Jump to content

Recommended Posts

Леле, стана оплетено, поне за мен :lol:

 

От мнението на hlytzprytz, ако съм го разбрала правилно, излиза, че момичето с мартеничката и журналистката са една и съща жена/т.е. си мисля, че е българка заради мартеничката/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартениците са на мода и в други страни освен нашата като Румъния и Молдова и още няколко от Балканския полуостров, а тази кой знае как се е добрала до нея може да има някой познат от въпросните страни и да й я е дал. :rolleyes: Ако е рускиня нищо чудно да е молдовска връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод на мартениците, доколкото знам (но не претендирам за достоверността), България се опитва да популяризира в международен план мартеницата като украшение, бижу, символ или каквото и да е там. Въпросната дама може наистина да не е българка, но (ако не е от страните, които Razzormaw споменава) може пък да има приятелка, която добре познава точно тази традиция и е направила подарък. Варианти - много, но те не са тема за обсъждане точно тук... май :rolleyes:

Иначе за сериала... Не съм се разписала още и смятам да го направя.

Като цяло ми харесва, но наистина има моменти, които могат да ме докарат до лудост. Например

 

 

Коментирания момент за последното изпитание, където трябваше да пробягат многото километри. Добре, дали е реално възможно, няма да се замислям, но при цялото напрежение те си стояха, хортуваха сладко, че даже и подремнаха малко преди финала. Бога ми, направо ми идваше да вляза през монитора на лаптопа и да започна да ги дърпам, за да тръгнат най-после.

Много не ми стана ясно и кога, аджеба, нашето момиче започна да изпитва чувства към принца и топлото отношение към Ши Гьонг, което си пролича при играта със снежни топки (в кой епизод беше - не си спомням), отиде по дяволите.

Принцът на моменти се държи като тийнейджър предпоследна година на гимназията(а дали не трябва да го характеризирам по-скоро, като ученик от началните класове или дори детската градина). То бива недомислени и плоски шеги, заяждане с главната и като цяло, инфантилното му поведение ме размазва от изумление и дразни неимоверно много, стигайки до 7 - 8 степен по скалата на Рихтер.

 

Но иначе, аз лично усещам някаква химия между двамата. Съдя по лекото присвиване, което ме обхваща в областта около диафрагмата, в моментите когато героите демонстрират близост. Ще избухнат пламъци, надявам се, в близките епизоди.

Имам надежди, че сериалчето няма да се превърне в абсолютна и абсурдна боза. Ще видим още тази вечер как ще се развиват нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не друго, поне трябва да им се признае прекрасното съчетание, което правят между сложните политически взаимоотношения и любовните такива.

 

Не очаквах, че ще остана очарована от този епизод. Направо максимално му се нарадвах, въпреки че пак имаше малко не двусмислици, но карай. Боклукчо най-после почна да се доказва като мъж! Евала му за думите, че това е неговата съдба и че ако искат да стрелят, но той трябва да го направи. Личеше си, че е решен да върне жената, която обича на всяка цена. Имаме си двама злодеи (единия под въпрос) от юга, сега се появи и злобно командирче от севера. Става все по-готино откъм екшън. Това е първият епизод, в който официално свалям шапка на Ха Джи Уон с такава бетонна физиономия ги посрещна, че повече няма накъде. Въпреки че как сама се изкара виновна за всичко, едва ли не той е светец, ама карай. <_<

 

Аууу, обожавам бодигардчето и принцеската ни. Направо ми пълнят душичката и двамата. Как я хвърли на леглото, абе не може да бъде по-непохватен и неопитен значи. :lol: Първо се чуди как точно да я хване, след това я хвърли като чувал с картофи. Но почна яко да се усеща химията между двамата и тя взе все по-често да му излиза с номера, че няма да ходи в болницата, ако не и обръща внимание или не я държи в течение. Не и правеше чест да си помисли, че му е омръзнало от нея и затова не иска да я отведе в болницата. Но пък отговора му, че ако не иска да се лекува и той повече не иска да я пази, беше перфектен и на точното място.

