Jump to content

Официална котешка тема!


  

129 гласа

  1. 1. Каква котка предпочитате?

    • Персийска
    • Ангорска
    • Сиамска
    • Някой друг вид
    • Улична - за хората които не робуват на породи!
  2. 2. Кои са ви любимите анимационни котки?

    • Tom (tom&jerry)
    • Garfield
    • Sylvester (looney toones)
    • Happy (Fairy Tail)
    • Korin (Dragonball)
      0
    • Scratchy (the Simpsons)
    • Pinko (the pink panther)
    • Някоя друга


Recommended Posts

Аз анимето го знам, но не съм го гледал, а 90-те години ми бяха училищните, но тогава аниметата не бяха толкова распространени и знаех само Волтрон и Кайкетсу Зоро, а и гледах cartoon network предимно, а там нямаше японски анимации. Иначе тая Луна добре са я направили като гледам картинката. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cheryll, хич не сме дърти пък ще кажа аз.. :D И аз го гледах това филмче, но по италианска програма, не помня вече коя. Даже се опитвахме по множество пъти с момичетата да рисуваме Sailor moon. Нищичко не разбирахме от диалога, но в уречения ден и час се събирахме пред телевизора на едното момиче, защото не всички имахме кабелна тогава. Днешните деца въобще не са имали нашите кахъри. :lol:

Razzormaw, котешкото парти може и да не мине без инциденти, ама нищо че са родени убийци котките, аз вярвам в тяхната дружелюбна и общителна природа. По-скоро в погледа им ще се чете "Хей, двукрако кой ти позволи да ме извеждаш от уютния ми дом?!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Deninda, почувствах още един "възрастен" в този форум и ми стана много леко на душата! ;) Въпреки че ако ме питаш, ще ти отвърна, че се чувствам на седемнадесет, т.е. още не мога да повярвам как така бързо минаха годините. Казват, че когато са били щастливи, не се усещат и може би и за това не съм ги усетила.

 

Отклонявам се малко с това AMV с музика на Кати Пери и най-доброто от анимето, но прости ми, Razzormaw, не мога да се сдържа! :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, как да ти кажа-много сме тия "тийнеджъри" по душа ако и да не на години :lol2: . Колкото до Луна-тя си имаше половинка Артемис/същия като нея ама бял/, дори поколение си имаха, но за името на отрочето вече ще трябва да питам чичко Гугъл :blush: -не може човек да помни всичко, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмпф Кати Пери...: / ама айде простено ти е мой човек си пък и клипчето си е добро! :D Btw щом има котки може и да го прегледам по-нататък т'ва Sailor Moon явно е било голям хит на времето, въпреки че ще ми е трудно да го издиря щом е старо ама ако има нещо в което съм добър това е намирането! А ако не сте ударили 40-така тоест критичната възраст значи сте си младички според моите разбирания хе хе. :rolleyes:

Deninda тея "двуногите" докато пълнят паничката с гранули и вносна котешка храна купени с "грешни пари", опашатите четириноги ще ходят където им се каже, че даже и песен ще пеят! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май усещам, че не ти харесва Пери, но намерих опенинга на анимето и определено е хубавичко:

 

 

Но недей очаква много от него, все пак е за подрастващи момичета! :rolleyes:

 

Може и да е старичко, но ето къде има ---> Цъкни ме смело! :lol:

 

Малко офтопик - захванах се с Fairy Tail понеже ми го препоръча преди време! Този с розовата коса - Нацу май беше, кърти отвсякъде! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, котешката дружинка, не сте само вие да помните оная русата с двата топуза на кухата глава, ма май объркАхте рейса. :lol: Темата, която почнахте, е за друг раздел направо.

 

Иначе аз го гледах навремето по някаква чешка или полска телевизия на кабеларката. И да, наистина беше голям хит. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа speedy не сме не сме! :D Нали анимето има котка даже две ако е вярно това за тоя Артемис аз лично за това и ще го гледам все пак е един от основните герои и навсичко отгоре и говори Луната!

