Jump to content

Официална котешка тема!


  

129 гласа

  1. 1. Каква котка предпочитате?

    • Персийска
    • Ангорска
    • Сиамска
    • Някой друг вид
    • Улична - за хората които не робуват на породи!
  2. 2. Кои са ви любимите анимационни котки?

    • Tom (tom&jerry)
    • Garfield
    • Sylvester (looney toones)
    • Happy (Fairy Tail)
    • Korin (Dragonball)
      0
    • Scratchy (the Simpsons)
    • Pinko (the pink panther)
    • Някоя друга


Recommended Posts

Видях това във Фейса, но и там не е споменат авторът му. /подозирам, че е превод от руски/

----------------

Не мога да не го споделя...
История за котарак.
Уважаеми любители на котки, искам съвет от вас. Има котарак. В котарака са се събрали около 10 килограма. Има и креват. Креватът има мек гръб с широчина 10-15 см. Има стопани на котарака, които спят на този креват. Нощем котаракът скача върху гърба на този креват и се разхожда напред-назад по него. Тоест, котаракът си има нощна алея за разходки. Доколкото котаракът в предишният си живот е бил крава и е пренесъл някои предишни свои особености в сегашното си прераждане, след 4-5 разходки, той се сурва долу. Ако ми провърви, котаракът пада до мен. Ако не ми провърви, върху главата ми се приземяват 10 килограма котарак, при това, неизвестно защо, винаги със задника напред.
Въпросът е:
Как да го отуча от този навик? Бяха изпробвани: лепкави ленти, разположени върху гърба на кревата. В резултат половината нощ ги отлепвахме от пощурялата котка, която без малко да остане без скалп.-Омразният на котките аромат иланг-иланг (котаракът така и не разбра, че му е омразен). Мандаринови кори, посипани върху гърба на кревата. Котаракът внимателно ги изсипа отгоре ми, след което и сам се приземи върху главата ми. Какво още мога да направя? С пръскалка под възглавницата вече съм спала. Котаракът изчезва, но след това се връща.
Преди два дена пуснах душевният си вик в нета. Получих много предложения. Две от тях пуснах веднага в действие. Както и обещах-отчитам се.
Обичам простите и лесно реализируеми идеи. Поради тази причина, идеите да прикрепим рафт към кревата, за да пада котаракът върху него беше отложена за по-късен етап. Като начало взех от детето 6 балона, надух ги и ги прикрепих с вакуумни тампони към стената над гърба на леглото. Стана много красиво. С мъжа ми им се полюбувахме и легнахме да спим. По среднощ гръмна изстрел. Помислих си, че мъжът ми е застрелял котарака, нищо, че единственото оръжие вкъщи е воден пистолет. Когато светнахме лампата видяхме котарака, седнал на пода, сред останките от синия балон, да се оглежда недоволно. Получи един ритник, ние оправихме останалите балони и легнахме отново. Това беше наша стратегическа грешка, която ни показа колко малко знаем за котките.
Втория и третия балон той взриви след 20 минути и отскочи, кискайки се издевателски… Мъжът ми настойчиво ме помоли да прибера всичко и да спрем за тази нощ с експериментите. Докато прибирах балоните в гардероба, котаракът се прокрадна и перна с лапа най-големия от тях. Резултатът: 4 балона по-малко, 2 часа сън по-малко, 8 метра нервни влакна на двама възрастни по-малко. Плюс развлечение за котарака.
Тогава влезе в действие резервният вариант. Целият гръб на кревата беше покрит с фолио в няколко слоя, за да шумоли по-силно. Уверих мъжа си, че сега може да спи спокойно-котаракът няма да скочи върху фолиото-ще се страхува. Общо казано така и се получи. Котаракът дойде след два часа, когато бяхме заспали. Скочи от гардероба върху фолиото. Фолиото зашумя, котаракът страшно се изплаши, направи кълбо във въздуха и се приземи върху мъжа ми. Резултатът: минус 10 метра фолио, минус 40 капки валериан за двама възрастни, плюс развлечение за котарака.
След като фолиото и балоните не помогнаха започнах да мисля за други начини да не пускам котарака в спалнята. Първо беше използван „плашило за котки”. За съжаление, котаракът не разбра, че това е „плашило”. Мъжът ми обаче разбра. Мръщи се, души го и накрая ме помоли да проветря стаята. Така че сега имам „плашило за мъже”-ако някой иска мога да му го дам. Същата глупост се оказа и тасчето с вода. Поставихме го с мисълта, че котаракът ще се плиска и ще забрави за кревата(той обича водата). Сметките ни излязоха верни, но наполовина-котаракът се плиска с водата, но не забрави за кревата. През нощта той се домъкна при нас, тръскайки мокрите си лапи. В просъница ми се стори, че има поне 22. С 10 от тях ми стъпи върху лицето, а с останалите пробяга по одеялото и чаршафа. Накрая целуна по носа мъжа ми, тикайки в него мократа си муцуна, от която капеше вода.
След всичко това, мъжът ми каза „Майната му на интериора!” и се съгласи за рафта. Домъкна вечерта лакирана дъска с борд, мота се два часа с нея, псува в нищо не виновния креват, и най-накрая монтира рафта.. Исках да кажа, че е по-добре отгоре ни да пада котаракът, отколкото тази щуротия, но погледнах лицето на мъжа ми и си замълчах. Ще спим една нощ отдолу, а после ще я махна, грях не грях. На всичкото отгоре, преди лягане дотича хлапето и нареди всичките си играчки върху този рафт. Махнах с ръка и изобщо не мрънках, защото си мислех кой ли от роднините ще се грижи за детето, ако този рафт ни погребе. Оказа се, че не съм била права и мъжът ми го е монтирал здраво.
През нощта върху рафта се появи котаракът. Важно и тежко се разходи по него, като случайно докосна с лапа една от играчките там. Това се оказа интерактивен хамстер „Жу-жу петс”. От докосването на котешката лапа хамстерът се включи.. Призивно възкликна „ Абузюююююююююююююююю-зы!” и се втурна към котарака, целият светейки от любов. С радост бих разказала какво е станало след това, но не мога да лъжа: това не го видяхме. Котаракът също не го видяхме до сутринта. Хамстерът добяга до края на рафта и се самоуби, като леминг, скачайки от скалата в тасчето с вода.
Резултатът:
Смъкнахме рафта. На гърба на кревата сега стои на стража този хамстер. Котаракът в стаята не влиза. Ако случайно види хамстера през полуотворената врата, котаракът се раздува до размерите на малка дива котка и отстъпва позорно.
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак от ФБ :

