Jump to content

Recommended Posts

Странен тюрлюгювеч са забъркали. Сравнително новаторски идеи са заложили и са ги омешали по доста интересен начин. Нещо ми липсва обаче засега. И не, не е химия между главната двойка, за тях не съм се съмнявала, че ще се сработят. Може би се дължи на доста бързото минаване от едно настроение в друго или просто защото екшънът не е моят жанр, не знам.

 

Ха Джи Уон - ъпгрейдната версия на Кил Ла Им, но й ходи, проверено е. Сладък акцент е докарала, браво.

Сънг Ги - вече направо ми става жал за момчето, що не му предложат най-накрая по-различна роля от тази на леке? Макар че тук са го издигнали на нови висоти откъм безцеремонност, признавам. В предишните му подобни роли никога не е бил чак такъв задник. От друга страна пък отново показа, че може да предаде достатъчно убедително както нежност, така и тъга, а мисля, че и като отрицателен герой няма да е крайно зле.

До някаква степен май именно неговият образ не е особено логично изграден, както и този на краля. Изобщо изглеждат като да са ги взели от някой психодиспансер, честно. И с оня кукундрел, лошия, са направо като парад на шизофрениците.

 

Начи нашия в единия момент обижда, после хвали, после й се сваля, накрая я стреля... И за капак изведнъж става хиперсмелчагата? Аре моля ви се!

Кралят пък в единия момент му се радва, че напсува чуждите делегати, спретва му супер малоумно скроения номер и накрая му крещи, че е опитал да се защити? Океееей...

БТВ, тоя, злодея, съвсем откровено ме ужасява. Но поне е много добре изигран.

 

За историята - отчасти познато, отчасти оригинално. Само ме озадачава превюто за 5 епизод и най-вече какви ще ги дъвчат още 10 епизода?

 

Ако наистина ги оженят още в 5-6 епизод, направо не ми се мисли какви екшъни и драми ще вкарат нататък. Дори няма да споменавам как нашия допреди 2 дена я обиждаше, а изведнъж е решил да се жени за нея.

И друго - нещо ме съмнява бъдещето краля, май няма да го гледаме още дълго. Не му е чиста работата.

 

 

Както и да е, ще поживеем и ще видим. Дано не съсипят нелошата идея на сериала.

 

Поздравления за българското участие. И двамата са ги дали доста ясно, а дамата е наистина много красива. Не знам само защо ми се струва позната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре от Спиди никой не може да ме изненада с нейните страхотни мнения. :) А на въпроса "какво ще правят другите 10 епизода?" МИ имат и състезание да разиграват. Ако го разточат яко, даже няма и да стигнат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванах се и аз да го гледам и се оказа, че не е за изхвърляне. Джи Уон неторазима както винаги, а Сънг Ги колкото и да ме дразни човека се справя добре и нищо чудно тази роля си му лепне. Все пак продължавам да си мисля, че ако беше някой от господата дето лъснаха на билбордите в първи епизод, когато севернокорейците пристигнаха в Южна Корея щеше да е по-добре. Като стана дума дадоха Хю Бин да бяха сложили и Шин Мин А да се подаде я от някой билбор я от рекламка по телевизора, като оная к-поп групичка със многото мацки Girls Generation или както там беше щеше да се получи още по-забавно! :D Другото, което ми хареса и ми стопли сърчицето беше, когато още от началото ме лъхна атмосферата на комунизма и с умиление си спомних ранното детство, когато живеехме един по-добър макар и ограничен живот в България...е какво повече да иска човек?! :rolleyes: Само заради възможноста да се нарадвам на порядките в комунистическа държава като Северна Корея бих изгледал този сериал до край! :D

 

lol2kb.jpg

 

ПП Все пак да уточня преди някой да си направи грешните изводи - не съм комунист с дясно мислене съм, но тази носталгия по по-добрият живот, който имахме при дядо Тошо и кредита към някои от солиалистическите идеи си го има. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала вече ми хареса много надявам се да продължи все така да ми харесва.

И двамата главни актьори са ми любимци затова очаквам много от този сериал.

