Jump to content

Kim Tae Hee (Ким Те Хи)


Recommended Posts

Kim+Tae+Hee.jpg

Име: 김태희 / Kim Tae Hee (Kim Tae Hui)
Прякор: Angel
Професия: Актриса и модел
Дата на раждане: 29 март 1980
Роден град: Улсан, Южна Кореа
Височина: 165 см
Тегло: 45 кг
Зодия: Овен
Кръвна група: O
Семейство: По-голяма сестра и по-малък брат - актьорът Lee Wan; съпруг - актьорът Rain (двамата са семейство от 19 януари 2017 г. и имат две дъщери, родени на 25 октомври 2017 г. и на 19 септември 2019 г.)
Мениджърска агенция: Story J Company
Дебют: като модел
Образование: Ulsan Women High School, Seoul National University (Бакалаварска степен - моден дизайн)
Религия: Християнка (католичка)

ТВ сериали:

Welcome to Samdal-ri (JTBC, 2023-2024) - епизод 16
Lies Hidden in My Garden (2023)
Hi Bye, Mama! (tvN, 2020)

Yong Pal (SBS, 2015)

Jang Ok Jung, Live for Love (SBS, 2013)
Boku to Star no 99 Nichi (Fuji TV, 2011)
My Princess (2010-2011)
IRIS (KBS2, 2009)
Love Story in Harvard (SBS, 2004)
Nine Tailed Fox (KBS, 2004)
Stairway to Heaven (SBS, 2003)
A Problem At My Younger Brother's House (SBS, 2003)
Screen (SBS, 2003)
Let's Go (SBS, 2002) sitcom
Mr.Q (SBS, 1998)

Филми:
Grand Prix (2010)
Iris: The Movie (2010)
Quarrel / Venus And Mars (2007)
The Restless (2006)
New Citizen (2002) short Indie film
Last Present (2001, cameo)

Награди:

2015 SBS Drama Awards: Top Excellence - Actress, Top 10 Stars Award, Best Couple Award with Joo Won (Yong Pal)

2015 8th Korea Drama Awards: Top Excellence - Actress (Yong Pal)

2009 KBS: Drama Series Excellence Award for Actress (IRIS)
2009 KBS: Награда за Най-добра двойка -Kim Tae Hee и Lee Byung-hun (IRIS)
2007 44th Grand Bell Awards: Награда за популярност (извън Корея)
2007 43rd Baeksang Awards: Награда за популярност
2005 41st Baeksang Arts Awards: Награда за популярна драма
2004 SBS Acting Awards: Награда за най-голяма популярност за“Love Story in Harvard”
2004 SBS Acting Awards: Награда 10 звезди
2004 KBS Acting Awards: Награда за изгравяща актрисар за “Nine Tailed Fox”
2003 SBS Acting Awards: Награда за нова звезда за “Stairway to Heaven”

Лично мнение:
Много сладка актриса. Направи ми впечатление в “Restless” с красотата си и
невинното си излъчване... но може и онези бели одежди да са допринесли за образа ѝ.
Разбира се, попаднах на супер сладките ѝ рекламки с Хьон Бин.
После я гледах в “Love Story in Harvard”, където ме грабна този път с играта си... а сега я
очаквам я с нетърпение в “IRIS”, за която роля се е подготвяла много усърдно, дори е
посещавала курс по актьорско майсторство...

Ето малко снимки и рекламки на тази чаровница, която корейците смятат за една от
най-красивите актриси с естествена красота... а феновете смятат за "ангел"
Kim%2BTae%2BHee%2B%E9%87%91%E6%B3%B0%E7%

 

 

 

 

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kim Tae Hee можеш да я гледаш в Stairway to Heaven, Nine Tailed Fox, тя е в главната роля в IRIS :)

Лично аз само Stairway to Heaven съм гледала, там тя играеше отрицателната роля и такива мълнии мяташе с очи....

но препоръчвам IRIS, защото е най-новата роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма съвсем да я забравим тази сладурана, защото скоро се завръща на малкия екран.

 

В началото на 2011г., януари, по SBS ще стартира новата драма на сладката Ким Те-хи – “My Princess”. С особено внимание мисля да подходя,

първо заради главните герои – тя, спомената госпожица, той – Сонг Сънг-хон.