А това Fairy Tail, което Черил за моя радост е почнала да гледа също има говорещи котки и то не една и две даже в единия Арк са цяло стадо! ;) Ей гледай к'во става:

 

bfi1330793845c.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горният спойлер ме остави без думи!!! :wacko:

 

Razzormaw^, наистина има бял котак в анимето, но се появява много по-късно заедно с други персонажи и сейлърки! :lol2:

 

Понякога когато се сещам за моята Атина, ме е учудвало колко много котките усещат емоциите ни. Това последното не е никаква шега. Винаги когато се връщах от училище и бях тъжна и депресирана, уморена и изстискана като лимон, хубавицата ми идваше при мен и лягаше на гърдите ми. Мъркаше и ме гледаше в очите, сякаш искаше да ми каже нещо успокояващо. Та в този ред на мисли не е учудващо, че мангаките вкарват животни, нали?

 

Не е само изброените от теб, нито от мен. Ако се замислиш, има цяла плеяда шестващи космати и говорещи животинки в аниметата. :lol2:

 

Едит: сега се сетих, че в анимето Sailor Moon, главната героиня се казваше Усаги - онази с двата топуза на главата. След години разбрах, че Усаги на японски означава заек. :rolleyes: Може би мангаките нарочно са я нарисували така, за да отговаря на името си, хах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да хич да не е всякакви същества има в аниметата ама там котките са представени в добра светлина. Докато това Том и Джери дори когато бях малък не ми харесваше понеже отвратителната мишка все побеждаваше и изкарваха котката глупава. И това всичкото с цел да промият мозъците на малките деца, че в живота слабите ако са умни могат да победят силните и глупави побойници и така да разрушат един стереотип стар колкото Света, а именно че оцеляват по-силните. Аз разбира се още тогава прозрях тая конспирация и въпреки всичко си подкрепях котката. А тоя вариант в анкетата ми котарака Scratchy заедно с мишока Itchy осмиват в The Simpsons точно тази пропаганда в Том и Джери като по-същият, но далеч по брутален начин мишката цака по-силният си противник и то във всеки епизод с тяхно участие. : /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в същия момент кучето, което се появява в "Том и Джери" и би трябвало да е съвсем злия образ, като връх на пирамидата е добричко и всеотдайно.. Аз също симпатизирах на Том, както и на Койота, на Силвестър и всички други пребити и перманентно унижавани анимационни герои. Освен на ловеца в "Бъгс Бъни", той ми е антипатичен. И вие може да сте тийнейджъри по душа, а аз съм още в предучилищната. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно^! Съгласна съм с по-горните мнения. Ето защо анимето е много по-добро от cartoon-а. Винаги в края на някоя арка особено в тези на шонен, злия герой изведнъж изказва причината да бъде зъл и с това спечелва аудиторията. Не става само дума за котки, а говоря изобщо за човешките взаимоотношения, според които следвайки горната логика, се оказва, че няма истинско зло, а просто разглеждане на две различни гледни точки, поставени в стреотипа на света, в който живеят.

 

Хм, последното малко объркано се получи, за което се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно кучето е нещо като бъдещият работодател(Шеф), който ще препочете и ще помогне на по-слабият и уж по-умният за сметка на предполагаемо глупавият, но физически по-издръжлив работник само защото изпитва неприязън към втория. И така децата подсъзнателно усещат, че трябва се стараят да са като мишките и да се подмазват и угаждат на шефовете си вместо да влизат в конфликт с тях като котката и така да се изкачват по стълбичката на кариеризма. :rolleyes:

А наистина и аз съм забелязал това за лошите герои от начало ме дразнеше понеже имам отмъстителна природа и душицата ми жадува за справедливост пък била и тя драстична, но наистина далеч по-добре е за едно дете да гледа анимации в които антагониста се разкайва на края за грешките си и тръгва по правят път. А в американските не само Том и Джери ами дори тея на Дисни уж привидно безобидни като Малката русалка, Красавицата и звяра, Снежанка и прочие лошият си остава лош до края и добрите го побеждават пращайки го в гроба без да се интересуват от личността и мотивите му, а това си е чиста вендета. Айде за възрастни хора е добре ама за малки деца не е особено подходящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тактиката на cartoon-a е простичка. Това е анимация за деца, на които трябва да им обясниш по някакъв начин кое е зло и кое е добро, и това обяснение да постави ясни граници между двете. Няма как по-друг начин да кажеш на малкото дете (в случая визирам сина си, понеже искам да дам ясен пример!), че лошите неща винаги си имат първопричина. Доста сложно става и детския мозък не може да го асимилира напълно. Може би след време, когато премине определената възраст би разрал, че няма абсолютно черно и абсолютно бяло. Всичко е само сиво и отенъци на сиво.

