Jump to content

Официална котешка тема!


  

129 гласа

  1. 1. Каква котка предпочитате?

    • Персийска
    • Ангорска
    • Сиамска
    • Някой друг вид
    • Улична - за хората които не робуват на породи!
  2. 2. Кои са ви любимите анимационни котки?

    • Tom (tom&jerry)
    • Garfield
    • Sylvester (looney toones)
    • Happy (Fairy Tail)
    • Korin (Dragonball)
      0
    • Scratchy (the Simpsons)
    • Pinko (the pink panther)
    • Някоя друга


Recommended Posts

Майка ти, която няма нерви да чисти след котката, проявява интерес да се грижи за нея? :huh:

Както и да е, де, ваша си работа. Спирам офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно - майка ми се грижи за сегашната ни котка, която е с къс косъм, защото няма нерви да се грижи за някоя с по-дълъг.. и за това не иска да си вземем, ама w/e :D

 

 

ето още една снимка ^^

съжалявам за лошото качество, с телефон е.. :/

 

5223034A.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, това е Бегемот-ка, кръстена на котарака на Дявола от "Майсторът и маргарита". Нека ги запознаваме, ще имат общи теми на разговор. :P

Ами котките не са мои, на Marchooo са, но ако държиш, ще говоря с нея - да им уредим една среща на по консерва скумрия. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

didi343 доста добре са се получили снимките, котаната е много фотогенична! :)

 

diddy9709, снимката е доста добра, аз ако не го бях прочела, че е от телефона ти, нямаше да разбера! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами котките не са мои, на Marchooo са, но ако държиш, ще говоря с нея - да им уредим една среща на по консерва скумрия. :896767:

Значи любимците на Marchooo са големи сладури. :) Такова "дяволско" трио ще заформят, току-виж измислят някой план да завземат света. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сладур е, но апелирам да се има предвид, че наднорменото тегло при котките е много сериозен проблем. Дебелата котка е като бомба със закъснител и е върпос на време да се разболее. Диабетът и чернодробната липидоза са достатъчно сериозни състояния и не изчерпват всички възможности. :( Не го казвам с лошо, а като човек, който си изпати от подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

papushinka, котката не е моя и не знам как е със здравето в момента. Благодаря ти за предупреждението - казах на момчето и той каза, че ще обърне специално внимание! Благодаря ти отново :)

 

ето още едно сладурче, което за съжаление не е мое :/

5227968c.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауч, баткото от снимката скоро ще пострада, ако продължи да я държи така, котки не се държат като бебетата, защото ако беше малко по-студена или пък озлобена щеше да му издере очите, :( по принцип котките много мразят така да ги държат.

Знам още, че не трябва да ги галиш по цялата дължина на тялото, пак им донася някъв нерв и започват да ръпкат или да драскат.

Моята прави така от време на време, но аз съм и свикнала с бавните й рефлекси. Или съм станала по-бърза, не знам... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина не обичат такива неща, обаче пък на най-най-близките позволяват. Просто трябва внимателно да следиш да не минеш границата им на търпимост... - като при хората де wink.gif

 

А на мене ми харесаха татуировките - много добра рисунка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, да така е, на най-близките хора позволяват ама понякога изкрейзват и до там.

 

Ооо, ужас, мачката се разгони, от мъка си съчиних даже песен, която се казва "Forget for the cat". :lol2:

Представете си какво ми като съм любител на спането до късно, започна да ми мяука на главата още в 08:20!!!!!

А сега имаме само хапчета, не можем да й ги дадем на сухо, защото ги плюе, а дори нямаме котешки пръчици, трябва да сезапасим! :no:

 

А при вас как са вашите котани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kiflichka67, то за тая работа си има инжекции... само дето трябва да се сетиш малко по-рано. Като си изтървала момента... сега ще я гушкаш и ще търпиш.

Колко ти е голяма котараната, че не мога да се ориентирам дала ли си `формация? wink.gif

 

Да кажа - фен съм на сивия пух на didi343 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бях дала май преди няколко страници в темата, ама недей да търсиш, котанката е на 5 години на 18 октомври ще прави 6 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... освен и аз да се изкажа пак...

Пустите хапчета съдържат хормони от групата на прогестерона. Метаболизират се в черния дроб, причиняват също диабет, увреждат надбъбречните жлези, увеличават риска от образуване на тумори. Има и други видове хормонални терапии, които също не са "невинни хапченца за спокойствие". Ето този път, за да не съм голословна, предоставям тази =true&lightbox[width]=80p&lightbox[height]=80p"]статия.

Аз лично също смятам, че кастрацията е по-доброто решение за животинче, което няма да създава поколение, но все пак всичко зависи от собственика. Важното е той да направи информиран избор - както и да прецени, че ще отглежда животното, винаги е по-добре да знае евентуалните последствия от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Папушинка, и аз подкрепям мнението ти- първият котарак го мъчихме с хапчета и какво ли не, за което страшно се разкайвам сега. Ако нямате възможност при всяко разгонване да им предоставяте гаджета- най-доброто е кастрацията. Говорих с няколко ветеринара и бяха единодушни- всичко по-различно от кастриране е мъка за животинката /пак като изключим природното решение ;) /. Вини го оперирахме веднага след първото му разгонване, а Ричи- даже преди разгонването, с началните етапи на съзряването, защото последният лекар каза, че е най-добре животинчето въобще да няма спомен. Не е лесно решение, но така се удължава и животът на хайвана.

Първият ми котарак на 6 години получи инфекция на половия орган и така или иначе се наложи хирургическа намеса. Със свито сърце ви го разказвам, защото умря на 15 години в страшни мъки, е, не само поради гореспоменатата причина, получи тежка бъбречна недостатъчност, вените му се бяха чак калцирали... Оказа се, че е много важно и с какво ги храним- той не искаше да яде нищо по-различно от гранули, а имало значение и какви точно купуваме... Въобще за съжаление се поучихме от грешките си.

За женските е доста по-сложна операцията, но пък осигурява спокойствие на мацаните. Важно е какъв специалист ще изберете, за жалост не всички са професионалисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично моята решихме да я кастрираме, за да не я тровим с тези хапчета.

Иначе ето какво вършеше общо взето вчера: (правеше инспекторски оглед на шкафове)

01//02//03//04//05//06//07//08//09//10//11

А ето какво прави в момента (и ще продължи още дълго):

aaI38346.jpg

Jby38358.jpg

 

Бтв - kremenski, Добре дошла във фен клуба й. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...