Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Заглавиe: 프로포즈 대작전 / Operation Proposal
Режисьор: Kim Woo Sun
Сценарист: Yoon Ji Ryun
Година: 2012
Жанр: Фантастика, Романтика, Драма
Епизоди: 16
Телевизионен канал на излъчване: CSTV
Период на излъчване: 8 февруари 2012 - 29 март 2012
Дни на излъчване: Сряда и Четвъртък 20:50

Участват:
Yoo Seung Ho като Kang Baek Ho
Park Eun Bin като Ham Yi Seul
Lee Hyun Jin като Kwon Jin Won
Kim Ye Won катоYoo Chae Ri
Park Jin Joo като Jo Jin Joo
Go Kyung Pyo като Song Chan Wook
Park Young Seo като Joo Tae Nam

Сюжет: На базата на японската версия, драмата ще разказва за момче, което пътува във времето, за да спечели сърцето на първата си любов. Канг Бек Хо (Ю Сънг Хо) и Хам И Съл (Пак Ън Бин) са най-добри приятели още от началното училище. Отдавна Бек Хо е влюбен в И Съл, но един ден тя решава да се омъжи за друг. На сватбата са поканени всички нейни приятели, сред които е и Бек Хо. Точно на церемонията главният изпитва съжаление, че не е признал чувствата си към булката. Тогава се появява "феята вълшебница", която изпраща Канг Бек Хо в миналите отдавна моменти с първата му любов. Той ще се опита да спечели сърцето на И Съл, което би последвало за променянето на настоящето. Дали ще успее?

 

С български субтитри: ТУК и ТУК

Онлайн с български субтитри: ТУК

С английски субтитри: ТУК
С руски субтитри: ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях впечатлена от японската версия и очаквам тази с голям интерес. Още повече, че ще участва Сънг Хо. :rolleyes:

Мисля, че боли щяха да започват превод, но не съм се интересувала докъде са стигнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите две серии не са толкова зле, колкото се очаква. Нищо ново, но е забавно за гледане. Ех, на всеки му се иска да има възможност да поправя грешките си със задна дата......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо Канг Бе Хо след като така и така се връща в миналото, просто не острани гадното копеле-треньорът? Той го кара по бавния, дълъг и мъчен начин. Но сериалчето е добро и след трета серия гледането продължава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах 1-вата серия....та това си е то корейското...хвана ме още от първия епизод,а не както японската версия,която влачех 2 месеца .Тук героя изигран от Сънг Хо бие отвсякъде този,които бе на Ямапи.Докато очаквах тук да се появи празното излъчване без капка чувство от лицето на Бек Хо...той взе,че се разрева на средата на 1-ви еп. ....та как няма да ме накарат хората да чакам следващия епизод?! :lol:

Главната дори нова в бранша ..си я бива.Симпатична е,играе добре..като цяло съм доволна от нея. Дружинката и тя много ми допадна...а що се отнася до феята- 10 от 10~ :D Голям симпатяга.

Може би единственото,което ще ми липса е "Алелуя шанс",което тук е заменено с някаква друга дума,която не запомних...,но има време да привикна и с нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че главният герой са го направили един инфантилен мекушав ревльо. Емоционално и умствено той е още на нивото на средното училище и не показва някакво развитие оттогава. Никаква решителност, никаква зрялост.Той просто се нагажда към събитията, очаквайки те да се променят в негова полза, вместо да поеме контрола и да отстрани съперника. Тъпо. И дразнещо. Защо Диригента не дойде при мен......

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 12 серия се хванах, че обвинявям актьорите за действията на героите, които пресъздават. Това, разбира се, не е правилно. Правилното е да хвана първия самолет то Корея, да намеря сценариста и да му счупя три неща. Първото е празната глава, способна да роди подобен садистичен сценарий. Второто са двете му ръце, за да не пипа повече клавиатура. Това, което му спасява живота е, че прави адаптация на японски сериал, а както знаем самураите са способни да надминат по извратено мислене дори корейците. След края на сериала (ако дотогава не съм отскочил до Сеул) ще направя по-подробен анализ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледаш японския вариант, няма да останеш с по-различно впечатление. Просто историята е твърде провлачена. Затова и дори заради главния актьор, аз лично няма да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм една от малкото, които харесват японската версия, затова и се хванах да изгледам тази ;)

Много се чудех с какво ще запълнят разликата от 10 часа...

С какво си мислите... спомени, много бейзбол и драма, по корейски садистична.

Кому беше нужно това? <_<

По едно време реших, че и финала ще го направят корейски...

Слава Богу, сетиха се, че имат японска история, по която се движат.

Общо взето и този вариант ми хареса, макар и покорейчен драматично...