 

Бащата на Ха Джи Уон (така и не можах да запомня името в сериала) беше върхът. Боклукчо подаде ръка, но в замяна получи тотален игнор. Това ясно трябваше да му покаже, че е доста трябва да се постарае. Но и се надявам точно така да стане и момата да не се огъне, въпреки че почти си е готова. Щом обвинява себе си за всичко, значи определено яко е лапнала въдицата. Но ако трябва да съдя по снимковия материал за следващата серия, чака ни яко екшън с нея и нямам търпение!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз очаквах нещо съвсем различно от този сериал , но пък взе че ми хареса и така . като е по-заплетено ми е по-интересно :D . Има си недостатъци тук и там , но то няма как иначе. Много ме радват главните герои , като повече си ги знам от други драми и ми беше интересно да ги видя как ще се справят тук . ( примерно Jo Jung Suk ми беше от любимите персонажи в What's Up ! и колкото и да можех да си го предсавя в толкоз сериозен образ , се справя доста добре ! много са сладки с принцесата :) ) Малко ме дразнеше тоя „Фокусник” в началото , ама му свикнах и сега просто ми се иска по-скоро да му натрият физиономията .

 

 

 

Искам само да ви питам нещо , че не мога да се ориентирам – кой точно е българина във филма ? Извинете моето невежество по въпроса , но се чудя между един-двама и не знам точно кой е . Признай си , niko24 , за да мога да ти се радвамe и да се гордеeм като се появиш на екрана , хаха .

 

 

 

Също ако имаш време и желания , я кажи как е да снимаш драма ? Аз защото имам силен интерес към снимачни площадки , правене на филми и подобни , та ми е интересно . Колко време отнема ? , екипа готин ли е ? , каквото там сметнеш интересно да споделиш ще му се радвам !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да ви питам нещо , че не мога да се ориентирам – кой точно е българина във филма ? Извинете моето невежество по въпроса , но се чудя между един-двама и не знам точно кой е . Признай си , niko24 , за да мога да ти се радвамe и да се гордеeм като се появиш на екрана , хаха .

Най-хубавият, естествено :inlove: Нали знаете приказката за най-хубавото птиче? Та и тука така: "От наш'то по убаво нема" :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я форумната звезда :)

 

578577_3425761675150_1003515704_33143171_1925743_n.jpg

 

След днешния епизод вече ще гледам на тоя сериал като на пародийна комедия. Успяха да прескочат доста високата ми летва на търпимост, затова занапред мисля да се посмея на щуротиите, които болните глави на сценаристите успяват да изсмучат незнайно откъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, много ми хареса краят на 12 епизод.

 

Толкова силен ми се стори моментът, когато двамата хванати за ръка се изкачиха по стълбите и най-вече нейния поздрав към присъстващите журналисти и зяпачи. Стилно, с финес и достойнство. Като че ли каза без думи:"Аз съм вашата кралица!". И не знам защо направих аналогия с Жаклин Кенеди. Може би заради дрешката...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я форумната звезда

 

мерси , че ме просветихте ! :)

 

 

аз прегледах новите епизодчета набързо , но без субтитри ми е трудно да схвана повечето неща , та ще изчакам няколко дни .

 

 

като гледам много лесно ги събраха пак , но няма лошо . да видим какво ще правят още няколко серии ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изгледах 11 още чакам ми качат в азията субтитрите за 12-та и тоя път епизода си беше приличен сам по себе си. Имаше си драма доволно Джи Уон сценаристите и протегнаха клонче и се поизмъкна от блатото на посредствеността с играта й при разговора със Сънг Ги. Хубавото е че следващият епизод като гледах кадрите накрая се очертава и нейно реабилитиране като военослужещ с екшън сцени.. само се надявам да са направени добре.