Благодаря за бързия превод и продължавайте все така спорен превод ви пожелавам. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам накъде се е запътило това шоу, но до момента двамата главни са просто неотразими. Моментите с тях направо преливат от една емоция към друга. Тъкмо си мислиш, че нещата вече се разрешават в полза на единия и изведнъж се обръщат. На моменти са прекалено зрели, в други са твърде детински и двамата. 6-ти епизод беше доста експлозивен и приключи с една много изненадваща бомба.

Единственият, който не ми харесва, е този фокусник, заради който историята придобива малко абсурден отенък и щеше да е по-добре да го няма.

Много неща може да ни предложат нататък - като се започне от сватбата и взаимните им малки отмъщения един към друг, през конфликти между двете Кореи заради караници на влюбените, до международен атентат срещу краля и семейството му.

И този сериал следващата седмица ще излъчи два епизода в един ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение да го започна вече ! Това сериалче изглежда много интересно и обещаващо, макар че главните актьори не ми изглеждат много хубава двойка или трябваше да изберът някой по-зрял и по-мъжествен или някое по-такова момиченце с невинна муцунка ( макар че и двамата супер много ги харесвам, но като двойка не ми допадат иначе дано се получи добре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала много, ама наистина много ми харесва (до 4 еп. съм)много пъти уплашиха принца само с блъфове, това ми бяха едни от най-смешните моменти.

Исках да попитам дали мога да кача епизодите и субтитрите на eastern spirit в някой торент сайт, но не знам къде да попитам, дали тук е удачно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение да го започна вече ! Това сериалче изглежда много интересно и обещаващо, макар че главните актьори не ми изглеждат много хубава двойка или трябваше да изберът някой по-зрял и по-мъжествен или някое по-такова момиченце с невинна муцунка ( макар че и двамата супер много ги харесвам, но като двойка не ми допадат иначе дано се получи добре)

Изчакай само да го почнеш и да ги видиш във вихъра им. От коментара ти личи, че явно не си виждала възможностите им, но няма по-подходящи актьори за тези роли. Като преполовиш сериала, ще се убедиш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала много, ама наистина много ми харесва (до 4 еп. съм)много пъти уплашиха принца само с блъфове, това ми бяха едни от най-смешните моменти.

Исках да попитам дали мога да кача епизодите и субтитрите на eastern spirit в някой торент сайт, но не знам къде да попитам, дали тук е удачно?

 

Аз като преводач на филма си давам правото да ги качиш.

 

Нямам търпение да го започна вече ! Това сериалче изглежда много интересно и обещаващо, макар че главните актьори не ми изглеждат много хубава двойка или трябваше да изберът някой по-зрял и по-мъжествен или някое по-такова момиченце с невинна муцунка ( макар че и двамата супер много ги харесвам, но като двойка не ми допадат иначе дано се получи добре)

 

Май не знаеш какво искаш. Уж ги харесваш, пък не са ти подходящи. Предлагам ти да поизчакаш да преполовиме превода на сериала и да им се насладиш,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво нетърпение очаквах 7 и 8 епизод, а какво стана... :blink: Много, ама много му се радвам на този сериал. От доста време не бях гледала качествена корейска продукция и ето, че имало надежда. Прекрасен подбор на актьори, а историята е великолепна, но след 7 епизод, никога няма да бъде същата...

 

Как можаха да убият любимия ми персонаж <_< За първи път виждах така добре да са съчетали всички хубави качества в един човек. Още от самото начало до самата му смърт, много му се радвах. Наистина златен крал си имаха и твърде малко сълзи дадоха за него. Той се явяваше като везна в семейството, в политиката и дори във връзката на брат си. Съумяваше да управлява и да бъде добър съпруг и брат. Много жалко, наистина жалко. Все се надявам, че накрая ще вземе да се окаже жив и всичко да е изманипулирано с някаква цел. Радвам се, че поне принцесата оставиха жива, че ако и нея бяха убили, спирах да гледам сериала :lol: Не, че не обичам главната двойка, но какво да се прави второстепенните ми влязоха под кожата, а специално за принцесата още като я видях и знаех, че ще ми е любимка. Такъв огнен характер пък и си подхождат с бодигардчето й B) Дано само проходи, че такъв волен дух да остане на инвалидна количка до края... Шапка и свалям за решението, което взе. Вместо да инсценират смъртта й, тя с гордо вдигната глава се хвърли в пропастта. Наистина "умря" като горда кралска особа. Но стига толкова...

