Jump to content

Recommended Posts

Razzormaw, не знам ти как я разбираш романтиката, но за корейски сериал имаше предостатъчно и целувки, и прегръдки, и други подобни работи, а сме още на средата. Ако търсиш нещо повече, моля, пусни си някой от каналите за възрастни след 12 часа.

Не знам защо изобщо си решил, че има мегдан да сравняваш Краля с Градината. Не намирам и една прилика даже, освен участието на Ха Джи Уон, но както се вижда, дори нейната роля не е същата, както решихме в началото.

Колкото до Сънг Ги, много ти се моля. Не те знам за Мистър вселена ли се мислиш, но пича си изглежда много добре, да не кажа, че на моменти по го харесвам от Бини. Да сравняваш двамата е като сравненията на Ха Джи Уон със Сонг Хье Гьо навремето - абсолютно неуместни, защото са съвсем различен тип жени/мъже.

 

И накрая една молба - аре ако смяташ да го догледаш, гледай го целия, а не да прецъкваш насам-натам и после да се чудиш кое откъде ти е дошло, та и на нас да отваряш работа да ти обясняваме. А ако наистина не ти харесва, просто зарежи сериала, близко е до ума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не го сравнявам с Градината? Да не би да са коренно различни жанрове? Връзката между Хю Бин и Джи Уон беше представена много по-добре от тази тука ако смяташ, че преувеличавам ок няма проблеми така смяташ, но аз така ги виждам нещата. Освен това да съм те молил тебе или някой друг да ми обяснява просто казах каквото си мислех по време на сериите както и всички останали мисля, че имам право на това, а и не съм излъгал за нищо или? Въпросната сцена къде ги видя тея целувки там и по принцип или сигурно броиш приближаването на главите им, когато свиреха на пиано айде сега мене ли лъжеш или себе си....? Никой не ти говори за липса на секс просто нещата не се получават и на най-ниско ниво за разлика от въпросната Градина. Кога ме и видя да сравнявам Сънг Ги с мене правих съпоставки между него и Хю Бин? Направи анкета ако искаш да видиш кой ще обере повече точки сред потребителите тука моето мнение да го оставим настрана. Да може и да го дропна ако в следващите 2-3 серии продължат да претупват нещата и тогава ще спра да пиша просто защото няма да има за какво дотогава няма как, а и не съм от хората, които се самозалъгват и пишат само положителни неща за да се харесат на останалите като не ми харесва нещо и си го казвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че Сънг Ги е принц-жабок и е на светлинни години от Хю Бин ама да се жертва Джи Уон заради нас зрителите.

Ся или аз съм идиот, или очевидно ги сравняваш. Поне от така построено изречение друг извод не може да се направи, мисля. БТВ, пише се Хьон Бин. И не, няма да правя анкета за популярност, щото изобщо не ми пука кой колко фенове има. Продължавам да твърдя, че е неуместно изобщо да се правят такива сравнения.

 

Целувка имаше няколко епизода по-рано, ама явно и нея си проспал. Пък и не става въпрос само за ласки и нежности, романтика може да има и в разговор, в поглед. Досега рядко се е случвало в сериал да покажат дори двама да се будят в едно легло, така че не знам какво повече искаш. Както и да е. Не загрях и за какво пиано говориш, но това да са ни кахърите.

 

Колкото до връзката между двамата главни - тя се разви бързо, донякъде непоследователно, но въпреки всичко беше ясна от самото начало и функцията й е второстепенна. Стана ясно още отдавна, че в този сериал далеч няма да си говорим за любов, а за политика, интриги и игра на нерви. И израстването на Сънг Ги. Независимо от жанровата класификация, която корейците рядко спазват и без това,самата тематика и съдържанието на сериала досега правят доста трудно сравнението на Краля и Градината. Чисто и просто нямат никакви допирни точки.

 

Не съм ти казала да не изразяваш мнение, но гледай поне да е коректно и информирано. И да, не си молил никого да ти обяснява, но и двамата знаем колко обичаш провокациите. Само дето изобщо не е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти въобще не ме четеш

Кога ме и видя да сравнявам Сънг Ги с мене правих съпоставки между него и Хю Бин?

Никой не е казал, че си идиот аз твърдя, че умишлено правя съпоставка между двамата. И пак питам защо не? Общото звено е Джи Уон в двата сериала напълно естествено е да се правят съпоставки на екранните й партньори. Това, че на теб не ти харесва да се поставя единият пред другият и като външност и като актьорски качества не означава, че всички трябва да си мълчим и да избягваме сравнения, но всеки дори и ти колкото и да не ти се иска да го признаеш търси аналогии в други сериали със същите актьори и подобен жанр, а Градината е точно такъв сериал както и Гумихо. Не случайно отначало се говореше точно за това как Джи Уон отново ще играе мъжкарана, а Сънг Ги далеч не играе нещо по различно от ролята в предишният му сериал. Не искам да те обидя още по-малко имам лоши впечатления от теб дори напротив просто мисля, че е неуместно в случая да ме обвиняваш в някакви неща, които мисля, че са си точно така и едва ли не да ми слагаш вето и да ме пращаш да го дропвам. Изгледал съм много романтични продукции включително корейски сериали за да знам кога нещата не са като хората, а тука засега точно такова е положението.