може би най-вече заради изпълнението на главните актьори...

Много по-добри от япончетата, въпреки че Ямапи ми е сред любимците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала японската версия и то най-вече заради прочетените мнения за нея. Тази я почнах заради Сънг Хо. Исках да го видя в нещо различно от ролята му в "Warrior Baek Dong Soo". Хлапето не ме разочарова, както и останалите участници. Но... самата история и начинът, по който беше представена не ме "грабнаха". Не съжалявам, че изгледах драмата, но и няма да остане сред запомнящите се заглавия. В крайна сметка, за мен главният извод беше, че

 

 

дори и ти да имаш възможност и да искаш да промениш нещо в една връзка, то трудно ще се случи, ако отсрещната страна не се променя. Колкото и "той" да се опитваше, всъщност "тя" беше тази, която отказваше да го приеме като нещо повече от приятел. От там идваха и всичките "провали" за него.

 

 

Съветът ми е всеки сам да прецени дали иска да гледа драмата. Пробвайте, а пък ако не ви хареса винаги можете да я оставите. Но пък има вариант и да сте в подходящо настроение за такъв тип история и да ви хареса. Ако не друго, поне каста си заслужава да му дадете шанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това телевизионно недоразумение имам написана рецензия, но не я пускам, защото трябва да я цензурирам (сега е 18+). Не си губете времето да гледате това нещо! Или поне гледайте само 1, 15 и 16 епизоди. останалото може спокойно да го пропуснете. То пък какво друго да очакваме от сценаристката на БОФ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък какво друго да очакваме от сценаристката на БОФ?

Сега вече ми е ясно защо моментът със загубата на паметта беше едно към едно с БОФския. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е името на японската версия..ако не е тайна :? Аз такива неща с връщане в миналото много харесвам и може да я прегледам пък ако има манга и аниме още по-добре. И от там ще преценя дали да видя и тоя корейски вариант въпреки, че хич да не е му сипахте..може и наистина сценаристката да е виновна ако е правено по манга както BOF и е проявила творчество и така са се оплели конците. Щото BOF като гледах анимето имаше доста несъответствия, но пък от моя гледна точка им се беше получило в игралната версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах вярно аз прегледах цялото инфо, а не обърнах внимание на подзаглавието мерси. :xaxa: Ама не е по манга за съжаление.. :X иначе има награди за най-добра драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах вярно аз прегледах цялото инфо, а не обърнах внимание на подзаглавието мерси. :xaxa: Ама не е по манга за съжаление.. :X иначе има награди за най-добра драма.

Ако от всичките варианти на БОФ най ти е харесало анимето (както на мен), препоръчвам ти да гледаш само японския вариант... въпреки че вероятността да не ти хареса е голяма. Че си претенция. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако от всичките варианти на БОФ най ти е харесало анимето (както на мен), препоръчвам ти да гледаш само японския вариант... въпреки че вероятността да не ти хареса е голяма. Че си претенция. ;)

хахаха все едно се познаваме как ме разбра само, че няма да ми допадне. :D Аз съм го гледал и наистина не ми хареса даже написах и коментар за hana yori dango преди доста време, а анимето разбира се си е най-добре, но от игралните версии корейската е номер 1 за мен въпреки, че и тя си има косури, но са далеч по-малко от японската е имаше и тайванска ама там е дълга история...

А това Operation Proposal като гледам каста тук и го сравня с този в made in japan вариянта по не ми харесва (особено кандидат-булката и пътешественика във времето), но въпреки това може да го почна ако сега остана с много добри впечатления от японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този го отметнах, макар и започнат преди...не помня кога. Първо, не е безумно лош. И като ще си говорим за БОФ, Хана Йори Данго определено е ненадминат сериал по скалата на моя тъпомер, така че на този японската версия ми е непозната и смятам такава да си остане. На корейската големият плюс се оказаха финалните епизоди, когато най-после спрях да се мъча с повторяемостта във всяка серия. Канг Пек Хо, горкият, се мъчи в това пусто минало и аз се мъчех с него, да не зарежа сериала. Макар че има човек над какво да се замисли за живота си, гледайки нерешителния Пек Хо. Определено в един момент започнах да разсъждавам върху собствените си страхове и нерешителност, така че ще да е имало полза от гледането. Ако можеше и на мен да ми пратят един такъв ангел-хранител...Иначе мнооого добре играе това момче - Ю Сънг Хо. И да вземат и батковците да започнат да се целуват като него в сериалите, щото аман от целувки тип умрели риби. Харесаха ми много сцените с приятелите на Пек Хо и И Сол от училище, и как всеки се променяше в бъдещето, спрямо определено решение взето в настоящето.

Да, определено не е перла сериалчето, но...става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...