 

Анимациите на Дисни са поучителни и се водят за дтеска аудитория, която до някаква степен да възпитава. От там нататък е въпрос на лична преценка, нали?

 

Ето защо продължавам да гледам аниме, като посланията са много по-проникновени от тези на cartoon-a! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, ако сте забелязали приказките са си чисти сценарии за филми на ужасите, особено на братя Грим.. :D Като заговорих за приказки и котки, ето интересна приказка от Киплинг, ама е мъничко дълга :P :

 

Котката, която си ходеше където си ще

 

Сега слушай, чувай и внимавай, о, мое Безценно съкровище, защото това беше, стана и се случи в онова далечно време, когато питомните животни бяха още диви. И Кучето беше диво, и Конят беше див, и Кравата беше дива, и Овцата беше дива, и Свинята беше дива — всички бяха съвсем диви и си ходеха и бродеха из Дълбоките диви дебри, където им очи видеха. Но най-диво от всички диви животни беше Котката. Тя ходеше-бродеше, където си ще, и където да идеше, й беше добре.

Разбира се, Човекът също беше див. Той беше ужасно див и навярно не би почнал да се опитомява, ако не беше срещнал Жената. Тя именно му каза, че този див негов начин на живот не й харесва, и веднага се запретна на работа: намери една удобна и суха пещера, в която се спеше много по-приятно, отколкото върху купчина мокра шума; посипа пода й с чист пясък; накладе чудесен огън от дърва в дъното й; закачи на отвора й една изсушена кожа от див кон с опашката надолу и каза:

— От днес нататък сме Мъж и Жена и имаме свой дом и домакинство. Изтривай си краката, когато влизаш, мили!

Тази първа вечер, о, мое Безценно съкровище, те ядоха дива овца, печена на горещи камъни и подправена с див чесън и див пипер; после дива патица, пълнена с див ориз и с див кимион, и с див магданоз; след това джолан от див вол; и накрая диви череши и диви портокали. Като се нахрани, Мъжът си легна край огъня и веднага заспа, но Жената остана будна. Тя си разпусна косите, взе една голяма плоска кост — това беше овнешка плешка, — вгледа се в чудните знаци по нея, хвърли съчки в огъня и запя. Това беше Първата песен-магия на света.

А далече сред Дълбоките диви дебри всички диви животни се скупчиха на едно място, откъдето се виждаше светлинката на огъня, и почнаха да се чудят какво ли ще е това.

И Дивият кон тропна с дивото си копито и каза:

— О, мои приятели и мои неприятели, не ще е за добро тази голяма светлина, която Мъжът и Жената са направили в Голямата пещера!

Но Дивото куче вдигна дивата си муцуна, подуши миризмата на печено овнешко и каза:

— Аз пък мисля, че ще е за добро. Ще ида, ще видя и след туй ще ви кажа. Хайде, Котано, тръгвай с мен!

— Мяу! — каза Котката. — Аз съм Котката, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е много добре! Няма да дойда с теб.

— Тогава отсега нататък не съм ти приятел! — каза Дивото куче и се затича към Пещерата. Но когато то се отдалечи, Котката си каза: „Където да ида, ми е все добре. Защо пък да не ида да видя и да си дойда, когато си ща?" — И тя тръгна след Дивото куче леко, меко и безшумно и се скри съвсем до Пещерата, на едно място, откъдето можеше да чува всичко.

А щом стигна до входа на Пещерата, Дивото куче повдигна с муцуна изсушената конска кожа и шумно подуши приятната миризма на печено овнешко. Жената го чу, засмя се и каза:

— Ей го първото! Диво, дошло от Дивите дебри, какво искаш?

Дивото куче каза:

— О, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми, какво мирише тъй приятно сред Дивите дебри?

Тогава Жената взе от земята един печен овнешки кокал, хвърли го на Дивото куче и каза:

— Диво, дошло от Дивите дебри, вкуси и опитай!