 

Независимо от жанровата класификация, която корейците рядко спазват и без това,самата тематика и съдържанието на сериала досега правят доста трудно сравнението на Краля и Градината. Чисто и просто нямат никакви допирни точки.

Аз не правя сравнение с политическите събития в Краля и с фантастиката в Градината аз правя сравнение на романтичните взаимоотношения на двете двойки. Малко наивно е да го разглеждаш по този начин спрямо тематиката много ясно, че сюжетите са коренно различни, но и в двата присъства "романтика" и това ако не е допирна точка не знам вече какво да ти кажа честно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за цитираното изречение извинявай, наистина не съм прочела правилно. Но и ти май не схващаш - нито те насилвам да правиш каквото и да било, нито ти забранявам нещо. Както ти си казваш мнението, така и аз ти казвам, че не е уместно поради куп фактори, които вече споменах. И пак ще се повторя, за последно - тук романтика няма защо да търсиш.

Ако щеш приемай, ако не щеш - недей. Но ако толкова не те кефи, не си губи времето с него да пишеш N на брой еднакви поста колко е тъп и смотан сериала/главния и т.н. Схванахме ти идеята. Така губиш и нашето време да четем едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и къде са ми тези мнения дето казвам, че сериала е тъп и смотан? Айде покажи ми едно такова няма да ти е трудно понеже са N на брой нали? До 8 епизод мисля, че коментарите ми са далеч от еднобразието и хейтинга, които ми предписваш. Преди да ми слагаш думи в устата поне ми прочети мненията иначе се получава грозно и неучтиво от твоя страна доста повече от това, че съм нахранил Сънг Ги. А дори и след това пак не са еднообразни – тоест да се оплаквам за едно и също нещо и да натяквам. Ами едната случка я бях пропуснал после я гледах ама пак не ми хареса как протече тоя атентат. Това с бебето я бях гледал сцената, но толкова кратка беше и толкова постна, че и за миг не ми мина през ума, че може да има последствия от нея и явно е можело по-добре кое е общото в двете случки освен разочарованието като чувство?

Хванах се и аз да го гледам и се оказа, че не е за изхвърляне. Джи Уон неторазима както винаги, а Сънг Ги колкото и да ме дразни човека се справя добре и нищо чудно тази роля си му лепне.

С това изречение почнах да коментирам тука бях изгледал 1 и 2 епизод ясно се вижда, че като цялостна игра ми харесва Сънг Ги как се справя, но романтиката и на него и на Джи Уон не им се получава както и да го извърташ. Виж какво е написала авторката на тази тема като описание под заглавието и тогава ела и ми обяснявай за политики, предателства и каквито преобладаващи жанрове там мислиш, че са наслагали корейците. И в Градината беше фентъзи и комедия повечето ама си имаше романтика както би трябвало да има и тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, според мен търсиш под вола теле. Ясно е, че единствените допирни точки в двата филма е романтиката. Обаче... Колко такива може да намериш, ако единия си е точно романтична комедия, в които подобни сцени изобилстват, и естествено почти няма да видим такива в политическа драма с лек привкус на романтика. Малко са романтичните моменти в КРАЛЯТ, но ги има. А кой кога е успял да ги види или ги е проспал си е друг въпрос. А и със съдиите (в случая сценаристите) не се спори. Ако са искали лигави сцени, щяхме да ги видим, макар и малко на брой да бяха, мисля че героите ги изиграха перфектно, както Спиди се изказа "дори и само с поглед".

Ако не знаеш имената на главните актьори и жанровете на филмите, тогава критиките ти са неуместни и като гледам не само твоите. И престанете с офтопика, ако искате да си фантазирате сценарии, то отворете си нов раздел "шменти и капели" и си изливайте фантазиите на воля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не спори със сценаристи аз ако исках да споря с тях щях да им потърся фейсбуците или мейловете на тея сестри нямаше изобщо да пиша в тази тема. Политическата драма ако не си разбрал е просто някакъв катализатор на събитията дори филър колкото да става нещо и да има пречки пред героите все пак говорим за 20 епизода. Основният акцент на тази драма е връзката на Сънг Ги с Джи Уон и ако не вярваш на написаното в описанието тук виж и в уикито и на някой от големите сайтове пише „романс” не пише политическа драма. На Спийди може да са и достатъчни само погледи, но на мен не - затова мисля и че съм си в пълното право да се оплаквам вече, че на вас това не ви харесва е съвсем отделен въпрос. От всички хора писали в тази тема само Дидо човека има право да се оплаче, че съм му се бъркал в това, което е писал покрай 49 days дето спорихме, а вие в момента правите точно това, което не е коректно от ваша страна. По принцип не ме интересуват чужди мнения за да ги критикувам понеже не ми влиза в работата да оспорвам вижданията на хората обаче да ми се приписват неща, които не съм казал и да ми твърдите, че този сериал всичко му е 6 и едва ли не нямаме право да се оплакваме и да ми разправяш басни за волове и телета при положение, че далеч не съм единичен случай дето недоволства от начина по който подхождат сценаристите на места не знам какво да кажа. Като пълноправен потребител имам възможност да си изкажа мнението било то позитивно или отрицателно, а конкретно за този сериал дявола не е толкова черен, но пак си има сериозни пропуски. Ако мислех, че този сериал не става хептен нямаше и да изгледам толкова епизоди щях да го дропна на 4-5 епизод както стана при доста други. Aз тъпи и смотани продукции не гледам обаче това не означава, че не мога да кажа този или оня момент не ми харесаха можеше да е иначе.

