Jump to content

Recommended Posts

 

spacer.png

4YxDR.gifДяволски дела

Жанр: Криминален, Трилър, Мистерия
Година: 2002
Държава: Хонконг
Режисьор: Уаи Кун Лау, Алън Мак
В ролите: Анди Лау, Тони Лун, Антъни Уон, Ерик Цанк

.: Резюме :.

Ърбън екшън, превърнал с в култов филм веднага след появата си, довел до две продължения и дори римейк, режисиран от самия Мартин Скорсезе. Неговият успех напомня чувства и механизми, сега изглеждащи изчезнали, които характеризираха хонгконгската киноиндустрия във върховия й период.Алхимията между повествование, режисура и морална строгост спрямо човечеството и живота се завръща с нова сила, и то подкрепена от наистина забележителен актьорски състав.Лау Кинмин е ченге, което играе мръсни игри - той е информатор на могъщия наркобос Хон Сам. Чан Уинян - гангстер, който всъщност е ченге, също играе двойна игра, и държи своя бос постоянно информиран за действията на престъпниците.Напрежението постепенно нараства до чувство за клаустрофобия, а вариантите за изход намаляват.

 

8d18c2c671d9c88f6ffce8700ce9be51.jpg

4YxDR.gifДяволски дела II

Година: 2003
Държава: Хонконг, Китай, Сингапур
Режисьор: Уаи Кун Лау, Алън Мак
В ролите: Антъни Уон, Ерик Цанк, Карина Лау, Едисън Чен

.: Резюме :.

Филмът е продължение на едноименния хит от 2002 година, а действието се развива преди събитията от първата част. След убийството на боса на Триядата, синът му, който до тогава не се е интересувал от работите на баща си, неочаквано обявява намерението си да заеме мястото му. Полицията изглежда не е готова за такъв обрат на събитията и сега всички надежди се възлагат на младия полицай Чен Уин Ян (Shawn Yue), който рискувайки живота си прониква в бандата и се опитва да спечели доверието на новия бос. Кланът обаче също не спи и внедрява в полицията свой човек...
 

infernal-affairs-2002-3.jpg

4YxDR.gifДяволски дела III

Жанр: Криминален , Трилър, Екшън
Година: 2003
Държава: Хонконг, Китай
Режисьор: Уаи Кун Лау, Алън Мак
В ролите: Анди Лау, Тони Лун, Антъни Уон, Ерик Цанк

.: Резюме :.

Филмът се явява трета, заключителна част на трилогията, в която историята за борбата между мафията и полицията приема нов и неочакван обрат. Тайният агент на полицията, внедрен в Триадата е убит преди няколко месеца. Той е бил предаден от някой от редиците на блюстителите на реда и задачата да открие предателя е възложена на инспектор Лау Мин (Andy Lau). В полицейския отряд, в който той служи се появява новобранецът Юн (Tony Leung), който в подозрително кратки срокове прави успешна кариера. Това кара Мин да мисли, че новакът е подкрепян от криминални структури, свързани с Триадата и развитието на разследването потвърждава подозренията му. Навремето по същия сценарий самият Мин е бил внедрен в полицията. Така той разбира, че покровителите му имат сериозни планове, в които и на него и на новия му колега са отредени определени роли

 

Свали трилогията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено култова трилогия, в която участват някои от най-големите звезди на азиатското кино. За мен 1-та си остава най-силна и до ден днешен ме е яд, че дедо Скорсезе обра оскарите с римейк, който по нищо не превъзхожда оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено култова трилогия, в която участват някои от най-големите звезди на азиатското кино. За мен 1-та си остава най-силна и до ден днешен ме е яд, че дедо Скорсезе обра оскарите с римейк, който по нищо не превъзхожда оригинала.

mike за съжаление си прав .Така е ,но малко са хората които като нас ще харесат оригинала.Вече всичко се комерсиалиазира от Холиву, няма оригинални идеи всеки краде от всеки и затова все по-малко и по-малко филми като този ще се правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се учудих колко много ми хареса. И като сюжет, и като актьори висока класа. Много, много добро. Радвам се, че вече има тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mike за съжаление си прав .Така е ,но малко са хората които като нас ще харесат оригинала.Вече всичко се комерсиалиазира от Холиву, няма оригинални идеи всеки краде от всеки и затова все по-малко и по-малко филми като този ще се правят.

Мда, сега е ред да дадат Оскара на The Girl with the Dragon Tattoo и много ще се смея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата част е може би най-добрият трилър правен някога. Гледала съм го три пъти и след втория сглупих много, като реших все пак да видя The Departed. Огромна грешка! Такава безвкусна филмова помия те кара да загубиш всякаква вяра в големите холивудски имена. Наистина, Оскарът за адаптиран сценарий на ТОВА, е престъпление срещу седмото изкуство.

Така че дойде време да изгледам цялата трилогия и спокойно мога да кажа, че е страхотна. Втора и трета част със сигурност отстъпват на първия филм, но не с много. Може би втора ми се видя най-слаба и то най-вече, защото предисторията на Чан и първите му години като ченге под прикритие леко се разминаваха с образа му от другите два филма. Едисон Чен от друга страна беше чудесен и напълно се сля с инспектор Лау. Ерик Цанг също направи великолепна роля. Във втора част неговият герой Сам за мен претърпя най-голямо развитие.

Третата част беше изключително интелигентно направена. На няколко пъти имах чувството, че заради честото прескачане напред и назад и вкарването на нови ключови герои в историята ще изгубя нишката, но в следващия момент всичко си идваше на мястото. И да не забравя - невероятна игра на Анди Лау.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен маратон си си направила! И на мен ми се приисва да си го спретна, понеже не помня, дали гледах първия филм. Много ясно си спомням другите две части и изпълненията на Едисън, Карина и Ерик във втората, както и включването на Леон Лай в третата.

Трябва да направим прожекции на тези филми на голям екран!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 години от този феноменален криминален трилър ще отбележат другия месец на Фестивала за далекоизточно кино в Удине (въпреки че реално са над 20).

По този повод сценаристът на трилогията Феликс Чонг, пуска нов смразяващ кръвта трилър, който отново събира на едно място Тони и Анди - THE GOLDFINGER! Дано да е на същото ниво!

MV5BMmY0NTZjNDktNjRlNi00MmNjLTkzMGItYTNk

418946695_943560514010335_24893067452968

 

Off Topic

42792985-9fdf-49ed-85b8-b627534a2a37_1e5

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дано, ама надали. 

Едно е да си сценарист, съвсем друга бира е да си режисьор. Той филмът излезе преди месец, ама нямаше много добри отзиви и все отлагам да го гледам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...