 

Много готин сериал, нямам търпение да излезе целия. Само се надявам, че края няма да е твърде реалистичен, че ако трябва да го направят като хората едва ли ще приключи щастливо. Особено за главната ни двойка. Но пък ще се опитам да бъда оптимистка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Нагиса, историята няма да бъде същата. Тонът от първите епизоди съвсем се измести в друга насока. Не казвам, че не очаквах подобно развитие, твърде много ни натрапваха различията между двамата братя, но интересно извъртяха историята със сестричката. Честно казано, подобна постъпка от нейна страна виждам за първи път и беше доста впечатляващо. Сега остава Че Ха от леке да стане достоен представител на фамилията си ;), дано сценаристите си свършат добре работата, защото И Сънг Ги доказва, че може да се справи с подобна драматична роля.

Превюто за следващата седмица пак забърква сериозен конфликт - война и любов, ще го чакам с нетърпение :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, кофти стана, но се очакваше. Ще ми липсва и на мен. Гадно се получи и за сестрата, но пък там поне малко по малко очаквам да вържат хубаво нещата с охранителя. Тия двамата имат потенциала да се превърнат в любимата ми поддържаща двойка, наравно с Оска и неговата любима от Градината или даже малко повече. Каквито са дебели глави, ще има добри сцени и с тях.

Евала и на лошия - все по-качествено ми настръхва косата като го видя. Определено рядко смразяващ образ.

 

Преди всичко обаче, настъпва the Lee Seung Gi time. Каквото беше дотук, беше, сега вече ще носи целия сериал на гърба си. За мен ще е удоволствие да го гледам, знам, че няма начин да ме разочарова. Точа зъби и нокти за следващите епизоди. :) Дано да запазят нивото на сценария докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Btw, тамън си мислех за принцесата от Гунг к'ва беше яка като второстепенен и то се оказа, че същата пак са я избрали да играе принцеса. :D

 

Засега съм доволна от сериала, макар че малко ме нерви, че образът на Ха Джи Уон е толкова раним, а уж толкова физически силен. Разбирам заигравката с липсата на истинска връзка 30 години, но все си мисля, че на една военна характерът й ще е "по-мазолест" и твърд.

 

Аз съм на 6ти епизод, де.

 

 

Честно казано се чудех защо не са го убили братът до този момент. Всичко сочеше натам, та, сега като виждам коментарите, явно съм била на вярната посока.

 

 

Лошият добре са го избрали. Той все лоши роли играе този актьор-завалия, ама пък го бива. Тази я прави доста по-добре от "Дървото на живота".

 

Сънг Ги каквото ми е дърво наживо (примерно в "стронг харт"), като актьор много ми допада, въпреки че като мъж ми е бла :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички, дето отговарят за сигурността на кралското семейство,

трябва да си прегризат вените. Веднага. Бива-бива да си некадърен, ма чак пък толкоз. Вярно, срещу сценаристите нямат никакъв шанс, само това ги извинява мъничко. Пък и кралят си беше пътник поначало, учудвам се че толкова време се задържа :lol: . Нямаше начин да не се сбъдне най-големият кошмар на принца - да стане крал. Драмата продължава да се вихри все така интересно. Дано удръжат докрай :). Аз очаквам да се случи някое чудо с прицесата и тя да проходи, като нищо Ханг А ще вземе да я излекува с нейните игли. Много хубава двойка са с бодигарда. Само едно не разбрах, как така довереният секретар, който е врял и кипял в тия неща, взе че се върза на подобен плосък номер, главата ми не го побира. И не призна нищо на принца. :blink: Искам да го фрасна с нещо тежко по главата и да си ходи в съответното заведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми хареса принцесата, определено актрисата е израснала като игра в сравнение с Goong.

 

А сцената в болница я изигра страшно истински и затрогващо и се радвам, че благодарение на нея, видяхме другата Ким Ханг А, тази която знае да се справи при всяка ситуация с желязна дисциплина. Защото честно казано прекалено много се лигави в останалото време :( Но тук като се изказа как и Чанг Донг Гун акал като останалите хора :lol2:

В края на 6-ти епизод също много добре бяха направили сцената с целувката пред хладилника. Определено беше въздействаща, а Сънг Ги и той как е възмъжал ..... :i love this:

 

 

И един mash-up със Secret Garden :)

http://www.youtube.com/watch?v=pOb_BHJFUrY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шапка им свалям на главните. Сънг Ги кърти с играта си, а Ха Джи Уон ме свали под бюрото като я гледах как танцува.