 

 

A за алтернативните сюжети като не ти харесва пич оплачи се на админите и репортни постовете ми като са ти трън в очите. За мен е важно, че си нахвърлих идеите и се посмяхме с някои от хората тук. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И престанете с офтопика, ако искате да си фантазирате сценарии, то отворете си нов раздел "шменти и капели" и си изливайте фантазиите на воля.

Извинявайте, дори не предположих, че няколко шеги ще бъдат приети така.

Спирам с коментарите, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това монолог ли беше...по скоро не, а би трябвало? Ти започна разбрала-недоразбрала какво искам да кажа както в онази тема в офтопика ама там си замълчах и после стената виновна. :D Ей и сега никой нищо не пише в тази тема с часове ти днеска реши да постваш мъдрости при положение, че ме обиди няколко пъти, а аз нито съм си помислял нито съм ти казал нещо лошо до този раговор. Да не мислиш, че искам да се разправям или още по-малко да се карам с теб - съвсем не. :icon_sunny:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Вие си спорите тук разпалено, да не ви се пречкам много, но искам да попитам нещо което от доста време се чудя. Сигурно ли е, че в сериала участват само двама българи? Четох мнение за двама и ги видях кои са, но ми се струва, че в 5-и епизод, журналистката която вземаше интервю от принца също е българка? Сравнявам я с тази от 'Принц на покрива'/онова момиче с мартеничката и колкото и да не съм физиономист ми изглеждат еднакви/ затова се надявам някой по-информиран да ме светне по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

voileta, онази от Принца е узбекистанка - Виж тук.. Явно е друга, защото поне официално не са писали Краля в профила й, обаче си права - много си приличат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може сериала да е "драма-трилър",но аз като най-тъпото парче ще си чакам романтиката. :wub:

Кралят нали е човек и той има нужда от жена,няма да тръгне да търси друга при мисълта,че северно корейката му е в кърпа вързана. :D Все някакви кадри ще има с двамата,дали ще се карат или обичат на мен ще ми е мнооооого интересно. :es:

А и си имаме друга двойка,там гаранция ще има красиви моменти м/у тях,само като се сетя как принцесата пееше,а бодигардчето я гледаше и преглъщаше жално ,дори и сега спомняйки се сърцето ми ще изкочи от вълнение. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я чакам тая романтика това се опитвах да обясня на някои хора ама те си знаят тяхното и после аз съм им крив. :rolleyes: Другата двойка си мисля, че в даден момент може да измести от прожекторите титулярната ама папагала ме притеснява, че може да развали атмосферата с някоя комунистическа реплика затова го дадох на котката в моя сценарии. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата двойка си мисля, че в даден момент може да измести от прожекторите титулярната...

Въобще не подозираш колко си прав. Даже това ще се случи още в следващия епизод. Поне според това :lol: (Препоръчвам на феновете, които обичат всичко да им е в мъгла до последния момент, да НЕ отварят спойлера, за да няма после сърдити)

 

ship2.jpg

ship3.jpg

ship4.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нико, ако може, дай и ти така в един спойлер малко инфо какво ще става, че много ме заинтригува с тези нови убийства и който друг освен мен иска, да може да прочете. Или да не би да има някоя точка в договора да не разгласявате информация за сюжета? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора и на двама ви :)

 

 

И аз се нареждам на опашката към желаещите да научат от 1-ва ръка за подробности от снимачния процес. То ще е грехота да си имаме човек там и да не попитаме :P

 

А иначе аз съм далеч от повечето неща, които споменавате като развитие, защото съм на 5-и еп, но с нетърпение чакам нещицата от спойлера в горното мнение ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

voileta, онази от Принца е узбекистанка - Виж тук.. Явно е друга, защото поне официално не са писали Краля в профила й, обаче си права - много си приличат. :)

Не говорим за една и съща.

 

Узбекистанката е приятелка на главната от другия сериал, само че се запознаха в Корея и живяха в един дом. А тази, която спрягаме, носеше мартеничка на китката в един от епизодите и се нарича Ейми в другия сериал, и играе американска приятелка. В "Кралят" изпълнява епизодичната роля на журналистка. За подкрепа и снимчици:

therooftopprincee010584.jpg - приятелката от "Принц на покрива"- с мартеничката, която тук не се вижда

 

king2heartsep5064233.jpg - журналистката от "Кралят"

therooftopprincee040816.jpg - узбекистанката

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...