Дивото куче схруска кокала и той беше по-вкусен от всичко, което беше вкусвало дотогава. И то каза:

— О, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми, дай ми още малко!

А Жената каза:

— Диво, дошло от Дивите дебри, помагай на моя Мъж, когато излиза на лов през деня, и пази Пещерата ни нощем, и аз ще ти давам печени кокали колкото искаш.

— Хм! — каза си Котката, която ги подслушваше. — Тази Жена е много хитра, но аз съм по-хитра от нея!

А Дивото куче пропълзя в Пещерата, сложи глава в скута на Жената и каза:

— О, Приятелко моя и Жено на приятеля ми, ще помагам на твоя Мъж, когато излиза на лов през деня, и ще пазя Пещерата ви през нощта.

— Фу! — каза си Котката. — Това Куче е ужасно глупаво!

И тя се върна в Дълбоките диви дебри, за да си маха дивата опашка и да си ходи и броди, където зелените й очи видеха. Но не каза никому ни дума. А на сутринта, когато се събуди, Мъжът каза:

— Какво дири тук Дивото куче?

И Жената каза:

— То вече не се казва „Диво куче", а „Първи приятел", защото ще ни бъде приятел, дорде свят светува. Вземи го със себе си, като тръгнеш на лов!

На следната вечер Жената донесе от лъката няколко зелени наръча сочна трева и когато ги сложи да се сушат край огъня, от тях замириса на прясно сено; и тя взе ре¬мъци от конска кожа, седна на входа на Пещерата и първо изплете един оглавник, а после се вгледа в плоската овнешка плешка и зап,я. И това беше втората Песен-магия на света.

Далече сред Дълбоките диви дебри Дивите животни се питаха какво ли се беше случило с Дивото куче. И накрая Дивият кон тропна с копито и каза:

— Ще ида, ще видя и след туй ще ви кажа защо Дивото куче не се е върнало. Хайде. Котано, тръгвай с мен!

— Няу! — каза Котката. — Аз съм Котката, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е добре. Няма да дойда с теб.

Но когато Дивият кон се запъти към Пещерата, тя тръгна след него леко, меко и безшумно и пак се сгуши на онова местенце, откъдето се чуваше всичко.

А когато чу Дивия кон да тропа и да се препъва в дългата си грива, Жената се засмя:

— Ей го и втория! Диво, дошло от Дивите дебри, какво искаш? И Дивият кон каза:

— О, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми, къде е Дивото куче? Жената се засмя, вдигна от земята плоската плешка, вгледа се в нея и каза:

— О, Диво, дошло от Дивите дебри, ти не си дошло заради Дивото куче, а заради сухото сенце.

И Дивият кон — като тропаше и застъпваше гривата си — каза:

— Истина е. Дай ми да си хрупна от него А Жената каза:

— Диво, дошло от Дивите дебри, наведи си дивата глава и носи отсега нататък това, което ще ти сложа; и тогава ще имаш сухо сено три пъти на ден!

— Хм! — каза си Котката, която ги подслушваше. — Тази Жена е много хитра, но аз съм по-хитра от нея!

Л Дивият кон наведе дивата си глава и Жената му нахлузи оглавника от ремъци и Дивият кон дъхна в краката й и каза:

— О, Господарко моя и Жено на господаря ми, ще ви служа честно заради това чудесно сенце.

— Фу! — каза си Котката. — Този Кон е ужасно глупав!

И тя се върна в Дълбоките ливи дебри, за да си маха дивата опашка и да си ходи и броди, където зелените й очи видеха. Но не каза никому ни дума. А когато Мъжът и Кучето се върнаха от лов, Мъжът каза:

— Какво дири тук Дивият кон?

И Жената каза:

— Той вече не се казва „Див кон", а „Верен слуга", защото ще ни пренася от място на място, дорде свят светува. Качи се на гърба му, като тръгнеш на лов!