 

п.с. Субтитрите за епизод 7 са за релийз 450п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение чакам бг субс за 8 епизод. Толкова неща се случиха за 1 епизод, че се чудя как ще тръгне нататък? Много интересен сериал. Благодарна съм на всички, които се трудят за качването и превеждането му. :thanks::kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла седмица чакане, за да се чудя как успях да си сдържа нервите на 9 еп. :lol: (а, утре на 10 просто не знам).

Историята все повече ми заприличва на Ромео и Жулиета. Само, че базирана върху различията на две държави и жулиетата е отракана мадама, ама все пак в епизода доказа, че първо е жена, а след това войн.

 

Ех, Hang Ah като войн се справи с всичкия тормоз, на който я подложиха и то без да трепне. Но точно на края ли трябваше да се огъне? Лошият ако е злодей на място ще използва точно тази несигурност, която има Hang Ah. Но пък и душевния белег, който и остана от деня с прострелването й си каза думата. Емоциите в крайна сметка надделяха, а Jae Ha така и не се научи, че трябва от време на време да поставя чувствата на другите пред своите. Кога ли ще започне да "ходи с чуждите обувки" и след това да говори глупости, от които накрая ще страда и той?

Ау, но пък съм възхитена как продължават да заплитат историята между любимата ми двойка. Подаръка, който и направи Shi Kyung може да не беше най-елегантния, но пък беше възможно най-сладкия. Наистина с папагалчето се опитваше да я насърчи да не се предава, но се получи малко по-грубичко. Пък и с думата, която повтаряше папагала не беше много мила картинка. Но за сметка на това, успя да накара Jae Shin да се усмихне. Сцените с двамата сладури ми напълниха душата и докато трагедията за другата двойка се вихри с пълна сила, при тази нещата май тръгват в хубава посока. Защо ли си мисля, че накрая заради глупавия си дълг Shi Kyung ще прецака работата?!

 

Минаха 9 епизода и аз все още не разбирам какво точно иска Bong Goo? Само мога да кажа, че опитите му са толкова жалки и недодялани, че и дете ще разкриеше измамата. Но пък с това сценаристите много добре си показаха, че на болно място и една прашинка да падне ще усетиш болка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 9 чакам да излязат букви още ама предполагам, че ще е интересен понеже в тея 20-епизодовите сериали по средата обикновенно се развиват отношенията на главните за да бъдат объркани после и оправени на края. :rolleyes: Драмичката направи малко неочакван обрат за мен като нещата придобиха по-сериозна нотка първите епизоди биеше на комедия малко ама сега си е много добре като и въпросният злодей се намеси активно в събитията, но все още чакам този герой да стане още по деен и да разкрият мотивите му и малко повече яснота по действията понеже тея фокуси отначало и това с албума на Бийтълс е хмм нека го наречем странно.

 

Краля не ме изненада какво стана с него пък и нали прочетох спойлера на Нагиса заради любопитство, но не съжалявам..пък и тя беше писала интересни работи. Този образ на мен обаче ми беше скучен и безразличен и мисля, че с нищо не допринасяше за историята почти като още отначало след всичките приказки на Сънг Ги, че не иска да е крал беше ясно, че в даден момент точно това ще стане, а до тогова брат му беше необходим за да заема този пост нищо повече. Аз даже си го мислех това тоя толкова се дърпа от отговорности накрая ще го сложат на горещите въглени. Принцесата и бодигарда са приятна двойка да, но тепърва ще видим как ще протекат нещата там иначе актрисата Йон Джи ако не бъркам произношението е доста приятна, но за съжаление така като й гледах филмографията все й дават второстепенни персонажи да играе. Абе общо взето този сериал продължава да ме изненадва във възходяща градация дано да става все по-интересно и без касапници на края.

Ааа щях да забравя не мога да не отбележа една от сцените в 8-ми дето Джи Уон танцува на една от любимите ми песни на Тиара, че уши и лапи си беше сложила душичката голям смях! :xaxa:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...