Jump to content

Официална котешка тема!


  

129 гласа

  1. 1. Каква котка предпочитате?

    • Персийска
    • Ангорска
    • Сиамска
    • Някой друг вид
    • Улична - за хората които не робуват на породи!
  2. 2. Кои са ви любимите анимационни котки?

    • Tom (tom&jerry)
    • Garfield
    • Sylvester (looney toones)
    • Happy (Fairy Tail)
    • Korin (Dragonball)
      0
    • Scratchy (the Simpsons)
    • Pinko (the pink panther)
    • Някоя друга


Recommended Posts

тц тц как ша ги кастрирате горките животинки..аз съм на принципа "не правете на другите това което не искате да правят на вас " :rolleyes: Виж бездомните кучета друга работа затва Йорданка Фандъкова кметицата на София се чуди сега кво ги прави строи хотели, приюти пък то кръц кръц и проблема решен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моите три котки само черната ми е кастрирана, сега е наред котарака, че е много нападателен.

Харесал си е черната и само нея си къта, другата, милата не я поглежда. И аз мисля, че е по-добре

да са кастрирани, тъй като тези хапове водят до тежки заболявания :( .

Още малко снимки на моите дечица :lol:

 

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих едни доста смешни снимки на котето ми докато спеше, доооста дълъг сън!

Идиотското й спане! :lol:

 

 

Гаргаа, у-ля-ля! :lol2:

dsc00701g.jpg

dsc00709i.jpg

dsc00705sa.jpg

dsc00706cf.jpg

dsc00707tk.jpg

dsc00711mw.jpg

 

Enjoy her ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един Дзен учител, Мумон, бил попитан от свой ученик:

- Какво ще кажеш за Буда - природата в едно куче? Кучето също ли е Буда? Има ли възможност то някога да стане Буда?

И Мумон започнал да ходи на четири крака и да лае. Това бил неговият отговор:

- Да, кучето също е Буда, възможност винаги съществува. Колкото и да е далеч от Буда сега, някой ден то също ще постигне целта.

 

Това е реална случка в историята на дзен, а ето и съвременно доказателство за твърдението на Мумон, само че при котка.

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля, че ми върнаха мъничето / a.k.a клубната котка :P /.. оказа се че майка ми го е пуснала навън и съседът ми си е помислил, че се е изгубило и го е приютил и се е грижил за него. Добре, че се разбираме добре с човека, та като му се оплаках, той веднага ми каза и ми върна котето ^^

 

Заради дъжда днес си седяхме вътре на топличко и се фотографирахме. И, разбира се, от близо 30 снимки, само 3-4 стават :D

 

5277347I.jpg

 

 

5277354b.jpg

5277365R.jpg

P.S - съжалявам, но не можах да се изрежа повече. :/

 

 

 

 

 

и една снимка, на която се правим на катерачи :D

5277355h.jpg

и отново се извинявам за лошото качество.. следващия път обещавам по-добри снимки rolleyes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае клубната котка рулира!! Първата поза за спане тип "кенгуру" ектра е станала. :yes: И нашта предишната котка тъй спеше ама и нападаше хората баш като кенгуру - захапе те за крака или ръката и рита със задни лапи...точно както я дресирах! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом всички пишат за любимците си аз няма да остана по-назад я :D

Винаги сме имали котка. Първата се казваше Джиджи, втората Джиджо, а третата....Джи Ди :lol2: То и без това всичкото у дома сме V.I.P котака няма да е по назад.

Ето и господин великолепен

pc040024.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами котката попринцип се казва Джиджи, но една тъпа ветеринарка, писа в книжката й Джиди и се досетих, че е кръстена на G-Dragon... :lol:

нооо, туй не е вярно, защото ние си обичаме името Джиджи ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами котката попринцип се казва Джиджи, но една тъпа ветеринарка, писа в книжката й Джиди и се досетих, че е кръстена на G-Dragon... :lol:

нооо, туй не е вярно, защото ние си обичаме името Джиджи ... ;)

Ако беше котарак сигурно щеше да е Коки или Уепи. xD При нас името Сара си остава титулярно за всеки новопристъпил член от котешки произход жалко, че в момента е вакантно. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите женските котки всичките бяха или Бела, или Нети.. а мъжките бяха Мишо /като сегашната/ и това от село като го докараме ще е Зеро rolleyes.gif а иначе и нашата предишната и аз така я бях научила и като легне при теб и ако тръгнеш да я местиш - ти захапва ръката и почва да рита :/ клубната не съм я научила, че ръцете ми не бяха приятна гледка тогава и сега не искам да са отново така:D

P.S. - Сара става и за име на куче ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъника ще го командироваме в близкия един месец, че сигурно и за по-дълго, така че днес ще си се нарадваме като за последно! sad.gif

 

like a boss! laugh.gif5308074T.jpg

 

 

did I smell food?! laugh.gif5308050c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни забелязах, че дребосъка ми има изпаднал трети клепач (поне по моя преценка, така че може и въобще да не е вярно) а в wikipedia пише, че това е признак на заболяване. Все отлагахме и отлагахме, и това ни изигра лоша шега, и сега се оказа, че нашите събота и неделя няма да са вкъщи и няма да можем да го закараме на ветеринар, а наблизо няма кабинет и не мога сама да го заведа. Някакви идеи как домашно може да се лекува или просто да изчакам до понеделник? Страх ме е да не се влоши :(

 

5418812i.jpg

ето и една снимка за разликите. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят котарак също имаше проблеми с окото, но не беше точно такъв. Имаше някакво възпаление и му се затваряше, имаше и много секрет, който излизаше навън. Аз също не успявах да го заведа на лекар, но знаех едно лечение от предишния ми котак, който беше пострадал, като една женска му одра окото и се възпали. Правих му компреси с чай от лайка. Сваряваш пакетче чай, изчакваш да изстине, но да е леко хладко- пробвай си от вътрешната страна на ръката колко е топло и налагаш на очите с чисто памуче или направо с пакетчета чай. Малко ги измиваш с отварата /очите/, като използваш тампончето съвсем леко и внимателно, нежно потупваш. При мен помогна и да чукна на дърво- за по-малко от седмица Вини беше така, сякаш нищо никога не е имал. Но не знам дали ще помогне в твоя случай. Все пак смятам, че няма да навреди да пробваш и дано поне малко го облекчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес минах до една ветеринарна клиника и обясних какво и е на котката и ми изписаха капки. Казаха, че е от затлъстяване и слончо ще мине на диета laugh.gif

Deninda, трябваше да видя пост-а ти по-рано. Нищо, мерси все пак. :) Като свършат капките ще правя профилактично едно такова промиване веднъж в седмицата smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен даже ми изглежда кожа и кости на тея снимки как пък затлъстяване.. O_O Че тоя ветеринар ако можеше да види предишния котарак на леля ми дето едва се обръщаше от едната страна на другата сигурно ще се хване за главата. Иначе скорошно оздравяване пожелавам на cc!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...