На другия ден — като си държеше вирната дивата глава, за да не й се закачват дивите рога о клоните на дивите дървета — пое към Пещерата Дивата крава; и Котката тръгна след нея и се скри както предишните пъти; и всичко се случи, както с Кучето и с Коня; и Котката си каза същите думи и когато чу как Дивата крава обеща да дава на Жената своето мляко в замяна на чудесното сенце, тя пак се върна в Дълбоките диви дебри, за да си маха дивата опашка и да си ходи и броди, където зелените й очи видеха. И пак не каза никому ни дума. И когато Мъжът и Кучето се върнаха от лов и запитаха за Кравата същото, както преди, Жената каза:

— Тя вече не се казва „Дива крава", а „Добра хранителка", защото ще ни дава топло бяло мляко, дорде свят светува; и аз ще се грижа за нея, докато ти и Първият приятел, и Верният слуга ходите на лов.

На другия ден Котката почака, повъртя се да види дали някое друго Диво животно няма да тръгне към Пещерата, но всички си стояха в Дълбоките диви дебри; и тя се попита защо пък да не й се доще да походи и поброди сама около Пещерата. Като стигна до нея, видя, че Жената доеше Кравата, съзря огъня в дъното на Пещерата и подуши мириса на топлото бяло мляко.

И тогава тя каза:

— О, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми, къде отиде Кравата?

А пък Кравата беше там. И Жената се засмя и каза:

— 0, Диво, дошло от Дивите дебри, поемай си обратно към тях! Вече съм си заплела косите и скрила магическата плешка. Не ни трябват други приятели и слуги.

А Котката каза:

— Аз не съм приятел и не съм слуга. Аз съм Котката, която ходи и броди, където си ще; а сега ми се ще да вляза във вашата Пещера.

А Жената каза:

— Тогава защо не дойде с Първия приятел още на първата нощ? Като чу това, Котката се ядоса и каза:

— Сигурно Дивото куче ти е надрънкало глупости за мен! А Жената й каза през смях:

— Разбрах, че си Котката, която ходи и броди, където си ще. и където да иде й е много добре. Сама казваш, че не си нито приятел, нито слуга. Тогава нека ти е добре другаде!

Тогава Котката се престори на обидена и каза:

— Нима няма да ме пускаш никога да влизам в Пещерата ви; или да се погрея на огъня; или да си близна от топлото бяло млечице? Вярно е, че аз съм само една бедна Котка, но ти си такава умница, такава хубавица, нима е възможно да бъдеш тъй жестока към мен?

Като чу тези думи, Жената каза:

— Знаех, че съм умна, но никой не ми е казвал, че съм хубава. За награда да сключим договор: ако и аз кажа една добра дума за теб, ще можеш да влизаш в Пещерата, когато си щеш.

— А ако кажеш две думи? — каза Котката.

— Това едва ли ще се случи — каза Жената. — Но ако кажа две добри думи за теб, ще можеш и да се грееш на огъня.

— А ако кажеш три? — каза Котката.

— Това няма да го бъде никога — каза Жената. — Но ако кажа три добри думи за теб, ще имаш и три пъти на ден топло бяло млекце, дорде свят светува.

И тогава Котката изви гръб и каза:

— Нека помнят Завесата на входа на Пещерата и Огъня в дъното й, и Гърнето с мляко край него, какво е казала моята Неприятелка и Жената на неприятеля ми!

И тя се върна в Дълбоките диви дебри, за да си маха дивата опашка и да си ходи и броди, където зелените й очи видеха.

Вечерта, когато Мъжът и Конят, и Кучето се върнаха от лов, Жената не им каза за договора, който беше сключила с Котката, защото я беше страх, че те няма да го одобрят. А Котката отиде далече-далече в Дълбоките диви дебри и се кри там, додето Жената съвсем забрави за нея. Само малкият Прилеп, който висеше с главата надолу от тавана на Пещерата, знаеше къде се крие тя и всяка нощ прелиташе до нея и й носеше новини от Пещерата.

Една нощ той каза:

— В Пещерата се появи Детенце. То е новичко, мъничко, розовичко и дебеличко и Жената много го обича.

— А какво обича Детенцето? — каза Котката.

— То обича нещата, които са пухкави и гъделичкат — каза Прилепът. — Обича да заспива с нещо топличко в ръце. И обича, когато си играят с него.

— Тогава моят час е дошъл — каза Котката.

