Jump to content

Официална котешка тема!


  

129 гласа

  1. 1. Каква котка предпочитате?

    • Персийска
    • Ангорска
    • Сиамска
    • Някой друг вид
    • Улична - за хората които не робуват на породи!
  2. 2. Кои са ви любимите анимационни котки?

    • Tom (tom&jerry)
    • Garfield
    • Sylvester (looney toones)
    • Happy (Fairy Tail)
    • Korin (Dragonball)
      0
    • Scratchy (the Simpsons)
    • Pinko (the pink panther)
    • Някоя друга


Recommended Posts

Джиджи вчера малко ми се ядоса и ме драсна тук-там.

И това беше защото си поиграхме на "хвани мишока" с ръката ми(по принцип имам по-бързи движения от нейните, свикнала съм й, но това беше неочаквано, защото с едната ръка държах фотоапрата... ), одраска ме малко и разбра, че е виновна и се сви като сармичка. Подви опашлето и се сви в мама и загледа ето така:

 

dsc02099xe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся приемни мами за 4 броя новородени котенца, спасени от контейнер за боклук ;) Ние си ги гледаме, доколкото разбираме нещо изобщо - добре ги гледаме, но с майка-котка ще им е по-хубаво. Пуснах и във фейсбук едно апелче, дано уредим поне едно-две при кърмачка, да се радват на тъй необходимата майчина топлина и ласка ;) Повече инфо по темата съм изсипала в "офтопик форевър"...

 

8351435e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се намери кърмачка за бебетата! Аз имам три котки, все спасени от контейнера. 

Малко ме смущава условието в темата "да мразят кучета"(?) Винаги съм обичала котките си колкото и кучетата, но има разлика в любовта към едните и към другите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко пресни снимчици на малките зверчета:) Преди малко едно симпатично момиче взе двете тигърчета с отявлено желание да си ги откърми - едното ще си го остави като истинска мама, а другото по-късно ще го даде на баба:)

 

8370678B.jpg

 

8370680h.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wub:  :wub:  :wub: Прекрасни са!!!!

Пък и аз да се похваля с новото котИ на село - появи се от някъде, може би да е на 4-5 месеца. Долазил до двора, примолил се за храна, пък те домашните взели че го нахранили и той се завъртял вкъщи. В близките 3-4 години не сме имали котка. Страшно любвеобилен котачко, бял с петна, симпатичен и всякак се опитва да те спъне, ама той с добро го прави :D И много социален - бера аз грозде от асмата и той с мен - по асмата, спре се до мен погледа ме, пък ме изчака да приключа и като се изместя и той долази с мен и така кажи-речи цял ден. Почнах да си мисля, че ако му връча лозарската ножица ще приключим с работата по-бързо от очакваното :P От време на време се завърти при другите домашни - да ги нагледа дали чистят гроздето, поогали се и пак при мен :) Хубаво е когато животинката си намери дом. Надявам се да се окаже достатъчно умен, че да ловува мишки само вкъщи - има и лоши съседи, отрова залагат, няма да е първият умрял мъчително от такова нещо... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с отровите е някаква напаст.. извинявайте, че спамя. На приятелят ми отровиха бременна пинчерка в началото на септември, оживя, но още бере душа малката, а бебетата ги няма. По-надолу по улицата натровили и мъжки котарак на едно семейство, а местният ветеринар казал, че не успял да спаси 30 тровени кучета само през този месец. Отделно разбрах, че на Сидер Седефчев (човекът възродил каракачанските породи) няколко кучета са отровили.... И има още много случаи. Не мога да си обясня какъв психопат трябва да си да го правиш, а явно има много такива, защото това са случаи от всички краища на България. Най ме е яд, че тези посегателства все са неразкрити. Срещу къщата на приятеля ми живеят семейство с малко дете и куче. Детенцето е с апетит, да е живо и здраво, лази и си играе и не ми се мисли, ако този изрод, хвърлящ лакомства с отрова, подхвърли и там- какво може да се случи. Иначе kcekce, дълбок поклон, слава Богу, че има и хора като теб и приятелят ти, връщате надеждата в човечеството. :) Само човек с голямо сърце и душа може да постъпи като вас. stock-illustration-12786656-japanese-bow

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си една психопатка тук в квартала, която цяло лято по цял ден бръмчи да си коси моравата... Тая незаета умствено жена видяла баща ми един ден на улицата и му казала, че е хванала за пръв път в живота си кърлеж (КЪРЛЕЖ, Боже, края на света!) в нейния двор. Кърлежът, щото според нея краченца няма, е дошъл от нашите котки, затова тя щяла да ги застреля. Лелката в истерия. Баща ми логично й отвърнал, че ако става въпрос за топлокръвни носители, да започне разстрела от катериците... Относно каракачанските породи имам особено мнение...