Обаче има още едно нещо дето ме мъчи от няколко епизода насам и това е кралският немезис...клоуна. Всъщност той не е клоун (някой тук в коментарите му го лепна това и ми хареса не си спомням кой), а е фокусник поне за пред хората иначе си дърпа конците на тая мистериозна организация Клуб М и идеята с която са го създали сестри Хонг е да бъде "косъма в супата", "тръна в петата", "данъчният на вратата" и изобщо олицетворение на всичко лошо насочено към положителните образи и по този начин респектирайки и обирайки до шушка негативните емоции на зрителите. Е той това го прави спор няма, но явно сценаристите са дочули от някъде, че му викат клоун и са решили да го направят точно такъв, което не, че е крайно лошо бая се посмях с него особено като гилотинира моркова, но все пак очаквах да е по-сериозен образ. Като се срещнаха със Сънг Ги се оказа, че главният му мотив била манията му да е крал и се оказа, че се знаели от деца и едва ли не му се разсърди, че го нарече с истинското му име като се тръшкаше и вайкаше после...смях баце. Честно казано до този момент изпитвах уважение към него и чаках да се развихри още повече с атентати и задкулисни планове, но сега само като го видя и ми става смешно и не мога да го възприема сериозно. Особено като спича онова подчиненото му костюмарче дето говори английски на някакъв акцент както стана като го заплаши с гилотинката след като отряза нещастният морков (даже тогава направих асоциация с оная реклама за рендето виорнер дето един германец клъцаше зеленчуци) за да засили ефекта от фокуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нико, в момента ми дава, че " the video is still being processed", но снимката и разказите ти са страхотни :) Продължавай да ни радваш с инфо и разни пикантерийки като това за перуката :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност в първи епизод ако си спомняш даваха 2 момчета в училището и едното написа на стъклото i'm king - това бяха Бонго (фокусника) и краля като деца, от там се познават.

 

Ами може, но едва ли в първи епизод бих го възприел като нещо важно, че да го помня, а и те после разясниха нещата. :D Иначе браво за снимката и от мен. Аз си мислех, че Сеул е нещо като наша София колкото и тесногръдо да звучи...много хора и мизерийка ама тука виждам хубави сгради и зеленина, че и басейни и площадки за хеликоптери. Е то явно тази част на града е гъзарска заради хотела и не само ама тук къде ще видиш такива работи.

а тоя костюмара е някъв артист от Нова Зеландия, готин пич е и той е женен за корейка, ама във филма е от лошите :) мога да кажа и друго интересно нещо за него, той е с перука, леко оредял отгоре като мен :lol:

Хах сега видях, че си допълнил за тоя господин и ми стана смешно понеже това за перуката и аз си го мислех честно ти казвам.. понеже прическата му ми беше доста странна и ми мина тази мисъл през главата то наистина било така. Подозирам и клоуна, но ме съмнява да има и той такъв аксесоар...е може да се провери ама да не ти се разсърди пък ако го питаш или му дръпнеш косата направо макар, че аз ако съм щях да измисля оправдание веднага. :ph34r::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех разкрихте ме, аз толкова се крих ... :lol:

 

няма скрито покрито тук ! B)

 

Мерси много за споделената информация !!! :D

 

Снимката е жестока ! Като гледам бая сгради си имат писти за хеликоптери , не е шега работа . 50тия етаж , а ? Завива ми се свят само като чуя числото .Като гледам колко хора са се събрали на едно там , май ще има пак екшън и драма . Но ще си премълча какво си мисля , че ще става .

 

Жалко ,че видеото не работи , ама няма нищо .

 

Направо ти завиждам ( най-благородно ) за това ,че имаш възможността да си част от различни продукции . Сигурно е уморително , но пък ми се струва много интересно ! Като дойда до Сеул един ден искам и аз ! Все за статист ще ме вземат ( надявам се ) :rolleyes:. Тъй или иначе киното ми е мания , викам да ми стане и професия , та може и да мирясам .:P

 

 

 

 

тоя костюмара е някъв артист от Нова Зеландия

 

Все се чудех от къде ли е - акцентът му един такъв леко особен . Всъщност изглежда ми леко познат , но не знам защо . Да си държи здраво перуката , че Бонго да не му я отнесе с някои фокус .

