Jump to content

Кучетата и кухнята


Recommended Posts

от къде идва тази негативна нагласа и образ на кучето в корейското общество, от какво е обусловено исторически, има ли някакъв мит? Между другото постоянно крещя на невежите си авери, но прав ли съм, че в Корея кучешко и котешко не употребяват за храна? Как стои въпроса с образа на котката(надявам де коренно различно).

Любчо, душо, хвана ме по бели гащи с тема, която не ми е била присърце никога - митологията. Като цяло не мога да кажа как и защо е представено кучето като образ. Ако все пак носи негативна окраска, то сигурно е заради добродушието им или заради кефа, с който се въргалят из мръсотията. За последното си имам едно живо доказателство във входа - колкото и да ми е симпатичен Мърльо, някак ми минава мерака да го погаля, като му видя току-що изкъпаната козинка, педантично овъргаляна в най-близката локва/купчина прахоляк. Ма това е само мое мнение.

За кучетата и кухнята обаче грешиш - в Корея кучешко се яде (за котки не съм чувала), при това Бриджит Бардо им създаде доста проблеми за тази традиция, тъй като умъртвяват животинките по особено мъчителен начин. Тази тенденция обаче май запада сред младите, които се стремят повече към глобализация. Иначе се смята, че кучешкото е полезно за потентност (за мъжете) и е добро за тена и кожата (за жените), макар да било доста жилаво. Но в общи линии се ужасявам какво ли не прави глада с хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом го считат за мръсно животно, защо го ядът? За китайците знам, че хапват всчко що се движи, за тва и никак не ги обичам, но тва с корейците ме изненада доста! Жалко наистина! Ще се престоря, че тва никога не съм го прочел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да кажа, че яденето на кучешко, особено в ресторанти, става под сурдинка, много май не е официално. Но нашата дъщеря ни е чувала да си коментираме, един ден като си бяхме в отпуск в България, се уплаши от едно улично куче, избяга на другия тротоар и крещи "Тук няма ли корейци да го изядат това куче,а? "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В корейския сериал "One Mom and Three Dads"/"Three dads and one mom" също се споменава за консумиране на кучешко- майката на един от героите препоръча това месо за бременна жена. Само че не си спомням точно в кой епизод беше. То и тук не ядем официално такива меса, но знам случаи на изядени кучета и котки. Или пък меко казано недобросъвестни "производители" на колбаси, които използваха /надявам се в миналото вече, макар и недалечното/ месото на любимите четирикраки. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бяха ли виетнамците тея дето плющяха котки и кучета? А у нас че ги ядем ядем ги аз само какви неща съм чувал от хора дето са работили из такива фабрики за колбаси и пастети, че чак да настръхне човек. За това кремвирши, салами и пастети не! Даже като стана дума за това се присетих как покрай студентския ми стол се разхождаха доста котки даже влизаха вътре и се качваха по масите (една за малко да ми отмъкне пилешка пъжола) ама изведнъж почнаха да изчезват една по една мистериозно и след това вътре нямаше ни една само из двора дето скитаха и лелките ги угояваха с остатъци. Е разбира се може да не е с тази цел дето някои биха си помислили те бяха симпатични даже и аз ги хранех някой път с парчета от закуски ама често съм се чудил за произхода на месото в някой манджи в този стол примерно дали свинското е свинско и защо има странен вкус, но това може и да е щото готвачките не ги биваше. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бяха ли виетнамците тея дето плющяха котки и кучета? А у нас че ги ядем ядем ги аз само какви неща съм чувал от хора дето са работили из такива фабрики за колбаси и пастети, че чак да настръхне човек. За това кремвирши, салами и пастети не! Даже като стана дума за това се присетих как покрай студентския ми стол се разхождаха доста котки даже влизаха вътре и се качваха по масите (една за малко да ми отмъкне пилешка пъжола) ама изведнъж почнаха да изчезват една по една мистериозно и след това вътре нямаше ни една само из двора дето скитаха и лелките ги угояваха с остатъци. Е разбира се може да не е с тази цел дето някои биха си помислили те бяха симпатични даже и аз ги хранех някой път с парчета от закуски ама често съм се чудил за произхода на месото в някой манджи в този стол примерно дали свинското е свинско и защо има странен вкус, но това може и да е щото готвачките не ги биваше. :D

 

И сигурно горките котки са били канибали, защото са ги хранили с... котешко.. :lol::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е да ядеш крава съвсем друго пудел, булонка, коли или най-обикновенна улична мастия поне така си мисля де.. :D

 

Не съм съгласна! :P Самото ти изказване подкрепя моята правота - едните са предубедени към кравите, другите към кучетата, а трети към прасенцата..... - въпрос на религия и фолклор! Всеки ги разграничава според своите си разбирания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е в качеството не може да сравняваш телешка пържола с пържола от санбернар дори и да си кореняк виетнамец. Чувал съм даже, че кучешкото месо киселеело. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нация, в която се ядат живи октоподчета, качеството на кучешкото месо е последния проблем, според мен. Там проблемът беше в начина, по който ги убиват, а не дали трябва или не трябва да се яде. След като не е отровно, значи може да се яде, а това, че ти си емоционално привързан към кучетата е отделен въпрос. Би трябвало да си чувал лафа за китайците, че се яде всичко, което хвърчи и плува, без самолетите и корабите? Е, през годините в Корея положението е било същото. А гладен човек не придиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам- мъж, който предпочита котките пред кучетата, човек- това е направо чудо. :lol: Стискам ти ръката, колега. :D Но все пак не бих казала, че тая лоши чувства към кучетата, даже ми е криво за съседското, което държат вързано в този студ, под едно дърво и даже няма къде да се свие.