Щото тези кучета са мнооого по-пригодени за въртене около стадото на широко, отколкото за градски условия. Според мен такива породи е не само грехота за самите кучета, но и опасно за хората да се държат като "домашно кученце", просто си имат инстинктите на пазач, които с нищо не се избиват. За мен хората, които са си взели такова куче "за дворчето" или още по-зле - "за апартамента", са мега безотговорни. Донякъде мога да разбера и онези, които тровят кучето-заплаха - то може да е безвредно за стопанина, но да налита по гръкляна на други. Аз примерно си пусках кучето (както всички други преди) да си се разхожда само, докато не ми казаха, че са го видели да налита на хора, и то остро агресивно, с подскачане към гушата. Страх ме е да си помисля какво би могло да причини това животно на малко дете или на уплашена жена - щото тези мили кученца, като надушат страха, се зарибяват още повече. Чувала съм милиони сладурски изказвания на кучкари "ама те са толкова милички", но един реален пример за обратното ми стига. Камо ли пък 15, защото бях свидетел и участник - кучето НЕ разбира от "не", докато е в ловната си треска - трябва буквално да му седнеш отгоре, за да го спреш. Аз съм възпитана с книжките на Астрид Линдгрен и в една от тях чудесен санбернар беше набеден, че дави овце (не хора дори - овце). Самият собственик на кучето се ангажира да го застреля. Ето това мислене ни липсва - да поемеш пълната отговорност с всичките й лоши страни. В БГ има два лагера - хора, които защитават милото си кученце и хора, нахапани от кучета :) Според мен това е тъпата равносметка на нашата симбиоза с кучетата. Не можем да се лигавим до безкрай, особено с глутници от 10 + бездомни кучета. МЕН не ме хапят - аз не се страхувам от тях, излъчвам различни феромони и миризми. Но човек, който е наистина уплашен, например малко дете, няма никакъв шанс. Срещу ЕДНО голямо куче, не е нужно да е глутница дори.

Според мен именно котката е най-добрия приятел на човека, защото е безвредна за него. И полезна за него - пази го от вредители. На котката й трябва малко ласка и топлина, за да остане до теб и да се самоизхрани с мишките и птиците, които нападат твоята реколта. Освен това котката е категоричен хищник - тя няма да нагризе насажденията, най много да ги насере :) Най-красивата симбиоза между човек и животно се случва с котката, още древните египтяни са го разбрали ;) Не на последно място е и фактът, че котката не се възприема като роб/дете/подчинен в тези взаимоотношения - тя си живее живота наред с хората и всички са доволни. Котката, ако е свободна и има избор, остава с теб заради уюта и близостта, тя РЕАЛНО няма нужда от теб, но твоите условия на живот я устройват идеално, за да живеете заедно и наистина се привързва към хора, а не към положения :) Това е пълната естествена симбиоза - не извеждането на разходки сутрин и вечер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм отчасти с теб.  :) Аз самата съм безвъзвратно и до живот влюбена в котките, последно миналата година си прибрахме една малка фурия от улицата- бе само на месец и буквално скочи срещу колата ни, обезумяла от глад. Никога не съм имала куче и ги гледам с любопитство и недоверие. Трябваше да се събера с кучелюбец, за да ми се обяснят някои неща. :D И колкото да се старая- не мога да обикна пинчерката му така, както обичам моя мъркащ Вини. Но в случая с каракачанките- човекът ги развъжда в село Влахи, където има двама коренни жители и е обезлюдено. На много голяма територия. А и тези кучета му трябват, защото освен тях развъжда каракачански овце и кози, а там има глутници вълци. Колкото и да съм фен на котките, колкото и случки (неприятни) да съм имала с кучета- не мога да приема нападения и изтребване на животни, както се казва "без съд и присъда". А, че има безумни примери как в панелни боксониери се гледат огромни кучета, които се чувстват по-зле и от каторжник- неоспорим факт е. Ама все стигаме до крайния извод, че хората са по-лошите.  :)

 

Имах едно много странно преживяване преди години в Студентски град (за пръв и последен път бях там). С едно момче се прибираме след концерт по нощите и по едно време чух, че група хъхрещи кучета ходи след нас. Уплаших се. Той ми каза да не гледам назад и да ходя бързо, но ги чувах. В един момент започна бясно лаене и любопитството надделя над страха. Гледката ме изуми. Голямо женско куче бе застанало с гръб към нас и се противопоставяше на други 4-5 големи агресивни кучета. Успя да ги изгони и ни съпроводи до общежитието. Може да е пазела територия, не знам, но ни спаси.