 

 

Иначе Бонго ( много ми е смешно това име ! ) въпреки ,че е фокусник , мисля , че май си е съвсем естествено хора тук да го възприемат повече като клоун . Това е защото се държи така „ нормално „ . Може би е твърде пресилен образ , почти като карикатура , но е наистина запомнящ се персонаж – да му се смее ли човек , да го мрази ли и аз вече не знам , но внася колорит , спор няма .

 

Принцесата обаче нали уж беше много смела да скача от скалата и ще си каже човек , че е настина със силен и решителен характер , та ми е още леко странно ,че това така силно е травмира , че да си загуби паметта. Но нещата в сериалите си имат друга логика , така че няма какво да се замисля човек прекалено за определени неща .

 

Сега се захващам с епизод 11ти ( много са бързи със субтитрите , браво) ! :)

 

Епизод 12ти ми се струва пъти по интересен , но нека караме по ред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази драма очаквах друго, нещо по-сериозно. Сега този Бонгу ми е толкова нелеп и направо ми изглежда, че яйца на очи не може да си направи сам, камо ли да организира атентати :lol: След последните епизоди, направо бях на ръба да се откажада я следя, защото много фантасмагорично стана всичко, но откакто прочетох за niko24, няма никакво отказване. :P Как няма да уважа труда на сънародник, на съфорумец. :)

niko24, благодаря ти от все сърце за снимките и интересната информация, която споделяш! Пожелавам ти всичко най-хубаво и още много незабравими изживявания в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като спийди, май ще сложа сериала в графата абсурдна пародия след 12 епизод. Въобще не ми хареса как бяха построили сюжета, да не говорим за изпълнението. Не се прави предложение с подобна ехидна усмивка, след като едва не си загубил живота си (или може би се е дължало на временно умопомрачение :blink: ). За каскадите дори не ми се споменава.

В очакване съм на по-романтичните моменти.

Ще подобря настроението на всички с няколко приятни кадри от следващите епизоди.

 

Снимките са от годежа на краля с бъдещата кралица.

9e0d1426ecc66db5.jpg

a5ec960b685760e1.jpg

17cf8445a985f678.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се прави предложение с подобна ехидна усмивка, след като едва не си загубил живота си (или може би се е дължало на временно умопомрачение :blink: ). За каскадите дори не ми се споменава.

В очакване съм на по-романтичните моменти.

 

Нали? xD Не, че хептен не им се получава имат си тук там проблясъци, но просто не мога да ги възприма и да им се зарадвам като двойка по една или друга причина до сега. Атентата ми се видя приличен имаше си експлозийки, щипка напрежение, стрелба и най-важното Джи Уон изтупа праха от униформата и се развихри дори и се попрестара с оня лъвския скок на въртележката, но това е приемливо при положение, че сюжета не е екшън с претенциите на една АТИНА или Ирис дето човек може да иска повече, а акцента пада върху политическите игри и романса между двойките. Е поне тея скрийнове в спойлера изглеждат обнадеждаващо и хубавото е че няма да чакаме до края за да стане факт въпросното събитие. Ама кадрите в края относно клоуна за следващият епизод не ми харесаха имам чувството, че не знаят какво да го правят тоя човек, а има толкова потенциал в него. Не е проблема, че е лунатик дори колкото по луд толкова по-добре, но просто нещата, които го карат да върши са нелепи и смешни как да се респектираш от него? Да организирва атентати, но изглежда някак си безобиден..да го дадат как убива някой хладнокръвно така ще го възприемем по-сериозно. Или в оня случай с гилотинката да беше рязнал поне един пръст на новозеландеца..Ей и сега сблъсъка му с кутията с гласовата парола направо щеше да ме умори от смях то не бяха физиономии, не бяха истерии..както вървят нещата сигурно в края ще му "изперат" имиджа и ще го гледаме да прави жирафи и пудели от балони и други фокуси на кралската челяд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам да се заяждам с никого (още по-малко със сценаристите), но... да си изкажа и аз личното мнение ( не че някой ме е питал :D ) Виждам комедийни елементи в сериала, ама за усмиване и сатира на управляващи и богатите чак... :huh: Не изключвам езиковата бариера да ми пречи да разбера някои неща, ама ако това са искали наистина да постигнат, е слаба тази нишка. Екшън, трилър, ако сравнявам с Атината и Ириса (което е неизбежно, понеже наскоро тях съм гледала от този жанр), пак има какво да се желае, за да е още по-високо нивото. Аз като последния романтичен глупак си възприемах за центъра на сериала любовната история межди Лее Сън Ги и Ха Джи Уон (не друго). :lol: Като двойка за мен имат многооооооо потенциал и имат силна химия, ама някои сцени така им казват да ги изиграят, че направо стоиш и мигаш на парцали колко е лишено от житейска логика ( както parab и Razzormaw коментираха вече). Други, пък, адски добре им се получават с остроумна игра на думи и много силна емоция. Като цяло харесвам сериала, но малко се лъкатуши между много силни моменти и разочарования.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се да има и други сериали за които мога да пиша по нататак