Публикация в група.
ДНЕС КОТЕТО МИ БЕ УХАПАНО ОТ ЗМИЯ. МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ.
И следват коментари.
1.Идиот, защо пускаш котето сред змиите?
2. Не е идиот. Идиотите пускат змиите си при котетата.
3.Вие и двамата сте идиоти.
4.Млъкнете бре, кретени! Човекът иска помощ.
5.Каква е змията?
6. Предполагам, че не е анаконда. Те направо лапат котетата.
7. Жена ти да ми лапа оная работа! Тук не е Амазония, та да има анаконди.
8. Сигурно е смок.
9. Къв смок бе, малоумник. Смоците пият мляко от козите. Не хапят котки.
10. Да не е пепелянка?
11. Ако сте близо до река, сигурно змията е водна.
12. Абе стига с тия змии? За котето иде реч.
13. Какво коте?
14. Ухапано.
15. Ужас. От какво е ухапано?
16. Защо си не учите котките да не хапят?
17. Идиот. Котето не хапе. Ухапала го е змия.
18. Какво е котето?
19. Къде го е ухапала?
20. Кой кого е ухапал.
21. Мъжът ти ухапа съседката.
22. Какви хора сте!!! Взимате котета, а после ги оставяте на змиите.
23. Веднага ветеринар!
24. Човекът може да няма пари.
25. Ми кат нема пари що гледа котета?
26. Спокойно! Котките имат девет живота.
27. Ама, малоумната, ти знаеш ли това кой живот му е.
28. Какво каза ветеринаря?
29. Бре ти не разбра ли, че човекът нема пари!
30. Ми що тогава зима коте?
31. Защото е добър човек.
32. Като е добър, що дава котета на змиите?
33. Жена ти дано на съседа даде! Не разбра ли, че дава змии на котето.
34. Котките не бива да се хранят със змии. Разболяват се от дребна шарка.
35. Като малък преболедувах шарка.
36. Аз като голяма.
37. А аз съм с КОВИ19.
38. Няма такава болест.
39. Защо не се ваксинирате?
40. Никакви ваксини. Гейтс иска да ни чипира.
41. Иска да чипира на майка ти тутката.
42. Герп ще спечели изборите.
43. Никога. Радеф ще вкара Бойко у затвора.
44. Абе, да не би некой руски шпионин да е пуснал змиите.
45. Сорос ги пуска. Как не разбрахте.
46. Абе, малоумници, човекът иска съвет.
47. Какъв съвет?
48. Май го е ухапала змия.
49. Ужас. Защо не е гледал къде ходи?
50. Ужас. Дали е ходил по курви и е хванал трипер.
51. Абе, вие кретени ли сте. Котето на човека е ухапано от змия. Иска съвет.
52. Ужас.
53. Дано оцелее.
54. Налей на котето 50 грама ракия. На котето, не на теб.
55. Колко градуса ти е ракията? И по колко я продаваш?
56. Ракията е акцизна стока и трябва да се плаща акциз.
57. Ракия с пушена сланина е върхът.
58. Кой връх ще качвате. Мусала ли?
59. Невестата ти на мен да се качи! Не виждаш ли, че човекът има проблем с данъчни и акцизни.
60. Ако си бяхте плащали данъците, немаше да има змии.
61. От ракия тръгнахме, до змии стигнахме.
62. От коте тръгнахме.
63. Какво коте?
64. Ухапано от змия.
65. Ужас! Веднага го заведете на ветеринар! Дано змията не е била бясна…
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Ko_Erin написа:

Трио сестри Кушлеви в котешки вариант!

 

spacer.png

Черната сестра Кушлева,много лошо гледа:D

Редактирано от ftisland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна интерпретация... :28558:

 

BTS ( 방탄소년단) - "Butter" MV 고양이 뮤직비디오 커버

 

 

Ето как са прилъгали котаните да направят нужните жестове. :o

 

BTS - "BUTTER" 뮤직비디오 커버 (비하인드 영상)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо малко офтопик, но пък важно. Днес е световен ден на борбата срещу насилието над животни. Символ е лилавата лентичка, която всеки един от нас се надявам да носи в сърцето си! Животните са наши приятели, нека не ги нараняваме и да не оставаме безучастни и бездушни, когато видим че някой упражнява насилие срещу тях. Надявам се да доживея да видя един по-добър и хуманен свят, когато нито едно животно няма да бъде подложено на страдание или експлоатация:icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...