Jump to content

Park Ki Woong (Пак Ги Унг)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Park Ki Woong *

spacer.png


Име: 박기웅 / Park Ki Woong / Park Gi Woong
Професия: актьор и модел
Дата на раждане: 13 февруари 1985 г.
Място на раждане: Южна Корея
Зодиакален знак: Водолей
Кръвна група: О
Височина: 181 см
Агенция: WAVEON Entertainment


Сериали:

My Man Is Cupid (2023)

A Time Called You (Netflix, 2023, еп. 4)
Pandora: Beneath the Paradise (2023)
The King's Affection (2021, еп. 7-8)

You Raise Me Up (2021)

Old School Intern (2020)

Rookie Historian Goo Hae Ryung (2019)

Return (2018)

Monster (2016)

Good Doctor (2013, еп. 20)

Drama Festival - Swine Escape (2013)

Bridal Mask | The Bride Mask | Gaksital (2012)

Full House 2 (2012)

Me Too, Flower (2011)

The Musical (2011)

The Scary One, The Ghost and I (2010)

Golden Fish (2010)

The Slave Hunters | Chuno (2010)

Invincible Lee Pyung Kang I Taming of the Heir (2009)

A Man's Story I The Slingshot (2009)

Seoul Warrior Story I Seoul Murim Jeon (2008)

Love & Marriage I Matchmaker's Lover I Love Match (2008)

When It's At Night I Night after Night (2008)

Love Hunt Thirty Minus Three(2008)

Castella (2007)
 

Филми:

Cheese in the Trap (2018)

Made in China (2014-2015)

3D Omnibus Film: I Saw You (2014)

Covertness | Secretly Greatly (2013)

Never Ending Story (2012)

Arrow, The Ultimate Weapon I War of the Arrows (2011)

Someone Behind You (2007)

My Tutor Friend 2 (2007)

Art of Fighting (2006)

A Ghost Story (2005)

 

Предавания:

Beating Hearts/ Heart Is Beating (2013-2014, SBS)
 

Клипове:

K2 - Giving You Love

Defconn - City Life

Joo - Because of a Man Y

ounha - The Reason We Broke Up

 

Награди:

2018 SBS Drama Awards: Best Character (Return)

 2012 KBS Drama Awards: Best Supporting Actor (Bridal Mask)

Снимки:

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има голям потенциал. Разкрива го най-осезаемо в A Man's Story. Точно в този роля го обсъждахме с едно момиче и стигнахме до извода, че без проблем може да изиграе от L от Death note. От филмите му съм видяла единствено Someone Behind You, но той не беше достатъчно добър като сценарий за възможностите на Пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравоо за темичката. Те тоя младеж ми е страшен любимец. Има толкова много потенциал в него, че не е истина, т.е. не е само изключително добре изглеждащ младеж :) Гледах го първо в My Tutor Friend 2, там показа страхотна игра, грабна ме. Но истински ме впечатли в Someone Behind You. Страхотна роля, страхотно владеене на емоцията, изобщо беше перфектен. Момчето бележи напредък в развитието си с всеки един проект зад гърба си. Сега очаквам много от него във Full House II, където смятам, че ще е наистина "Големия" пробив за него и кариерата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно клипче от снимачния процес на Full House 2. Нещо нямам особено желание да гледам тази втора част,

но заради Park Ki Woong и No Min Wo ще му хвърля един поглед, когато започне.

 

 

Не знам кой им отговаря за прическите в сериала, но бих го уволнила веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям чаровник ми е това момче :)

Гледала съм го за сега само в My Tutor Friend 2, където беше страхотен просто и в Chuno.

С интерес ще продължа да го наблюдавам и в бъдеще, защото вярвам, че ще изпъкне с таланта който има.

 

Любима част от My Tutor Friend 2 :rofl:

 

625357.jpg

625361.jpg

625358.jpg

 

625359.jpg

625360.jpg

625362.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми и в Bridal Mask , и в Пълна къща също беше голям симпатяга...

 

tumblr_static_tumblr_mdov6zj6xq1r3jctgo1_500.gif

 

Сесия за GQ Korea март 13

 

 

tumblr_minh5nix4E1rcoad1o1_500.jpgtumblr_minh51ZChf1rcoad1o1_500.jpgtumblr_minh4eXzi81rcoad1o1_500.jpg

 

 

Сесия Fast февруари ‘13

 

tumblr_mi5a93o8jz1qir81ho3_500.jpg

 

 

tumblr_mi5a93o8jz1qir81ho2_500.jpg

tumblr_mi5a93o8jz1qir81ho4_500.jpgtumblr_mi5a93o8jz1qir81ho1_500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на март направи първата си среща с феновете в Япония,

която се казваше “Happy Smile! Ki Woong`s World”.

 

d8c9557df91f9ba1.jpg

 

 

На 31 март пък изтече договора му с компанията и очакваме да разберем

дали ще остане в нея или ще се присъедини към друга.

 

5dc6470f8ec11bf9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки от пресконференцията на филма Secretly Greatly, чиято официална премиера е на 5 юни.

 

481d876c8f5cd6dc.jpg

 

83c12dc67f96c267.jpg

2818c52bc46899ea.jpg

d877fdf6c2e8b93c.jpg

b9ebdb3628225179.jpg

Cr: Newsen

 

 

Днес излезе и новият клип на Younha към песента "The Real Reason We Broke Up", в който

може да видим Park Ki Woong.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата компания на Park Ki Woong е WAVEON Entertainment, но по-интересното е, че и той е решил да пусне албум.