И на следната нощ тя напусна Дълбоките диви дебри, скри се близо до Пещерата и зачака да се съмне. На сутринта Мъжът, Кучето и Конят отидоха на лов и Жената остана сама с Детенцето. Тя имаше да готви, а то плачеше и й пречеше на работата. Тя го изнесе навън и му даде шепа камъчета да си играе, но то продължи да плаче.

Тогава Котката протегна лапка и с меките й възглавнички погали Детенцето по бузата. И Детенцето загука. Котката се потърка о дебеличките му коленца и по-гъделичка брадичката му с опашката си. И Детенцето се засмя с глас. И Жената го чу от Пещерата и се усмихна.

Тогава малкият Прилеп, който беше увиснал с главата надолу при входа на Пещерата, каза:

— О, хазайко моя и Жено на моя хазаин, и Майко на сина на хазаина ми, едно Диво е дошло от Дивите Дебри и да знаеш как чудесно играе с Детенцето ти.

— Благословено да е това Диво, което и да е! — каза Жената, като изправяше уморения си гръб. — Защото имах работа тази сутрин и то ми направи услуга.

И в същия миг и секунда, о, мое Безценно съкровище, Завесата от изсушена конска кожа, кслто закриваше входа на Пещерата, се свлече на земята — фшшшшшт! — за-щото помнеше за договора между Жената и Котката; и когато Жената отиде да я за¬качи — гледай чудо! — Котката вече се разхождаше преспокойно из Пещерата,

— Здравей! — каза тя. — Ти каза една добра дума за мен и аз мога да влизам в Пещерата, когато си искам. Но знай, о, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми и Майко на моето неприятелче, че аз си оставам Котката, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е много добре!

Жената се ядоса, но стисна устни и седна на чекръка да преде. Но Детенцето пак заплака, защото Котката го беше изоставила; и Жената не знаеше как да го усмири — то се дърпаше и риташе, и цяло посиня от плач.

— О, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми и Майко на моето неприятелче — каза Котката, — откъсни от конеца, който предеш, завържи с него глиненото пръстенче от вретеното си, пов^ачи го малко по пода, и аз ще ти покажа една Магия, от която Детенцето ти ще се засмее така силно, както сега плаче!

— Ще го сторя — каза Жената, — защото ми дойде до гуша да го слушам. Но няма да ти благодаря, да си знаеш!

Тя измъкна от вретеното пръстенчето му, върза го с конец и го повлече по пода на Пещерата; и Котката скочи подире му и започна да си играе с него, като го буташе насам-натам с лапи,и го затискаше, и се премяташе презглава, и си го прехвърляше над гърба, и го търкаляше между задните си крака, и го закачаше с нокти, и се преструваше, че го е изпуснала, и отново скачаше отгоре му; и накрая Детенцето се раз¬смя така силно, както преди беше плакало, и полази след Котката и лудя с нея из Пещерата, докато се умори и легна да спи, без да я изпуска от ръцете си.

— А сега — каза Котката — ще изпея на Детенцето ти една приспивна песен, каквато още не е чувало.

И тя замърка ту тихо — ту силно, ту силно — ту тихо, докато Детенцето заспа. Жената се усмихна, като ги гледаше, прегърнати край огъня, и каза:

— Добре го направи. Хитруша си, Котано!

И в същата минута и секунда, о, мое Безценно съкровище, димът на Огъня се спусна на гъсти кълба от тавана на Пещерата — буххх! — защото помнеше за договора между Жената и Котката — и когато се разсея — гледай чудо! — Котката се беше раз¬положила преспокойно до огъня.

— Здравей! — каза тя. — Ти каза втора добра дума за мен и аз отсега мога да се грея на огъня, дорде свят светува. Но знай, о, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми, и Майко на моето неприятелче, че аз си оставам Котката, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е много добре.

Жената много се ядоса и разпусна косите си, хвърли съчки в огъня, взе плоската плешка и започна да прави една Магия, за да се предпази да не каже трета добра дума за Котката. Но тази Магия беше Мълчалива магия и вътре стана тъй тихо, че едно мишле излезе от дупката си и пресече Пещерата.

— О, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми и Майко на моето неприятелче — каза Котката, — дали това мишле спада към твоята Магия?

— Ай! Ой! Не, не! — извика Жената и изпусна плешката, скочи върху пънчето и прибра нагоре косите си, за да не полази мишлето по тях.