А по повод лудите лелки, една позната, която е работила в отдел Екология на голям пловдивски квартал ми разказа една забавна история. Пред някакъв жилищен блок хората си гледали котки. Една от съседките, сравнително млада жена, звъняла всеки ден в общинския отдел и се оплаквала, че бълхите не оставят на мира нея и семейството й. Познатата ми отишла на оглед с колега, пратили екип да пръска срещу гадинките, въпреки, че не видели облаци от кръвосмучещи, както им било казано. Минало малко време и жената отново звъняла неистово с оплаквания срещу мацаните. Накрая се стигнало до лична среща (на публично място) и познатата ми я помолила да покаже точно къде е "изядена" от бълхите. Жената се изчервила и казала, че на улицата така не можела... защото било в областта на чатала. Та станало ясно защо от целия блок само тя имала оплаквания... :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и в такъв случай да се чуди човек какво да каже, посъветвали я да отиде на кожен лекар, та поне той да й обясни разликата межу бълха и въшка... Ти правилно ги определи- незаети умствено жени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се на кого още да порева на рамото :( Черно-беличкото мишоче пак се поболя... то поначало беше нефелно, но уж издрапа на антибиотик и тръгна да настига браточетата, отвори очички седмица след другите три котенца, прощъпури. Сега едвам крета с предните лапички, катурва се по гръб като бръмбар, не може да се преметне обратно и плаче :( Днес го водих пак на ветеринар и ще му даваме антибиотик. А то миличкото е най-мъркавото котенце от котилото :( Стискайте му палци, може пък колективният разум да помогне...

 

От добрите новини - трицветната чумичка е същинска хала и е повече от здрава. Да не си кажете, че ги уморявам милите мишкунки :blush: И двете тигърчета са здрави и прави - девойчето докладва редовно. Само малкият черно-бял бръмбар да се оправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май във всяко котило си има по един такъв мъник. Преди години баща ми взе от едно котило едно такова- болнавичко, не искаше да се храни, изоставаше... Това бе първият ни котарак- сиамец. Надживя всичките си събратя. Порасна много кораво коте. Вярвам, че и този малчо ще е така. Ние нашият го бяхме кръстили Лъки- хем като котката в "Алф", хем решихме, че има късмет, защото бе дребчо, но оцеля. Стискам палци и чакам добрите новини.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, ще стискаме палци, мисля, че както се грижиш за него ще си преболедува детските болести и ще стане хубаво коте... В природата не би оцелял, но сега си има мама да го лекува :) А това е прекрасно!

И въпреки, че това не е кучешка тема ('що няма такава?), ако позволите за хората от наше село (пък и не само) : цък :) Предполагам, че ще съм в града, та мисля да отида. Е, ако още някой тукашен се появиии - ще се запознаем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Deninda, благодаря за позитивната нагласа :icon_sunny: Чакам и аз добри физически признаци, тип новини ;)

 

head_up, досега все ме кефят мненията ти, ама може ли да пробутваш кучешки разходки на фона на коте-кърмаче на смъртно легло? В котешка тема? Сори за порицанието, ама според мен не е много ок...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kcekce, не така с лошото! Не "пробутвам", а споменавам че има такова нещо, за хората които обичат и кучета. Аз всичките животники ги обичам и не ги деля на видове. Че темата е котешка - котешка е, не е много правилно тази част от мнението да е тук, за това използвах "ако позволите", и попитах защо няма къде другаде да пиша същото (може би трябва да направя такава тема, да). Това, че имаш мъниче, което потенциално може да почине е наистина тъжно. Съжалявам за което, доста сме преживявали по нещо такова, но това не е пречи на хората да обичат и други животинките и да им го показват. 

Е, ако смяташ, че не е редно каквото написах по-горе - Шефа може да забърше поста ми, аз не виждам чак такъв проблем, за да се самокоригирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как попадате на котки, които ловуват мишки? Изгледала съм една сюрия котки и на такава само веднъж попаднах, та се мислех, че е изключение.

Преди години живеех в къща. Под нас имаше фурна за хляб. По едно време се появиха едни мишленца, ама те сладки! Съвсем мънички, по-скоро бели отколкото сиви /може и от брашното да е :D/, много пухкави. Даже се чудихме дали не са ангорски мишки.

Една гледка няма да забравя никога. Както си спи Негова оранжева светлост, се появява едно мишле. Минава пред него и спира. Гледаха се 30 секунди и негова светлост се обърна на другата страна, за да продължи да спи. За 13 години напълни квартала с оранжеви котета, но не уби и една мишка. /А мишлетата никой не можеше да ги убие. Хващахме ги и ги пускахме навън. Е, то това един месец беше, а и те не бяха много, но сърце не ни даваше да убием такива кукленца./

А сегашните ми котки у дома... Сигурна съм, че ако видят мишка, ще се изпокрият и няма да си покажат нослетата, докато не се убедят, че това чудовище го няма в апартамента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...