В допълнение към първо - Пак Йе Джин (играла в доста сериали, например What Happened in Bali, Queen Seon Duk, а който е гледал шоуто Family Outing,

знае на какво е способна :) ), а последният избран актьор в четворката е Рю Су-йонг (18 vs. 29, Save the Last Dance for Me, Bad Couple).

Второ, внимание предизвикват режисурата в лицето на Kwon Seok Jang (Pasta, What's Up Fox? ) и писателите един брой готината Kim Eun Sook, която

в момента вършее положителни критики със проекта си “Secret Garden” а дригият е Jang Young Shil, помагал на първата в сериалите ‘Lovers’ и ‘On Air’.

 

Съвсем закономерно целият каст се беше изсипал на премиерата на новия филм на Сонг Сънг-хон Ghost.

 

П.П.Имах малки забележки към играта й в IRIS, но в доста сцени се справи добре, в предстоящия сериал, обаче възлагам повече надежди.

Тя ще играе обикновена студентка Lee-Sul, която дори влиза да учи по-късно в университет, но като повечето мимичета си мечтае един ден да стане

принсеца.(и как няма с това излъчване..и с този принц :lol: ...малееее, много принцове ще станат май)

Сонг Сънг-хон ще го раздава единствен наследник (Park Hae-Young) на най-силната бизнес група Daehan, който харесва фаталната Йе Джин

(Oh Yoon-Joo), кариериста и стратегичка до мозъка на костите си, и дъщеря на секретаря на конгломерата. Ясно е, защо тя го харесва....

А Рю Су-йонг ще е асистент - професор в университета на Lee-Sul.

Сериалът “My Princess” стартира след мелодрамата "Home Sweet Home".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Пак Йе Джин ли ще участва в My princess? Как не съм разбрала, тази жена е бижу, май трябва една темичка да й спретна...

 

Как да е, Те Хи не ми е любимка, да не кажа че на моменти едвам я гледам, защото не ме впечатлява ни с игра, ни с вид, макар да не мога да не й призная някои фотосесии и че е хубава. просто не е мой тип. Братчето й обаче е съвсем друга бира,.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от най-красивите корейски актриси! Изключително чаровна и красива жена, а очите й са прекрасни. С този поглед би могла да разтопи и най-леденото мъжко сърце на света ;)

 

Въпреки че не съм гледал много неща с нея, то играта й в продукциите, които съм имал щастието да гледам, доста ми хареса. За сметка на това съм изгледал почти всички реклами с нейно участие и мога да кажа, че е превъзходна! Камерата я обича, а и по-всичко личи, че и тя обича камерата ;)

 

С нетърпение чакам да я гледам в новите й филми и сериали.

 

Пожелавам й успех и да е все така усмихната и чаровна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм абсолютно на мнението на Zenith..

Мъжете могат да си я харесват колкото си искат;)

На мен ми е една такава изкуствена. И това ми се затвърди като я гледах и по интервюта покрай последния филм по KBS WORLD. Даже като че ли останах доволна, че не игра Джун.. в този филм. Не отричам, че е много красива и че има прекрасни реклами и фотосесии, но като актриса нещо не ме впечатлява. Брат й обаче наистина е добър актьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива актриса. А погледът и толкова омагьосващ,има прекрасни очи.Когато плаче,сърцето ти се къса.Но пък и има толкова чаровна усмивка,а и тази луничка на левият клепач и придава още повече чар :) За сега съм я гледал само в ИРИС но пък ми направи страхотно впечатление,игра на доста високо ниво и смело мога да кажа ,че е една от най-добрите азиатски актриси. С нетърпение очаквам и да гледам новият сериал с нея -" Моята Принцеса " но ще чакам да излезнат всички серий и да бъдат преведени на български,за което нямам никакво търпение вече. Да я видя и в забавната и страна,защото в Ирис само като я погледнеш и сълзите ти потичат :) Дано продължава в същият дух и да ни забвлява и натъжава със същата сила и занапред .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тя е една от най-красивите корейски актриси. Гледал съм с нейно участие само сериалите "Iris", "Forbidden Love" и филма "The Restless". Добра актриса е, може би не от най-добрите, но се старае все пак и се справя доста добре на моменти :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като я гледах в един от сериалите и на мен ми хареса и играта и визията й, определно ми стана фаворитка сред актрисите :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е сладка и невинна като се усмихне и все едно слънце изгрява.Хареса ми и играта и в My Princess .Много добре се справи и според мен ролята и много и подхождаше. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладка актриса. Гледала съм я в Iris и в My princess и много ми хареса. Има хора които критикуват играта и, но на мен си ми изглежда доста сносна... Героинята и в My princess повече и отиваше, но и в Iris се справи добре. Особено бойните сцени чак ме изненада как се мяташе без страх :lol: :lol: Може само да и завиждат за мъжете с които и се пада да работи хаах само красавци и страхотни актьори...