Това ще стане на 24 юли, като албумът ще включва три песни, основната ще е дует с Younha и ще носи заглавието "You're my baby"(текстът е негово дело). Honey Duo също ще вземе участие.

На 20-21 юли, когато ще бъде в Япония за среща с феновете, ще изпълни песните от този предстоящ албум.

 

82783ade497f0eb6.jpg

 

 

 

Фотосесията му за Harper Bazaar

 

ddb9d4d49c409a68.jpg

0e05de571f1766dc.jpg

09c312e19929926f.jpg

33c80cbb4a5a26b3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак Ги Унг ще участва в omnibus филм - "Mad Sad Bad", който ще се състои от три сегмента.

Поверена му е главната роля в първия, който ще се казва "I Saw You". 

Ще го видим в ролята на зомби, а героинята на Nam Gyu Ri ще се влюби в него.

Снимките ще започнат през декември, а филма ще излезе по някое време 2014 г.

 

76dae8e1f508c4f5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той нямаше ли да влиза в казармата? Какво стана? Не че му давам зор нещо хахахахаха

 

Иформацията беше за октомври, но продължава да се изявява и е възможно да го е отложил,

но не намирм нищо по този въпрос.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро, на 8 май, Пак Ги Унг ще влезе в родната казарма.

Преди това обаче, той завърши успешно снимките на два филма. Единият е "Mad Sad Bad", за който вече бях споменала, а другият е "Made In China", чийто сценарист е Ким Ки Док(все още няма подробна информация за него, включително за премиерата).

 

Премиерата на "Mad Sad Bad" ще бъде на 15 май.

Тийзър

 

 

Фотосесията му за Bnt International

 

9402f0cbc9d853cb.jpg

 

 

 

bc8237823c03c9b0.jpg

49e18e4f850d52f9.jpg

9f92390c300b90f6.jpg

abc8e60bbfc09323.jpg

 

 

Редактирано от Dark_Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един сладур, отпраши за родната казарма..........Късата коса поне на него му отива хехехехе След седмиците тренировка отива да става полицай, искал е пожарникар, но заради травма не може. Дарки, каква травма има? Аз не съм знаела че нещо е имал сериозно нараняване??


 


tumblr_n5aotinyGF1r3hs1eo3_1280.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм разбрала за сериозно нараняване. Спомням си, че беше получил няколко шева, когато снимаха Bridal Mask, и беше наранил глезена си докато се подготвяше за Full House 2, но не мисля че са били толкова сериозни травми.

Поне малко е сбъднал желанието си да се пробва като пожарникар чрез предаването Beating Hearts.

 

Заедно с Jo Dong Hyuk, който също е един от участниците в предаването.

 

15c08597376c0230.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е глезена, те такива травми когато се възстановят не пречат на обикновеният живот, но за професии които изискват по-сериозни натоварвания определено пречат.....

 

В това предаване участва и Choi Woo Shik и други готини хора и даже във Вики го има със субтитри, но не може да се гледа в нашият регион.... Знаеш ли друго място от което да се гледа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 октомври е датата за световната премиера на Made in China. Филмът е включен в секция Asian Future на Токийския кинофестивал.

Мога само да се радвам, че Ким Ки-Док е подал ръка на още един корейска талант!

Изглежда това е режисьорски дебют за Ким Донг Ху, който е работил като асистент режисьор по Time на Ким Ки Док и е бил продуцент на миналогодишния филм Red Family. Помня добре, че последният беше включен в конкурсната програма на Кинофестивала в Токио и дори спечели Наградата на публиката.

e807e831f82b2201.jpg

03c19a6679ed6d3b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьорът Park Ki Woong е признат за личност, допринесла за корейската вълна. Той беше награден с наградата на Комитета за култура, спорт и туризъм на Националното събрание на 2021 Newsis K-Expo.

В речта си по приемане Park Ki Woong заяви: „За мен е чест, че Newsis K-Expo създаде ново подразделение за K-art и ме избра за първи награден. Вярвам, че тази награда ми беше дадена, за да мога да работя по-усилено като актьор, както и като артист. Ще полагам повече усилия в своите художествени дейности, за да мога да докосна сърцата на всички по света чрез изкуство, както и K-драми и филми. "

Park Ki Woong е признат за искреността си към изкуството и е бил активен като художник. Той всъщност е завършил изкуството, когато е бил студент. Всъщност той дебютира като актьор случайно, но винаги е мечтал да стане художник от детството си. С тази мечта той завършва визуален дизайн, докато посещава колеж. Това е една от причините, той да привлича внимание сред известните художници.

През март Park Ki Woong спечели специалната K-Art награда чрез портретна картина, наречена „Igo“. Той също така изложи 20 от своите портретни произведения в галерията на луксозните магазини, разположена в Samseong-dong. Освен това той участва в изложбата WCG Art Play, проведена в Шанхай, Китай, като художник Park Ki Woon, а не актьор, и проведе първата си изложба в региона. Той също така е известен с добрите си дела, като даряването на печалби от продажбите на картините си в сътрудничество с художника Kim Jung Ki.

Newsis K-Expo стартира през 2019 г. и се спонсорира от корейското министерство на културата, спорта и туризма; Министерството на търговията, промишлеността и енергетиката; Корейската комисия по комуникациите; Корейската агенция за творческо съдържание; и още. Събитието награждава културни икони, фирми и личности, допринесли значително за разпространението на корейската вълна.

Изт.

1631895448-image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...