Иначе относно породилата се дискусия- наистина си е до морални норми. Всеки народ, човек има принципи, които се различават от други- това е ясно. Но често се стигат и до крайности, които са чак комични. Обичам животните, но част от тях консумирам и ми е трудно да спра, има и други като мен, но лицемерно скандират еко и природолюбителски лозунги. И все пак- слава Богу, че има някакви общоприети норми иначе .. бе много ще разводня темата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерм няма как т'ва е последица от детството ми - 9 години с 3 ангорски котки няма как да не им е фен човек. :D Като и бяха единствените по-дълго задържали се домашни любимци.

даже ми е криво за съседското, което държат вързано в този студ, под едно дърво и даже няма къде да се свие.

Тъй му се пада..да гние на снега! Аз ко бях на тебе щях да го соча с пръст и да злорадствам. :D

 

А за консумацията не го мисли хич вегетарианците са най-големите будали поне аз така си мисля. Какво би постигнал човек ако не яде месо..абсолютно нищо! Кланниците продължават да си работят и това, което не го ядеш ти го купуват и изяждат други. Накрая остава самозаблудата, че с малкият си протест хрупайки моркови и целина си постигнал нещо. Проблема е ако консумираш застрашен от изчезване вид понеже самото присъствие на рядкото животно в чинията ти е престъпление. Същото важи и за кожените палта и аксесоари дори сега нашумя един скандал с Антония Петрова a.k.a Мис Крокодил (беше жури в формата Умна и Красива на олигофрена Слави Трифонов) та въпросната Антония е обвинявана, че носи кожи при положение, че една от каузите при избирането й за мис България беше за защита на животните, а тя нашта се носи и парадира с кожено палто от цяла глутница норки. Проблема е не в толкова, че носи кожено палто, а най-вече в факта, че е проявила лицемерие относно една от каузите си по време на конкурса затова й искаха титлата и я оплю една камара народ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, все повече ти се радвам. :D И аз съм на същата позиция за перничанката, даже спорих с хора, защото все се намира някой да я защити. Абсолютно съгласна съм за редките животни и макар да ям месо- не нося нищо кожено и ям мръвки тип "конфекция" :lol: , Главчо също не го харесвам. Като бях по-малка изгледахме сиамец, беше чудесен, Лъки, но почина на 13 години животинката. Сега нашите си гледат един черен уличен дундьо, а при мен е един сив аристократичен негов махленски събрат. Обмислям да отворя тема за котки, защото май си имат агитка във форума. :D Тамън ще се фукам с тия двамцата. Около мен са все фенове на кучетата, постоянно се говори тука как ще се правят хайки за уличните котки защото видиш ли, баш те били главният проблем на града, иначе цъфтим.. и като срещна колега- фен на мяукащите и съм като отвързана в обноските. :lol: Да прощавам останалите и се извинявам за спаменето. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А[за консумацията не го мисли хич вегетарианците са най-големите будали поне аз така си мисля. Какво би постигнал човек ако не яде месо..абсолютно нищо! Кланниците продължават да си работят и това, което не го ядеш ти го купуват и изяждат други. Накрая остава самозаблудата, че с малкият си протест хрупайки моркови и целина си постигнал нещо

Razzormaw , това беше доста грубо и плоско. Не можеш да казваш какви са вегетарианците, при условие, че никога не си бил такъв. Аз съм била месоядна, а сега съм и вегетарианец. Никога обаче не съм се подигравала на тези, които консумират месо. Не съм станала такава с мисълта, че щом не ям месо, кланниците ще затворят. Няма толкова малкоумни хора. Няма да обяснявам причините, поради която станах такава. Въпросът е по-скоро морален. Когато кажа, че съм вегетарианец, винаги се случва едно и също - въпроса "Какво ядеш тогава?", придружен от едва ли не ужасен поглед. За щастие не съм една от горките сомалиийски деца и живея в страна, където има разнообразна и в достатъчно количество храна. Не си нося торбичка с овес на врата. Пиле с ориз, свинско с зеле, боб с наденица, картофена салата с кюфтета....като махнеш месото какво се получава? Със сигурност не целина и моркови. Относно кучетатата и котките. Аз също съм фен на котките, но не пропускам да погаля някой уличен пес. И те душа носят. И тях ги боли, и на тях им е студено и изпитват глад. Аз имам едно сърце за всички. Има едно нещо, наречено емпатия. Малцина го притежават, затова е и толкова ценно качество. Но човек като теб, изразяващ се така повърхностно, едва ли някога ще разбере какво значи истинско съчувствие.