 

Една фото сесия в която бяга от невинния имидж и е много секси ;)

20110418_kim_taehee_4.jpg

 

20110418_kim_taehee_3.jpg

20110418_kim_taehee_2.jpg

20110418_kim_taehee_1.jpg

 

 

И за Harper’s “BAZAAR”

20110419_kim_taehee_2.jpg

 

20110419_kim_taehee_1.jpg

20110419_kim_taehee_3.jpg

20110419_kim_taehee_4.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко новости и покрай тази сладурка. Въпреки че са от последните два месеца ги няма в темата , така че ще ги напиша...

 

Те Хи подписа договор с компанията Sweet Power , която да и помогне да развие актьорската си кариера и в Япония. (В тази компания са и японските актриси Maki Horikita и Rina Uchiyama)

 

След като промотира “My Princess” заедно със Song Seung Hun в Япония , юли месец заминаха и за Тайван. Там тя се срещна с един от любимите си актьори Jay Chou.

 

en02001.jpg

 

От списания:

 

5987257271_df8616e890_z.jpg

21b4d8ec.jpg

 

 

От пресконференцията в Тайван:

 

anhso-094807_6014582427_127649064c_o.jpg

anhso-094759_6014582229_11fe798fcf_o.jpg

 

 

Излезе и есенно/зимния каталог на ISABEYde Paris:

 

7cd761ac0befbc20f31fe77.png

vvvvvb.jpg

vvvv.png

nnhn.jpg

ad0d9e524dbcb55d5ab5f57.png

1615834c3919a65e5243c13.png

59b9f5708660f92c21a4e93.png

 

И още един каталог:

 

31.jpg

32.jpg

34.jpg

35.jpg

40.jpg

39.jpg

37.jpg

36.jpg

 

Говори се и за евентуален японски сериал с нейно участие. Все още не е потвърдено , но сериалът може би ще се излъчва по Fuji TV и ще е с участието на Nishijima Hidetoshi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuji TV официално потвърдиха новата драма с участието на Те хи. Романтичната комедия “Boku to Star no 99 Nichi“ ще е с участието на Те Хи и японския актьор Nishijima Hidetoshi

 

Драмата ще се разказва за корейска супер звезда, която среща съвсем обикновен 40-годишен мъж, но някак си се влюбва в него....

 

Ще се излъчва по същото време заедно с новата драма на Kimura Takuya- “Nankyoku Tairiku“. Кой ли ще победи във войната за рейтинг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я намирам за иключително красива и талантлива актриса. Гледах я в "My Princess", "IRIS" и "Restless" и мисля, че навсякъде се справя перфектно с ролите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя огромна радост този брой на Хай Кът си го взех от Корея... малък и голям формат. Фотосите са невероятни! Те Хи е убийствена....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя огромна радост този брой на Хай Кът си го взех от Корея... малък и голям формат. Фотосите са невероятни! Те Хи е убийствена....

Най-благородно ти завиждам,Румба (ако мога така да те наричам :) ) Аз си изпитвам умиление пред книжните продукти като списания и книги. И бих искал да можех да си вземам от будката под нас корейски списания от вида на "Хай Кът" но понеже е невъзможно(разбираемо) си зяпамм снимки в нета,което не е същото :) Аз на твое място сигурно щях да съм си похарчил парите за подобни списания и то не само с фотосесия на "ангелчето" Те Хи ,ами и на доста други сладки корейски актриси и певици :)

А инак фотосесията е убийствена :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...