 

Много успехи и аз ти пожелавам и дано наистина да имаш възможността да ни разказваш за още много продукции , с твое участие !:)

 

Колкото до серияла , мисля ,че някои вече споменал същото , но и на мен ми се струва , че историята не е най-важното тук , т.е. сюжетната линия не е съвсем плавна и навързана , а по-скоро има събития, които се случват само за да се създадат някакви предпоставки и ситуации межди героите .Но това не значи , че на мен не ми е интересно да гледам сериала – напротив . Има си моменти и диалози , които много ми харесват и те компенсират за някои други слабости . Освен това , героите имат потенциал за развитие и е интересно да ги гледаш как се справят и реагират в различни ситуации ( дори някои от тия ситуации да са леко странни ) . След като дори на Бонго му свикнах , та не ме дразни вече , то нямам проблем с гледането .

 

 

 

В епизод 9 , кралят май предизвика повече стресови ситуации за околните, отколкото Бонго успява да скалъпи за 5 епизода . Но като гледам Бонго ще да става все по активен в подмолните си дела и явно труповете ще се множат … Само се надявам да не зацепят много около 15 епизод , както често става .

 

иначе едино от любимите ми моменти в 9ти епизод май е посещението в птицефермата – страшно “доволни” изражения имаха и краля и бодигарда !

 

 

искам нещо да спомена и за образа на възрастната кралицата , защото аз доста я харесвам . Стига със злите снахи . Толкоз е крехка и сладка тази женичка , много й се радвам . Харесва ми отношението й към Hang Ah и това как внимателно я напътстваше , но й се караше като се наложи .

 

 

Искам да спомена нещо и за образа на южнокорейските министри , които се появяват от време на време – те са си чист елемент на черна комедия . Честно , много им се смея , напомнят ми на нашите си по някакъв начин . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

искам нещо да спомена и за образа на възрастната кралицата , защото аз доста я харесвам . Стига със злите снахи . Толкоз е крехка и сладка тази женичка , много й се радвам . Харесва ми отношението й към Hang Ah и това как внимателно я напътстваше , но й се караше като се наложи .

 

Искам да спомена нещо и за образа на южнокорейските министри , които се появяват от време на време – те са си чист елемент на черна комедия . Честно , много им се смея , напомнят ми на нашите си по някакъв начин . ;)

 

Искаш да кажеш злите свекърви xD Аз поне зла знаха не съм виждал да има в корейски сериал винаги са добри и кротки и затова злонамерените персонажи гледат да ги тъпчат. Както отбелязах преди за мен щеше да е по-интересно ако кралицата беше зла лелка колкото и да съм се нагледал на такива. Така както е сега е скучно. :rolleyes: А относно политическата сатира освен това, че секретаря издаде държавна тайна за един албум на Бийтълс и на места инфантилното поведение на Сънг Ги друго не ми направи впечатление от важните клечки с политическа власт в драмата. Е ако броим клоуна за политик тогава съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...