— Щом не спада към Магията ти — каза Котката, — нали няма да ми навреди, ако го изям?

- Няма! Няма! — каза Жената, като сплиташе косите си. — Изяш го веднага и ще ти бъда завинаги благодарна!

Котката скочи и сграбчи мишлето; и Жената каза:

— Много ти благодаря! Дори и Първия приятел не лови тъй майсторски мишки.

Наистина много те бива, Котано!

И в същата минута и секунда, о, мое Безценно съкровище — ффффт! — гърнето с млякото край огъня се разпука през средата -- защото помнеше за договора между Жената и Котката — и когато Жената скочи от пънчето на земята — гледай чудо! — Котката вече лочеше преспокойно топло бяло млекце от едно от счупените парчета.

— Здравей! — каза тя. — Ти каза третата добра дума за мен и аз отсега ще мога да лоча топло бяло млекце по три пъти на ден, дорде свят светува. Но знай, о, Неприятелко моя и Жено на неприятеля ми, и Майко на морето неприятелче, че аз си оставам Котката, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е много добре.

Тогава Жената се засмя, сложи пред Котката паничка с топло бяло мляко и каза:

— О, Котко, ти си наистина много хитра, но помни, че Мъжът и Кучето не са сключвали договор с теб и не зная какво ще направят, като се върнат.

— Няма значение — каза Котката. — Аз да си имам местенце в Пещерата до огъня и млекце три пъти на ден, пък Мъжът и Кучето да правят каквото си щат!

И вечерта, когато Мъжът и Кучето се върнаха в Пещерата, Жената им разправи за договора си с Котката, а докато тя разправяше, Котката си седеше край огъня и се усмихваше. Тогава Мъжът каза:

- Да, но тя не е сключвала договор с мен и с всичките истински Мъже след мен!

И той събу двете си обувки от волска кожа, сложи до тях каменната си брадвичка и станаха три неща (до тях сложи една цепеница и едно друго малко секирче), така че станаха пет неща, и като ги нареди и петте в редица, каза:

— А сега ще сключваме нашия Мъжки договор. Ако ти, Котко, не ловиш мишки, когато си в Пещерата ни, всеки ден, дорде свят светува, аз, щом те видя, ще хвърлям по теб тези пет неща. И тъй ще правят всички истински Мъже след мен!

И като чу това, Жената си каза:

— Тази Котка е хитра, но моят Мъж е по-хитър от нея!

А Котката преброи наредените неща (бяха пет и доста ръбести) и каза:

— Добре, ще ловя мишки, когато съм в Пещерата. Но все пак ще си остана Котката, която ходи и броди където си ще, и където да иде, й е много добре!

— Освен там, където съм аз! — каза ядосано Мъжът. — Да не беше казала това последното, щях да оставя тези пет неща на мира, но сега знай, Котано, че щом те зърна, ще хвърлям по теб обувките си и каменната си брадвичка (значи три неща на брой). И тъй ще правят всички истински Мъже след мен.

Тогава Кучето каза:

— Чакай малко! Ти не си сключвала договор с мен и с всички истински Кучета cлед мен!

И то показа зъбите си и продължи:

— Ако ти, Котано, не занимаваш Детенцето, когато си в Пещерата ни, всеки ден,

дорде свят светува, аз ще те гоня, докато те стигна, а щом те стигна, ще те хапя. И тъй ще правят всички истински Кучета след мен!

И като чу това, Жената си каза:

— Тази Котка е хитра, но Кучето е по-хитро от нея!

А Котката преброи зъбите на Кучето (бяха много и доста остри) и каза:

— Добре, ще занимавам Детенцето, когато съм в Пещерата, стига то да не ми дърпа прекалено силно опашката. Но все пак ще си остана Котката, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е много добре!

— Освен там, където съм аз! — каза ядосано Кучето. — Да не беше казала това по¬следното, нямаше да използувам зъбите си, но сега знай, Котано, че щом те зърна, ще те карам да се катериш по дърветата. И тъй ще правят всички истински Кучета след мен!

И тогава Мъжът — без да губи време — хвърли двете си обувки и каменната си брадвичка по Котката и Котката хукна навън от Пещерата, и Кучето я погна и я накара да се изкатери на най-високото дърво.