 

Относно темата, някой знае ли как ескимосите ходят до тоалетна в тези минусови студове? Чувала съм, че на Северния полюс температурите достигат до минус 50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-erna, не така нападателно, де. :D Съгласна съм с теб за животните- и аз смятам котките за най-прекрасните, но и моето сърце е отворено за останалите живини, но все пак не нападнах словесно Razzormaw, защото не съм буквалист и усещам тънкия хумор в цялата история. ;) Всеки си има право на мнение и да, може да опонираме, но лично според мен би трябвало с по-мек тон. Няма как да докажеш, че твоето мнение е над останалите, защото нещо като абсолютна истина не съществува на света. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така ще изглежда – грубо и плоско ако си вегетарианец много ясно. Има само една основателна причина от моя гледна точка да тръгнеш по трънливият път на зеленчуците – ако имаш здравословни проблеми свързани с консумацията на месо най-вече холестерол всичко друго са никому ненужни и нелепи предразсъдъци. Не виждам кое не е така във всичко, което казах ти самата казваш, че въпросът е морален тогава за какво спорим изобщо?!? Какъв е точно този морал и не е ли фалшив? Да въпросът какво ядеш наистина е глупав далеч по уместно е да те питат защо ядеш зеленчуци, а не месо. Въпрос на избор... да може да ти харесват повече зеле, моркови и картофи...в този случай проблем няма, но да ядеш месо и в един момент да кажеш „А не край това не е морално” и да се лишиш от нещо само заради криво разбрани идеали си е глупост с извинение. По отношение на кланиците не е ли това основната причина да се откажеш от месо понеже не ти харесва това, че ги убиват – ами такъв е живота има едно нещо наречено хранителна верига и по прищявка на майката природа след милиони години еволюция ние хората сме най-отгоре. „Яж зеле, спаси теле!” - така излиза, но в действителност нещата стоят точно както аз ги описах – кланниците си работят на пълни обороти, докато ти си отстояваш принципите и правата на прасенца, кравички, овчици и т.н. други хора нагъват пържолите дето ти се лишаваш от тях, а някъде в гората Кумчо Вълчо е сгащил Зайо Байо в някой храст и го праща с еднопосочен билет в хотел „Търбух” защото такава му е природата и той никога няма да тръгне срещу нея.

 

По въпроса за кучетата – ами да не ми харесват антипатични са ми. Но точно това дето казах за соченето и злорадстването си беше шега Deninda я разбра, но явно е трябвало да поясня повече от една емотиконка.

Абсолютно съгласна съм за редките животни и макар да ям месо- не нося нищо кожено и ям мръвки тип "конфекция" :lol:

Точно тази конфекция аз я избягвам понеже е най-съмнителна, не че човек може да е сигурен в нещо :lol:

jdv1327852258o.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми е приятна тази тема,но все пак говорим за култура различна от нашата.

Кото се замисля как ние ядем телешко пък в Индия кравата я боготворят...Какво ли си мислят те за нас!?

Ето малко инфо по темата:

:click:

:click:

:click:

:click:

:click:

:click:

:click:

:click:

 

Статията не е мнго приятна и не я препоръчвам за хора с лабилна психика!!!

Отваряте на ваша отговорност !!!

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вярно, че е съмнителна мръвката тип "конфекция", ама няма как.. Защото и над муха като вдигна ръка и ме смушва под лъжичката да й правя панахида и се чувствам тиранин-садист.. :D Затова ги пропъждам през прозореца, та друг да им бере грижата. Не мога да си представя да убия нещо, за да го ям, свръх лицемерно при все хранителните ми навици, знам, ама факт. Не дай си Боже да изпадна в положение сама да си набавям месото от природата- тогава ще съм на корени и листа, е може и риба евентуално. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си мислиш сега на пълен стомах ама гладът в комбинация със страх променя всичките ни възприятия и връщайки ни далеч назад в еволюцията, когато не сме били обременени от неща като съвест, морал и принципи и сме правили всичко с цел задоволяване на първични потребности. :) Или иначе казано постой без храна 6-7 дена и ще се изненадаш от себе си. И аз не мога да си се представя да ям куче като това от снимките на eli_li или да тегля ножа на някое агне, въпреки че агнешкото ми е най-любимото, но това е защото имам избор. Иначе преди няколко дена си взех жив шаран и ми беше жал дори за него ама накрая свърши в фурната...и изпълни предназначението си от рибарника дето са го отгледали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече ми харесва варианта на един познат, когато коментирахме същата тема. Той каза, че в ситуация като споменатата, ще се намери кой да убие животинката. А аз мога да готвя. :D И аз съм имала съприкосновение с жив шаран и си остана такъв... поне докато майка ми не хвана ножа. Не можах да се пречупя. А кучешко за съжаление може и вече да сме яли, но да не знаем за това. С такива "съвестни" колбасари..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...