с толкова много епизоди като fairy tail .анимето е страхотно но ако не си го гледал от начало е гадно защото докато достигнеш до последния епизод който е преведен.Но всъщност наруто е с ацки много епизода но е едно от любимите ми анимета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педал който обича да му причиняват болка се сваля на главния герой които страда от комплекси за малоценност. Във втори сезон очакваме тройка със главната героиня - шизофреничка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

air баце ти май друг сериал си гледал или просто не осъзнаваш значението на шизофрения и комплекс за малоценност. :D Как може човек с такъв характер като Сайзо дето скачаше на бой с който му се изпречи и имаше високо мнение за способностите си да внушава комплексираност по какъвто и да е начин? А Исанами е доста далече от психоза поне от действията и реакциите й в анимето. По какви тъмни начини си стигнал до тези изводи не знам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен анимето ми хареса, но определено си плаче за втори сезон, а и мангата (Brave 10 S, която е продължение на Brave 10) излиза в момента, така че е много вероятно да направят втори сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...