И от този ден, о, мое Безценно съкровище, от всички Мъже поне трима — ако са истински мъже, — щом зърнат Котката, хвърлят по нея каквото им е подръка; и всички Кучета я гонят, дордето я накарат да драска но стъблата на дърветата. Но и Котката си знае правата по договора. Тя лови мишки и занимава дечицата, когато си е в къщи, стига да не й дърпат прекалено силно опашката; но щом свърши работата си или открадне някой миг и особено когато се стъмни и Луната изгрее, тя си остава пак старата дива Котка, която ходи и броди, където си ще, и където да иде, й е много добре. И тогава тя се измъква тихо-тихо от къщи и поема към Дълбоките диви дебри или пък към Високите сиви покриви, като маха своята дива опашка и скита, дето зелените й очи видят.

* * *

Писа край огъня мърка добра,

но само на вид е такава;

тя прави цял цирк със една макара,

но щом й омръзне, престава.

А Бинки ме лиже със радостен лай,

ушите си дълги разклатил;

той за мене готов е да играе без край

и затуй ми е Първи Приятел!

Писа във Робинзон играе Петкан, но съгласна е само, додето поставя й лапките под водния кран (за да прави следи край морето); после фуфка и драска, и аз неведнъж от нейните нокти съм патил. А Бинки под крана търпи като мъж и затуй ми е Първи Приятел!

Писа се търка и гали във знак,

че ужким ме много обича,

но вечер, щом легна, и ето я пак

навънка по стълбите тича;

и ходи по гости във нощния хлад,

дето никой не я е изпратил.

А Бинки си хърка под моя креват

и затуй ми е Първи Приятел!

 

Това някакси ми обясни защо толкова много от мъжете, които познавам не харесват котките, а се разтапят пред кучетата. :D Затова като срещна мъжки индивид, който предпочита писаните и съм във възторг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая приказка съм я чел преди доста време ако не ме лъже паметта ама това кой какъв домашен любимец харесва не зависи толкова от пола, всъщност това че мъжете предпочитаме кучета е някакъв сбъркан стереотип. И не го казвам изхождайки от собствената си гледна точка и неприязънта ми към кучешкия род просто домашен любимец може да бъде всяко животно от риби, костенурки и змии до порове, лисици и други твари. Това че в процентно отношение ако си мъж и ти зададат въпроса "куче ли ти харесва повече или котка" дори и в действителност да си предразположен към котки заради този стереотип или да го наречем предразсъдък би си сложил дето се вика "грях на душата" и това не опира само до котки и кучета. В психологията имаше едно такова явление нещо като синдром на групата, когато един нищо неподозиращ човек го закарват при предварително подбрана група от хора под някакъв предтекст май беше интервю и го карат да отговори заедно с другите на един въпрос. Всички които отговарят на глас дават грешен отговор според предварителната уговорка на опита и като идва ред на човека и той слага същият отговор като тях въпреки че очевидно не е правилният избор.

 

Да сложа и някоя друга картинка с надписи :D

 

bwy1331934669p.jpg

rgh1331934709f.jpg

cqs1331934740a.jpg

arx1331934772q.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, но същият е стериотипът, че само жените харесваме котки /най-вече тях/ и още по-кофтия стериотип, че това е запазена марка домашен любимец на старите моми.. Да, женско съм, да, в момента отново необвързана, да, имам котарак- ама да не издребняваме, нали.. :28558: Всичките ми приятелки предпочитат кучета и идвайки ми на гости имат отвратително пъклени планове към моя Вини. Ама само на теория, че иначе нямаше да ги титулувам "приятелки". За приказката се шегувах общо взето, ясно ми е че светът е пъстър.

Остави бедната ми душица да продължава да се радва на прозаични "явления" като това за мъжете и котките.. :896767:

tumblr_lrx0hj1Jry1qaqlyro1_500.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах ами добре спирам с теориите. :D Тая снимка като гледам са го изтупали в денди стил котарака, че и черно-бяла снимка да засили ретро ефекта зат'ва и аз ще дам малка лепта към котешкия cosplay с по-добрата версия на Хари Потър :rolleyes:

jdv1331980287b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...